Slovensko – Bělorusko 1:2 (kon.) | Švýcarsko – Norsko 3:2 (po pr.)
Švýcarsko
3:2 (1:0, 1:2, 0:0 - 1:0)
Norsko
sk Pátek 19.12.2014, 20:15Arosa Challenge

Švajčiarsko napokon vyhralo zápas 3:2 po predĺžení a tak postupuje do zajtrajšieho finálového zápasu proti Bielorusku! Nórsko sa stretne s našou reprezentáciou v súboji o tretie miesto! Aj z týchto zápasov sa Vám budeme snažiť poskytnúť on-line textový prenos.

Góly a asistencie: 3. Pestoni (bez asistencie), 25. Blindenbacher (Vongunten), 64. Hollenstein (Ambuhl) – 34. Kristiansen (Sorvik), 38. Thoresen P. (bez asistencie).

Ďakujem za pozornosť, prajem pekný zvyšok už neskorého piatočného večera a samozrejme aj príjemný víkend! Dovidenia a dočítania pri ďalších športových prenosoch na portáli onlajny.eu. (22:36:42)

63:46
    Švajčiarsko dalo gól!

Tak som to zakríkol! Predsa len padlo rozhodnutie v predĺžení, keď gól Švajčiarska zaznamenal DENIS HOLLENSTEIN a rozhodol o víťazstve Švajčiarska 3:2 po predĺžení!
    Asistencie: Ambuhl.

63:00
    Predĺženie sa nám pomaly blíži k záveru, gól sme zatiaľ nevideli. Všetko už nasvedčuje tomu, že zápas rozhodnú samostatné nájazdy.

60:01
    Začalo sa nám päťminútové predĺženie! Ak ani to neurčí víťaza, tak budú nasledovať samostatné nájazdy.

60:01
    Začalo sa predĺženie.

Tri tretiny nám víťaza neurčili, v tretej tretine sme dokonca nevideli ani žiadne vylúčenie. Zápas tak bude pokračovať predĺžením!

60:00
    Tretia tretina sa skončila.

50:00
    Ani desiata minúta poslednej tretej tretiny nič nepriniesla, nechcem predbiehať, ale zdá sa, že dnes sa asi dočkáme predĺženia či prípadných nájazdov.

45:00
    Ubehlo nám 5 minút z tretej tretiny, hrá sa zatiaľ opatrne a nič zaujímavého sme nevideli. Stav stretnutia je tak stále priebežne 2:2!

40:01
    Posledná tretia tretina sa nám začala, stav je vyrovnaný!

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Skončila sa nám zaujímavá druhá tretina, kde sme videli až tri góly! Najprv sa podarilo Švajčiarsku využiť presilovku 5 na 3 a dostať sa do vedenia 2:0! Zdalo sa, že Nórsku dnes nie je súdená dať gól, keď premrhali veľa presiloviek a dokonca aj početný výhodu o dvoch hráčov, ale potom sa dokázali dvakrát presadiť a vyrovnať tak na 2:2! Takže nás určite čaká ešte zaujímavá posledná tretina.

Tretia tretina sa začne približne o 21:55!

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

37:43
    Nórsko dalo gól!

A razom je za chvíľu vyrovnané na 2:2! Nórsko dáva zásluhou svojho kapitána PATRICKA THORESEN vyrovnávajúci gól!
    Bez asistencie.

35:00
    Do konca prvej tretiny ostáva 5 minút, Švajčiarsko vedie už len o jeden gól a to 2:1!

33:43

Nórsku to tam konečne padlo a dávajú kontaktný gól na 2:1 zásluhou TOMMY KRISTIANSEN!
    Asistencie: Sorvik

32:58
    Nórsko túto presilovku nevyužilo, Švajčiarsko už hrá v plnom počte!

30:58
    Vylúčenie na strane Švajčiarska, Walker sa previnil hákovaním a dostáva 2 minúty na trestnej lavici!

26:20
    Nórsko hrá už v plnom počte, Švajčiari dokázali streliť počas presilovky o dvoch hráčov gól a tak vedú 2:0!

24:59
    Švajčiarsko má však ešte stále k dispozícii presilovku o jedného hráča! Teraz Nórsko kruto doplatilo na nedisciplinovanosť.

24:58

Presilovka o dvoch hráčov je napokon pomerne rýchlo využitá, keď sa dokázal presadiť SEVERIN BLINDENBACHER a posiela Švajčiarsko do vedenia 2:0!
    Asistencie: Vongunten.

24:20
    Tak nakoniec si Švajčiari zahrajú preesilovku o dvoch hráčov! Kapitán Nórska Thoresen P. dostáva dve minúty za nešportové správanie!

24:20
    Presilovka pre Švajčiarsko, Sorvik sa previnil držaním a dostáva tak dve minúty na trestnej lavici.

22:48
    Skončila sa aj presilovka 5 na 4 v prospech Nórska, gól sme tak nevideli a Švajčiarsko aj naďalej vyhráva 1:0!

21:07
    Presilovka o dvoch hráčov sa skončila, Nóri v nej gólovo neudreli. Nórsko má ešte k dispozícii presilovku 5 na 4!

20:48
    Krátka presilovka 5 na 3 pre Nórsko! Potrestaným hráčom je Walker za hru s vysokou hokejkou.

20:01
    Druhá tretina sa nám začala, Nórsko ešte pokračuje v presilovke!

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Skončila sa nám prvá tretina, v ktorej padol jeden gól, keď už v tretej minúte poslal Švajčiarsko do vedenia 1:0 Pestoni.

Druhá tretina sa začne približne o 21:01.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:07
    Vylúčenie na strane Švajčiarska, za napadnutie je vylúčený Alomd, presilovku si tak teraz zahrá Nórsko!

19:00
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny!

17:10
    Nórsko hrá už v plnom počte, Švajčiarsku sa tak nepodarilo využiť presilovku.

15:10
    Prvé vylúčenie v zápase, Trettenes oslabuje Nórsko, keď sa previnil za podrazenie. Presilovka pre Švajčiarsko!

15:00
    Do konca prvej tretiny ostáva približne 5 minút, stále sme videli len jeden gól a to v sieti Nórska.

02:24

Skóre tohto zápasu otvára INTI PESTONI, Švajčiarsko tak vedie 1:0!

00:01
    Zápas sa nám práve začal! Švajčiari si na seba obliekli červené dresy, Nóri zase biele.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Ospravedlňujeme sa divákom, ale kvôli technickým príčinám Vám napokon ponúkame zo zápasu zmeny stavu! Švajčiarska strana zo zápasu neprináša video, takže nie je možné spraviť plný textový on-line prenos. Za pochopenie ďakujeme!

Prajem príjemný piatočný večer všetkým, ktorí ste klikli na tento on-line textový prenos a nasledujúce chvíle strávite jeho sledovaním. Zostavy oboch mužstiev sú už známe, zverejnené, môžte si ich prezrieť.

Zápas povedú z pozície rozhodcov páni Koch, Stricker – Borga, Progin.

Prajem príjemný športový zážitok!

Úvodné zostavy:

Švajčiarsko: Stephan (Flueler) – Blindenbacher, Kukan, Ambuhl(C), Baltisberger, Hollenstein – Blum(A), Helbling, moser, Almond, Martschini – Kamerzin, Vongunten, Rufenacht, Trachsler, Walker – Kparghai, Grossmann, Pestoni, Fritsche, Hofmann.

Tréner: Glen Hanlon

Nórsko: Haugen (Haukeland) – Sorvik, Holos, Thoresen P.(C), Thoresen S.(A), Rosseli – Espeland, Rindal, Trettenes, Borresen, Ask(A) – Sveum, Odegaard, Forsberg, Froshaug, Roest – Mostue Larsen, Roste Fossen, Kristiansen, Stene, Lindahl.

Tréner: Roy Johansen

Rozhodca: Koch, Stricker – Borga, Progin.

Vítam všetkých priaznivcov hokeja, ktorí sa rozhodli kliknúť a sledovať tento on-line textový prenos. V ňom sa zameriame na druhý zápas s hokejového turnaja Arosa Challenge, v ktorom si zmerajú reprezentácie Švajčiarska a Nórska. Začíname o 20:15!

Prvý zápas na tomto turnaji sa skončil pred pár chvíľami, keď naša reprezentácia podľahla Bielorusku 2:1 a zajtra si tak zahrá v súboji o tretie mieste, jeho jej súper vzíde práve z tohto zápasu, víťaz tohto zápasu si zahrá zajtra finále proti Bielorusku.

Favorita zápasu na takýchto turnajoch je vždy náročné určiť, pretože tréneri skúšajú možných adeptov na reprezentačný dres a nie vždy prídu v najsilnejšej možnej zostave. Za mierneho favorita by sme mohli určiť Švajčiarsko, ale určite nás čaká vyrovnaný a napínavý zápas. Na sledovanie nášho on-line textového prenosu ste všetci srdečne pozvaní!

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 20:15.

Miroslav Revaj

Branky a nahrávky: 3. Pestoni (bez asistencie), 25. Blindenbacher (Vongunten), 64. Hollenstein (Ambuhl) – 34. Kristiansen (Sorvik), 38. Thoresen P. (bez asistencie)

Švýcarsko: Stephan (Flueler) – Blindenbacher, Kukan, Ambuhl(C), Baltisberger, Hollenstein – Blum(A), Helbling, moser, Almond, Martschini – Kamerzin, Vongunten, Rufenacht, Trachsler, Walker – Kparghai, Grossmann, Pestoni, Fritsche, Hofmann.
    Norsko: Haugen (Haukeland) – Sorvik, Holos, Thoresen P.(C), Thoresen S.(A), Rosseli – Espeland, Rindal, Trettenes, Borresen, Ask(A) – Sveum, Odegaard, Forsberg, Froshaug, Roest – Mostue Larsen, Roste Fossen, Kristiansen, Stene, Lindahl.

Rozhodčí: Koch, Stricker – Borga, Progin