Bohemians 1905 – Most 4:1 (kon.) | Hr. Králové – Pardubice 3:1 (kon.) | Dukla Praha – Žižkov 2:2 (kon.)

88
    Konec zápasu už se blíží, Pardubice zkouší ještě sympaticky snížit. Obrana Hradeckých je k tomu ale nyní pochopitelně nepustila.

86
    Tentokrát se snažil střelec prozatím poslední branky nahrávat na hranici vápna k Dvořákovi, ten jeho myšlenku ale přesně nevystihl a míč končí v zázemí.

84
    Hradec Králové právě vstřelil branku!
    David Petrus se nejdříve dostal do nadějné situace, nakonec ale zakončoval přesně ADAM VLKANOVA a je zřejmě definitivně rozhodnuto.

82
    Do konce zápasu zbývá zhruba osm minut a o vítězi ještě není zcela rozhodnuto. O jednu branku sice stále vedou domácí, snižovací gól ale Pardubice viditelně nakopl. Uvidíme, jak utkání dopadne.

80
    Výborná akce v podání Pardubic, Záliška dostal balón na levé křídlo a doslova letící vzduchem Klátil jen těsně nezakončil.

78
    Žlutou kartu dostává Jaroslav Zelený (FC Hradec Králové).

77
    Dnešnímu utkání v Hradci Králové v rámci Tipsport ligy přihlíží 180 diváků.

75
    Pardubice právě vstřelily branku!
    A máme sníženo na rozdíl jednoho gólu! Po levé straně prošel Jan Záliška a odcentroval l malému vápnu. Tam se pokoušel zakončit nejprve Dominik Fusek a následně i úspěšně MARTIN KLÁTIL – 2:1.

75
    Tentokrát se ve vápně nebezpeční pohybovaly Pardubice, vše po chvíli řeší rázným odkopem přes celé hřiště Koubek.

73
    Hradec se dostal před vápno, zakončovat mohl jak Zorvan tak i dobíhající Petrus. Ani jeden ale na Babiáka nevystřelil.

70
    Nyní se hraje nezáživná část bez zajímavých příležitostí, Aktivnější jsou v napadání možná nepatrně hosté, domácím se nedaří udržet delší dobu v útoku.

66
    Ovšem následně se k zakončení dostali i hráči Pardubic, Koubek musel pro míč na zem.

65
    Dvořák narazil Zorvanovi, ten prošel do vápna a přenechal na Vlkanovu. Tomu se ovšem míč zamotal pod nohama a k zakončení tak nedošlo.

63
    Další hostující snažení maří ofsajdový praporek pomezního rozhodčího.

61
    Pardubicím se nepovedlo zakončit, míč je v moci domácích a Koubek tak může založit další útočnou akci, tentokrát tu Hradeckou.

59
    K míči se na rohu velkého vápna dostal Zorvan, mířil ale nepřesně.

58
    Vlkanova prošel po levém křídle až do velkého vápna, kde o míč přišel. Pro domácí ale vybojoval rohový kop.

56
    Druhý poločas je prozatím chudší na šance, než ten první. Koubek a Babiák se tak výrazně činit stále nemusí.

54
    Dobrá akce Pardubických. Po křídle se nakonec dostal míč až k malému vápnu na hlavu Fouska, který mířil prudce pod břevno. Koubek si ale dokázal poradit a navíc založit rychlý protiútok. Hradec ale po chvíli o míč přišel.

52
    Hru začínají kouskovat i menší fauly, které se ovšem dějí spíše u středu pole.

49
    Druhá půle je prozatím vyrovnaná, ani jeden z týmů si zatím nepřipsal žádnou výraznější akci.

46

Je za námi první poločas, ve kterém se díky dvěma brankám Davida Vaněčka dostali do vedení 2:0 fotbalisté Hradce Králové. do druhé půle se nám jistě protočí sestavy a ta bude zajímavé sledovat, jak se bude utkání ještě vyvíjet.

45

43
    Hraje se kolem středu pole, ani jeden z brankářů se tak teď nějaký čas už nemusel výrazněji činit.

40
    Hostům se s blížícím se koncem první půle nedaří ideálně přechod do útoku. I tak se ale Pardubice stále snaží vymyslet snižovací akci.

37
    Hradec to teď zkoušel hned několikrát z různých stran. Frydrych ale ani jednou zasahovat nemusel.

35
    Klátil dával v rychlém útoku Pardubic míč na křídlo k Záliškovi. Ten ovšem svým centrem našel jen záda jednoho z bránicích hráčů.

34
    Halilovič prošel přes tři obránce Pardubic a následně pár metrů za vápnem vystřelil. Míč mu ale nesedl končí vysoko nad bránou.

32
    Povedeně se nyní pustily Pardubice do napadání, Hradci to nadělalo viditelné problémy a míč končí v zázemí.

29
    Ten pro domácí neznamenal větší problémy, Hradec se ale musí držet i nadále na pozoru, hosté jsou totiž i nadále poblíž velkého vápna.

28
    Tentokrát to jsou Pardubice, kteří se snaží být nebezpeční. Po delší kombinaci budou rozehrávat rohový kop.

25
    Zanedlouho je tu další branka domácího týmu. Tomáš Holeš si poradil s obranou Pardubic, nacentroval k malému vápnu, kde byl připravený znovu DAVID VANĚČEK a parádní dorážkou poslal o břevno míč do brány. Domácí hráč tak zaznamenává během krátké chvíle svoji druhou branku v dnešním utkání a v zimní přípravě pak už třetí.

24
    Hradec úvodní a zároveň vedoucí branka nakopla a snaží se být i nadále aktivní.

22
    Domácí jdou do vedení, David Štípek prošel po své pravé straně k velkému vápnu a následně nacentroval přímo na osu. Tam čekal Tomáš Malinský, ve vzduchu poslal míč k malému vápnu a DAVID VANĚČEK se, možná s menším přispěním jednoho z hostujících hráčů, v zakončení nemýlil – 1:0.

20
    Po delší době se i Pardubičtí odhodlali k zakončení, centr z levého křídla ale uklidil do své náruče Kuciak.

18
    Pardubice se po faulu Hradce udrží v útoku, stalo se tak ale pouze pár metrů za polovinou, tudíž to žádné velké nebezpečí pro domácí znamenat nebude.

16
    Malinský byl faulován na rohu velkého vápna, následný přímý kop v podání Haliloviče ale končí pouze na obraně Pardubic.

16
    Pardubice nyní dokázaly dostat domácí až na jejich vlastní polovinu, tam ale míč zanedlouho končí znovu v moci Hradeckých.

15
    Domácí Vaněček protáhl míč středem hřiště, nahrál na levou stranu Malinskému, který ovšem vběhl do ofsajdové pasti.

13
    Domácí vysoko napadají, Pardubicím to ale nečiní žádné viditelné problémy. Nicméně nyní to jsou právě hosté, kteří se musí držet na pozoru v obraně.

11
    Hradec po nenápadné akce levou stranou hřiště nakonec dostal v krkolomné situaci míč za záda Frydrycha. Pravděpodobně ale někdo z dorážející dvojice Vaněček – Štípek byl v ofsajdu.

9
    Halilovič přiťukl na pravé lajně Holešovi, který prošel s míčem až skoro k vápna. Následně obdržel přihrávku ještě Štípek, který se ovšem nacházel v ofsajdu.

8
    Pardubice se nyní už dlouho drží kolem velkého vápna Hradeckých a snaží se kombinovat.

7
    Hra se znovu přesunula do středu pole, malinko navíc mají ale hostující fotbalisté.

5
    Rolko ale poslal míč, jenž mířil zřejmě přímo na bránu, hlavou do bezpečných míst.

4
    Pardubice budou moci poprvé zahrozit, vybojovaly si totiž zajímavou standardní situace na levém křídle.

2
    Hraje se zatím ve středu pole, kde se oba týmy přetahují o míč.

1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:00.

Ondřej Novotný

Branky: 22. Vaněček, 25. Vaněček, 84. Vlkanova – 75. Klátil

Karty:   78. Zelený (HKR)

FC Hradec Králové: 1. poločas _ Kuciak – Čermák, Holeš, Nosek, Malinský, Černý, Rolko, Vaněček, Štípek, Plašil, Halilovič.
    2. poločas _ Koubek – Chleboun, Zorvan, Vlkanova, Petrus, Zelený, Janoušek, Dvořák, Mareš, Jung, Kraják.

FK Pardubice: Frydrych – Bederka, Pospíšil, Kudrna, Kopřiva, Kakrda, Jeřábek, Záliška, Daewon, Petráň, Klátil.
    Babiák – Bederka, Pospíšil, Kakrda, Jeřábek, Záliška, Klátil, Vencl, Pánek, Fusek, Fousek.