Nitra – Banská Bystrica 8:2 (kon.) | Skalica – Košice 6:3 (kon.) | Poprad – Piešťany 4:3 (po pr.)
Zvolen – Trenčín 3:0 (kon.) | Žilina – Martin 4:2 (kon.)
HKM Zvolen
3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
HK DUKLA Trenčín
sk Neděle 18.01.2015, 17:00 • Zimný štadión Zvolen • Tipos Extraliga (SR)

59:15
    Hákovanie (2min.)- Brabenec
    V poslednej minúte ešte vylúčenie na strane Zvolena, zrejme to už však výsledok nijako výrazne neovplyvní.

52:12
    Nedovolené bránenie v hre (2min.)- Škvaridlo
    Hostia majú ďalšiu presilovú hru, v ktorej sa pokúsia o poslednú šancu na zdramatizovanie zápasu.

47:03
    Nedovolené bránenie (2min.)- Pichnarčík
    Ihneď po skončení domácej presilovky fauloval obranca Zvolena a hostia majú príležitosť skórovať.

44:56
    Hákovanie (2min.)- Melichárek
    Ďalšia presilová hra domácich, hostia už akoby nemali sily na odpor.
    Jurík L. - 3:0

41:16
    Zvolen dal gól!

Pri signalizovanom vylúčení na strane hostí roztočili domáci ofenzívny kolotoč. Napokon na tretíkrát dostal puk za Konráda, ktorý mal polovicu brány odokrytú, kapitán Zvolena LUKÁŠ JURÍK. Domáci už vedú o tri góly.
    Asistencie: Martin Sloboda, Peter Hraško

35:13
    Podrazenie (2min.)- Škvaridlo
    Domáci útočník fauloval Koyša a hostia majú šancu znížiť skóre.
    SLOBODA - 2:0

32:15

Po krásnej nahrávke Pokoviča zvyšuje na 2-0 MARTIN SLOBODA. Faul Hlinku je tak potrestaný aj gólovo a domáci zaslúžene vedú o dva góly.
    Asistencie: Lubor Pokovič

32:00
    Melichárek išiel sám na bránu, ale nedal.

31:09
    Hlinka (2+2)- napadnutie +hrubosť, Bortňák (2min.)- hrubosť
    Len dve minúty dostal za tento zákrok Hlinka a Zvolen tak bude hrať presilovku.

26:25
    Príliš veľa hráčov na ľade (2min.)- Ďaloga
    Technický priestupok domácich, zlé striedanie ich bude stáť dve minúty v oslabení.

25:05
    Spoza kruhu teraz pálil Lintner, no jeho delovka bola veľmi nepresná.

16:23
    Sekanie (2min.)- Jurík L.
    Kapitán domácich putuje na trestnú lavicu s veľkou nevôľou, no jeho spoluhráči sa budú brániť v oslabení.

13:15
    Hraškova strela od modrej vypadla Konrádovi, no ten na poslednú chvíľu zachytil puk tesne pred bránkovou čiarou.

11:24
    Podrazenie (2min.)- Holenda
    Domáci budú hrať druhú presilovú hru v zápase, na trestnú lavicu ide bronzový junior z Kanady Holenda.

10:36
    Obdržálek posunul do šance svojho spoluhráča Slobodu, jeho pokus ale chytil Konrád.

07:37
    Sekanie (2min.)- Podkonický
    Priznám sa, že niečo takéto som ešte nevidel. Podkonický sa dostával do úniku a v ňom fauloval. Hostia budú hrať presilovku.

06:58
    Nahrávka Brabenca spoza brány na Puliša, najlepší strelec ligy ale druhý gól v zápase nestrelil.
    ĎALOGA - 1:0

05:28

Krásna individuálna akcia MARTINA ĎALOGU, ktorý prešiel po ľavom krídle celé ihrisko a zakončil strelou medzi nohy trenčianskeho brankára.
    Asistencie: Michal Pichnarčík

04:36
    Opäť pekná spolupráca, tentoraz medzi Juríkom a Obdržálkom. Druhý menovaný ale strelil len do Konrádových betónov.

00:50
    Po peknej kombinácii Puliša s Podkonickým bol v šanci Brabenec, ale nedal gól.

00:21
    Sekanie (2min.)- Hossa
    Hneď v úvode stretnutia prvé vylúčenie, domáci dostávajú možnosť presilovej hry.

Tomáš Melicherčík

Branky a nahrávky: 6. Ďaloga (Pichnarčík), 33. Sloboda (Pokovič), 42. Jurík L. (Sloboda, Hraško)

HKM Zvolen: Šimko (Orčík)- Bagin Juraško (A), Podkonický Brabenec Puliš- Hraško Pokovič, Obdržálek Jurík L. (C) Sloboda- Pichnarčík Ťavoda, Ďaloga Bortňák Škvaridlo- Fekiač F. , FekiačV. Kentoš
    Tréner: Josef TUREK

HK DUKLA Trenčín: Konrád (Nagy)- Bokroš Andersons, Melichárek (A) Nemec (C) Hossa- Lintner (A) Novajovský, Razingar Hlinka Koyš- Holenda Dudáš, Pardavý Stantien Šišovský- Hochel, HudecD. Švec Daniška
    Tréner:Roman STANTIEN

Rozhodčí: Miroslav ŠTEFÍK- Lukáš KACEJ, Matej TVRDOŇ- Vladimír MIHÁLIK