Švýcarsko U20 – Dánsko U20 3:4 (1:2 po s.n.) | Slovensko U20 – Německo U20 5:2 (kon.) | Švýcarsko U20 – Švédsko U20 1:5 (kon.)
Kanada U20 – USA U20 5:3 (kon.) | Rusko U20 – Česko U20 1:4 (kon.)
Švýcarsko U20
1:5 (1:1, 0:4, 0:0)
Švédsko U20
Středa 31.12.2014, 19:00 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let

Střely: 14-28 (21:30:42)

Dnešní utkání sledovalo 13857 diváků.

Švédové zvládli i čtvrté utkání na turnaji a získávají 12 bodů – plný počet bodů. Základní skupinou propluli famózně, stejně jako tímto zápasem. Nejprve prohrávali po dělovce Rathgeba, o minutu později vyrovnali. Druhá třetina byla vynikající z jejich strany. Lindblom dal hattrick. pak se trefil ještě Looke a bylo po zápase. Třetí třetina se dohrála už jen z povinnosti.

60:00

59:42
    Forsling kontroluje puk za brankou.

59:24
    Fazzini byl pravděpodobně faulován, ale rozhodčí nechávají utkání dohrát.

59:00
    Poslední minuta utkání.

57:59
    Brodecki v úniku padá, ale vylučovat se nebude.

57:36
    Pokus o založení útoku švýcarského týmu.

57:11
    Chyba za brankou. Švýcarská laxnost málem vedla k navýšení skóre.

56:17

55:34
    De la Rose a jeho otočka za brankou. Pěkná. Gól z toho nicméně není.

54:33
    Zblokovaná střela Švédů.

54:16
    Utkání ztratilo na tempu a už se jen dohrává.

52:40
    Švédům stačí hrát přesné to, co předvádějí. Dobrá defenziva. Žádné bezhlavé útoky.

51:40
    Švýcarský brejk skončil neúspěchem a střelou vedle.

50:44
    Wallmark zápěstím trefil jen lapačku Waebera.

49:57
    Švýcaři jsou bezmocní a nemohou se dostat do útočné třetiny.

49:06
    Nylander a jeho dlouhé nahození do lapačky švýcarského muže s maskou.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 4. Rathgeb (Fazzini) – 5. Kempe (Forsling, Holmstrom), 24. Lindblom (Nylander, Holmstrom), 27. Lindblom (Hagg, Nylander), 35. Lindblom (Forsling, Aho), 36. Looke (Karlsson, Ehn)

Švýcarsko U20: Waeber (Senn) – Fora, Müller, Siegenthalerm, Rathgeb "C", Harlacher, Kindschi – Fuchs, Fazzini, Rod – Fiala, Malgin, Meier – Schweri, Wieser, Suter – Hugli, Hischier, Schmidli Trenér: John Fust
    Švédsko U20: Söderström (Ward) – Bergmann, Hagg, Aho, Lagesson, Norell, Forsling, Englund, Olofsson – de la Rose "C", Blidh, Karlsson – Brodecki, Wallmark, Kempe – Nylander, Lindblöm, Holmström – Looke, Ehn, Bristedt Trenér: Rikard Gronborg

Rozhodčí: Baluška, Miller – Ponomarjow, Ritter

Diváci: 13857