Bělorusko – Slovinsko 29:34 (kon.) | Brazílie – Španělsko 27:29 (kon.) | Chile – Katar 20:27 (kon.)
Írán – Severní Makedonie 31:33 (kon.) | Tunisko – Chorvatsko 25:28 (kon.) | Rakousko – Bosna a Hercegovina 23:21 (kon.)
Bělorusko
29:34 (8:17)
Slovinsko
Sobota 17.01.2015, 15:00 • Lusail Multipurpose Hall, Lusail (Katar) • Mistrovství světa

Bělorusko se jako první celek v dnešním zápase dostalo do vedení, ale toto vedení jim moc dlouho nevydrželo. O malou chvíli později si vedení přebrali Slovinci a vytvořili si dvoubrankový náskok. Ale ani tento odstup nestačil na udržení vedení. Bělorusové se zásluhou svých spojek dostali znovu do jednobrankového vedení. To by však nesměli mít Slovinci Dragana Gajiće, aby přenechali svým soupeřům vedení. Od třinácté minuty to byla jasná záležitost Slovinska, které si vypracovalo v průběhu dalších sedmnácti minut devítibrankové vedení. Hlavním aktérem tohoto vedení je bezesporu Dragan Gajić, ale k poločasovému výsledku přispěl svými úspěšnými zákroky i Gorazd Škof, který od 16. minuty držel deset minut neprůstřelnost! Během této neprůstřelnosti si dokázali jeho spoluhráči vytvořit pětibrankový náskok, který se do konce poločasu rozrostl o další čtyři branky, jak už jsme jednou připomněl. Druhý poločas byl o mocném stahování slovinského náskoku. Bělorusové sice hned v úvodní druhé třicetiminutovky snížili vedení Slovinska na 6 branek, ale poté znovu na chvíli zapnuli brankostroj Slovinci a odskočili soupeři zpět na osm branek. Poté se skóre stále pohybovalo o jednu branku nahoru a dolu. Bělorusko dokázalo na tento fakt odpovídat až deset minut před koncem zápasu, kdy si útok domácích dělal s obranou Slovinska takřka co chtěl. Trenér Slovinska věřil svým svěřencům natolik, že si ani nevyžádal oddechový čas a to ani ve chvíli, kdy byl rozdíl ve skóre pouhé čtyři branky! Slovinci už si ale následně závěr zápasu pohlídali a zaslouženě tak vyhráli nad slabším soupeřem z Běloruska rozdílem pěti branek. Největším tahounem Slovinců je bezesporu Dragan Gajić, který v zápase zaznamenal neuvěřitelných 15 branek!! Navíc Škof několikrát začaroval svojí bránu a Bělorusové tak měli plnou hlavu starostí. Konečný součet branek činí 34:29 ve prospěch Slovinska.

Statistiky zápasu:

Bělorusko: Čarapenka, Mackevič – D. Rutěnka 6, Babičev 5, Puchouskij 4, S. Rutěnka 4, Baranau 2, Citu 2, Šilovič 2, Šumak 2, Kňazev 1, Nikulenkau 1, Bruka, Kamyšik, Njažura, Čistabajev

Slovinsko: Škof, Prošt – Gajić 15, Skube 4, Doleneć 3, Bezjak 2, Natek 2, Spiler 2, L. Žvižej 2, Gaber 1, Kavtičnik 1, Zorman 1, M. Žvižej 1, Kozlina, Bombač, Blagotinšek

60
    Pět sekund před koncem zápasu se do zakončení dostal ještě Bezjak, který si klepl míč kolem dvou obránců. Jeho střelecký pokus končí v bráně Běloruska! (29:34)

60
    Hráči Běloruska hrají v plném počtu. (29:33)

60
    Probíhá poslední minuty druhého poločasu. (29:33)

59
    Škof minutu a jednu sekundu před koncem zápasu vyráží střelu soupeře a nejspíše je to jeden z důležitých zákroků. (29:33)

59
    Dean Bombač (SLO) je vyloučen na dvě minuty a do hry již dnes nezasáhne. (29:33)

59
    Žvižej opřel míč po své střele o tyč, aby se nakonec odrazil do sítě Běloruska. (29:33)

59
    Úspěšným exekutorem sedmimetrového hodu se stal Siarhei Rutěnka. (29:32)

58
    Bělorusko má k dispozici sedmimetrový hod. (28:32)

58
    Slovinsko hraje v plném počtu. (28:32)

58
    Dragan Gajić proměnil sedmimetrový hod. (28:32)

58
    Maksim Baranau (BLR) je vyloučen na dvě minuty za faul v brankovišti. Slovinsko má navíc k dispozici sedmimetrový hod. (28:31)

58
    Bělorusko stáhlo náskok Slovinska na pouhé tři branky! (28:31)

57
    Na obou stranách nedošlo ke vstřelení branky. Slovinci sice míč do brány propasírovali, dle rozhodčích ale stál střílející hráč v brankovišti, na druhé straně se Bělorusové pouze zastřelovali. (27:31)

56
    Miha Žvižej (SLO) je potřetí vyloučen, takže automaticky po tomto obdrženém dvouminutovém trestu uviděl červenou kartu. Slovinci si tak zahrají dvě minuty v oslabení. (27:31)

56
    Naopak Bělorusové využívají všechny své střelecké pokusy k proměnění v branku. (27:31)