KLDR – Saúdská Arábie 1:4 (kon.) | Čína – Uzbekistán 2:1 (kon.)
Čína
2:1 (0:1)
Uzbekistán
Středa 14.01.2015, 10:00 • Suncorp Stadium (Brisbane) • Mistrovství Asie

Čína má tak jistý postup do další fáze turnaje. Naopak Uzbekové musí v posledním zápase ve skupině ještě zabojovat, aby mohli slavit postup.. (11:53:41)

Je tu konec druhého utkání základní skupiny B mistrovství Asie mezi Čínou a Uzbekistánem. Sledovali jsme utkání, jehož průběh byl jako na houpačce. Čína byla v úvodu jasně lepší, jenže od 22. minuty prohrávala a nic nenasvědčovalo tomu, že by Uzbekové zápas mohli ztratit. Jenže Čína začala i druhý poločas skvěle a v 55. minutě srovnal na 1:1 Wu Si. Za další čtvrthodinku to pak bylo již 2:1 pro Čínu, když se prosadil střídající Sun Kche.

90+3

90+2
    Tlak Uzbekistánu se nekoná, míč je v moci čínských fotbalistů.

90+1
    Zakončit se pokoušel ještě Ťün-min, byl ale dobře zastavený.

90+1
    Druhý poločas bude nastaven o obligátní tři minuty.

90
    Hraje se poslední minuta normální hrací doby. Nedá se očekávat žádné velké nastavení.

89
    Ze strany Uzbeků je to již pouze křeč, čas se jim neúprosně krátí.

88
    Do otevřené obrany Uzbekistánu se dral Wu Lej, nedokázal ale vystřelit ani přihrát lépe postavenému spoluhráči.

86
    Zápas rychle spěje ke svému konci, Uzbekové se pokoušejí o závěrečný nápor.

84
    Nyní jsou u míče hráči Uzbekistánu, kteří se snaží tlačit do vápna soupeře.

83
    Nebezpečný centr do vápna nedokázal nikdo z čínských fotbalistů usměrnit do brány.

82
    Liou Pin-pin byl hned po svém příchodu na hřiště faulovaný a je z toho standardka pro Čínu.

81
    Střídání v týmu Čína: ze hřiště odchází Čang Čcheng-tung, přichází Liou Pin-pin.

79
    Po chybě defenzivy šel sám na Nesterova Wu Lej, jenže neměl dostatečnou rychlost a uzbeckého gólmana nedokázal obejít.

77
    Uzbekům se zatím vůbec nedaří a vypadá to, že nemají dostatek sil na to, aby s výsledkem něco udělali.

75
    Definitivní rozhodnutí měl na kopačce Čang Lin-pcheng, jeho rána přibližně z penaltového puntíku mířila nad.

74
    Dobré tři minuty hráli Číňané bez Mej Fanga, který si musel upravovat svou výstroj.