Omsk – Jekatěrinburg 2:1 (kon.) | Barys – Magnitogorsk 2:3 (kon.) | Čeljabinsk – Vladivostok 3:1 (kon.)
Ufa – Kazaň 5:3 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Chabarovsk 4:2 (kon.) | Toljatti – Novosibirsk 1:3 (kon.)
Jaroslavl – Záhřeb 4:3 (kon.) | Nižněkamsk – Novokuzněck 6:0 (kon.) | Soči – Atlant 6:4 (kon.)
Viťaz – HC Slovan 2:1 (po pr.)
Avangard Omsk
2:1 (0:0, 0:0, 2:1)
Avtomobilist Jekatěrinburg
Pondělí 12.01.2015, 14:00 • Omsk Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvich) – Gustafsson, Kuljaš, Pivcakin, Kulik, Gluchov, – Paršin, Sobotka, Kalinn – Kurjakov, Pervušin, Pěrežogin – Musatov, Schutz, Fiščenko – Neprjajev, Volkov, Berdnikov.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář (Ustinskij) – Viklund, Lepisto, Megalinskij, Logjonov, Antonov, Metljuk, Gusev (C), Trjkamkin – Klimenko, Brule, Palushaj – Lazarev, Jemelin, Simakov – Kozlov, Lewandowski, Michnov – Nesterov, Rybakov, Mitjakin.

Rozhodčí: Zacharov, Komarov – Střelcov, Tarasov.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Všechno je připraveno, čekáme na nástup hráčů. Jako první vjíždí na led Jakub kovář, brankář hostujícího Avtomobolistu.

Ještě před hymnami pogratuloval ředitel KHL domácímu brankáři Kostinovi a Ivanu Fiščenkovi k zisku stříbrné medaile na nedávno skončeném MS v ledním hokeji do 20 let. Teď už zní ruská hymna.

Hymna Ruské federace je za námi, kapitáni se pozdraví s rozhodčími a zápas za chvíli začne.

00:01

00:01
    Vladimír Sobotka byl úspěšný na vhazování a jako první mohou založit útok domácí.

00:38
    Úvodní útoky na obou stranách neúspěšné a čárový rozhodčí píská ofsajd Denisu Paršinovi.

01:02
    První vážná situace! Alexander Pěrežogin s Kurjanovem se dostali do přečíslení dvou na jednoho, ale Pěrežoginova finální přihrávka na Kurjanova nebyla přesná a puk projel za bruslemi Antona Kurjanova!

02:35
    První střelecký pokus Avtomobolistu domácí úspěšně zablokovali a na druhé straně musel na led Jakub Kovář. Český brankář puk v pohodě lapil.

03:03
    Hra je zatím hodně ospalá a až na šanci Kurjanova s Pěrežoginem se prakticky nic neděje.

03:50
    Nyní domácí na chvíli dokázali sevřít Jekatěrinburg v útočném pásmu, ale byla z toho jen střela, která byla sražena do rohu.

04:20
    Sergej Jemelin se dostal dvakrát ke střele z mezikruží, ale v obou případech domácí nepustili puk až ke Kostinovi.

05:28
    Michnov při svém průniku podél mantinelu v pohodě zastaven a puk je zpět ve středním pásmu.

06:09
    Eduard Lewandowski vyzkoušel Kostinovu pozornost a domácí brankář má puk v lapačce.

06:36
    Velmi rozvážná rozehrávka hostujícího celku skončila pouze za bránou Kostina a Avangard se na druhé straně provinil ofsajdem.

07:00
    Hned po vhazování poslali domácí puk na icing a hra se stěhuje před Kostina.

07:38
    Po Kuljašově střele bylo před Kovářem docela husto, ale puk byl opět tečován do rohu.

08:26
    Dvě velmi nepříjemné střely teď letěly na Kováře, ale ten si v obou případech poradil.

09:12
    Domácí Avangard začíná mít trochu více ze hry a hosté se pořádně nemohou dostat ke kombinaci. Nyní však Kalinin upadl na led a vinou toho je odpískáno zakázané uvolnění.

09:56
    Denis Paršin se na chvíli ocitl sám před Kovářem, ale zblízka jej nedokázal překonat. Následná bomba Pivcakina skončila jen na vyrážečce Jakuba Kováře.

10:08
    Po delší době prověřil Kostinovu pozornost Alexej Simakov, ale puk si to namířil přesně do lapačky domácího brankáře.

10:22
    Igor Musatov u modré čáry obdržel puk, zboku se řítil na Kováře, vystřelil na lapačku, ale český gólman si připsal výborný zákrok a udržel si čisté konto!

10:59
    I Vladimír Sobotka již má střelu na svém kontě, ale do brány svého kolegy z české reprezentace nezamířil.

11:35
    Konečně i hosté ukazují, co v nich je a dokázali sevřít Avangard. nenápadná střela od modré čáry se přes hromadu těl propašovala až na břevno Kostinovy brány.

12:13
    Tentokrát již Kostin zachytil kotouč do lapačky a přerušil hru. Následuje druhá komerční přestávka.

13:20
    Avangard po několika neúspěšných pokusech konečně dostal puk do středního pásma.

14:56
    Erik Gustafsson podržel puk za vlastní bránou a oba týmy posílají na led čerstvé síly.

15:09
    Denis Paršin se snažil dostat ke kotouči, Tobias Viklund (JEK) ho poslal na led a jde na trestnou lavici.

15:46
    Domácí zatím kombinují v útočném pásmu, ale ke střele zatím nedošlo.

17:09
    Nepovedená přesilová hra Avangardu je fuč a vyloučený Viklund se vrací na led.

18:35
    Týmy se vůbec nikam nehrnou a zdá se, že tato třetina skončí bez branek.

19:48
    Ještě poslední střelecký pokus a první třetina se chýlí ke svému konci.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou úvodní dějství a stav utkání je po dvaceti minutách 0:0. Především v první polovině třetiny měli domácí nějaké solidní šance, ale ve finální fázi buď selhali nebo je vychytal Kovář. Na druhé straně stojí za zmínku jedině střela z 12.minuty, která skončila na břevnu Kostinovy brány. Doufejme, že se týmy ve druhé třetině probudí a předvedou lepší hokej.

20:22
    Hosté v pohodě sebrali puk po nahození za kovářovu bránu a první střelu ve druhé třetině díky tomu mohl vyslat Brule. Centr prvního útoku Jekatěrinburgu nezamířil přesně.

21:03
    Po ztrátě hostů se ke kotouči dostal Schutz, který našel Pivcakina a ránu domácího obránce lapil Kovář.

21:13
    Další střela letěla na Kováře, ale tentokrát už brankář Avtomobolistu zasahovat nemusel a kotouč přebírají spoluhráči českého brankáře.

21:54
    Z protiútoku se však ke střele dostal Kirill Semjonov, ale ani on nemířil mezi tři tyče.

22:43
    Sergej Gusev jen tak plácl do puku, který sice nasměroval na Kostinovu bránu, avšak kotouč šel i přesto nad.

23:27
    Až nyní musel zasahovat Kostin, který však bez problémů zachytil Palushajův střelecký pokus.

24:29
    Jeden z domácích obránců nyní schytal bombu někam do chráničů a těžce se zvedá z ledu. Hra je přerušena neboť se bude vylučovat.

24:29
    Alexander Pěrežogin (OMS) se provinil hákováním a míří na lavici hanby.

25:21
    Hosté si zatím v přesilovce počínají stejně jako domácí v první třetině a na Kostina neletěla ani jedna střela.

26:18
    Hráčům Omsku se podruhé v krátké době podařilo vyhodit kotouč ze svého pásma a přesilovka Avtomobolistu se chýlí ke konci.

26:38
    Pěrežogin se hned po návratu z trestné lavice zapojil do útoku a proti jeho nebezpečnému zakončení při přečíslení dvou na jednoho musel vytasit výborný zákrok Kuba Kovář.

27:41
    I na druhé straně se musel činit brankář, ale Kostin měl oproti Kovářovi jednoduchou práci a vyrazil puk do ochranné sítě.

27:58
    Překvapivé nahození od mantinelu mířilo mezi Kovářovy betony, ale ten je dokázal včas secvaknout a vyrazit puk.

28:43
    Jeden z hostujících obránců nevěděl, co s pukem, napálil jej z vlastního pásma na Kostina a získal vhazování v útočném pásmu Jekatěrinburgu.

29:21
    Hra se bohužel ani v druhé třetině nezměnila a sledujeme hodně nezáživný hokej. Vladimír Sobotka nyní zahrává zakázané uvolnění.

29:54
    Ze souboje u mantinelu vyšel jako vítěz Alexander Rybakov, ale hostující útočník záhy ztratil kotouč a domácí obrací hru.

31:05
    Po delší době si dokázali hráči Omsku vytvořit šanci ke skórování, ale ani Schutz na brankovišti ani Pěrežogin svou střelou úvodní branku nevykouzlili.

32:02
    Na druhé straně se proniknou to útočného pásma okoušeli hosté, ale Semjonov dokázal tečovat puk do hlediště a přerušit tím útočnou snahu Avtomobolistu.

32:33
    Omsk už zřejmě nebaví tato plácaná a snaží se vytvořit další šanci. Na nahození od mantinelu na poslední chvíli zareagoval Kovář svým pravým betonem.

32:51
    Lewandowski z kruhu poslal puk bekhendem na Kostina a ten s nebyl vůbec jistý svým zákrokem. Nakonec však objevil puk mezi rukou a tělem.

33:35
    Kozlov byl jednoduše připraven u mantinelu o puk, ale domácí toho nedokázali využít a kus černé gumy také ztratili.

34:51
    Roman Berdnikov nastartoval své nohy ve středním pásmu, převzal kotouč a jedovatou střelou zpoza obránce prověřil Kováře. Ten si připisuje další úspěšný zákrok.

36:03
    Další šance domácích! Situaci tři proti dvěma zakončoval rychlou střelou Kalinin, ale ani kapitán Omsku nemířil mezi tři tyče. Další průnik , který měl tentokrát na svědomí Musatov, zastavuje opět Kovář.

36:40
    Hned po vhazování v útočném pásmu pálil od modré čáry Sami Lepistö, ale puk jen otestoval pevnost mantinelů za bránou Denise Kostina.

37:49
    Rasskazov byl první u puku a proto se nepíská zakázané uvolnění. Domácí kombinují v útočném pásmu.

38:12
    To už však neplatí, neboť se hostům podařilo dostat puk do středního pásma.

38:40
    Velký závar před Kostinem, ale nikdo ze tří hostujících hráčů na brankovišti nedokázal dorazit puk za brankáře Avangardu Omsk!

39:39
    Po další nebezpečné střele vyhazují domácí pouze na zakázané uvolnění a domácí trenér Raimo Summanen si bere oddechový čas. Výborný takticky tah lodivoda Avangardu Omsk, neboť Sobotkova lajna byla na ledě velmi dlouho a zjevně unavená.

39:48
    Kostin po souboji dvou hráčů v blízkosti brankoviště přišel o helmu a hra je pochopitelně přerušena.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut dnešního utkání je pryč a stále nepadla ani jedna branka. I v druhé třetině si oba týmy dokázaly vytvořit nějaké ty šance, ale mířidla hráčů jsou zatím velmi nepřesná. Snad se hráči ve třetí třetině konečně probudí.

Další třetina začne přibližně v 15:39.

40:01

40:10
    Úvodní buly dopadlo lépe pro domácí.

40:28
    Klimenkovo nahození od modré se zastavilo před omskou brankou o jednoho z domácích obránců.

40:48
    Pěrežogin obkroužil prakticky celou útočnou třetinu a pak bekhendem nemířil přesně.

41:09
    Avangard právě vstřelil branku!
    Tlak Avangardu vyústil v gól. Kovář se dostal do velmi nestandardní pozice, ležel břichem na ledě, puk se na brankovišti dostal k FELIXI SCHÜTZOVI, jenž se nejrychleji zorientoval a pohodlně poslal puk do branky hostí. Asistence: Denis Kuljaš.
    Felix SCHÜTZ - 1:0

42:00
    Vše je ale pouze vyústěním tlaku, který Omsk na začátku třetí třetiny předvedl.

42:35
    Hostům se navíc nadále nedaří udržet v útočném pásmu, jejich kombinace jsou nadále velmi nepřesné.

42:55
    Sobotka předal na modré čáře puk SERGEJI KALININOVI, jenž to vzal z pravého křídla přímo před Kováře a mezi betony protlačil podruhé puk za brankovou čáru. Asistence: Vladimír Sobotka, Erik Gustafsson.
    Sergej KALININ - 2:0

42:55
    Hra teď bude chvíli stát, protože se musí upravit ledová plocha.

43:11
    Hosté se teď pokusili odpovědět, před branku se dostal Simakov, jenomže z mezikruží přestřelil.

43:28
    A Kostin se nakonec za chvíli musel činit, protože Sergej Jemelin využil zaváhání domácí obrany a z bezprostřední blízkosti pálil jen do domácího brankáře.

44:00
    Po chvíli musí Avtomobilist začít od své branky.

44:12
    Puk je znovu u Kováře, tentokrát ne však za jeho zády, ale v jeho lapačce.

44:30
    Z hlediska Avtomobilistu se ještě neděje nic tak hrozného, nicméně jeho hra by se musela rapidně zlepšit, aby zápas skončil minimálně v prodloužení.

44:48
    Palušaj vjel do ofsajdu, hra se opět přerušuje.

44:52
    Osobní trest za nesportovní chování obdržel hráč Avtomobilistu Sami Lepistö.

46:27
    Sobotka se na okraji kruhu pro vhazování pokoušel vystřelit zpoza obránce. Nakonec úspěch nebyl valný, puk skončil vysoko nad Kovářovou brankou.

46:37
    A po chvíli to byla opět Sobotkova formace, která pořádně hostujícím bekům zamotala hlavu.

47:10
    Tlak tohoto útoku trval, nakonec to od modré zkusil Paršin, pálil ale vedle branky, Kovář si vyjel ke své levé tyči a puk nechal zapadnout do své lapačky.

47:20
    Další tvrdou ránu, tentokrát od hrazení, na Kováře vyslal Gluchov, Kovář ji zachytil, nedomluvil se s obráncem a tak dlouho dlouho rozmýšlel, jestli ještě rozehraje. Nakonec tak neučinil, bude se opět vhazovat po jeho levici.

47:40
    Michnov velmi lehce prošel středním pásmem, jenomže nepřihrál před branku najíždějícímu Rybakovovi a nakonec za Kostinovou brankou o puk přišel.

48:05
    Osmk sice následně neudržel pásmo, jenomže zachytil vyhození Avtomobilistu, podržel puk ve středním pásmu a pomaloučku vystřídal. Přesně tak, aby ušetřil pár cenných vteřin.

48:51
    Palušajovo nahození od mantinelu se nezdálo být tolik nebezpečné, před Kostinem ale nakonec projelo hodně hráčů a domácí brankář tak měl štěstí, že se kus černé gumy neodrazil k některému z útočníků v bílých dresech.

49:46
    Avtomobilist nakonec ukázal, že i on dokáže podržet puk v útočném pásmu, nabito na modrou nastal Loginov, před nímž se objevila doslova dálnice mezi ním a Kostinem, Loginov přesto nezamířil přesně, kam chtěl a domácí zadáci jeho pokus srazili do ochranné sítě.

50:54
    Omsk sice není jakkoliv aktivní směrem dopředu, avšak skvěle uzavírá střední pásmo, málo pouští Jekatěrinburg přes jeho útočnou modrou a nadále si tak hýčká dvougólový náskok.

51:47
    Technický přestupek Avtomobilistu, pravděpodobně Lazarev zahrál příliš vysokou holí.

51:47
    Rozhodčí ale nařizují vhazování před Kostinem.

52:15
    Rozehrávka se Avtomobilistu vůbec nedaří, Omsk je většinou postavený v pěti na obranné modré.

53:30
    Hosté stáhli hru snad jen na dva útoky, třetí a čtvrtý se na ledě objevují opravdu už jen sporadicky.

53:45
    Zakázané uvolnění Omsku.

53:45
    A hosté navíc přicházejí o Eduarda Lewandowského, který byl vykázán z buly a nakonec ze střídačky zamířil do kabin. Pravděpodobně se jedná o nějakou nepředloženost v souvislosti s výstrojí.

53:59
    Další zakázané uvolnění Avangardu.

54:07
    Postavení mimo hru domácích.

54:37
    Avtomobilist se opět dostal do pásma a opět nevystřelil. To stojí ohromné množství fyzických i psychických sil.

55:08
    Brule vypálil od modré, Kostin puk vyrazil a hra je přerušena, protože na útočné modré zůstal ležet domácí útočník Kirill Semjonov, kterého v útočném pásmu hlavou napřed poslal na hrazení Tobias Viklund.

55:12
    Nebyl to vůbec hezký pohled, ale Semjonov naštěstí po svých odjel na střídačku svého týmu.

55:35
    Rybakov zatáhl puk do útočného pásma a tam dle tradice povídání o útočných výpadech Avtomobilistu končí.

56:12
    Rozhodčí teď Avtomobilistu odpustili ofsajd, hra tak pokračuje.

56:56
    Krásná kombinace tří hráčů Avangardu na jeden dotek nakonec skončila neúspěchem, protože Schützovi po Musatovově přihrávce puk utekl z hokejky! Mohlo být definitivně jasno o vítězi dnešního utkání.

57:07
    Domácí jsou při chuti, tentokrát už Kovář musel zasahovat. Musatovovu ránu po pádu na led vytlačil z prostoru své branky.

57:46
    Nikolaj Gluchov je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí a nepatrně tak navyšuje šance hostí na bodový zisk z dnešního utkání.

57:46
    Oddechový čas pro hosty.

57:46
    Kovář zůstává na střídačce!

58:01
    Hosté se to snažili sehrát rychle, což se jim povedlo, Kostina ale nakonec neohrozili a Gusev dojíždí puk u své branky.

58:28
    Omsk si užívá výhody, že může prakticky beztrestně vyhazovat puk a teď nebyl daleko od gólu. Puk má ale opět Gusev.

59:06
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Kostin toto utkání nakonec s nulou nedochytá. Antonovovu ránu od modré neudržel, sám sebe neudržel na nohou a dal tak velkou příležitost ALEXEJI SIMAKOVOVI, jenž dorazil puk do prakticky prázdné branky. Asistence: Andrej Antonov.
    Alexej SIMAKOV - 2:1

59:18
    Kovář opět míří na střídačku!

59:30
    Závěrečný tlak hostí se ale odkládá, zbývá půl minuty.

59:55
    Kdepak, gól Simakova bude jediná újma na dnešním vítězství Avangardu.

60:00

O osudu dnešního utkání rozhodl skvělý vstup Omsku do třetí třetiny. Premiérová branka Felixe Schütze a zvýšení Sergeje Kalinina se vměstnalo do 107 vteřin. Jekatěrinburg dokázal odpověď až při závěrečné hře šesti proti čtyřem, kdy po nepřehledné situaci na domácím brankovišti protlačil puk do branky Alexej Simakov. Další odvolání Jakuba Kováře z branky hostí již ale nepomohlo a výhru v dnešním nepříliš záživném utkání tak bere Omsk. Děkujeme za pozornost, mějte se hezky. (16:17:53)

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 42. Schütz (Kuljaš), 43. Kalinin (Sobotka, Gustafsson) – 60. Simakov (Antonov)

Avangard Omsk: Kostin (Rejzvich) – Gustafsson, Ljamin, Kuljaš, Pivcakin, Kulik, Gluchov, – Paršin, Sobotka, Kalinin (C) – Kurjakov, Pervušin, Pěrežogin – Musatov, Schutz, Fiščenko – Něprjajev, Volkov, Berdnikov – Semjonov

Rozhodčí: Zacharov, Komarov – Střelcov, Tarasov