Švédsko – Egypt 25:25 (kon.) | Německo – Argentina 28:23 (kon.) | Polsko – Saúdská Arábie 32:13 (kon.)
Alžírsko – Francie 26:32 (kon.) | Island – Česko 25:36 (kon.) | Rusko – Dánsko 28:31 (kon.)
Island
25:36 (11:21)
Česko
Čtvrtek 22.01.2015, 19:00 • Ali Bin Hamad Al-Attiyah Arena, Dauhá (Katar) • Mistrovství světa

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním výhry Česka vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera, například sledováním některého z textových online přenosů na portálu Onlajny.com. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího (nejen házenkářského) Onlajnu, na počtenou! (21:03:03)

Do prvních minut vstoupili lépe čeští hráči, kteří vedli po prvních třech minutách už 2:0. Tento náskok dokázali ještě Islanďané vyrovnat. Poté už ale zase začali úřadovat Češi. Skóre se na české straně navyšovalo každou minutu o několik branek. Svůj podíl na tom má i Petr Štochl, který zlikvidoval v důležitých momentech plno střel soupeře. Když už vedli Češi 8:3, byl trenér Islandu nucen reagovat oddechovým časem. Jenže ani ten Islandu nepomohl a náskok Čechů byl i nadále navyšován. V jednu chvíli dělilo oba celky osm branek. Islanďané se ale nadechli k menšími odporu, ale na více než snížení na rozdíl šesti branek to nestačilo. Český házenkářský tým nic neměnil na své taktice a i nadále se držel na bezpečném brankovém odstupu od soupeře z Islandu. V posledních sekundách přispěl k desetibrankovému vedení i Jakub Hrstka, který byl posledním střelcem v prvním poločase. Štochl ještě přibližně tři sekundy před koncem prvního poločasu zlikvidoval střelu soupeře. Po patnácti minutách, které jsou dle pravidel vypsány v poločase vypršel a oba celky se proti sobě postavili, aby sehráli druhou třicetiminutovku. Celé tři minuty se skóre nehnulo a nakonec se jako první v druhé půli trefili Islanďané zásluhou Gunnarssona. Islanďané do druhého poločasu nastoupili bez respektu a snažili se co nejrychleji snížit vedení Česka. To se jim začalo dařit až od 42. minuty, kdy oba celky po dlouhé době dělilo osm branek. Tento stav trval velmi dlouho, ale bylo dobré, že se Češi dostávali do zakončení, které dokázali z velké části proměňovat. V jednapadesáté minutě byl rozdíl "jen" sedmibrankový, ale na tuto korigaci ze strany Islandu dokázali čestí házenkáři zareagovat mnohem lépe, než ta předchozí. Byli to právě Češi, kteří najednou začali do branky soupeře sázet jednu branku za druhou, zatímco kryl záda české obraně Petr Štochl. Ten byl po právu vyhlášen nejlepším hráčem utkání, když zlikvidoval celkem 17 střel Islandu. Štochl se tak lvím podílel na vysoké a velmi důležité výhře Česka 36:25 nad Islandem. Tato výhra zase o něco víc přiblížila Česko k postupu do osmifinále, ale tuto jistotu bude mít český házenkářský tým až po zápase s Alžírskem, který je na programu 24.1. od 19:00.

Statistiky zápasu:

Island: Gústavsson, Edvardsson – Gudjónsson 5, Petersson 4/2, A. T. Gunnarsson 3, R. Gunnarsson 3, Kristjánsson 3, Sigurmannsson 2, Svavarsson 2, B. M. Gunnarsson 1, Hallgrímsson 1, Pálmarsson 1, Atlason, Sigurdsson, Jakobsson, Sveinsson

Česko: Štochl, Galia – Jícha 11/4, Hrstka 6, Sobol 4, Jurka 3, Linhart 3, Horák 2, Petrovský 2, Zdráhala 2, Babák 1, Bečvář 1, Szymanski 1, Motl, Šindelář, Kasal

4) Island – 3 body (4 zápasy; 99:110)
    5) Česká republika – 2 body (4 zápasy; 109:118)
    6) Alžírsko – 0 bodů (4 zápasy; 89:125)

Nejlepší hráč zápasu: Petr Štochl – 17 zákroků

60
    Konec zápasu. (25:36)

60
    Ani střela Sigurdssona se nevešla mezi tři tyče, když orazítkovala horní tyč české brány. (25:36)

60
    Český národní tým se snažil o navýšení skóre, ale to odmítl Gústavsson. (25:36)

60
    Obě střely Islandu, vyslané na bránu Štochla, byly zblokovány na roh. (25:36)

60
    Probíhá poslední minuta dnešního zápasu. (25:36)

59
    Společně s brankou přišlo vyloučení na straně Islandu, který si tak dokonce zápasu zahraje v pěti hráčích v poli. (25:36)

59
    Poté, co Štochl úspěšně zakročil proti střele soupeře se míč ocitl v rukou Hrstky, který dokázal svojí střeleckou příležitost využít. (25:36)

59
    Hrstka při osamoceném úniku poslal z kroku míč pod horní tyč Gústavssonovy brány. (25:35)

58
    Na opačné straně hrací plochy zakročil Gústavsson. (25:34)

58
    Hallgrimsson se s míčem nerozpakoval. Na hranici devíti metrů naskočil do vzduchu a poslal míč k levé tyči Štochlovy brány. (25:34)

57
    Češi už se hnali do útoku, když tu přišel hvizd rozhodčího. (24:34)

57
    Za to Sobolova střela přes hlavu soupeřova brankáře končí v síti. (24:34)

57
    Naopak Sigurdsson trefuje konstrukci brány. (24:33)

56
    Dalekonosná střela Bečváře skončila přesně tam, kde měla – v síti Islandu. (24:33)

Josef Cestr

Island: Gústavsson (Edvardsson) – Svavarsson, Kristjánsson, Pálmarsson, Hallgrímsson, Atlason, Sigurdsson, Gudjónsson, A. T. Gunnarsson, Petersson, Jakobsson, R. Gunnarsson, Sveinsson, Sigurmannsson, B. M. Gunnarsson
    Česko: Štochl (Galia) – Hrstka, Bečvář, Jurka, Motl, Jícha, Sobol, Horák, Babák, Linhart, Petrovský, Zdráhala, Šindelář, Kasal, Szymanski

Rozhodčí: Seok Lee, Bon-ok Koo (oba KOR)