Jekatěrinburg – Kazaň 3:0 (kon.) | Magnitogorsk – Barys 7:6 (2:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – Nižněkamsk 0:0 (odl.)
Čerepovec – Soči 1:0 (kon.) | CSKA Moskva – Omsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 2:1 (2:0 po s.n.)
HC Slovan – Petrohrad 1:6 (kon.)
po s.n. (2:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
2:1 (0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)
Dynamo Moskva
Pátek 26.12.2014, 17:30 • Konovalenko Sports Palace • KHL

Tímto příspěvkem se s vámi loučím a zase někdy u KHL napočtenou. (20:01:58)

Československá stopa

Filip Novák (DMS) – (1+0), 2 střely, 23:25 čas na ledě.

Dnešní utkání bylo nezáživné, ale asi spravedlivě vyhrálo domácí mužstvo po nájezdech. Dlouho to vypadalo, že si Torpedo nechá doma všechny tři body, ale proti bylo duo Žerděv – Novák. První jmenovaný našel Filipa Nováka, pro něhož nebyl problém uklidit kotouč do branky. V nájezdech rozhodl Jarkko Immonen, který zařídil bodu navíc pro Novgorod.

Jarkko IMMONEN - 2:1

V samostatných nájezdech zvítězil tým Torpedo Nižnij Novgorod.
    Rozhodující branku dává JARKKO IMMONEN, který puk nasměřoval mezi betony brankáře a rozhodl o bodu navíc pro Torpedo.

2. série
    2:0
    Wolski udělal Forsbergovu kličku a dává branku.

Střely na branku: 26:25.

Ani prodloužení vítěze nepřineslo, a tak musejí rozhodnou samostatné nájezdy.

63:52
    Z hranice kruhů vystřelil Tereščenko, ale jeho pokus šel jen nad domácí branku.

63:06
    Od modré čáry vystřelil Filip Novák, po jehož pokusu se vrhl Birjukov.

62:14
    Torpedo se usadilo v útočné třetině, ale střelba zatím nepřichází.

61:27
    Od modré čáry vystřelil hodně nepřesně Hietanen.

60:55
    Pestuško přejel do útočné třetiny a píská se ofsajd.

60:30
    Oba celky zatím vyčkávají, co se bude dít.

60:01

Střely na branku: 24:24.

Domácí tým už viděl zapsané tři body v tabulce, ale v závěru třetí části rozhodl o tom, že utkání půjde do prodloužení Filip Novák.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:48
    Z pravé strany vystřelil nepřesně Žerděv.

59:33
    Torpedo protečovalo kotouč do útočné třetiny.

59:00
    Hraje se poslední minuta třetí třetiny.

58:12
    Hráče Dinama branka nakopla a nyní tlačí svého soupeře.
    Filip NOVÁK - 1:1

57:30
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    Žerděv za brankou udělal krasnou otočku a na druhé tyči našel FILIPA NOVÁKA, jenž neměl problém uklidit kotouč za brankovou čáru. Asistence: Nikolaj Žerděv, Konstantin Volkov.

57:00
    Od modré čáry vystřelil nepřesně Konkov.

56:20
    Hostující obránce přihrál jen na druhou stranu, kde čekal domácí bek.

56:02
    Následně hosté vyhazují na zakázané uvolnění.

55:53
    Z vrcholu kruhů vystřelil Grigorjev, jehož pokus vyráží Šaryčenko.

55:20
    Domácí obránci šetří vteřiny před vlastním brankářem.

54:55
    Z pravé strany vystřelil domácí hráč, který brankáře nepřekonal.

54:30
    Od modré čáry vystřelil Filip Novák, jehož pokus byl zastavený před brankou.

54:24
    Žerděv nejprve obešel obránce, ale následnou ranou do středu branky nepřekvapil Birjukova.

53:58
    Další vyhození domácího týmu se dotklo kostky nad ledovou plochou, hra se vrací do obrané třetiny Novgorodu.

53:34
    Torpedo opět jen nahazuje černou gumu za branku soupeře.

53:15
    Další střelu od mantinelu chytá domácí gólmana, který předvádí velmi dobrý výkon, i když moc práce neměl.

53:12
    Hned po vhazování vystřelil od modré čáry Mironov, jehož pokus mířil jen do výstroje gólmana.

52:51
    Domácí hráči už nic nevymýšlejí a opět hru jen posunuli do středního pásma.

52:19
    Po nepřesné nahrávce se píská icing Dinama.

51:28
    Torpedo kotouč jen nahodilo za branku hostů.

51:04
    V těchto momentech sledujeme hodně nepřesnou hru obou týmů.

50:15
    Do hry zasáhla domácí střídačka a vhazovat se bude před Birjukovem.

50:15
    Hra je opět přerušená a uvidíme, co rozhodčí vymyslí.

49:04
    Salminen přihrával před branku, kam dojížděl jeho spoluhráč, jenž nestihl zakončit.

48:54
    Další zákrok Birjukova znamená, že domácí celek stále vede .

48:33
    Od modré čáry vystřelil Filip Novák, jehož pokus byl zastaven před brankou.

48:06
    Zpoza branky se dostal až před brankáře Mosaljov, jenž trefuje jen výstroj Birjukova.

47:54
    Další vyhození domácího celku.

47:16
    Z mezikruží vystřelil Solovjov, jenž trefil jen Birjukova do hrudi.

46:49
    Domácí vybojovali kotouč u mantinelu a posílají jej za branku Šaryčenka.

46:45
    Na trestnou lavici míří domácí Konkov.

46:07
    Branku obkroužil Gragorijev, který málem nachytal brankáře Dinama!

45:09
    Hosté se nemohli dostat ke kloudné rozehrávce a raději posunuli černou gumu do středního pásma.

44:44
    Jen jsem to dopsal a tvrdou ránu od modré vyslal hostující Osipov, který trefuje hruď brankáře.

44:03
    Hra se sice přelévá za strany na stranu, ale oba celky puk jen nahazují a střelbě schází razance.

43:32
    Slabou střelu Šmurova vyrazil Šaryčenko do rohu kluziště.

42:33
    Střelec úvodní branky se dostal k bekhendovému zakončení, ale jeho rána byla slabá.

42:22
    Po větší šanci Dinama viděl rozhodčí postavení útočícího hráče v brankovišti.

41:51
    Střelu od modré čáry vyrazil se štěstím Birjukov.

41:14
    Ofsajd Novgorodu.

41:00
    Od modré čáry vystřelil Blažjevskij, jehož pokus vyráží brankář Dinama.

40:29
    Puk je za brankou domácího týmu a mají ho obránci Torpeda.

40:06
    Hned v úvodu třetí třetiny zahráli hostující obránci na zakázané uvolnění.

40:01

Filip Novák (DMS) – (0+0), 0 střel, 15:29 čas na ledě.

Střely na branku: 16:11.

Ve druhé třetině jsme se konečně branky dočkali, ale žádný pěkný hokej nesledujeme. Torpedo si možná branku zasloužilo trochu více a jde do kabin s nejtěsnějším náskokem.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé části hry.

38:18
    Po nepřesné přihrávce přichází Novgorod o útočnou třetinu.

37:25
    Korjagin trefuje od mantinelu jen před sebou stojícího domácího hráče.

36:47
    Tak přeci jen jsme viděli branku a snad utkání pomůže.
    Sakari SALMINEN - 1:0

35:39
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    V levém kruhu našel Immonen najetého SAKARIHO SALMINENA, jenž objel branku a zasunul kotouč k tyči. Hostující brankář nyní nemá čisté svědomí. Asistence: Jarkko Immonen.

35:25
    Hosté pouze nahodili kotouč za branku soupeře.

35:01
    Domácí borci jeli tři na jednoho obránce a celou situaci vzal na sebe Dvurečenskij, jehož pokus mířil jen do betonu brankáře.

34:40
    Torpedo opět vyhazuje.

34:05
    To není podařená přesilová hra Dinama, sledujeme další vyhození domácího celku.

33:51
    Celá situace se opakuje.

33:30
    Torpedo se dostalo k puku a hned ho posunulo do středního pásma.

33:16
    Střelu od modré čáry tečoval Cvetkov, jehož pokus brankář stihl vyrazit do ochranné sítě za svojí brankou.

32:46
    Je tu další přesilová hra pro Dinamo.

32:45
    Vidíme i nahození na druhé straně, ale hostující brankář nestihl rozehrát. Po reklamní pauze se bude vhazovat po levici Šaryčenka.

32:31
    Ze střední třetiny nahodil kotouč Cvetkov, jehož pokus vyrazil pozorný Birjukov.

31:31
    Do rychlého protiútoku šel Kazjonov, který ránou z mezikruží trefil jen střed branky, kde stál Šaryčenko.

31:12
    Od modré čáry vystřelil Novák, jehož pokus mezi tři tyče nemířil.

30:30
    Novgorod vyhazuje až za branku soupeře.

30:11
    Střela útočníka Dinama šla jen nad domácí klec.

29:39
    Dinamo kombinuje v útočném pásmu.

29:32
    Nepřehlednou situaci před svou brankou vyřešil Birjukov, který schoval kotouč pod lapačku.

29:18
    Sledujeme ještě diskuze domácího trenéra s rozhodčím.

29:18
    Za podražení jde na trestnou lavici Bernackij, který dává Dinamu možnost k otevření skóre.

28:59
    Střela Petuška byla sražená do ochranné sítě, vhazovat se bude před Birjukovem.

28:47
    Další zakázané uvolnění hostujícího týmu.

28:16
    Torpedo uzamklo soupeře v útočné třetině, ale branku neohrozilo.

26:48
    Hostující útočník se hnal do útočné třetiny, ale hned za modrou čárou o kotouč přišel.

26:40
    Po nepřesné rozehrávce se píská zakázané uvolnění Dinama.

25:36
    Domácí obránci nic nevymýšleli a posunuli hru do středního pásma.

25:22
    Do dobré příležitosti se dostal Knijazev, který prováhal vhodný moment ke střele.

25:00
    Dinamo je ve druhé třetině zatím neškodné.

24:15
    Do dobré příležitosti se hnal Konkov, ale jeho šanci přerušil špatně postavený rozhodčí.

23:23
    Další chyba hostujícího obránce, který za sebou zapomněl puk, ale stihl ho Wolskimu ještě vypíchnout.

23:02
    Wolski neměl komu přihrát a raději vyhazuje na zakázané uvolnění.

22:43
    Na modré čáře přišel o kotouč Filip Novák, jenž své zaváhání stihl napravit.

22:12
    Z úhlu střílel domácí hráč, který branku netrefil.

21:32
    Tak, jak skončila první třetina, tak začala i ta druhá.

20:57
    Od modré čáry vystřelil Cvetkov, jehož pokus trefuje jen prvního bránícího hráče.

20:16
    Do úniku mohl jet Wolski, ale přihrávka na něj byla sražená a za šance nic nebylo.

20:01

Filip Novák (DMS) – (0+0), 0 střel, 7:01 čas na ledě.

Střely na branku: 9:5.

Sledovali jsme třetinu, která moc atraktivní nebyla. V první dvacetiminutovce scházelo tempo a nápaditost, a tak se diváci zatím žádného gólu nedočkali. Snad druhé dějství bude daleko lepší a uvidíme nějaké branky.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:48
    Hosté jeli dva na jednoho obránce, ale kotouč jim utekl k obránci.

19:10
    A ještě tu máme reklamní přestávku.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

18:38
    Z ostrého úhlu to zkoušel Kazjonov, jenž na Šaryčenka nevyzrál.

18:13
    Dinamo opět vyhazuje přes všechny čáry.

18:07
    Novgorod se ocitl v ofsajdu a zatím nemůže být spokojený s přesilovou hrou.

17:45
    Nahození Dinama vyrazil Birjukov ke svým obráncům.

17:20
    Moskva posunula hru opět do své útočné třetiny.

16:46
    Dinamo drží puk za brankou domácích a šetří důležité vteřinky.

16:19
    Od modré čáry vystřelil Grigorjev, jehož pokus k brankáři nedoputoval.

16:13
    Za hákování jde na trestnou lavici Cvetko.

15:32
    Po špatné rozehrávce Dinama se ke kotouči dostal Salminen, jehož pokus vyrazil Šaryčenkov.

14:57
    Před brankou číhal osamocený Wolski, k němuž se kotouč nedostal.

14:16
    Torpedo nepřešlo před útočnou modrou čáry, a tak se puku zbavilo.

13:23
    Domácí brankář vyrazil kotouč, který vyletěl z mezikruží.

11:45
    Puk mezi kruhy dostal Babenko, jenž nedokázal zakončit.

11:00
    Dinamo se celkem lehce dostalo do útočné třetiny, ale domácí obránci kotouč získali za svou brankou.

10:10
    Sledujeme zatím dost nezáživné utkání, ve kterém schází tempo a nápaditost.

09:48
    Domácí obránci mají puk v moci a čekají až spoluhráči vystřídají.

09:40
    Hráči v bílém se dopustili zakázaného uvolnění, hra se vrací před hostujícího gólmana.

08:57
    Torpedo má kotouč stále ve své moci, ale zároveň je dost daleko od branky Dinama.

08:33
    Domácí tým se nemůže dostat přes střední pásmo, a tak to zkouší znovu.

08:04
    Domácí tým nevyužil ani druhou početní výhodu.

06:04
    Na trestnou lavici právě usedá hostující Makarov.

04:51
    Domácí celek početní výhodu nedokázal využít.

02:51
    Za nedovolené bránění putuje na trestnou lavici hostující Maxim Solovjov, který Torpedu nabízí první početní výhodu.

00:01

Torpedo Nižnij Novgorod: Birjukov (Kasutin) – Pepeljajev, Hietanen, Blažjevskij, Bernackij, Grigorev, Makarov, Osipov – Wolski, Salminen, Immonen – Filatov, Mozer, Kazjonov – Savinainen, Knijazev, Konkov – Dvurečenskij, Rudenkov, Kazjonov – Šmurov.

Dinamo Moskva: Šaryčenkov (Lazušin) – Novák, Višněvskij, Jalasvaara, Solovjov, Korjagin, Mironov, Osipov – Gorovikov, Pestuško, Žerděv – Cvetkov, Karpov, Karsums – Mosaljov, Dugin, Tereščenko – Volkov, Alexejev, Glazečev – Sojin.

Rozhodčí: Gašilov, Naumov – Matjuša, Petrov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ještě jednou vás vítám u dnešního zajímavého duelu, za několik minut vám přinesu sestavy obou týmů.

Zajímavostí je, že Filip Novák je nejproduktivnějším obráncem Dinama Moskva, když si připsal čtrnáct bodů. V celkovém bodování svého týmu se nachází český obránce na výborné sedmé pozici.

Filip Novák (DMS) – 30 odehraných zápasů, 2 vstřelené branky, 12 asistencí.

Vzájemné zápasy v letošní zápasy

9.10. Nižnij Novgorod – Dinamo Moskva 3:1
    1. 12. Dinamo Moskva – Nižnij Novgorod 5:3

V letošní sezóně panuje pravidlo můj dům – můj hrad, zda tomu bude v tomto utkání, začneme odtajňovat v 17 hodin 30 minut.

Nejproduktivnější hráči:

Wojtek Wolski (NNO) – 34 bodů (19+15).
    Kaspars Daugaviňš (DMS) – 27 bodů (14+13).

Při pohledu na tabulku zjistíme, že favoritem je hostující celek, ale pojďme hezky po pořádku. Torpedo se nachází na sedmé pozici Západní konference, když získalo osmapadesát bodů. Nižnij Novgorod má na devátou pozici, tedy první nepostupovou náskok pouhých dvou bodů, takže potřebuje nutně vyhrát. Naopak Dinamo může být v klidu, jelikož bojuje o čelo tabulky. Tým z hlavního města Ruska se nyní nachází na čtvrté pozici a získal osmasedmdesát bodů, což je o dvacet bodů více než má Torpedo.

Vítám vás u dnešního zápasu KHL, v němž Torpedo Nižnij Novgorod vyzve Dinamo Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Michal Luxa

Branky a nahrávky: 36. Salminen (Immonen), rozh. náj. Immonen – 58. Novák (Žerděv, Volkov)