Ottawa – Tampa 2:4 (kon.) | Chicago – Dallas 5:4 (po pr.) | Colorado – Columbus 3:4 (kon.)
Anaheim – Nashville 4:3 (2:1 po s.n.) | Edmonton – NY Islanders 5:2 (kon.)
po s.n. (2:1)
Anaheim Ducks
4:3 (1:0, 1:3, 1:0 - 0:0)
Nashville Predators
Pondělí 05.01.2015, 02:00 • Honda Center, Anaheim • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Dnes uvidíme v Honda Center velmi zajímavý zápas mezi nejúspěšnějšími týmy západní konference, kterými je domácí Anaheim a hosté z Nashvillu.

Kačeři si zatím vedou přímo skvostně. Domácí ve 40 zápasech získali 56, což stačí na vedení v celé NHL. Jediným týmem, který Anaheimu stačí je Montreal, který má o zápas méně a ztrátu 2 body.

Anaheim – Vancouver 2:1p

Hosté figurují také na skvělé pozici. Predátoři nasbírali v 37 zápasech 53 bodů a vedou Centrální divizi. V celkové tabulce tento tým okupuje čtvrtou příčku, za Anaheimem, Montrealem a Islanders.

Chicago – Nashville 5:4s

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Anaheim Ducks: Andersen (Bryzgalov) – Lovejoy, Fowler, Beauchemin, Lindholm, Vatanen, Stoner – Perry, Getzlaf (C), R. Bourque – Palmieri, Kesler, Beleskey – Silfvenberg, Rakell, Cogliaon – Jackman, Thompson, Smith- Pelly. trenér: Buruce Boudreau.

Nashville Predators: Hutton (Rinne) – Weber (C), Josi, Jones, Volčenkov, Ellis, Ekholm – Stalberg, Fisher, Wilson – Smith, Ribeiro – Forsberg – Jokinen, Gaustad, G. Bourque – Arcobello, Nyström, Jarnkrok. Trenér: Peter LAviolette.

Rozhodčí: O'Halloran, Charron – Murphy, Murchison.
    Rozcivčka Kačerů před zápasem.

00:01

00:48
    Kačeři se hned v úvodu usadili v útočném pásmu.

01:51
    Predators mají zatím potíže dostat se s pukem alespoň přes červenou čáru.

02:29
    Až nyní se povedlo hostům vyhodit puk až k Andersenovi.

02:45
    Domácí brankář musel vzápětí hned zasahovat proti Forsbergovi.

03:17
    Hraje se již ale opět za brankou Nashvillu.

04:11
    Anaheim má obrovský tlak na začátku zápasu, zatím ale z něj nedokáže nic vytěžit.

04:47
    Z úhlu vypálil Gabriel Bourque a Andersen musel použít svou vyrážečku.

05:12
    Nyní zastavil útočnou snahu Predátorů ofsajd.

05:29
    Ač se to herně nezdá, tak hosté jsou střelecky aktivnější. Nyní vedou na střely 5:2.

07:00
    V souvislejším tlaku poprvé také Nashville a Andersen musel hned zasahovat.

08:19
    Hra se trochu uklidnila a Predátoři kombinuji ve vlastním pásmu.

08:56
    Nahození Fowlera chytá Hutton do lapačky.

09:20
    Jackman hledal před brankou Maroona, ten ale nestihl tečovat puk směrem na Huttona.

10:22
    Predátoři opět vyčkávají s rozehrávkou a kombinují před Huttonem.

11:30
    Perry mohl jít sám na Huttona, ale kotouč se mu zamotal mezi bruslemi a tak bylo jeho počínání brzy zastaveno.

12:15
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Kesler přenechal kotouč MATTU BELESKEYEMU, který si potáhl puk a střelou zápěstím přes obránce vymetl pavučinku v Huttonově brance. Asistence: Ryan Kesler.
    Matt BELESKEY - 1:0

13:45
    Odpovědět se pokoušel Stalberg, ale za modrou čárou přišel o puk.

14:50
    Po gólu je aktivnější Nashville, který uzamknul svého soupeře před jeho brankou.

15:35
    Fowler nemá komu přihrát a tak vyčkává za svou brankou.
    Pěkné video k Beleskeyeho brance.

17:06
    Od modré pálil Fowler. Hutton však sklepl své betony včas.

17:50
    Hutton byl opět v zápřahu a po střele Cogliana raději uschoval puk v rukavici.

19:01
    Poslední minuta 1. třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka přinesla jediný gól. Nic jiného se ani čekat nedalo v souboji nejlepších celků Západní konference. Jediným úspěšným střelcem je zatím Beleskey. Kdo se k němu přidá, se dozvíme ve 2. třetině, který začne ve 3:02.
    První třetina ve statistikách

20:01

20:51
    I na startu prostřední periody jsou Kačeři aktivnější a zaměstnávají Huttona.

21:38
    Nashville právě vstřelil branku!
    Vzápětí ale přichází vyrovnání. nacvičená akce Nashvillu končí gólem. Ribeiro poslal puk a všichni si mysleli, že bude střílet Ellis. Ten ale mazácky nechal puk projet mezi nohama přímo na MATTIASE EKHOLM, který svou střelu otřel ještě o tyč. Aasistence: Mike Ribeiro, Filip Forsberg.
    Mattias EKHOLM - 1:1

22:52
    Domácí tým si ale velice rychle bere vedení zpět. Střílenou přihrávku Bourqua od mantinelu usměrnil do branky Predátorů nastrčenou hokejkou COREY PERRY. Asistence: Rene Bourque, Ryan Getzlaf.
    Corey PERRY - 2:1

24:40
    Po úvodních vášních se hra trochu uklidnila a oba celky se soustředí opět zejména na defenzívu.

25:05
    Weber se dostal do baseballového zakončení a to i přesto, že před ním domácí obránci zvedli několikrát kotouč.

25:44
    Za podražení však nyní dostává dvě minuty Fisher (NSH).

26:30
    Anaheim slibně kombinuje. Jeho střely však na Huttona zatím nemíří.

27:00
    Nashville se osvobozuje.

27:44
    Úvodní oslabení Nashville přežil bez problémů.

29:03
    Nashville strávil poslední vteřiny v útočné třetině, ale zakončení bylo tristní a skončilo v ochranné síti bez cizího zavinění.

29:22
    Na druhé straně se dostal do zakončení Perry, jeho pokus byl ale těsně před Huttonem sražen do zámezí.

31:00
    Utkání je hodně svázané taktikou a opět hosté vyčkávají s rozehrávkou za vlastní brankou.

32:05
    Jarnkrok si najel na střed a střelou zápěstím pořádně protáhl Andersena.

32:41
    Beauchemin (ANA) vykázán na trestnou lavici na dvě minuty za držení hole.

33:26
    Nashville již rozestavěl svou střechu, ale střelba zatím nepřichází.

33:50
    Predátoři udělali dobře, že vyčkali se střelou. SETH JONES di počkal, až Andersen bude mít zakrytý výhled a milimetrově přesnou střelou poslal puk nechytatelně k tyči. Andersen kotouč vůbec neviděl přes tři stojící hráče před ním. Asistence: Ryan Ellis, Mike Ribeiro.
    Seth JONES - 2:2

35:32
    za podražení dostává dvě minuty nepodmíněně Perry (ANA).

36:45
    Tentokrát se nemohou Preds dostat moc do pásma natož do zakončení.

37:13
    Přesto ale i druhou přesilovku využívají. Střelu Ellise od modré ještě CRAIG SMITH nedokázal tečí poslat za Anndersena, ale odražený puk za bezmocného domácího brankáře již ano. Asistence: Ryan Ellis, Mike Ribeiro.
    Craig SMITH - 2:3

37:23
    Domácí opět ve čtyřech. jackman (ANA) vyloučen za faul loktem.

38:30
    Nashville opět vyčkává se střelou. Přijde i tentokrát gólová tečka?

38:43
    Andersen je zatím proti a vzápětí před ním vznikla první mela dnešního utkání.

39:01
    Poslední minuta 2. třetiny.

39:19
    Bude se hrát chvilku 5 na 3. Andersen (ANA) dostává dvě minuty za hrubost.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Přesilovku si ale hosté přenesou do 3. třetiny. Do šaten ale mohou jít přesto spokojeni. Sice dvakrát prohrávali, ale pokaždé vždy náskok soupeře smazali a navíc v závěru díky využité přesilovce jdou do útrob stadionu s vedením 3:2. 3. třetina začne ve 4:00.

40:01

40:47
    Ellisova střela skončila v rohu a Kačeři vzápětí posílají puk až za Huttona.

41:19
    Anaheim je kompletní.

41:57
    Zakázané uvolnění Predátorů.

42:30
    Přesilovou hru si vyzkouší i Kačeři, zatím mají ale odložené vyloučení.

42:52
    za držení půjde zpytovat své svědomí Ekholm (NSH).

43:48
    Až nyní se odvážil ke střele Vatanen, ale jeho střela skončila za brankou.

44:22
    Hutton se musel natáhnout do maximální možné výše svých rozměrů, puk ale pod lapačkou nakonec našel.

44:52
    Přesilová hra Kačerů je minulostí.

45:27
    Útočné snažení domácích je ale přerušeno kvůli ofsajdu.

47:20
    Sledujeme méně kvalitní pasáž hry, kdy se hraje převážně ve středním pásmu.

47:33
    Jokinen (NS( sekl do soupeře a jako odměna mu byla přisouzena trestná lavice na dvě minuty.

48:09
    Do střely Maroona na poslední chvíli lehl Josi a kotouč pod ním nakonec nalezl jako první Hutton, který co nevidět puk přikryl lapačkou.

48:30
    Hostující obrana zablokovala i bekhendový pokus Fowlera.

49:33
    Jokinen se vrací. Nashville hraje v plném počtu.

50:20
    Ducks se snaží jen marně dobýt branku Nashvillu. zatím ji pořádně zaklel Hutton.

51:05
    Nashville má opět puk za Huttonovou svatyní a šetří cenné vteřinky.

52:06
    Palmieri to zkoušel individuálně, ale ukázkový strom mu nasadil Weber.

52:49
    Icing Nahsvillu.

53:25
    Elitní formace Kačerů zle zatápěla Predátorům. Ty ale zatím drží výborně dnes chytající Hutton.

54:15
    Domácí sou navíc zatlačeni až za svou branku. Odtud vyrovnání přijde jen velmi těžko.

55:00
    Anaheim má na skórování posledních pět minut.

56:05
    Hráči Anaheimu se ale nemohou usadit v útočné třetině a vytvořit si tak souvislejší tlak.

57:43
    Thompson vypálil směr Hutton. Už se sice zdálo, že hostující brankář bude mít puk pod kontrolou, ale Beleskey s FRANCOISEM BEAUCHEMINEM dokázali puk vyškrábat a druhý jmenovaný poté poslat do sítě. Asistence: Nate Thompson, Hampus Lindholm.
    Francois BEAUCHEMIN - 3:3

59:01
    Poslední minuta 3. třetiiny.

60:00

Který z týmů vyhraje celé prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Už to vypadalo, že zápas skončí po 60 minutách, poněvadž Nashville disciplinovaně bránil střední a obranné pásmo a Anaheim se jen zřídka dostal ke střele. Nakonec se ale radoval z branky v závěru utkání když důraz na brankovišti předvedlo duo Beleskey – Beauchemin a poslalo zápas do prodloužení.

60:01

60:35
    Forsberg to zkoušel bekhendem, ale Andersen se nenechal zaskočit.

62:25
    žádný z týmů nechce udělat chybu a tak zřejmě o vítězi rozhodnou technické dovednosti v samostatných nájezdech.