AFC Wimbledon
1:2 (1:1)
Liverpool FC
Pondělí 05.01.2015, 20:55 • Kingsmeadow • FA Cup
    Liverpool posunuly do dalšího kola FA Cupu dvě trefy Stevena Gerrarda. Kapitán Reds, který po sezóně klub opustí, poté útočil i na hattrick.

Liverpool nakonec splnil svou povinnost a na hřišti účastníka League Two zvítězil 1:2. Zápas to však pro hosty nebyl vůbec jednoduchý. Reds v úvodu dominovali a ve 12. minutě je poslal do vedení Steven Gerrard. Domácí však s přibývajícím časem obraz hry vyrovnali, začali si vytvářet šance a ve 36. minutě se dočkali gólu, když po rohovém kopu míč dotlačil do sítě Adebayo Akinfenwa. Ve druhé půli byli hosté už opět nebezpečnější a v 62. minutě rozhodl o jejich postupu znovu Steven Gerrard, který se krásně trefil z přímého kopu. Liverpool měl i poté více šancí, přesto mohl v závěru srovnat střídající Azeez, jenž si vylámal zuby na brankáři Mignoletovi.

Wimbledon tedy v FA Cupu končí, ale jeho hráče ze hřiště vyprovází aplaus ve stoje. Fotbalisté Dons si ho za svůj dnešní výkon rozhodně zaslouží! (22:52:56)

90+4

90+3
    Ještě roh pro hosty. Tohle už si Liverpool pohlídá.

90+2
    Na druhé straně mohl rozhodnout Gerrard, o hattrick ho připravil obránce na brankové čáře.
    Velká šance domácích nekončí brankou.

90+2
    Tohle může domácí mrzet! Azeez tváří v tvář Mignoletovi trefil pouze hostujícího gólmana, který mu skočil pod nohy.

90+1
    Rozhodčí Moss nastaví tři minuty.

90
    Mohlo být definitivně hotovo! Enrique nahrál ve vápně Gerrardovi, který okamžitě posouval před bránu na Balotelliho. Těsně před italským útočníkem míč odkopl Kennedy. Jinak by SuperMario střílel do odkryté domácí svatyně.

89
    Domácí se nemohou dostat s míčem na útočnou polovinu.

87
    Mignolet bude kopat od své brány. Pomalu se blíží závěr a Liverpool stále vede o jediný gól.

86
    Střídání v týmu Liverpool FC: ze hřiště odchází Lazar Marković, přichází Kolo Touré.

86
    Střídání v týmu AFC Wimbledon: ze hřiště odchází Francomb, přichází Sutherland.

86
    Střídání v týmu AFC Wimbledon: ze hřiště odchází Moore, přichází Pell.
    Lazar Markovič nevyužil brejku a míč poslal pouze do míst, kde stál brankář.

85
    Domácí po rohu propadli a Reds šli do přečíslení 5 na 2! Lazar Marković to vzal na sebe a Shea svůj tým ještě udržel v zápase!

84
    Azeez se ve vápně dostal k balónu a zakončoval z dobré pozice. Trefil ale jen protihráče, od kterého se míč odrazil za bránu. Roh.

84
    Útok Dons zastavil faulem Henderson. Hostující hráč si poté vyslechl varování sudího Mosse.