Košice – Martin 1:3 (kon.) | Banská Bystrica – Trenčín 2:3 (po pr.) | Poprad – Žilina 3:1 (kon.)
Nitra – Piešťany 6:2 (kon.) | Skalica – Zvolen 4:6 (kon.)
HK Skalica
4:6 (3:2, 1:1, 0:3)
HKM Zvolen
sk Úterý 06.01.2015, 18:00 • Hant aréna • Tipos Extraliga (SR)

V dramatickom zápase napokon uspeli hráči Zvolena a odvážajú si tak zo Záhoria všetky 3 body.
    Pre dnešok sa s vami teda lúčim a budem sa tešiť pri ďalšom online prenose. Dovidenia. (20:06:06)

60:00

59:42
    V závere ešte vhadzovanie pred Šimkom.

59:06
    Zdá sa, že zápas sa už len dohráva.

58:36
    Škvaridlo sa dostal do samostatného úniku, ale Lipovský tentokrát pozorný.

58:20
    Štumpfova delovka nepresná.

57:56
    Školiak teraz zamotal hosťujúcej obrane hlavy.

56:27
    Vhadzovanie pred Šimkom pre domácich, ale bez zakončenia.

55:28
    Domáci sú zdá sa zaskočený. Uvidíme, či im ešte zostane dosť síl urobiť niečo s výsledkom.

54:39
    Zvolen dal gól!

Lipovský teraz trestuhodne podcenil strelu LUKÁŠA JURÍKA, ktorý už bol síce z uhla no trafil pomedzi jeho betóny.

Asistencie : Martin Ďaloga, Peter Hraško

53:55
    Domáci boli blízko k vyrovnaniu.

52:57

Hostia napriek nevyužitej presilovke dávajú teraz gól. PETR OBDRŽÁLEK trafil presne ponad Lipovského rameno.

Asistencie : Dalibor Bortňák, Michal Pichnarčík

52:50
    Domáci v plnom počte.

52:16
    Strela Juríka L. letela nad.

51:32
    Hostia síce nasťahovaný v pásme no nevedia sa dostať do streleckej príležitosti.

50:50
    Presilová hra teraz aj pre hostí.

Tomáš Nechala (2 min. podrazenie)

50:11
    Hostia v plnom počte.

49:17
    Hosťom sa podarilo vyhodiť puk a Záhoráci tak musia začať od Lipovského.

48:43
    Domáci dobre rozostavení.

47:59
    Domáci si zahrajú ďalšiu presilovú hru.

Tomáš Škvaridlo (2 min. nebezpečná hra so zdvihnutou hokejkou)

47:05
    Delovka z hokejky Štupfa len tesne minula bránku.

46:31
    Drtinova strela nebola presná.

45:27
    Po Zukalovej strele bol pred Šimom závar, ale napokon z toho nie je gól.

44:45
    Hostia bojujú za Lipovského bránou o puk.

43:55
    Domáci teraz nastrelili žŕďku po peknej kombinácii!

42:16

Lipovský teraz daroval hosťom vyrovnávajúci gól. V snahe rozohrať puk si vykorčuľoval až za hranicu pravého kruhu. Navyše puk nevyhodil, ale získali ho hostia a napriek snahe domácej obrany ho napokon upratal do siete JOZEF KENTOŠ.

Asistencia : Dalibor Bortňák

41:15

40:53
    Štumpfovi strela nesadla dobre na hokejku.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Sú tu tresty zo záveru druhej tretiny.

Andrej Podkonický (2. min hrubosť + 10 min nešportové správanie)

Petr Stloukal (2 min. hrubosť)

Tretia tretina začína už o minútu.

Je za nami 40 minút z dnešného zápasu, v ktorom zatial stále vo vedení domáci. V druhej tretine pridali obe mužstvá po jednom góle. Najskôr hostia vyrovnali no domáci dokázali odpovedať a dostať sa opäť do vedenia. Na ľade to začínalo miestami poriadne iskriť, dokonca aj po odpískaní druhj časti si tam Podkonický vybavoval s domácimi účty. Tretia tretina bude teda zaujímavá. Domáci ju navyše začnú viac ako minútovou presilovkou.

Po hvizde rozhodcu to ešte na ľade poriadne iskrý! Podkonický sa najskôr pustil do Stloukala a následne i do ďalších hráčov domácich.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:38
    Stloukal pálil z medzikružia!

39:08
    V závere ďalšia presilovka pre domácich.

Petr Obdržálek (2 min. hákovanie)

38:03
    Bagin to opäť skúšal jedovkou po ľade, ale nepresne.

37:27
    Domáci stále veľmi aktívny pred Šimkom.

36:20
    Vaškovič teraz pekne prenechal puk Stloukalovi, ktorý trafil len žŕďku!

35:08
    Domáci už v plnom počte, ale v obrovskej šanci sa ocitol Obdržálek, ktorý sa dostal k odrazenému puku a mohol skórovať do prázdnej brány, no Lipovský predviedol famózny zákrok hokejkou!

35:00
    Baginova jedovka končí v Lipovského lapačke.

34:29
    Vaškovič vyhadzuje puk.

34:02
    Hraškova delovka zrazená na ochrannú sieť.

33:37
    Hostia sa až teraz rozostavili v útočnom pásme.

33:01
    Hostia sa teraz snažili v skrumáži pretlačiť puk za Lipovského, Jurík si pomohol faulom.

Juraj Jurík (2 min. nedovolené bránenie)

32:07
    Školiak si teraz nakorčuľoval až pred Šimka, ten si s jeho zakončením tentokrát poradil.

31:14
    Barákovu strelu nepríjemne tečoval Stloukal.

30:20
    Šimíčkova delovka z pravého kruhu končí v Šimkových betónoch.

29:16
    Skalica dala gól!

Domáci teraz predviedli ukážkové prečíslenie. Barák krížnou prihrávkou našiel JURAJA BEZÚCHA, ten si backhandovým blafákom položil a vychutnal Šimka.

Asistencia : Jindřich Barák

28:16
    Hosťujúci Jurík L. teraz nastrelil brvno!

27:25
    Štumpf teraz pálil okamžite po vhadzovaní, Šimko nevedel kde je puk.

27:05
    Lipovský teraz mal čo robiť. Strelu Juraška vyrazil len pred seba, kde už čakali hostia na dorážky. Našťastie pre Lipovského puk skončil za bránkou.

26:36
    Hra sa presúva do stredného pásma po postavení hosťujúceho hráča v bránkovisku.

25:50

MARTIN ĎALOGA si nakorčuľoval pomedzi kruhy a nenápadnou strelou po ľade vyrovnáva.

Asistencia : Kamil Brabenec

25:05
    Zazvonila žŕďka Lipovského brány.

24:56
    Na opačnej strane tlak hostí prerušili domáci len za cenu faulu.

Marek Zukal (2 min. podrazenie)

24:33
    Školiak perfektne naservíroval puk medzi kruhy voľnému Štumpfovi, jeho strelu z voleja Šimko vyráža.

24:12
    Komínek teraz z ideálnej pozície medzi kruhmi neprestrelil Šimka.

23:25
    Šnace sa striedajú na oboch stranách. Stloukal si nakorčuľoval do pásma a rozhodol sa individuálne zakončiť, no netrafil Šimkovu bránu.

22:45
    Na opačnej strane Brabenec narobil teraz domácim problémy.

21:39
    Domáci teraz pekne zakombinovali, Školiak na modrej čiare zachytil puk a poslal ho na voľného Štumpfa, ktorý išiel sám na brankára Šimka, ten si však s jeho zakončením poradil.

20:31
    Druhá tretina začala pekne zostra. Za Lipovského bránou zostal ležať Sloboda, ale zdá sa, že bude v poriadku.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Chovan, ktorý v priebehu prvej tretiny pre zranenie odstúpil, skúšal teraz korčuľovať. Uvidíme teda, či sa ešte do zápasu vráti. Druhá tretina začne o 5 minút.

Je za nami prvých dvadsať minút dnešného zápasu. Lepšie do neho vstúpili hostia, ktorí Záhorákov nepustili vôbec z ich obranného pásma. Odmenou im bolo dvojgólové vedenie. Domáci sa potom postupne osmelili a začali byť v útočnom pásme nebezpečnejší. Napokon, aj vďaka presilovým hrám sa im ešte do prestávky podarilo skóre otočiť.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:59
    V závere ešte nenápadná strela z otočky jedného z domácich hráčov narobila Šimkovi poriadne starosti!

18:42

Tak toto po úvodnej desať minútovke v Hant aréne nečakal asi nikto. Domáci predviedli ďalší famózny obrat. Záhorákom sa podarilo využiť presilovku i po druhý krát v dnešnom zápase. Drtinovu strelu tečoval za Šimka JURAJ JURÍK a domáci sa dostávajú do vedenia.

Asistencie : Marek Drtina, René Školiak

17:29
    Záhoráci dostávajú k dispozícii druhú presilovú hru.

Lukáš Jurík (2 min. hákovanie)

16:40
    Domáci sú pri chuti a teraz je na ľade ozaj na čo pozerať.

15:39

Domáci v priebehu 80 sekúnd vyrovnávajú! Jurík J. nastrelil puk od modrej čiary pred Šimka, kde stál úplne voľný RENÉ ŠKOLIAK a na dvakrát prehodil puk až do siete.

Asistencia : Juraj Jurík

14:19

Presilovku využívajú i domáci! Komínek sa dostal prihrávku medzi kruhy. Jeho strela síce prešla za Šimkov chrbát, ale trafila len žŕďku. Odrazený puk sadol presne na hokejku ĽUBOMÍRA VAŠKOVIČA a ten nemal problém skórovať.

Asistencie : Tomáš Komínek, Petr Stloukal

13:46
    Presilovku si teraz zahrajú i domáci hráči.

Kamil Brabenec (2 min. nedovolené bránenie)

13:10
    Bene s Mrázom teraz v úniku dvoch na jedného, zakončoval napokon Mráz, ale trafil len dobre postaveného Šimka.

12:48
    Domáci bojújú v rohu za Šimkom o puk.

11:40
    Druhá formácia hostí teraz dlho drží pásmo, ale nedarí sa im zakončiť.

10:55
    Komínek teraz nahodil puk do bránkoviska, kde sa snažil tečovať Stloukal.

09:15
    Hra sa postupne vyrovnáva a domácu sú smelejší už aj smerom dopredu.

08:41
    Hosťujúci Chovan teraz zostáva na ľade. Nešťastne padol pri prieniku do útočného pásma. Zdá sa, že to odnieslo ľavé koleno. Z ľadu odchádza za pomoci spoluhráčov.

07:01
    Až teraz sa domáci konečne dostali do útočného pásma a podarilo sa im dostať Zvolen pod tlak. Strely Horvátha ani Drtinu nenašli cestu za Šimkov chrbát.

06:17
    Domáci sa ešte nedostali poriadne zo svojho obranného pásma.

05:05
    Hostia naďalej v obrovskej prevahe točia Záhorákov, teraz mohol pridať ďalší gól Puliš.

04:02

Bleskovo využitá presilovka hostí. PETER HRAŠKO dostal puk na modrú čiaru a tvrdou delovkou prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste vrátane Lipovského.

Asistencie : Michal Chovan, Lukáš Jurík

03:42
    Navyše si teraz Zvolen zahrá presilovú hru.

Martin Gründling (2 min. podrazenie)

02:25
    Hostia majú naďalej viacej z hry.

01:47

Hostia otvárajú skóre vďaka krásnej akcii MICHALA CHOVANA, ktorý si nakorčuľoval za obranu, položil si Lipovského a potom už pre neho nebol problém skórovať.

Asistencie : Lukáš Jurík, Peter Hraško

00:42
    Hostia hneď od úvosu veľmi aktívny, najskôr pálil Bagin a po ňom sa v obrovskej šanci ocitol i Puliš.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Zápas začne o necelé 2 minúty.

Úvodné zostavy:

HK 36 HANT Skalica: Lipovský – Gründling, Barák – Horváth, Drtina – Zukal, Nechala – Krejčiřík – Komínek, Stloukal, Vaškovič – Štumpf, Školiak, Jurík J. – Bezúch, Mráz, Bene – Chylo, Šimíček, Markulinec

HKm Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško – Hraško, Pokovič – Pichnarčík, Ťavoda – Fekiač, Koch – Sloboda, Brabenec, Puliš – Chovan., Jurík L., Podkonický – Obdržálek, Bortňák, Škvaridlo – Ďaloga, Kentoš, Žilka.

Rozkorčuľovanie v hant aréne je za nami. Ešte pred tým, než vykorčuľujú hráči na ľad si predstavíme dnešné zostavy.

Domáci dnes v Hant aréne privítajú mužstvo zo Zvolena. Po poslednom zápase, v ktorom so zo Žiliny priviezli debakel 1:6 majú určite, čo naprávať. Po tejto prehre totiž Záhoráci padli opäť na posledné miesto v tabuľke.
    Hostia zo Zvolena to teda nebudú mať na Záhorí ľahké. I keď sa pohybujú na pohodovej 5. priečke v tabuľke, ktorá zabezpečuje play – off, určite by sa radi posunuli ešte vyššie. Posledný zápas im taktiež príliš nevyšiel, keď na domácom ľade podľahli Banskej Bystrici 1:4 a teda určite majú i hostia čo napravovať.
    Uvidíme, kto bude po dnešnom zápase spokojneším mužstvom.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Mário Pecha

Branky a nahrávky: 15. Vaškovič (Komínek, Stloukal), 16. Školiak (J.), 19. J. (Drtina, Školiak), 30. Bezúch (Barák) – 2. Chovan (L., Hraško), 5. Hraško (Chovan, L.), 26. Ďaloga (Brabenec), 43. Kentoš (Bortňák), 53. Obdržálek (Bortňák, Pichnarčík), 55. L. (Ďaloga, Hraško)

HK Skalica: Lipovský – Gründling, Barák – Horváth, Drtina – Zukal, Nechala – Krejčiřík – Komínek, Stloukal, Vaškovič – Štumpf, Školiak, Jurík J. – Bezúch, Mráz, Bene – Chylo, Šimíček, Markulinec
    HKM Zvolen: Šimko – Bagin, Juraško – Hraško, Pokovič – Pichnarčík, Ťavoda – Fekiač, Koch – Sloboda, Brabenec, Puliš – Chovan., Jurík L., Podkonický – Obdržálek, Bortňák, Škvaridlo – Ďaloga, Kentoš, Žilka

Rozhodčí: STANO Peter, Ing. (HR1), OROLIN Michal, Mgr. (ČR1 ), TVRDOŇ Jozef (ČR2),