Cambuur – Zwolle 2:1 (kon.) | Dordrecht – Groningen 1:1 (kon.) | Eindhoven – GA Eagles 5:0 (kon.)
Alkmaar – Utrecht 0:3 (kon.)
PSV Eindhoven
5:0 (2:0)
Go Ahead Eagles
Sobota 20.12.2014, 19:45 • Philips Stadion (Kapacita : 35 000) • Nizozemská Eredivisie

Ode mne je to pro dnešek vše. Já vám přeji příjemný zbytek večera a někdy příště zase na shledanou. (21:41:49)

Dnešní utkání končí debaklem! Domácí dnes potvrdili roli favorita a svého soupeře rozstříleli 5:0! První gól padl už ve 14. minutě když se skvěle trefil obránce Santiago Arias. Druhý gól padl ve 33. minutě po krásné hlavičce Memphise Depaye. První poločas tak skončil 2:0. Ve druhém poločase se nestalo dlouho nic zajímavého, až v 79. minutě se trefil podruhé v zápase Memphis Depay a bylo téměř rozhodnuto. V 90. minutě se trefil po velmi špatné přihrávce G.Wijnalduma brankáři Jürgen Locadia a bylo už rozhodnuto. Na konečných 5:0 vstřelil z dorážky Jozefzoon.

PSV právě vstřelilo branku!
    Tak a je konec! Rychlý protiútok domácích nejdříve skvěle vychytal van der Hart Guardada, ale s dorážkou FLORIANA JOZEFZOONA si už poradit nedokázal.

90+1
    Rozhodčí nastavuje jen 1 minutu.
    LOCADIA - 4:0

90
    A je to 4:0! G. Wijnaldum velmi špatně přihrál zpět svému brankáři, tuto velmi špatnou přihrávku vystihl JÜRGEN LOCADIA a trefuje prázdnou branku.

88
    Domácí střídají potřetí. Hřiště opouští Rekik a na poslední chviličku si zahraje také Koch.

88
    Maher se dostal do obrovské šance. Ve vápně dostal mnoho prostoru a jen o kousíček míjí levou tyč van der Hartovi branky!

88
    Zoet si nyní trochu pohrál s míčem ve svém vápně, ale nakonec dokázal míč odkopnout ze svého vápna do bezpečné vzdálenosti od své branky.

87
    Poslední 3 minutky do konce základní hrací doby.

86
    Locadia ihned po příchodu na hřiště dostal pas za obranu, ale míč už nestihl na hrací ploše a vykopávat bude brankář van der Hart.

85
    Domácí střídají podruhé. Hřiště opouští střelec dvou branek Memphis Depay a místo přenechává Locadiovi.

84
    Wijnaldum se nyní ocitl zcela sám za obránci a jeho střelu opět skvěle chytá van der Hart.

83
    Arias si nyní nerozuměl s Depayem a u míče jsou tak znovu hosté.

82
    Domácí jsou nyní malinko pod tlakem, ale zatím se skvěle brání a hosty nepouštějí do nějaké velké střelecké pozice.

81
    Hosté se ještě snaží něco udělat s tímto výsledkem, ale velmi chybují ve svých přihrávkách.

80
    Tak už je nejspíš rozhodnuto o dnešním vítězi.
    DEPAY - 3:0

79
    Maher se zcela sám ocitl za obránci soupeře a ve vápně našel ještě svou přihrávkou úplně volného MEMPHISE DEPAYE a ten neměl problém trefit odkrytou branku.

78
    Domácí poprvé střídají. Hřiště opouští Narsingh a místo přenechává Jozefzoonovi.

78
    Memphis Depay se ujal sám tohoto přímého kopu a jeho střela jen těsně míjí levou tyč van der Hartovi branky.

77
    Depay byl nyní faulován velmi blízko vápna a domácí budou mít velmi slibnou šanci z přímého kopu.

76
    Hra se nyní pohybuje spíše ve středu hřiště.

75
    15 minut do konce a stav utkání je stále 2:0.

74
    Schalk fauloval Rekika a míč pošle znovu do hry Zoet.

73
    Guardado byl faulován zhruba na polovině hřiště a u míče tak zůstanou domácí.

72
    Hosté nyní trochu zatlačili svého soupeře, ale nevypracovali si ani jednu střelu a u míče jsou znovu domácí.

71
    Narsingh vidí za nasimulovaný pád první žlutou kartu v zápase.

70
    Hosté budou poprvé střídat. Hřiště opouští Rijsdijk a místo něj nastupuje Lewis.

69
    Luuk de Jong se dostal ke střele z hranice vápna a van der Hart předvedl výtečný zákrok proti této střele!

68
    Depay poslal z pravé strany přízemní centr a van der Hart musel z brány a míč vyráží ze svého vápna.

67
    Druhý poločas se zatím hraje velmi opatrně a ani jeden z týmů si zatím nevypracoval nějakou větší příležitost, když tedy nepočítám střelu de Jonga z 63. minuty.

66
    Domácí nyní příliš nikam nepospíchají z vhazováním a rozhodčí je musí trochu popohnat.

65
    Schalk centroval míč do vápna na Koldera, ten byl skvěle ubráněn Brumou a míč končí na kopačkách domácích.

64
    Depay se nyní nedokázal dostat ze sevření tří soupeřů a u míče jsou tak hosté.

63
    Luuk de Jong se nyní dostal ve vápně z ničeho nic k míči a byla z toho obrovská šance, van der Hart však jeho prudkou střelu chytá.

62
    Narsingh se nyní na levé straně skvěle zbavil svého strážce a poté hledal ve vápně de Jonga, ten byl však dobře ubráněn a míč momentálně letí až na polovinu hřiště.

61
    Narsingh byl nyní na pravé straně zdvojen a míč končí na kopačkách hostujících hráčů.

60
    Hosté zřejmě nikam příliš nepospíchají a míč si předávají na své polovině.

59
    Brenet se velmi snažil, ale nedokázal se dostat přes G. Wijnalduma a ještě si pomohl nedovoleným zákrokem.

58
    Brenet si nerozuměl s Narsinghem a míč končí v zámezí.

57
    Domácí nyní nechtějí půjčit míč hostujícím hráčům a s míčem velmi opatrně kombinují ve středu hřiště.

56
    Duits poslal centr z pravé strany do vápna, tam byl ale pouze Rekik a ten také míč hlavičkuje pryč z vápna.

55
    Duits zkusil své štěstí z velké dálky, trefil však pouze před sebou stojícího obránce.

54
    Guardado poslal z přímého kopu míč do vápna, tam míč hlavičkuje ven z vápna jeden z hostujících obránců.

53
    Wijnaldum odebral ve středu hřiště míč jednomu z obránců, poté ale špatně přihrál de Jongovi a domácí tak ztrácí míč.

52
    Kolder velmi špatně přihrál na Schalka a míč mají ve své moci domácí.

51
    Wijnaldum se provinil útočným faulem a míče se tak na chvilku chopí hosté.

50
    Schalk se nyní dostal po levé straně až do vápna, nestačil však už vystřelit a míč končí v zámezí. Bude se kopat od branky Zoeta.

50
    Maher zkoušel najít přízemním centrem ve vápně de Jonga, před ním ale dokázal míč odkopnout Schenk.

49
    Guardado sice přešel přes jednoho hráče ve středu hřiště, další mu ale už míč odebral a hosté se hnali do protiútoku, Duits ale následně špatně přihrál a u míče jsou tak znovu domácí.

48
    Lombooij nyní fauloval na polovině hřiště Mahera a míče se tak chopí domácí.

47
    Z následného rohového kopu nevzniklo ve vápně nějak velké nebezpečí a míč končí daleko od branky.

46
    Arias se ihned hnal po pravé straně, poté se snažil vyslat do vápna centr, ale jeden z obránců tento centr zblokoval a bude to jen roh pro domácí.

46
    Domácí rozehráli druhý poločas a s míčem kombinují na své polovině.

46

Prvních deset minut dnešního utkání byli aktivnějším týmem hosté, poté ale převzali iniciativu domácí a do konce poločasu byli jasně aktivnějším celkem. První gól do branky hostů padl ve čtrnácté minutě když se skvělou střelou na přední tyč prosadil obránce Santiago Arias. Druhou branku domácí přidali v třiatřicáté minutě, když se skvělou hlavičkou prosadil Memphis Depay. Uvidíme zda ve druhém poločase dokáží hosté nějak ohrozit prozatimní stav utkání.

Držení míče : 59% – 41%
    Střely celkem : 11 – 4
    Střely na branku : 3 – 1

Druhý poločas začne zhruba ve 20:46.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

45+1

45+1
    Rozhodčí nic nenastavuje a první poločas ukončuje.

45
    Memphis Depay se snažil projí mezi dvěma obránci, to se mu však nepovedlo a ještě si pomohl útočným faulem.

45
    Právě začala poslední minuta prvního poločasu.

43
    Arias byl úplně volný na pravé straně a s míčem se dostal až do vápna, poté místo střely volil přihrávku do vápna, ale tuto přihrávku ani jeden z jeho spoluhráčů netrefuje.

42
    Wijnaldum se nyní skvěle prokličkoval mezi třemi hráči a diváci to oceňují velkým potleskem.

41
    Duits poslal centr na přední tyč, kde byl pouze jeden z obránců a míč odkopává.

40
    Türüc byl faulován blízko hranice vápna a hosté budou mít další šanci z přímého kopu.

39
    Kolder hledal na pravé straně volného Rijsdijka, míč však končí v zámezí.

38
    Hosté uklidňují hru a kombinují na své polovině hřiště.

37
    Domácí nyní předvedl skvělý protiútok. Luciano Narsingh zavezl míč po pravé straně až do vápna, místo přihrávky však volil střelu a trefuje pouze boční síť.

36
    Hosté budou mít slibnou šanci z přímého kopu z levé strany hřiště těsně u pomezní čáry.

35
    Brenet si nerozuměl se svým spoluhráčem a u míče jsou po dlouhé době hosté.

34
    Kolder se provinil útočným faulem a u míče jsou znovu domácí.
    DEPAY - 2:0

33
    Bruma našel skvělým centrem ve vápně MEMPHISE DEPAYE a ten skvělou hlavičkou přehazuje brankáře van der Harta a upravuje skóre utkání na 2:0.

33
    U míče jsou převážně domácí hráči a prakticky nepůjčují míč hostům.

32
    Guardado našel skvělou přihrávkou de Jonga a ten dokázal vystřelit z hranice vápna a trefuje pouze boční síť.

31
    Türüc ale napálil pouze zeď.

31
    Hosté nyní budou mít šanci z přímého kopu.

30
    Maher nyní sice vstřelil branku, byl mu ale odmáván a odpískán ofsajd. Tak teď měli hosté velké štěstí.

29
    Narsingh poslal z pravé strany přízemní centr do vápna, míč ale skončil pouze na noze Schenka a ten už neměl problém míč odehrát do bezpečné vzdálenosti od své branky.

28
    Türüc nyní poslal příliš nepřesný centr do vápna a míč končí v zámezí. Od branky bude odkopávat Zoet.

27
    Memphis Depay našel z levé strany svým centrem na zadní tyči Narsingha, ale ten poslal příliš slabou hlavičkou míč na branku a van der Hart tuto hlavičku s přehledem chytá.

26
    Hosté se nyní nemohou vůbec dostat k míči.

25
    Memphis Depay vypálil z hranice vápna po zemi na zadní tyč a chybělo málo aby de Jong míč doklepl za záda van der Harta.

24
    Van der Hart nyní docela zariskoval a chybělo málo aby mu de Jong sebral míč a skóroval.

23
    Narsingh znova ze stejně pozice na de Jonga a tentokrát dokázal hlavičkovat, míč ale konči daleko vedle pravé tyče van der Hartovi branky.

22
    Narsingh poslal z pravé strany centr do vápna a de Jong se pokoušel o nůžky, ale nakonec míč netrefuje.

21
    Arias dostal skvělý pas na pravé straně, poté ale poslal centr do vápna kde nikdo z jeho spoluhráčů nebyl.

20
    Brenet hledal z levé strany ve vápně de Jonga, ten byl ale dobře ubráněn a Vriends míč hlavičkuje pryč z vápna.

19
    De Jong si nyní nerozuměl s Guardadem a míč končí v zámezí.

18
    Depay dostal míč za obranu, ale byl mu odmáván a odpískán ofsajd a tak nemohl dále pokračovat ve hře.

17
    Schalk dostal od svého spoluhráče míč za obranu, ve sprinterském souboji s Ariasem ale prohrál a míč tak mají na kopačkách domácí.

16
    Po rohovém kopu hostujících hráčů se dokázal prosadit na přední tyči Lambooij a trefuje břevno! Tak hosté nyní nebyli daleko od vyrovnání.
    ARIAS - 1:0

14
    Memphis Depay zkusil své štěstí z hranice vápna, trefil pouze de Jonga, ten si míč stačil zpracovat a ještě přihrát SANTIAGU ARIASOVI a ten střelou na přední tyč otevírá skóre utkání.

13
    Domácí uklidňují hru a s míčem kombinují na své polovině.

12
    Schalk byl nyní sražen ve vápně domácích a dožaduje se odpískání pokutového kopu, rozhodčí však tento zákrok jako nedovolený neviděl a penaltu nepíská.

11
    Depay se řítil po pravé straně do vápna a ještě se snažil najít ve vápně de Jonga, před ním ale skvěle zasáhl jeden z obránců a míč odkopává.

10
    Türüc nyní rozehrál přímý kop a Lambooij nebezpečně tečoval míč na branku, Zoet však míč chytá do svých rukavic.

8
    Maher zkusil své štěstí z hranice vápna, míč však končí vysoko nad brankou.

7
    Hosté jsou nyní u míče a kombinují s ním na své polovině hřiště.

6
    Wijnaldum se dostal s míčem až do vápna, poté se mu míč zamotal mezi nohami a obránce už neměl problém mu odebrat míč.

3
    Hosté nyní raději až k brankáři a ten rozehraje další útok hostujících.

3
    Duits dostal přihrávku na hranici vápna, ale nestihl vystřelit, protože před ním skvěle zasáhl Bruma.

2
    Wijnaldum se dostal hned na začátku utkání do obrovské šance, sám se řítil proti van der Hartovi, snažil se ho přelobovat, to se mu také povedlo, ale míč končí těsně vedle pravé tyče.

1
    Hosté rozehráli první poločas a ihned se snažili poslat míč dopředu, to se jim nepovedlo a u míče jsou domácí.

1

Oba týmy nyní nastupují na trávník. Domácí dnes nastupují ve svých tradičních červeno-bílých pruhovaných dresech, hosté dnes oblékli černé dresy.

PSV Eindhoven: Zoet – Brenet, Bruma, Rekik, Arias – Wijnaldum, Maher, Guardado – Narsingh, de Jong, Depay
    Náhradníci: Pasveer – Isimat-Mirin, Jozefzoon, Locadia, Ritzmaier, Koch, Hendrix

Go Ahead Eagles: van der Hart – G.Wijnaldum, Schenk, Vriends, Nieuwpoort – Türüc, Lambooij, Duits, Rijsdijk – Kolder, Schalk
    Náhradníci: Cummins – Amevor, Lewis, van Ooijen, Reimerink, van der Meer, ten Den

Rozhodčí: Nijhuis – Schaap, Simons.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Nejlepší střelci obou mužstev

PSV Eindhoven – Na domácí straně to je Nizozemský útočník Luuk de Jong, který má na svém kontě 10 branek.

Go Ahead Eagles – Na druhé straně to je Nizozemský útočník Alex Schalk, který má na svém kontě 4 branky.

Eagles se nachází jen jedno místo nad sestupovými příčkami s šestnácti body na svém kontě. Z šestnácti odehraných zápasů mají na kontě 4 výhry, 4 remízy a 8 proher. Na venkovní půdě zatím odehráli 8 zápasů ze kterých 1x vyhráli, 3x remizovali a 4x prohráli. Dokáží dnes překvapit rozjetý PSV?

Posledních 5 zápasů

G.A. Eagles – Cambuur 1:2
    Alkmaar – G.A. Eagles 2:0
    Vitesse – G.A. Eagles 2:2
    G.A. Eagles – Breda 2:0
    Heerenveen – G.A. Eagles 2:2

PSV je v dnešním zápase jasným favoritem. V tabulce se nachází na prvním místě se čtyřiceti body na svém kontě. Z šestnácti odehraných zápasů mají na svém kontě 13 výher, 1 remízu a 2 prohry. Na domácí půdě zatím odehráli 8 zápasů a všech 8 vyhráli.

PSV – Feyenoord 4:3
    PSV – Twente 2:0
    PSV – Dyn. Moskva 0:1 (EL)
    Dordrecht – PSV 1:3
    Estoril – PSV 3:3 (EL)

Zdravím všechny fotbalové fanoušky a fanynky. Dnes nás čeká zápas sedmnáctého kola Nizozemské Eredivise mezi PSV Eindhoven a Go Ahead Eagles.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:45.