Boston – Nashville 5:3 (kon.) | New Jersey – Carolina 1:2 (0:1 po s.n.) | NY Rangers – Washington 4:2 (kon.)
Minnesota – Philadelphia 2:5 (kon.) | Dallas – Toronto 0:4 (kon.) | NY Islanders – Montreal 1:3 (kon.)
Detroit – Buffalo 6:3 (kon.) | Tampa – Pittsburgh 4:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 5:0 (kon.)
Edmonton – Arizona 1:5 (kon.) | Chicago – Winnipeg 1:5 (kon.)
Edmonton Oilers
1:5 (1:2, 0:1, 0:2)
Arizona Coyotes
Středa 24.12.2014, 02:10 • Rexall Place, Edmonton (kapacita 16839 míst) • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (04:49:12)

Největší čas na ledě: Eberle 22:11 – Ekman-Larsson 23:57

Branky a nahrávky: 7. Schultz (Hunt, Arcobello) – 2. Gagner (Erat, Hanzal), 5. Erat (Murphy, Gagner), 28. Yandle (Doan, Vermette), 45. Gormley (Hanzal, Gagner), 45. Gagner (Gormley, Hanzal). Diváci: 16839 (vyprodáno). Rozhodčí: Meier, Kowal – Wheler, Henderson.

Dnešní utkání mezi dvěma nejslabšími týmy v Západní konferenci nenabídlo zrovna dech beroucí hokejovou podívanou. Edmonton pokračuje ve svých bídných výkonech, i pátý vzájemný zápas v letošní sezóně zvládla lépe Arizona.

Skóre utkání otevřel již v 2. minutě Sam Gagner, který se nakonec stal hrdinou celého duelu. O pár minut později na jeho branku navázal také Martin Erat. V 7. minutě se ale o snížení postaral Justin Schultz.

O jedinou branku ve druhé části hry se postaral ve 28. minutě nejproduktivnější hráč Coyotes v letošní sezóně Keith Yandle. Rozhodujícím okamžikem zápasu se pak staly dva slepené góly ze 45. minuty.

Nejdříve na 4:1 zvyšoval svým druhým gólem v sezóně obránce Brandon Gormley a pouhých 13 vteřin na to se podruhé v zápase prosadil Sam Gagner, který dnes proti svému bývalému klubu zaznamenal 4 body (2+2). Arizona tak vítězí na ledě Edmontonu jednoznačně 5:1!

60:00

59:46
    Hra přerušena, protože se do menšího křížku dostali David Perron a Connor Murphy, oba inkasují menší tresty, domácí útočník za sekání, hostující obránce za hrubost.

59:04
    Klefbomovo skryté nahození od modré čáry se zastavilo na houšti těl před brankou, Dubnyk nemusel zasahovat. Mezitím se utkání dostalo do své závěrečné minuty.

58:43
    B. J. Crombeen z vrcholu levého kruhu nastřeluje tyčku Fasthovy branky!

58:05
    Dubnyk v naprostém klidu srazil střelu Klefboma, na druhé straně Petry vložil hokejku do střely Riedera, vhazovat se bude před Fasthovou brankou.

57:37
    Rovněž Erat se vrací z trestné lavice, také Coyotes tak hrají v kompletním složení.

57:17
    Jakupov je zpátky na ledě, začíná krátká přesilovka Oilers.

56:58
    Sam Gagner se tlačil do hattricku, jeho bekhend ale zastavil Fasth, Hanzal byl se svou dorážkou neúspěšný.

56:39
    Ference nedokázal zpracovat prudkou přihrávku od Schultze a na druhou stranu míří dopředu Martin Hanzal.

56:03
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, s blížícím se koncem zápasu ale opět uvadlo tempo hry.

55:37
    Síly na ledě se ale vyrovnají, za faul loktem je vyloučen český útočník Martin Erat.

55:17
    Nail Jakupov nyní narazil Chipchuru, který upadl přesně do otevřených dvířek na střídačku Edmontonu. Jakupov je ale potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.

55:00
    Diváci v Rexall Place pomalu už opouštějí svá místa, jejich miláčci jim zrovna pěkný dárek pod stromeček nenadělili.

Adam Lacek

Edmonton Oilers: Scrivens (od 6. Fasth) – Klefbom, Fayne, Hunt, Schultz, Ference (C), Petry – Hall, Nugent-Hopkins, Purcell – Perron, Gordon, Eberle – Jakupov, Draisaitl, Pitlick – Gazdic, Arcobello, Pinizzotto. Trenér: Todd Nelson.
    Arizona Coyotes: Dubnyk (Smith) – Ekman-Larsson, Michálek, Yandle, Schlemko, Stone, Gormley – Boedker, Vermette, Doan (C) – Rieder, Hanzal, Gagner – Erat, Vitale, Crombeen – McMillan, Chipchura, Moss. Trenér: Dave Tippett.

Rozhodčí: Meier, Kowal – Wheler, Henderson

Diváci: 16839 (vyprodáno)