Přerov – Frýdek-M. 10:1 (kon.) | SHK Hodonín – Opava 3:0 (kon.) | Poruba 2011 – Val. Meziříčí 8:1 (kon.)
Nový Jičín – Vsetín 2:3 (0:1 po s.n.) | SK Karviná – Technika Brno 2:5 (kon.) | Pelhřimov – Mor. Budějovice 4:5 (kon.)
Klatovy – Jindř. Hradec 9:3 (kon.) | Děčín – Jablonec n/N 5:2 (kon.) | Řisuty – Trutnov 7:6 (po pr.)
Tábor – Kobra 4:2 (kon.) | Klášterec nO – Nymburk 3:4 (po pr.) | Žďár n/S – Vrchlabí 0:1 (kon.)
Kolín – Sokolov 2:4 (kon.)
HC Lední Medvědi Pelhřimov
4:5 (0:1, 1:3, 3:1)
Hockey Club Moravské Budějovice 2019
Středa 21.01.2015, 18:002. liga skupina Západ

Drobné technické problémy na závěr zápasu, za něž se omlouvám. Ve třetí třetině domácí postupně zdramatizovali vývoj utkání, dostali se na jednobrankový rozdíl, v závěru sáhli i ke hře bez brankáře. Drtivý nápor Ledních Medvědů v závěru utkání vyrovnání nepřinesl, Moravské Budějovice vítězí v Pelhřimově 5:4 a padá tím pravidlo "Můj dům – můj hrad". S tímto konstatováním se s Vámi dnes loučím a u dalších online přenosů z pelhřimovského zimního stadionu napočtenou. (20:23:16)

60:00

59:24

57:01
    Horký nebezpečně tečuje před Barusem.

56:37
    Zakázané uvolnění představuje šanci pro Pelhřimov.

55:46
    Třetina hledal Kuchtu, tomu v ideální pozici odskočil puk.

55:33
    Dominik Kasalý nechal vyniknout lapačku hostujícího brankáře.

55:20
    Závar před Šťastným a Kopicova střela nad.

54:15
    Závěr zápasu bude jistě zajímavý, dá se čekat, že Pelhřimov půjde za vyrovnáním.

53:21
    Lední Medvědi Pelhřimov právě vstřelili branku!
    Martin HADRAVA se nejlépe zorientoval na brankovišti a střílí kontaktní branku. Asistence Jiří Kubát, Radim Žůček.

52:44
    Filip Kasalý dostal pukem do obličeje, ale měl by být v pořádku.

52:15
    Mikeš minul zcela prázdnou bránu, ale hosty to v tuto chvíli mrzet nemusí.

51:50

51:39
    Prkna pálí do připraveného Baruse.

51:07
    Úsměvné – rozhodčí nyní neví, kolik hráčů má být na ledě.

50:57

50:11
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Hosté opět odskakují. Do prázdné dorazil Filip RANDA. Asistence Horký, Mikeš

49:40
    Kadlec trefuje rameno Šťastného. Následně hasil útok hostů faulem Jiří Kubát – dvě minuty za hákování.

49:18
    Žihadla vyhazují.

48:54
    Vrátí se Pelhřimov do zápasu. Možnost má v přesilové hře, Lukáš Paták dvě minuty za držení.

48:08
    Třetinova teč mimo bránu.

47:59
    Hra se vrací před Šťastného, domácí v tlaku.

47:15
    Martin Hadrava hledal Kopice, ale v ideální pozici mu sjel puk z hole.

Oddechový čas Moravských Budějovic.

46:20
    Richard ADAM neuspěchal zakončení, počkal si na vhodný moment a trefil přesně. Asistence Martin Hadrava. Využitá přesilovka.

46:08

45:54
    Poměr sil na ledě se na okamžik vyrovná. Filip Randa dvě minuty za držení.

44:08
    Domácí hráli v šesti. Trest odsedí Radim Žůček.

43:40
    Závar před Šťastným, který zatím drží.

42:25
    Pelhřimov jakoby pokropen živou vodou, domácí se tlačí za další brankou.

42:00
    5 na 5.

41:48
    4 na 4.

41:14
    Richard Adam nejprve schytal tvrdou střelu do nohy, ale následně v oslabení vyvezl puk a zavěsil. Asistence Jiří Kubát.

40:15
    Zámek...

40:01

Začátek třetí třetiny ovlivní trest za šarvátku na konci druhé třetiny. Petr Votápek již sedí na trestné lavici – za sekání.

Ještě drobné pošťuchování na ledě a je za námi druhá třetina, která domácím Ledním Medvědům hrubě nevyšla. Na dva góly Žihadel sice krátce poté odpověděl Martin Hadrava, tříbrankové vedení ovšem vrátil hostům Gottlieb. Na body to dnes, z pohledu Ledních Medvědů, rozhodně nevypadá. Ale třeba se pletu, každopádně více nám nabídne třetí třetina, která začne cca v 19:41.

40:00

39:58
    Kubátova střela sražena do ochranné sítě.

39:53
    A bleskově trest taky na druhé straně, nedovolené bránění pro Romana Mikeše.

39:47
    Hodně přísný trest pro Jakuba Kadlece, dvě minuty za podražení.

37:50
    Nervózně hrající Pelhřimov, v klidu hrající Moravské Budějovice – toť obrázek hry na ledě.

36:37
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Kombinace dnes hostům vychází. Čtvrtou branku hostů střílí Martin Gottlieb. Asistence Patrik Přidal.

33:39
    Přesilovka je u konce. Dvě minuty obdržel domácí Tomáš Mečiar za nedovolené bránění.

33:30
    Hosté vyhazují.

32:55
    Zámek...

32:39
    Přesilovka domácích, Martin Sobotka dvě minuty za hákování.

32:06
    První branku domácích dává Martin Hadrava dobře umístěnou střelou. Asistence Tomáš Mečiar.

31:00
    Hosté pozorně brání a nedovolují domácím pomýšlet na kloudné založení útoku.

29:43
    Pelhřimov je pod těžkou dekou, hosté nyní na ledě jasně dominují.

29:29
    Horký o centimetry minul Barusovu branku.

29:00
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Tohle už je špatné. Třetí branku hostů střílí odrazem o konstrukci branky David HORKÝ. Asistence Roman Mikeš.

27:22
    Žihadla jsou i nadále nebezpečnější.

26:54
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Roman MIKEŠ trefuje přesně horní růžek Barusovy branky. Asistence Roman Barták.

26:21

25:57
    Hodně kostrbatá rozehra domácích, další vyhození hostí.

25:31
    Nepřesnou rozehrávku sebral Paták, jehož samostatný únik Barus kryje.

25:11

24:55
    Zámek...

24:21
    Domácí přesilovka, David Horký dvě minuty za vysokou hůl.

23:43
    Zmatky před domácí brankou, domácí obrana v čele s Barusem raději přerušuje hru.

23:02
    Snaha pelhřimovského celku se rozpadá o pozornou obranu hostů, resp. o nepřesnou rozehrávku domácích.

22:38
    Gottlieb tvrdou střelou prověřil Baruse.

22:10
    Nepříjemné rojení Žihadel před domácí bránou.

21:18
    Votápkův pokus mimo.

20:45

20:32
    Nyní krátká přesilovka hostů, vhazuje se u Baruse.

20:01

20:01

Po vyrovnaném úvodu zápasu jsme viděli jednu branku, když se ve skrumáži před Brabcem prosadil hostující Paták, čímž určil i výsledek úvodní dvacetiminutovky. Druhá třetina začne cca v 18:49.

20:00

19:33
    Adam tvrdě pálí mimo hostující bránu.

18:44
    Mečiar měl kolizi se Šťastným, který se těžce zvedá z ledu. Domácí obránce obdržel dvě minuty za nedovolené bránění.

18:30
    Zámek...

18:03
    Přesilová hra domácích, za sekání pyká Michal Telesz.

16:53
    Dobré napadání Žihadel, špatná rozehra Pelhřimova.

16:07
    Moravské Budějovice právě vstřelily branku! Signalizovaný trest se nekoná. Lukáš PATÁK dorazil puk ve skrumáži před Barusem. Asistence Eduard Kadela.

15:35
    Nepřesné založení domácího útoku.

14:52

14:46
    Horkého dorážka jen těsně lízla domácí branku.

13:52
    Paták pálí tvrdě nad.

13:37
    Pelhřimov se úspěšně brání.

13:14
    Barus kryje první šanci v početní výhodě Žihadel.

11:18
    Gottlieb pálí z kruhů a opět zasahuje Barusova lapačka.

10:36
    Sobotkův pokus jen o kousek minul domácí klec.

10:07
    Ofsajd zastavil další útočnou snahu Ledních Medvědů.

09:29
    Paták z kruhů tvrdě vypálil, Barus kryje.

09:16

08:55
    Mečiar obětavě padl do střely.

08:15
    Opět zámek a úspěšné vyhození Pelhřimova.

07:45

07:35
    Zámek...

07:16
    První přesilovka hostů – pyká Jiří Kubát, dvě minuty za hákování.

06:20
    Kadlec našel z první Kuchtu, který ale trefil lapačku přesouvajícího se Šťastného.

05:00
    Barus v pelhřimovské práce zatím nemá mnoho práce.

04:20
    Trochu vzruchu před Šťastným, ale branka z toho není.

03:48
    Kuchta pálí pouze do betonu Šťastného.

03:22
    Zatím vidíme opatrné utkání z obou stran, bez větších brankových příležitostí.

02:33

02:10
    Pokus o zámek zatím domácím nevychází.

01:25

00:33
    První přesilovka domácích – Tomáš Jakeš dvě minuty za hákování.

00:01

Hráči vjíždí na led, utkání za chvíli začne.

Nyní již v reálném čase. Zdravím poměrně početnou skupinu fanoušků z Moravských Budějovic, která jistě přispěje k dobré atmosféře zápasu.

Čtveřice brankářů naskočila v dresu Žihadel do hry v letošní sezóně. Nejvíce minut odchytal Jiří Šťastný, mladý odchovanec jihlavského hokeje, který si drží průměr 3,6 obdržených branek na zápas při úspěšnosti zákroků lehce nad 88 %. Druhým v pořadí vytíženosti je Lukáš Dusík, který se v loňské sezóně epizodně mihl i v pelhřimovském dresu. Minimum zápasů letos odchytali Milan Máj a Jiří Vejvoda.

Produktivitě obránců vládne již sedmatřicetiletý Roman Sechovec. Hokejista, který proti pelhřimovskému týmu bojoval již v dresu Velké Bíteše, v probíhajícím ročníku vsítil tři branky a na osm branek přihrál. S odstupem následuje trio pětibodových obránců – expelhřimovský Filip Randa (2+3), dále Jiří Peroutka (1+4) a Tomáš Jakeš (0+5).

V útoku Žihadel je největším sběratelem kanadských bodů Filip Matějka. Podobně jako většina týmu i Matějka prošel mládežnickými výběry prvoligové Jihlavy či nedaleké Třebíče. V letošní sezóně Matějka mířil sedmkrát do černého a na deset branek přihrál. S jednobodovým odstupem následuje nejlepší střelec Moravských Budějovic v této sezóně David Horký (11+5), pomyslný bronz pak v produktivitě týmu drží Roman Barták (4+10), který v minulosti také působil v pelhřimovském týmu, byť velmi krátce.

Mezi Pelhřimovem a Moravskými Budějovicemi bylo dosud sehráno sedm duelů o druholigové body, přičemž vzájemná bilance je nadmíru vyrovnaná. Oba týmy si zatím drží domácí neporazitelnost, navíc všechny vzájemné soutěžní duely skončily nejtěsnějším jednobrankovým rozdílem, přičemž čtyřikrát se o vítězi rozhodovalo v prodloužení či samostatných nájezdech. Díky poslednímu vzájemnému zápasu je bilance mírně nakloněna na stranu Žihadel, která vyhrála čtyři utkání, třikrát se radovali pelhřimovští hokejisté.

Celkové skóre je také nadmíru vyrovnané, tentokrát ale vede Pelhřimov, který ve vzájemných soubojích vsítil 23 branek, Moravské Budějovice rozvlnily síťku celkem jedenadvacetkrát.

Samostatnou kapitolou pak jsou samostatné nájezdy, které celkem dvakrát rozhodovaly o vítězi utkání. Zde jsou na tom lépe opět Žihadla, která proměnila samostatný nájezd celkem čtyřikrát, pelhřimovští hokejisté byli úspěšní pouze v jediném případě.

HC Moravské Budějovice 2005

Podobně jako Pelhřimov také Moravské Budějovice vstoupily do tohoto druholigového ročníku dvěma porážkami a naplno bodovaly až ve třetím duelu sezóny, kdy Žihadla na domácím ledě porazila Klášterec nad Ohří (4:2). Tímto zápasem odstartovalo bodově bohaté období, kdy svěřenci trenéra Cakla padli pouze třikrát z osmi duelů. Během této části sezóny dokázali černožlutí vyhrát v Kolíně (2:1), či na domácím ledě otočit duel s pelhřimovským celkem. V polovině listopadu ale přišel zlom, následovalo šest porážek v řadě a pád tabulkou. Ten sice přibrzdily dvě domácí výhry s Bílinou (4:3) a Žďárem nad Sázavou (6:1), od té doby ale Žihadla sbírají jen prohry. Poslední duel odehráli svěřenci trenéra Cakla v Klatovech, kde v důležitém zápase prohráli s místním celkem 2:4. Moravské Budějovice se nachází na 15.místě západní skupiny, mají stejně bodů jako čtrnáctí Lední Medvědi, oba týmy dělí pouze horší skóre v neprospěch Žihadel.

Přeji příjemné odpoledne z Pelhřimova. Dnes má západní skupina druhé hokejové ligy na programu své 26.kolo a v jeho rámci se na pelhřimovském zimním stadionu utkají domácí Lední Medvědi s moravskobudějovickými Žihadly. Tento zápas hodně napoví, jak je to s vyhlídkami obou celků v boji o účast v play-off. V následujících minutách představím soupeře a nabídnu tradiční statistické okénko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Pavel Blažek

Branky a nahrávky: 33. Hadrava (Mečiar), 42. Adam (Kubát), 47. Adam (Hadrava), 54. Hadrava (Kubát, Žůček) – 17. Paták (Kadela), 27. Mikeš (Barták), 29. Horký (Mikeš), 37. Gottlieb (Přidal), 51. Randa (Horký, Mikeš)

HC Lední Medvědi Pelhřimov: Barus (Vajner) – Adam, Kasalý D., Mečiar, Srdínko, Žůček, Kasalý F., Svoboda, Kubát, Třetina, Kadlec, Votápek, Hadrava Martin, Kopic, Bezděk, Vysloužil, Kuchta
    Hockey Club Moravské Budějovice 2019: Šťastný (Máj) – Jakeš, Sobotka, Randa, Sechovec, Prkna, Pelikán, Latner, Přidal, Kadela, Dostál, Barták, Paták, Lupač, Gottlieb, Vantuch, Telesz, Horký, Vlašín, Kesner, Mikeš

Rozhodčí: Pražák – Ing.Samuel, Mertl J.