Dánsko U20 – Rusko U20 2:3 (0:2 po s.n.) | Finsko U20 – USA U20 1:2 (1:2 po s.n.) | Švédsko U20 – Česko U20 5:2 (kon.)
po s.n. (1:2)
Finsko U20
1:2 (1:1, 0:0, 0:0 - 0:0)
USA U20
Pátek 26.12.2014, 21:00 • Bell Centre, Montréal • Mistrovství světa do 20 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Po roce se opět hlásí mistrovství světa juniorů. Pořadatelství převzala po Malmö Kanada a utkání se budou hrát v Montrealu a Torontu. Domácí Kanada již čeká dva roky na medailový úspěch a v domácím prostředí se od ní nebude čekat nic jiného než zlato. Mezi úzký okruh favoritů ale musíme zařadit také Američany, Švédy a nebo Finy. Černým koněm turnaje jsou označování Češi, kteří mají po dlouhé době silný tým, ale jako každoročně zápasem pravdy bude pro České hokejisty čtvrtfinále.

USA

Minulé mistrovství světa bylo pro Ameriku velké zklamání. Ve čtvrtfinále potkal tým Mark Osieckiho silné Rusko a po velké bitvě prohrál 3:5, což vzhledem k dobrým výsledkům ze skupiny bylo velké zklamání. Tlak bude na Americký výběr kladen i v tomto roce, neboť Toronto ani Montreal nejsou daleko od hranic s Amerikou a tak lze očekávat spoustu Amerických fanoušků v hledišti. Uvidíme, jak se tým USA s tímto tlakem popasuje.

FINSKO

Tým Hannu Jortikka přicestoval do Montrealu v roli obhájce titulu s Malmö. V minulém roce Finové nejdříve v semifinále porazili Kanadu vysoce 5:1 a ve finále se potkali s velkým rivalem Švédskem. Utkání dospělo až do prodloužení a zlatou branku vstřelil Rasmus Ristolainen. Od Finů se tak i v tomto roce čekají velké věci. Kouč Jortikka poskládal výběr převážně z hráčů domácí ligy. Jen tři hráči působí v zámoří.

Hned v úvodu skupiny A tedy uvidíme zápas dvou velkých favoritů Finska a USA. Začátek utkání je v Bell Centre naplánován na 21:00 a u textového onlajnu se na vás bude těšit Jan Havlovic.

Finsko U20: Husso (Saros) – Honka (A), Lintuniemi, Makela, Lyytinen, Ilvonen, Makinen, Niku – Mustonen (A), Kapanen, Lehkonen (C) – Ikonen, Rantanen, Hintz – Puljujarvi, Kalapudas, Aho – Ojamaki, Vahatalo, Rauhala – Bjorninen

USA U20: Demko (Halverson) – Butcher (A), Carlo, Hanifin, McCoshen, Werenski, Deangelo, Collins – Eichel (C), Tuch, de Leo – Schmaltz, Milano, Matthews – Motte, Larkin, Fasching – Compher, Wood, Hayden (A) – Louis

Rozhodčí: Olenin (RUS), Wehrli (SUI) – Lazarev (RUS, Mills (CAN).

Hráči obou týmů jsou již nastoupeni na ledové ploše a vše je připraveno k úvodnímu vhazování.

00:01

00:04
    Na úvodním vhazování byl úspěšnější Kapanen.

00:25
    Hintz měl problémy se zpracováním puku a puku se zmocnil Milano.

00:57
    Rozehrávka Eichela nebyla přesná a je odpískáno zakázané uvolnění.

01:22
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Máme tu úvodní branku utkání! Demko špatně rozehrál za brankou a puku se zmocnil MIKKO RANTANEN, který chvíli míchal s pukem za brankou a poté střelil puk, který se od betonu Demka dostal do branky! Bez asistence.
    Mikko RANTANEN - 1:0

02:20
    Ve hře vidíme hodně nepřesnostní a týmy si tak spíše puky vyměnují.

03:07
    Na modré vystihl rozehrávku Mustonen, ve střele mu ale zabránil Carlo.

03:28
    Na druhé straně ujel po pravé straně Wood, ale ani na dvakrát Hussa nepřekonal.

03:56
    Opět z pravé strany střílel Deangelo, ale Husso si prostor u tyče pohlídal.

04:26
    Puljujarvi krásně vysunul Kalapudase, který jel sám na Demka, ten ale přízemní střelu vyrazil betonem!

04:44
    Demkovu pozornost vyzkoušel z levé strany Aho. Gólman USA si ale připisuje další úspěšný zákrok.

05:16
    Rozehrávka Finska nebyla přesná a Larkin rozjíždí další akci.

05:39
    Larkin ale puk ztratil a od modré pálil Bjorninen, Demko puk vyrazil do rohu.

05:54
    Postup hokejistů USA zastavil odpískaný ofsajd.

06:15
    Z pravého rohu pálil Schmaltz, jenže minul Hussovu branku.

06:40
    Deangelo nedokázal zpracovat přihrávku Eichela a hokejisté USA ztrácejí pásmo.

06:55
    Pas Deangela ne úplně ideálně zpracoval Tuch a puk se došoural až k brance Finů. Husso přerušil hru.

07:43
    V poslední době jsou aktivnější hokejisté USA, kteří mají lepší pohyb i kombinaci.

08:25
    Aho si chtěl vynutit vhazování v pásmu a tak nevystřelil příliš silně, ale Demko nepředvedl dobrý zákrok a puk prolétl těsně mimo!

09:34
    Američané vyhodili puk až za branku Hussa, zakázané uvolnění se ale nepíská a Lyytinen rozehrává.

10:06
    Tuch odzbrojil Kapanena a u puku jsou hokejisté USA.

10:38
    Bjorninen nahodil puk ze středního pásma na Demko a ten musel zasahovat.

11:09
    Deangelo společně s Werenskim rozehrává ze svého pásma.

11:44
    Schmaltz nahazoval puk před branku a zakončoval Eichel, Husso ale puk dokázal vyrazit.

11:57
    První vyloučení tohoto utkání! Na trestnou lavici míří Makela za držení.

12:15
    Finům se ale podařilo dostat puk do středního pásma.

12:32
    Od modré vypálil Werenski, střela šla doprostřed branky a Husso vyrazil. Lehkonen poté puk vyhodil.

13:14
    Matthews vypálil z levé strany, ale minul.

13:37
    Butcher nedokázal zpracovat přihrávku od Matthewse a USA přichází o pásmo.

13:54
    USA U20 právě vstřelilo branku!
    USA přecejen využívá přesilovku! Eichel míchal s pukem za brankou a přihrávkou našel ALEXE TUCHE, který byl nehlídaný před Hussem a střílí vyrovnávací branku! Asistence: Jack Eichel, Anthony Deangelo.
    Alex TUCH - 1:1

14:29
    Finsko si také zahraje přesilovku! Na trestnou lavici míří Ryan Collins.

14:43
    Američanům se ale podařilo puk vyhodil až k Hussovi.

15:17
    Fasching dobře napadal a zmocnil se puku a míří s ním vpřed.

15:26
    Fasching se po přihrávce Larkina dostal ke střele, ale Husso puk lapil.

15:56
    Finové už rozjíždí kolotoč přihrávek v útočném pásmu.

16:17
    Dlouho jím to ale nevydrželo a Tuch vyhazuje.

16:29
    Collins zpět na ledě a USA je v plném počtu.

17:10
    Střela Kapanena z pravého rohu mezi tři tyče nemířila.

17:51
    Matthews dobře napadal a vybojoval puk, zakončoval Schmaltz, Husso vyrazil. K dorážce se dostal Matthews ale i jeho střelu brankář Finů vyrazil.

18:33
    Střela Werenskiho byla sražena jedním z obránců.

19:00
    Finové pouze nahodili kotouč do pásma a hekejisté USA budou rozehrávat.

19:27
    Střela Carla byla tečována Eichelem, ale puk mířil mimo.

19:49
    Puk za brankou USA a to bude z první třetiny pravděpodobně vše.

20:00
    Souhrn 1. třetiny

První třetina úvodního zápasu skupiny A je za námi. Stav mezi hokejisty USA a Finska je nerozhodný 1:1. Skóre otevřel už ve 2. minutě po chybě gólmana Demka Mikko Rantanen. Po obdržené brance byli ale aktivnější hokejisté USA, kteří aktivně zaměstnávali gólmana Hussa. Jejich aktivita se jim vyplatila v 14. minutě, kdy se v přesilové hře trefil Alex Tuch.

Druhá třetina začne přibližně v 21:56.

20:01

20:36
    Američané začínají druhou třetinu opět náporem.

20:55
    Střela Eichela prolétla mimo branku Hussa.

21:15
    Finové se konečně dostali k puku ale jejich rozehrávka přesná nebyla.

21:42
    Deaneglo s Werenskim mají puk ve své třetině a rozehrávají.

22:24
    Střela Kapanena z pravé strany Demka nepřekvapila.

22:59
    Další střelu vyslal Bjorninen, Demko připraven.

23:40
    Za brankou byl důrazný Compher, který vybojoval puk, ale Wood se ke střele přes Lyytinena nedostal.

24:17
    Lehkonen chtěl projít středem, ale přes Butchera se neprodral.

24:36
    Po přihrávce Ikonena zakončoval Rantanen, ale najel si do velké phlu a Demko si prostor u své tyče pohlídal.

25:22
    Od modré vypálil Honka, ale Demko si s jeho střelou poradil.

25:23
    Eichel měl nějaký slovní připomínky a z buly byl vykázán. Nahradil ho Tuch, který buly vyhrál.
    Za mořem dokazují, že juniorský šampionát je hodně sledovaný

25:54
    de Leo se snažil prodrat do pásma, ale Makela jej nepustil.

26:25
    Deangelovu střelu Husso vyrazil.

26:29
    Z prostoru mezi kruhy vypálil Larkin, Husso si nebyl jist, kde puk má. Nakonec mu vypadl z výstroje, ale rozhodčí mezi tím již přerušil hru.

27:00
    Střelu Honky od modré vyrazil Demko do ochranné sítě. Vhazování v pásmu USA.

27:34
    Američané pouze nahodili puk za Hussovu branku a Rantanen otáčí hru.

28:41
    Puk v pásmu Finska a Makela rozehrává útočnou akci.

29:02
    Střelu Butchera tečoval Louis a Husso měl co dělat, ale nakonec střelu vyrazil betonem!

29:39
    Larkinova střela k Hussovi neprošla.

29:44
    Američané si zahrají další přesilovku. Na trestnou lavici míří Julius Honka.

30:22
    Milano trefil z levé strany tyč!

31:05
    Schmaltz nabil Werenskimu, jehož střela ale prolétla mimo.

31:29
    Další střelu Werenskiho Husso vyrazil, k dorážce se dostal Schmaltz, ale do jeho střely skočil Rantanen, který holí srazil puk mimo!

31:44
    Honka zpět na ledě a Finsko je v plném počtu!

32:42
    Honkova střela byla zablokována Louisem a puk vyletěl do hlediště. Vhazování po levici Demka.

33:31
    Aho našel v prostoru mezi kruhy Lyytinena, jehož střela ale mířila mimo.

33:51
    Hanifin zakončoval z pravé strany bekhendem, Husso ale jeho pokus vyrazil.

34:30
    Matthews se natlačil až před Hussa, ale byl tísněn Honkou a nedokázal ideálně zakončit.

34:57
    Honka se protlačil přes dvojici hráčů USA, byl ale tísněn Werenskim a nedokázal zakončit dle představ. K dorážce se ještě dostal Makela, ale jeho střela mířila mimo.

35:07
    Na trestnou lavici míří Zach Werenski.

35:37
    K puku se teď dostal sám Demko, který vyhodil puk z pásma.

36:01
    Od modré pálil Butcher, ale Husso dokázal jeho střelu vytěsnit mimo.

36:27
    Američané dobře napadají a Finové mají velký problém s rozehrávkou. K další střele se dostal Hayden, ale ani nadvakrát se nedokázal prosadit.

36:55
    Američany zastavil odpískaný ofsajd.

37:07
    Werenski zpět a USA je v plném počtu!

37:27
    Nahození Vahatala má Demko v lapačce a raději přerušuje hru.

37:28
    Hned z buly pálil Hintz, Demko byl ale pozorný.

38:04
    Do zakončení se cpal Lehkonen, byl ale dobře bráněn Hanifinem, který ho do zakončení nepustil.
    I Finové však mají podporu

38:35
    Po levé straně ujel obraně Finska Alex Tuch. Husso ale jeho střelu zápěstím chytil.

38:51
    Eichel šikovně obrkoužil branku a zakončil, Husso se ale stihl přesunout.

39:31
    Deangelo zlomil hůl při rozehrávce a k puku se dostal Puljujarvi, který si najel až před Demka, ale střelou mezi betony jej nepřekonal.

39:51
    Butcher má puk ve vlastním pásmu a to bude pravděpodobně vše z druhé třetiny.

40:00

Druhá třetina nabídla velmi zajímavý hokej. Lepší týmem na ledě jsou ale Američané, kteří si vytvořili hned několik příležitostí. Milano trefil tyč a nebýt výborného Villeho Hussa skóre by bylo naprosto jiné. Úvidíme, co nám nabídne poslední perioda. Zatím je stav nerozhodný 1:1.

Třetí třetina začně přibližně v 22:42.

40:01

40:26
    Alex Tuch prokličkoval obranou Finska a od modré vypálil, Husso ale jeho pokus chytil.

40:32
    Američané si zahrají další přesilovku! na trestnou lavici jde Mäkelä za krosček.

40:48
    De Leovi puk sjel, ale dokázal hod udržet před Lehkonenem.

41:07
    Střela Tuche byla sražena do ochranné sítě.

41:45
    Finům se podařilo puk vyhodil až k Demkovi a mohou jít vystřídat.

42:25
    Američané sice elegantně kombinují, ale k žádné střele se zatím nedostali.

42:32
    Mäkelä zpět na ledě.

43:11
    Fasching vystihl rozehrávku Finska a Larkin je u puku.

43:22
    Finové si také zahrají přesilovku! Za hákování odchází na trestnou lavici Louis.

43:34
    Střela Kapanena prolétla mimo.

43:57
    Honka nabil opět Kapanenovi a jeho druhá rána už vypadala lépe. Demko vyráží pravým betonem!

44:27
    Lehkonen se obtočil kolem branky a zakončoval, Demko se ale překvapit nenechal.

44:47
    Střela Hintze mířila mimo Demkovu branku.

45:22
    Američané v plném počtu!

45:41

45:48
    Z levé strany pálil Rauhala, Demko vyráží.

46:19
    Rozehrávka Björninena přesná nebyla a je odpískáno zakázané uvolnění.

46:25
    Od modré pálil Carlo, jeho střela byla zablokována Björninenem.

47:03
    Další přesilovka pro Finsko! Na trestnou lavici míří Matthews za podražení.

47:07
    Tuch ale vyhrál buly a McCoshen vyhazuje.

47:31
    V prostoru mezi kruhy byl volný Kapanen, jenže se střelou váhal a nakonec byla jeho střela sražena holí McCoshena.

48:21
    Lehkonen posílal přihrávku před branku na Ikonena, ten ale puk nedokázal trefit.

49:03

49:20
    Střela Lyytinena prolétla těsně nad Demkovo brankou.

50:10
    Puk za brankou USA a Larkin rozjíždí útočnou akci.

50:44
    Od modré pálil Honka a na brankovišti dorážel Björninen, ale Demko si dorážku pohlídal, hra ale pokračuje a Demko je bez hokejky!

50:59
    Honka opět pálil od modré a trefil tyč!

51:48
    Z pravé strany vypálil Louis, Husso ale jeho střelu vyrazil.

52:26
    Puljujärvi se tlačil do střely, ale McCoshen mu v tom zabránil.

52:58
    Honkova střela byla zablokována Butcherem.

53:27
    Američané si zahrají přesilovku! Rantanen naprosto zbytečně fauloval Motteho v útočném pásmu a půjde si sednout na dvě minuty za držení.

53:38
    Od modré poslal puk Butcher na Tuche, který se otočil a zakončoval. Husso ale vytáhl bravurní zákrok lapačkou!

53:59
    Lehkonen výborně napadal a vyhodil puk do středního pásma.

54:29
    Milano se snažil tečovat ránu Eichela, jenže střelu spíše zbrzdil a tak k Hussovi ani nedošla.

54:50
    Z pravé strany pálil Eichel, Husso vyráží.

54:58
    Honka se dostal do potyčky s Eichelem a oba hráči si půjdou sednout na dvě minuty. Pokračovat ale bude Americká přesilovka.

55:25
    Střela Butchera byla zablokována Lehkonenem.

55:27
    Rantanen zpět na ledě a Finsko je v plném počtu.

55:43
    Matthews fauloval Kalapudase a půjde si sednout na trestnou lavici!

56:17
    Z levé strany vypálil Puljujärvi, Demko byl ale připraven.

56:44
    Rantanen poslal křížní pas na Mustonena, který ale pálil jen do prostoru, kde stál Demko.

57:35
    Puk je v rohu hřiště a ani jeden z týmů se ke hře moc nemá.

57:43
    Finové také nevyužívají přesilovku a Matthews je zpět na ledové ploše.

57:59
    Rantanen se objevil volný na levé straně, ale jeho střela zápěstím Demka nepřekvapila.

58:41
    Po přihrávce Deangela pálil z velkého úhlu De Leo, ale Husso se stihl přesunout.

59:15
    Hintz upadl po souboji s Werenskim, rozhodčí ale faul neodpískal.

59:49
    Schmaltz se prosmýkl kolem dvojice hráčů Finska, byl ale faulován a nedokázal ideálně zakončit.

59:52
    Na trestnou lavici míří Lintuniemi.

59:52
    Američané si berou oddechový čas!

59:53
    Finové ale puk hned vyhodili a Američané se do zakončení nedostali.

60:00

Ani ve třetí třetiny jsme rozdílovou branku neviděli. V poslední periodě jsme ale mohli vidět přímo festival nevyužitých přesilovek. Každý z týmů měl k dispozici čtyři přesilovky, ale branku jsme neviděli. Za stavu 1:1 tedy bude následovat prodloužení. Američané budou hrát ještě 1:52 přesilovou hru, tak uvidíme, zda-li v prodloužení jeden z týmů rozhodne.

60:01

60:02
    Na buly se postavil Mustonen a Eichel, ale puk byl vyhozen mimo hřiště. Vhazování se opakovalo a Eichel byl úspěšnější.

60:24
    Eichelova střelu tečoval těsně před Hussem nad Tuch, puk se poté zachytil na vnější síti a Honka jej přikryl a přerušil hru.

60:48
    Další střela Eichela byla zablokována Ilvonenem.

61:02
    Finové se ale puku zmocnili a vyhazují.

61:39
    Tvrdá střela Deangela mířila jen do míst, kde stál Husso.

61:52
    Finové v plném počtu!

62:21
    Kapanen puk proti Hanifinovi neudržel a Američané otáčejí hru.

62:46
    Hanifin ale pouze nahodil puk na Hussa.

63:11
    Milano sice vybojoval puk v pásmu Finů, dlouho si ho ale neužil, neboť aktivní Hintz ho o něj obral.

63:16
    Akci Finů zastavil odpískaný ofsajd.

63:46
    Lehkonen si chtěl obhodit Hanifina, to se mu ale nepovedlo.

64:07
    Jack Eichel projel až za branku Finska a pokusil se o zakončení, u něj byl ale Lintuniemi, který mu v zakončení zabránil.

64:50
    Střelu Lyytinena.

64:59
    Hintz našel na levé straně volného Ikonena, který mohl zakončovat do prázdné branky, jenže měl problémy se zpracování a jeho střelu nakonec zablokoval Butcher!

65:00
    Prodloužení skončilo.

Ani prodloužení nám rozhodnutí nenabídlo a na řadu přijdou samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:1
    Jako první jel kapitán Eichel, který nic nevymýšlel, vystřelil a trefil přesně!

1. série
    1:1
    Ani Lehkonen se nepouštěl do žádné kličky a prostě vystřelil a srovnává stav na 1:1!

2. série
    1:1
    Milano se pustil do bekhendové kličky, Husso ale jeho pohyb přečetl a puk vyrazil!

2. série
    1:1
    Ikonen střílel do pravého rohu, ale trefil pouze lapačku Demka!

3. série
    1:2
    de Leo proměnuje! Zvolil bekhendový blafák a trefil se přesně mezi nohy Hussa!

3. série
    1:2
    Kapanen musel dát, jenže střílel do samého místa jako Ikonen a dopadl úplně stejně!

V samostatných nájezdech zvítězil tým USA U20.
    Vítězný nájezd zaznamenal CHASE DE LEO!
    Chase de LEO - 1:2

Dnešní utkání končí. Viděli jsme velmi zajímavý hokej z obou stran. Výbroné výkony předvedly obzvláště oba gólmani, kteří se prezentovali skautům ve výborném světle. Utkání dospělo za stavu 1:1 až do samostatných nájezdů, kdy ve třetí sérii rozhodl Chase de Leo o bodu navíc pro USA. Tento zápas byl vynikající pozvánka na další zápasy mistrovství. To je z mé strany vše a budu se na vás těšit u dalšího sportovního přenosu! (23:37:28)