Granada – Sevilla 1:2 (kon.) | Barcelona – Elche 5:0 (kon.)
1:2 (0:1)
Sevilla FC
Čtvrtek 08.01.2015, 20:00 • Los Cármenes • Španělský pohár

Hezký zbytek večera! (21:55:27)

I ve druhém poločase Sevilla kontrolovala hru, avšak z množství šancí, které si vypracovala, dokázala proměnit pouze jednu. Především Iago Aspas, který dvěma hattricky zajistil postup Granady do osmifinále, tentokrát neměl přesnou mušku. To nakonec Sevillu v závěru zápasu stálo lepší výchozí pozici do odvety, když na 1:2 ve třetí minutě nastavení snížil Lass.

90+3
    LASS - 1:2

90+3
    Granada právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen Granada ještě snížila a do odvety půjde v méně nevýhodné pozici. Vše, co mu stálo v cestě, propálil z přímého kopu LASSANA BANGOURA.

90+2
    Solidní šance se ještě naskýtá domácím, přímo z osy hřiště a ani ne sedmnáctimetrové vzdálenosti budou zahrávat přímý kop!

90+1
    Iaga Aspase je po nástupu na hřiště hodně vidět, gólově se ale neprosadil. Teď mu stál v cestě pohotový Roberto, který polovičatým tygřím skokem jeho šanci zneškodnil.

90+1
    Rozhodčí Mateu Lahoz druhý poločas protáhne o tři minuty. První se už rozeběhla.

90
    V samotném závěru zápasu ještě Sevilla vybojovala roh.

90
    Iborra dnes rozhodně nehraje v rukavičkách, na kontě má už pět faulů a jednu žlutou kartu.

89
    Zdatnou technickou hrou se Isaac Success na brankové čáře zbavil obránce soupeře, ale místo přihrávky zvolil přímou střelu. Míč z velkého úhlu poslal pouze do boční sítě.

88
    Střely: 7 – 10
    Střely na branku: 1 – 6

87
    Nevypadá to, že by si Sevilla nějakou chybou ještě nechala dvoubrankový náskok do odvety vzít. Naopak Iago Aspas se ocitá znovu v zakončení, opět ale míří vedle.

86
    Znovu budou rozehrávat granadští, ale po faulu ne od branky, nýbrž z poněkud kratší vzdálenosti k brance soupeře.

85
    Míč do hry uvede Roberto.

83
    V posledních minutách Sevilla opět demonstrovala svou sílu, na dvoubrankovém vedení se ale kvůli nepřesnosti v koncovce nic nemění.
    Šance Aspase

80
    Právě Sergio Rico svým výkopem ve skluzu proti dotírajícímu protihráči založil rychlý brejk Sevilly, na jejímž konci měl Iago Aspas další obrovskou šanci. Sám však proti vybíhajícímu gólmanovi Robertovi netrefil prostor mezi třemi tyčemi a míč poslal pouze do reklamního banneru vedle branky.
    Hostující fanoušci.

80
    Svou rychlostní složku musel prověřit i hostující gólman Sergio Rico.

79
    Ve velké šanci střídající Iago Apsas zaváhal a v zakončení nastřelil pouze uprostřed branky stojícího Roberta!

78
    Poněkud riskantně si teď počínali hráči Sevilly při rozehrávce, k jejich štěstí si ale domácí pomohli faulem.

77
    Poslední minuty jsou značně rozkouskované, k čemuž přispěla také vlna pěti střídání.

76
    Poslední patnáctiminutovku už oba celky dohrají v nezměněných sestavách, oba trenéři už využili možnosti všech tří střídání.

76
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Pareja, přichází Kolodziejczak.

74
    Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Riki, přichází Clifford.

73
    Z hlediště se ozývá pískot domácích fanoušků. Hráči Granady totiž za nepříznivého skóre nikam nepospíchají a nerušeně kombinují na polovině hřiště.

71
    El Graná se tu a tam k zakončení dostane, ale na gól je to stále málo. Sevilla má hru pod kontrolou, byť k pořádnému zakončení už se také několik minut nedostala.

69
    Joaquín Capparós začíná být značně neklidný. Není divu, dvacet minut před koncem jeho tým na domácí půdě prohrává o dva góly.

68
    Po čase si míč osahal také Roberto.

68
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Vitolo, přichází Aleix Vidal.

64
    Poprvé se střídá také v týmu Sevilly: ze hřiště odchází Banega, přichází Iago Aspas.

63
    Drobných faulů ve středu hřiště i blíže k jedné či druhé brance je dnes k vidění dostatek.

62
    Hlavičkovaný míč sice mířil mimo tři tyče Ricovy branky, ale nebezpečně se po něm natahoval domácí stoper Babin.

61
    Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Sissoko, přichází Lass.

60
    Středový záložník Granady ošetří krvavé zranění v ústech, ale bude schopen pokračovat ve hře.

59
    Po střetu se soupeřem musel být ze hřiště za doprovodu lékařů odveden Iturra.

58
    Další přímý kop pro Sevillu. Tentokrát ze vzdálenosti asi pětadvaceti metrů.

56
    Střely na branku: 1 – 5

56
    Rikiho střela zdálky nemohla Sergia Rica vystrašit.
    Kevin GAMEIRO - 0:2

53
    Sevilla právě vstřelila branku!
    Nešťastnou tečí domácích obránců se do pokutového území centrovaný míč dostal ke KEVINU GAMEIROVI, jenž v usnadněné, ale zároveň značně nepřehledné pozici zvyšuje na 0:2 pro Sevillu.

53
    Střídání v týmu Granada: ze hřiště odchází Yuste, přichází Sulayman.

51
    Velkou bojovností se Granada dostala na půli soupeře a po faulu na ní zůstane.

49
    Bylo to jen krátké intermezzo, kdy se Sevillští nepotkali s míčem. Už ho mají opět ve své moci a brázdí vody v dostřelu granadské branky.

48
    Po žlutě ohodnoceném faulu Vicenteho Iborry ho ale ztrácí.

48
    Hráči v bílých dresech jsou stále u míče.

46
    Druhou půli začíná přímým kopem Sevilla.

46

Druhý poločas začne přibližně v 21:03.

Po první půli zápasu vede favorit ze Sevilly 1:0 díky pohotové dorážce Gerarda Deulofeua z dvaatřicáté minuty. Tato akce jen podtrhla dominanci Andalusanů v prvním dějství. Granada měla jen pár velkých šancí a ty zahodila.

45+1

45+1
    Isaac Success znovu v hlavní roli. Tentorkrát se po jeho pádu dožadovali hráči Granady penalty, ta ale nepřišla.

45
    Rozhodčí Mateu Lahoz nastavuje jednu minutu.
    Hlavička Isaaca Successe

44
    Velkou šanci teď zahodila Granada. Na centrovaný míč z hloubky pole si nikým nehlídaný doskočil Isaac Success, avšak z nevelké vzdálenosti mířil značně nepřesně.
    Radost hráčů Seviily po prvním gólu.

43
    Sissokův centr z levé strany beci Sevilly odhlavičkovali.

43
    Fauly: 4 – 8

42
    Žlutá karta padá také na druhé straně po faulu Krychowiaka.

40
    Ani nadvakrát Sevilla šanci nevyužila.

39
    Druhý "žlutý faul" v krátkém sledu – tentokrát se provinil Sissoko – a standardka z obdobné vzdálenosti, jen z druhé strany hřiště.

38
    Přímý kop sice Sevilla nezužitkovala, stále se ale drží na dostřel domácí branky.

37
    Nyní se navíc Granada bude muset bránit přímému kopu po žlutou kartou ohodnoceném faulu Héctora Yusteho.

36
    Ve zbylé desetiminutovce se Granada ponasnaží o srovnání, tento pokus ale končí vysoko nad brankou hostů.

34
    Další zákrok si připisuje Sergio Rico.
    Gerrard DEULOFEU - 0:1

32
    Jenom to člověk zmíní a už je tady gól. Kevin Gameiro po rychlém brejku nastřelil tyč, ovšem u odraženého míče byl nejrychleji GERARD DEULOFEU a pohotovou střelou posílá Sevillu do vedení!

31
    Po půlhodině hry je stav stále bezbrankový, větší šance měla Sevilla. Na gól to ale nestačilo.

31
    Domácí si stěžují na Arribasovu hru rukou při centru z pravé strany, rozhodčí ale nechal pokračovat ve hře.

30
    Ani tentokrát z toho větší nebezpečí před Robertovou brankou nevzniklo.

29
    A po zákroku Roberta ještě jeden – tentokrát z druhé strany.

29
    Hosté se rychle přesunuli před druhou branku a jejich snaha vynesla rohový kop.

28
    Přetažený centr ukončuje tuto akci Granady.

27
    A další standardka pro domácí. Faulován byl Eddy ve vzdálenosti asi 30 metrů od branky hostů.

26
    El Graná u míče zůstane. Sevilla se na půlce dopustila faulu.

25
    Hosté jsou vytlačeni z poloviny Granady.

24
    Po průniku Gerarda Deulofeua bude Sevilla zahrávat rohový kop.

24
    A nyní i druhý gólman Roberto.

22
    Z této akce žádné nebezpečí nevzešlo. Vykopává Sergio Rico.

21
    Iturra obětí faulu. Hrát se bude proti sevillské brance.

20
    Střely na branku: 0 – 2

19
    Pohotovým vypíchnutím míče se El Graná dostala do šance, tu ale utnul ofsajd!

19
    Nyní už se ale stahují na vlastní polovinu do obranného bloku proti dalším výpadům Sevilly.

18
    Jejich hrdinové se po čase opět na chvíli drží na míči, dokonce teď svou akci zakončili a jen díky včasnému zásahu obránců z toho bude pouze roh.

17
    Vyprodáno dnes rozhodně není, přesto je domácí příznivce hodně slyšet.

15
    Rojiblancos se uchylují k postupnějším útokům, hru na brejky z úvodu zápasu ze svého repertoáru v tuto chvíli odstranili. Opět jsou usazeni na polovině Granady.

14
    Granada se ubránila.

13
    Po faulu Héctora Yusteho budou rozehrávat hráči Sevilly.

12
    Centr z brankové čáry žádnou neplechu v pokutovém území domácích nenadělal. Roberto rychle rozehrál, ale nepřesností se míč dostal opět k hostům.

11
    Sevilla po rozháraném úvodu dostává hru pomalu pod kontrolu.

10
    Dlouhý nákop z hloubi pole nikoho z nabíhajících Sevillanů nenašel a míče se zmocnil Roberto.

9
    Mnohem nebezpečnější jsou domácí zatím se svými útoky po pravé straně hřiště, nalevo se v jejich hře objevuje značná nepřesnost.

8
    Sevilla o míč přišla, nyní jsou u míče na půlce hostů hráči Granady.

8
    Vhazovat budou bílí.

7
    Sevilla se znovu dostala do zakončení. Střílející Éver Banega stál ovšem v ofsajdu.

6
    Po sérii nákopů a hlaviček se míč dostal po chvilce bezmyšlenkovitého poletování znovu na zem – ke kopačkám sevillských fotbalistů.

5
    Hráči Sevilly se musí rychle vrátit zpátky, je tady další akce domácích po pravém křídle.
    Šance Seviily

4
    Na pozoru teď musel být Roberto. Díky jeho teči skončil obráncem sražený míč pouze na břevně granadské branky.

3
    Granada znovu útočí po pravé straně, tentokrát jejich snaha končí odkopem Sergia Rica od branky Sevilly.

1
    Sevilla hrozbu odvrátila.

1
    Granada bude útočit na branku po pravé straně a hned po půlminutě hry získala výhodu přímého kopu.

1
    Utkání po minutě ticha právě začalo!

-1
    Hosté ze Sevilly dnes nastoupí v bílém, domácí v červených dresech a modrých trenýrkách.

-3
    Dnešní první zápas osmifinále Copa del Rey za okamžik začne.

Granada: Roberto – Nyom, Mainz, Babin, Foulquier – Eddy, Iturra, Yuste, Sissoko – Isaac Success, Riki
    Náhradníci: Oier – Lass, Larsson, Ortuňo, Sulayman, Clifford, Marcelo

Sevilla FC: Sergio Rico – Diogo, Pareja, Arribas, F. Navarro – Krychowiak, Iborra – Deulofeu, Banega, Vitolo – Gameiro
    Náhradníci: Barbosa – Reyes, Iago Aspas, Kolodziejczak, Denis Suárez, Aleix Vidal, Coke

Rozhodčí: Mateu Lahoz – N. Fernández, C. Devis.
    Rozcvička.

Vítěz tohoto klání si to ve čtvrtfinále královského poháru rozdá s vítězem dvojzápasu Valencia – Espanyol. Jedná se o schůdnější větev pavouka, ve které schází kluby v čele s Realem Madrid, Barcelonou, Atlétikem či Villarrealem.

Sevilla měla skrze čtvrté kolo poněkud schůdnější cestu. Nalosován ji byl mnohem schůdnější Sabadell, který vyprovodila ve dvou dějstvích poměrem 6:1 a 5:1. Hlavním hrdinou těchto bojů byl liverpoolský útočník Iago Aspas, který v Seville hostuje a v obou zápasech nastřílel hattrick!

Andalusanům se vede dobře také na ligové scéně, byť po úchvatném začátku, kdy se tým držel na prvních příčkách, přišlo přeci jen menší vystřízlivění. Sevilla je momentálně pátá, se šestibodovou ztrátou na čelo a odloženým zápasem s Realem Madrid k dobru.

Granada se stejně jako zbylé prvoligové týmy zapojila do poháru ve čtvrtém kole a po vyrovnaných soubojích postoupila dál na úkor Córdoby. Venkovní odvetě 1:1 předcházelo domácí klíčové vítězství 1:0. To Granadě vystřelil útočník Jhon Córdoba a stejnojmenný tým Córdobu tak vyřadil.

V lize už je to poněkud jiná písnička – Granada se s 13 body nachází na předposlední příčce a neoplývá nikterak dobrou formou. I proto je velkým papírovým favoritem na postup Sevilla.

V rámci úvodních zápasů osmifinále Copa del Rey dnes uvidíme dvě klání – střet Granady se Sevillou a Barcelony s Elche. V obou případech je jeden z týmů jasným favoritem na postup. V tomto onlajnu se zaměřme na prvně jmenovaný zápas.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.