po s.n. (1:2)
HC LERAM Orli Znojmo
3:4 (0:1, 1:0, 2:2 - 0:0)
Fehérvár AV19
Neděle 25.01.2015, 16:45 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Young Stars League

Maďarský tým potvrdil své kvality a ani tentokrát neprohrál. I když k tomu měl velmi blízko. Dvě rychlé branky ze závěru třetí třetiny ale dohnaly zápas až do prodloužení a následných samostatných nájezdů, které rozhodl pro Čerty ve druhé sérii Nemes.

Hezký večer ze Znojma! (19:04:48)

V samostatných nájezdech zvítězil tým SAPA Fehérvár AV19. Autorem vítězné branky je BENJAMIN NEMES.

64:05
    Směrem dopředu se Znojemští opravdu nikam nehrnou. Zřejmě nás čekají nájezdy.

63:30
    Ten se ale vůbec nevydařil. Domácí dobře brání, ale kromě Zajícova úniku zatím v prodloužení nic nepředvedli.

63:02
    Korbuly rozehrává za vlastní klecí, ještě jeden z posledních útoků hostů.

62:36
    Prodloužení zatím nenabízí příliš hokejové krásy, k vidění jsou jen samá zakázaná uvolnění a ofsajdy.

62:17
    Znojemské zakázané uvolnění, Orli tak nemohou střídat a musí zpět před svého gólmana na buly.

61:41
    Krátce po buly pálil z kruhu Sárpátki vedle vzdálenější tyče.

61:30
    Pokračuje se vhazováním po pravici znojemského brankáře.

60:45
    Zajíc sám v úniku. Jeho bekhendové zakončení ale nepřehodilo Kornakkerův beton!

60:40

60:25
    Po dalším vhazování letí kotouč do středního pásma.

60:16
    Us musel ihned proti tvrdé ráně Pilloka nastavovat svou lapačku.

Pětiminutové nastavení odstartují Orli v oslabení.

60:01

Trochu rozpačitý závěr ze strany Znojma. Domácí si dokázali díky dobrému startu do třetí třetiny vydobýt dvougólové vedení, to však ztratili během minuty a půl těsně před koncem. Pokračujeme tak prodloužením.

60:00

59:38
    A nyní dobře zapracoval Zajíc, který nenechal hosty přejít modrou čáru.

59:21
    Pospíšil vyhazuje touš přes všechny čáry.

59:01
    Voklovo nahození od modré ještě před bránou tečovali jeho spoluhráči. Us nakonec kotouč nachází v lapačce.

58:39
    A nyní to budou mít Orli těžké. Dvě minuty za vražení na hrazení pro Landera (ZNO).

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:21
    Fehérvár právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno. BENCE BALOGH trochu překvapivě doráží od levé tyče za záda Use. Asistence: Ákos Szakácsi a Adam Pracser.

57:00
    Zazvonila tyčka znojemské klece!

56:01
    A máme tu drama. Velmi rychle využitá přesilovka zásluhou MARTINA PILLOK, jenž se nerozpakoval a z mezikruží posílá nízkou ránu za záda Use. Asistence: Tamas Robert Sárpátki a Áron Sándor Reisz.

55:36
    Navíc při následném přečíslení fauluje Křípal (ZNO) a musí si odsedět dvě minuty za hákování.

55:20
    U mantinelu nakonec vyšťoural puk z klubka těl Račický, ale přesto se Orli v pásmu neudrželi dlouho.

54:46
    Zatím se nepřerušuje a hra pokračuje. Orli operují před Kornakkerem, kam zavezl puk Zajíc.

53:57
    Domácí hokejisté ale vhazování vyhráli a pomalu vjíždí s kotoučem do střední třetiny.

53:53
    Zašlápnutý kotouč u znojemské střídačky, vhazuje se před Usem.

53:22
    Kornakker už je zpět na ledě. První pokus o hru bez gólmana hostům nevyšel zcela dle představ.

52:52
    Sárpátki krouží s pukem v útočném pásmu, ale ke střele se zatím neodvážil. Uspěchaná rána Daniela Szabó od modré čáry míří vedle znojemské klece.

52:20
    Power-play pro hosty!

52:16
    Přede Use si najeli Pillok a Sárpátki, několikrát klepli do znojemského gólmana, což se samozřejmě nelíbilo jeho spoluhráčům. Rozhodčí celou situaci rychle uklidňují.

51:44
    Lander vystihl ve středním pásmu rozehrávku soupeře a v poklidu nahazuje za fehérvárskou klec. Orli se nikam netlačí a nespěchají.

51:17

50:56
    Před Use si šikovně najel Hamvai a ještě stihl zakončit v pádu. Slovinský gólman ale nepropustil kotouč za brankovou čáru.

50:26
    Domácí hráči jsou vytlačeni do středního pásma.

50:08
    Znojemští hokejisté se ale bleskově nahnali zpět před Kornakkera a Krcho dostal přesný pas do kruhu, odkud příklepem míří vysoko nad horní tyčku.

49:50
    Po dalším vhazování odpaluje Hamvai kotouč přes všechny čáry.

49:21
    Hosté dnes mají smůlu. Po další ráně do hlavy zůstává ležet na ledové ploše Korbuly. Ale sám se zvedá a už je na střídačce, hned k němu spěchají lékaři.

49:17
    A vyloučení i na straně Čertů. Dvě minuty pro Mazzaga (FEH) za faul loktem.

48:57

48:30
    Znojemští hráči drží kotouč za klecí Kornakkera. S přesilovkou hostů už to nevypadá moc nadějně.

48:04
    Dobrá práce Kruckovyče, jenž z rohu kluziště vyhazuje touš přes všechny čáry.

47:49
    Orlům se na chvíli podařilo vyhodit kotouč, ale hosté jsou bleskově zpět v útočné třetině.

47:03
    Maďaři vyhráli buly a zůstávají před Usem. Nemes při střele z úhlu zakopl a padá na led. Kotouč se jen dokutálel ke znojemskému brankáři.

46:57
    Dvě minuty pro Pospíšila (ZNO) za hákování.

45:40
    Hosté mají velké problémy s rozehrávkou. Jednu velmi nepodařenou před brankovištěm zachytil Fruhwirt, který našel Landera. Ten sám z mezikruží přestřeluje.

44:51
    Hosté logicky vše vrhli do útoku, po jedné akci zůstává v brankovišti ležet i Us, ale rychle se zvedá. Následná rána od modré čáry z hole Lengyela je zblokována.

43:51
    Znojemští hokejisté opět zaznamenali dobrý vstup do třetiny a dvěma rychlými brankami dokonale zaskočili soupeře.

42:58
    Orli právě vstřelili branku!
    Znojemští hokejisté se dostávají do dvougólového náskoku. Před brankovištěm tečoval prudké nahození mezi betony Kornakkera TOMÁŠ RAČICKÝ. Asistence: Josef Krcho a Milan Křípal.

42:04
    A nyní se zadařilo. Horák dostal před bránou dostatek prostoru a nahrál na najíždějícího si DOMINIKA SYNKA, jenž obloučkem posílá puk do sítě. Asistence: Zbyněk Horák.

41:29
    Zatím to jsou však z jejich strany jen kombinace podél mantinelů.

41:04
    A už nám dokonce běží i časomíra...domácí útočí.

40:40
    Více jak minutu časomíra stála, ale žádný z rozhodčích si toho nevšiml. Nyní se vylučuje. Pracser (FEH) 2 + 2 minuty za faul vysokou holí.

40:40
    A na druhé straně kluziště zakázané uvolnění, vhazuje se před Kornakkerem.

40:28
    Znojemským útočným snahám je vystavena stopka v podobě ofsajdu.

40:01

Třetí třetina začíná v 18:15. Hned zkraje prostředního dějství dokázali Orli vyrovnat zásluhou Krcha. Poté už se na ledě sehrávala velmi vyrovnaná partie.

40:00

39:15
    Znojemské přečíslení dva na jednoho vystihl Kornakker.

38:27
    Na střídačce je stále ošetřován Szasz, který nyní leží na lavici.

37:44
    V úniku se objevil Tomáš Hačecký, pokoušel se několikrát zamíchat pukem před brankovištěm, ale už byl příliš blízko a jeho forhendové zakončení Kornakker vyráží.

37:12
    Opět Jan Bulín v útoku, tentokrát se ale neprosadil proti Danielu Szabo.

36:48
    Jan Bulín si vybruslil s kotoučem do kruhu a pěkně prověřil Kornakkera. Ten jen z posledních sil vyráží.

36:17

36:02
    Pokračuje se ve hře, Orli dohrávají početní výhodu.

35:59
    S pomocí lékařů se zvedá a pomalu odjíždí. Práci teď mají ledaři.

35:50
    Orli mají poslední půlminutku a mohou útočit. Křípal s obrovským nápřahem pálí, ale do jeho rány skočil Szasz a na ledě je krev.

35:36
    Kotouč opět letí přes celé kluziště.

35:23
    Zajíc nahazoval od modré čáry, skákavý kotouč doplachtil do náruče Kornakkera.

35:06
    Ani tato početní výhoda Orlů zatím nevypadá příliš slibně.

34:40
    Pomalu se ale zvedá. Vhazuje se před Usem.

34:28
    Znojemským hráčům se nepodařilo za klecí soupeře udržet a puk letí přes všechny čáry. Navíc na ledě zůstává ležet Krcho.

34:17
    Orli ale dostanou další šanci. Za držení si odpyká dvě minuty Balogh (FEH).

33:21
    Zblokované vyhození ze strany hostů se ocitlo na holi Tomáše Račického, který mohl zakončovat sám z mezikruží. Jeho rána pod horní tyčku byla ale lehce přizvednuta. Velká příležitost o obratu!

33:00
    Přesto se Orli po chvíli obléhání útočné modré nasunuli před Koranekkera.

32:18
    Ujíždějící Hačecký poměřil své síly s trojicí hráčů Fehérváru, usoudil, že tudy neprojde a jen nahodil kotouč na bránu Kornakkera. Znojemští hokejisté odchází střídat.

31:50
    Hra se nyní hodně vyrovnala.

31:17
    Szasz zavezl puk do útočného pásma, kde z kruhu pobídl k zakončení Hamvaie. Ten ale přestřeluje.

30:50
    Nahození na svou bránu raději Us ukrývá v lapačce a přerušuje hru před dojíždějícím Pracserem.

30:03

29:50
    Hosté dále operují před Usem, ale ten nyní nemusí zasahovat. Navíc před bránou dobře zapracoval Mandát a odpaluje kotouč z prostoru před brankovištěm.

29:15
    Orlům se podařilo na chvíli vytlačit puk ze své obranné třetiny, ale Maďaři jsou během pár vteřin zpět před bránou.

28:46
    Dorážející Lengyel měl větší možnost ke skórování, ale také v tomto případě byl Us včas u své pravé tyčky.

28:25
    Vokla to zkoušel ostrou ránou od modré čáry, ale Us zachytil kotouč na svých betonech.

28:10
    Orli se ihned po buly osvobozují.

28:03
    Přesilovka pro hosty. Podražení a dvě minuty pro Fruhwirta (ZNO).

27:41
    Na druhé straně kluziště se pokoušel Reisz přihrávat do ohně před brankovištěm, přihrávka ale neprošla.

27:21
    Kotouč nakonec získává Lengyel, jenž chvíli čeká za svou klecí a po vystřídání rozehrává.

26:43
    Horák zachytil nepřesnou rozehrávku Čertů a udržel své mužstvo v útoku, tomu se ale nedařil kloudá kombinace.

26:08
    Podařilo se mu i vystřelit, ale jeho příklep nemohl maďarského gólmana nikterak vystrašit. Hosté mohou rozehrávat.

25:56
    Hačecký míří po křídle před Kornakkera.

25:22

25:12
    Orlům se krátí početní výhoda, Mandát to zkoušel z vrcholu kruhu, ale puk zachytil bránící soupeř.

24:58
    Ostrá rána Pospíšila od modré čáry je tečována Kornakkerovou lapačkou, vysoký oblouček dopadá za klec.

24:34
    Tak až nyní se podařilo znojemské pětici usadit před Kornakkerem.

24:08
    Ani tato přesilovka se Orlům zatím vůbec nedaří a nemohou ani přejít střední třetinu.

23:40
    Domácí se neudrželi po buly v útočném pásmu a hosté ihned využívají zmatku a posílají kotouč přes všechny čáry.

23:22
    Menší trest pro Daniela Szabó (FEH) – podražení.

23:10
    Orli se opět tlačí před maďarskou klec, hosté jsou teď pod obrovským tlakem.

22:19
    Domácí hokejisté jsou po vyrovnání na koni a stále se stlačí před Kornakkera. Ten po další střele raději ukrývá puk ve své lapačce a přerušuje hru.

21:46
    Na druhé straně musel vytasit svou lapačku Us po ráně Korbulyho z mezikruží.

20:26
    A je tu brzké znojemské vyrovnání. Krchův příklep si našel cestu za záda Kornakkera. Asistence: Tomáš Račický a Michal Pospíšil.

20:05

20:01

Druhá třetina odstartuje v 17:27. Úvodní dvacetiminutovku začali tlakem domácí hokejisté, kteří si vytvořili i zajímavé šance. Postupně se však dostali do hry více hosté, ti dokázali využít v samotném závěru početní výhodu. Oproti tomu ta znojemská přesilovka ze závěru třetiny nepřinesla před Kornakkerem příliš vzrušení.

20:00

19:48
    Orli se stále v početní výhodě brání.

19:23
    Hosté dokonce ohrozili Use, Voklův nápřah od modré čáry je ale tečován mimo tři tyče.

19:08
    Křípalovi byla odpískána hra vysokou holí, vhazuje se před domácí klecí.

18:59
    Navíc domácím pískán ofsajd.

18:39
    Před Kornakkera zavezl kotouč Synek, ale jeho nahození za bránu se nesetkalo s úspěchem a Čerti puk opět posílají do středního pásma.

18:16
    Kotouč za domácí klecí, znojemští hráči musí rozehrávat.

18:04
    Dvě minuty pro Pracsera (FEH) za držení hole.

17:51
    Domácí hokejisté se nemohou na delší dobu usadit před Kornakkerem. Tlak z úvodních minut je pryč.

17:06
    Domácí gólman také zastavuje kotouč za svou bránou a pomalu rozehrává. Oba týmy střídají.

16:15
    Mazzag dobře zapracoval před Usem a sebral Zajícovi v kruhu kotouč, obkroužil si bránu a ještě stihl zakončit. Střelu po ledě ale zastavuje lapačkou Us.

15:57
    Fruhwirt chvíli motal soupeře v jeho obranném pásmu, po vyjetí zpoza brány ale kotouč ztrácí.

15:14
    Ani hosté se ale v útoku neprosadili. Při další rozehrávce se navíc dopouštějí icingu.

14:44
    Tentokrát se ale jihomoravským hokejistům nepodařilo udržet před maďarskou klecí. Po rychlém přenesení hry před Use se musí znovu bránit.

14:18
    Domácí se ihned snaží o vyrovnání. Krcho napálil kotouč před Kornakkera.

13:02
    Přečíslení dva na jednoho zakončuje Reisz, Us tentokrát u své pravé tyče úspěšnější.

12:28
    V samotném závěru využívají hosté početní výhodu. Rychlý průnik před Use, který ještě zachytil několik střeleckých pokusů soupeře, zakončuje do rozhozené znojemské defenzívy ránou do horní části brány NORBERT SZASZ. Bez asistence.

12:11
    Čerti zpět v útoku.

12:00
    Po dalším buly putuje kotouč opět přes všechny čáry.

11:42
    Hostům chvíli trvalo, než se vrátili zpět před Use. Když už se jim podařilo roztočit útočný kolotoč a Reisz se chystal páli z kruhu, přerušuje rozhodčí hru pro postavení hráče v brankovišti.

10:58
    Orlům se podařilo krátce po buly vyhodit kotouč přes všechny čáry.

10:30
    Račický (ZNO) se nejdřív procpal velmi dobře kolem mantinelu až před Kornakkera, kterého se pokoušel překonat ránou k tyči. Gólman měl ale puk pod kontrolou, Račický přesto několikrát udeřil čepelí hole do jeho betonů. Inkasuje tak dvě minuty za sekání.

10:09
    Do domácí rozehrávky se zapojil i Us, ale ve středním pásmu našel jen hůl Pracsera.

09:37
    Ofsajd Čertů, kteří ne zcela přesně rozehrávali v okolí modré čáry, nakonec dává Orlům trochu oddechu.

09:00
    Stále se nepřerušuje a znojemští hokejisté se musí bránit. Nyní jsou pod mírným tlakem.

08:12
    Toho zkoušel překvapit nejdříve Vokla, který ale minul pravou tyčku. Další rána Aranyho z modré čáry už byla dost razantní a přesná, ale Us kryje. I když toho zřejmě moc neviděl.

07:31
    Hra pokračuje i nadále ve velmi rychlém tempu. Nyní se přesunula před Use.

06:34
    Pořádně zahrozilo i na druhé straně, kde vyzkoušel Kornakkerovu pozornost Bulín, ještě mohl dorážet z předbrankového prostoru i Synek. Hosté teď měli štěstí.

06:10
    To se jim ale nepodařilo a do úniku se probíjel Szasz, domácí defenzíva ale jeho šanci včas zbrzdila.

05:47
    Orli jsou po delší době u puku a Křípal s Kruckovyčem se snaží rozehrát.

05:19
    Mazzagovo nahození od mantinelu Us raději skrývá pod lapačkou na ledové ploše a přerušuje hru.

04:45
    Čerti ještě chvíli drželi hru před Usem, ale u mantinelu vybojoval kotouč Pospíšil. S přihrávkou však příliš spěchal a kotouč posílá jen na zakázané uvolnění.

04:13
    Znojemští hokejisté se musí bránit, v rohu kluziště byl v souboji úspěšný Reisz, jeho přihrávka na Aranyho, který si sjížděl k vrcholu ukruhu, ale neprošla.

03:54
    Ale ještě v něm se dostali zpět ke kotouči, rozehrávka však končí na zakázaném uvolnění. Hra se stěhuje před Use.

03:38
    Až nyní jsou domácí vytlačeni do středního pásma.

03:03
    Znojemští hokejisté i po vystřídání drží pásmo, Bulín to zkoušel ihned po vyjetí zpoza brány, ale u levé tyče nenechal Kornakker dostatek prostoru.

02:22
    V útočném pásmu Orlů operuje první znojemská formace, zatím se však neprobojovala ke střele.

01:53
    Také Us si poprvé sáhl na kotouč po střele Balogha z ostrého úhlu. Následně se hosté dopustili ofsajdu a vhazuje se ve středním pásmu.

01:21
    Krcho se pokoušel opět získat pro své barvy útočné pásmo, ale při přechodu modré čáry je zastaven Voklou.

00:40
    Jan Bulín našel přihrávkou od mantinelu v kruhu Zajíce, jenž pálí do hrudi Kornakkera. Ještě dorážející Bulín míjí pravou tyčku maďarské svatyně.

00:13
    Krátce po úvodním vhazování je hostům pískán ofsajd.

00:01

SAPA Fehérvár AV19: Kornakker (Bors) – Arany, Szabó, Vokla, Korbuly, Varga, Lengyel – Pillók, Reisz, Sárpátki – Mazzag, Nemes, Hamvai – Szasz, Balogh, Prácser – Szakácsi.

Znojmo se ale rovněž nemusí za své výkony vůbec stydět. V divizi A, v níž je právě i Fehérvár, se již delší čas drží na třetí pozici a devět zápasů před koncem základní části má již téměř jisté play-off, kam postupují čtyři týmy z každé ze dvou skupin. Tomu už by mohl zabránit jen totální kolaps týmu. Navíc dosti reálný je i posun na druhou příčku.

Pokud bychom hledali definici spojení "suverén soutěže", tak Fehérvár je tím nejlepším možným řešením. Maďarský tým je v letošním ročníku téměř k neporažení. Jen jednou se musel sklonit před svým rivalem, jímž byli právě znojemští hokejisté, kterým Čerti podlehli po samostatných nájezdech.

Fehérvár doposud ztratil jen čtyři body (dva s Orly a po jednom s Lublaní a MAC Budapešť). Od památné prohry jsou ale Maďaři opět stoprocentní. Díky tomu se hřejí s obrovským náskokem na první pozici se ziskem sto deseti bodů. Navíc v sobotu vyškolili mužstvo VASAS Budapešť v poměru 11:2!

Hezký den! Juniorská mezinárodní Erste Bank Young Stars League má na programu další várku svých mistrovských duelů. Znojemský zástupce pohostí na domácím ledě lídra z Fehérváru.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:45.

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 21. Krcho (Račický, Pospíšil), 43. Synek (Horák), 43. Račický (Krcho, Křípal) – 13. Szasz, 57. Pillok (Sárpátki, Reisz), 58. Balogh (Szakácsi, Pracser), rozh. náj. Nemes