Pondělí 26.01.2015, 17:00 • SCC Arena Petrochemist • KHL

Čeljabinsk – Martin Růžička (0+0), 2 střely, 16:38

Statistiky utkání: (Po třetí třetině, v závorce v celém zápase)
    Střely: 9-10 (35-30)
    Vhazování: 5-13 (44-44)
    Vyloučení: 0-0 (3-3)

Třetí třetina přinesla 4.gól Neftěchimiku, který dal Milovzorov. Pak už domácí nepřipustili vyrovnání a pohlídali si vedení o dvě branky až do konce. Traktor ani nemohl skórovat, jelikož Neftěchimik hrál tak skvěle, že nepustil hosty skoro do zakončení. Takže zápas končí 4:2 pro Nižněkamsk, který vyhrál zaslouženě.

60:00

59:42
    Traktor ne a ne se dostat do pořádného tlaku, tak aby mohl rozdávat přihrávky a vytvářet si příležitosti ke skórování.

59:40
    Dva pokusy Nižněkamsku trefit opuštěnou klec nevyšly.

58:50
    Pozor na buly Růžička z Čeljabinsku, který tedy dostal prostor ukázat se v posledních minutách.

58:50
    Oddechový čas pro domácí.

58:28
    A hosté se odhodlali ke hře v šesti proti pěti. Hostující brankář Garnett na střídačce sleduje počínání svých spoluhráčů.

58:14
    Oddechový čas pro hosty.

57:34
    Přihrávka zpoza brány na útočníka Traktoru, ten netrefil puk ideálně a proto z toho nebylo nic, co by mělo vliv na skóre svítící na tabuli.

56:42
    Zoufalá snaha Traktoru. Až při druhém pokusu musel Sudnicin vytasit zákrok. Puk pokryl a nyní je na programu buly před ním.

55:28
    S Čeljabinskem to už vypadá zle nedobře. Domácí usídleni v jeho pásmu a nehodlají kotouč pouštět, tak aby nemohl Traktor něco vymyslet a vytvořit si šance na vyrovnání.

54:58
    Nyní zákrok Garnetta. Vhazování po jeho pravé ruce.

54:30
    Nižněkamsk zase málem dostal puk na Garnetta, střela byla zblokována.

53:00
    Traktor začíná působit poněkud rezignovaně. Nižněkamsk roztáčí kola kombinací v útoku a Traktor jen pasivně brání

51:58
    Pokus překvapit Sudnicina z velkého úhlu. Sudnicin nemusel zasahovat, poněvadž šel kotouč mimo jeho branku.

50:52
    Polygalov vymýšlel kolmici v útočné třetině. Příjemci se puk na hokejku bohužel nedostal a místo toho skončil na zadním mantinelu.

49:26
    Náznak brejku Neftěchimiku, nepovedený. Poté se ale dobře proháčkoval domácí útočník až před bránu Garnetta a zkoušel puk zasunout pod betony. Ani to nevyšlo.

48:16
    Oba týmy ubraly na tempu a vypadá to na taktičtější bitvu, než kterou jsme mohli vidět doteď.

47:00
    Tohle se bude horkotěžko vyrovnávat, navíc když je Nižněkamsk dnes více na kotouči a vládne ledu.
    Jegor MILOVZOROV - 4:2

46:00
    Nižněkamsk právě vstřelil branku!
    Gól Nižněkamsku dává po brejku JEGOR MILOVZOROV . Vystřelil nad vyrážečku a gólman neměl nárok na tak vydařenou ránu zápěstím. Asistence:Jevgenij Rjasenskij, Andrej Ivanov

45:10
    Zápas pokračuje tzv. nahoru – dolů. Oba týmy ví, že už jde do tuhého, do konce zbývá necelých 15 minut.

44:35
    Hra je hodně rozkouskovaná, opět se přerušilo a vhazuje se před Sudnicinem.

44:20
    Ofsajd Traktoru. Bude se vhazovat těsně před útočnou modrou Traktoru.

44:08
    Hra se zrychlila a tempo je vysoké, avšak nyní je hra přerušena kvůli vyhození puku mimo kluziště.

42:26
    Za brankou dribloval neftěchimský útočník, bohužel pro domácí příznivce ho zpacifikovali beci hostů a nedovolili mu přihrát ani zakončit.

41:21
    Bruslařský souboj, který dovedl oba protihráče až za bránu. Ze souboje nakonec vyšel vítězně hráč Čeljabinsku.

40:20
    Třetí část začala opatrněji, více se brání a je vidět, že v této třetině už se nesmí chybovat pokud chtějí týmy myslet na body.

40:01

Další třetina začne přibližně v 18:40.

Střely: 11-12
    Vhazování: 10-4
    vyloučení: 2-2

Ve druhé třetině jsme mohli vidět více branek. Domácí začali lépe. Vstřelili branku – Milovzorov. Poté využil i svou druhou přesilovku utkání Traktor, který opět vyrovnal. Do vedení pak dostal domácí Pavel Kulikov svým druhým gólem v zápase.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

38:58
    Glinkin golfákem prověřil propustnost Sudnicinovi lapačky, ta střelu vydržela perfektně a tak se pokračuje buly po pravé ruce zmiňovaného brankáře.

38:23
    Neftěchimik úřaduje v útoku, konkrétně vodí puk v rohu a tam ho napadají beci Traktoru velmi aktivně, zatím mu nemohou kotouč vzít.

37:42
    Střela mimo branku Sudnicina, který tak nemusel zasahovat proti ráně, která šla skoro od modré.
    Pavel KULIKOV - 3:2

32:31
    Střelou zápěstím přes obránce se prosazuje znovu PAVEL KULIKOV. Branku dal do dolní poloviny branky. Asistence: Maxim Berezin, Jegor Milovzorov
    Dmitrij PESTUNOV - 2:2

30:51
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Opět je srovnáno. Přesilovku Traktoru využil DMITRIJ PESTUNOV. Asistence: Andrej Popov, Anton Glinkin

30:41
    Další přesilovka pro Čeljabinsk.

30:41
    Vhazování před Sudnicinem.

30:10
    Levé křídlo nabilo na střed útočníkovi Neftěchimiku, jenže tomu střela moc nesedla a sotva doskákala vedle branky.
    Jevgenij MILOVZOROV - 2:1

28:35
    JEGOR MILOVZOROV ujel všem obráncům a bránicím hráčům a v samostatném úniku volil blafák ze strany na stranu. Trik mu Garnett jak se říká zbaštil a tak je stav 2:1 pro Neftěchimik. Asistence: Stanislav Alševskij

27:25
    Teď se puk odrazil od zadního mantinelu rovnou před branku a Garnett se musel rychle přesouvat ke druhé tyčce, i když se nakonec domácí útočnící nedostali k zakončení.

27:00
    Nižněkamsk pokračuje v tlaku i po přesilové hře. Vyhrál buly v obranném pásmu a pak se dostal až do útočné třetiny, kde vymýšlel recept na Garnetta.

26:10

25:29
    Nižněkamsk rozjel útočné "orgie" a snaží se využít přesilovku. Nyní střílel na branku Garnetta, ten kotouč vyrazil a následně přikryl pod lapačkou.

24:10
    Ano je to tak, vyloučen je Oleg Piganovič na 2 plus 10 minut.

24:10
    Faul po kterém zůstává na ledě ležet domácí útočník. V opakovaném záběru je vidět, jak byl ošklivě poslán k zemi soupeřem. Dalo by se vylučovat minimálně za úder na hlavu.

23:09
    Buly na útočné modré, které vyhrál Čeljabinsk.

22:51
    Quint poslal puk po mantinelu zeza brány a založil útok hostů. Útočnící ho však nedokázali dovézt až do útočné třetiny.

22:11
    Nižněkamsk se ocitl před Garnettem, kde selhal jeho útočník, první tyčku si Garnett pohlídal.

21:00
    Traktor těží z psychické výhody a začal nátlakovou hrou. Zatím jen okolo brány a bez velkého počtu střel.

20:02
    Druhá třetina začala nahozením na zadní mantinel nižněkamského obranného pásma.

20:01

Hráči už se rozcvičují na ledě na druhou třetinu, která za malou chvíli začne.

Další třetina začne přibližně v 17:50.

Střely: 13-4
    Vhazování: 6-7
    Vyloučení: 1-1

Nižněkamsk sice jasně přehrál svého soupeře v první třetině, ale skóre tomu rozhodně neodpovídá. Navíc inkasoval v poslední minutě v oslabení gól z hole antona Glinkina a tak je stav 1:1 po první části dnešního střetnutí.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    Anton GLINKIN - 1:1

19:26
    ANTON GLINKIN dostal přihrávku za obranu, a plácl do puku tak, že skončil za Sudnicinem. Trefil to přesně pod vyrážečku a Traktor se tak může radovat z vyrovnání. Asistence: Andrej Popov, Dmitrij Pestunov

19:26
    Neftěchimik se osvobozuje, dále brání laxně, protože Traktoru se vydařila akce.

18:28
    Další faul. Teď na opačné straně a odsedí si ho Dmitrij Kasmačjov za podražení. (Nižněkamsk)

17:47

17:47
    Neftěchimik sice odehrál většinu přesilovky v pásmu Traktoru, ale žádný zásadní moment z toho nedokázal vytěžit. Gól domácí nedali a tak utkání pokračuje za stejného stavu.

15:47
    2 minuty si na trestné odsedí Alexej Petrov z Traktoru za vražení na hrazení.

14:25
    Nižněkamsk v útoku. Obléhání branky Garnetta pokračuje. Střela na Garnetta, ale nebyla přesná.

13:41
    Nižněkamsk zvýšil útočnou aktivitu a plynula z toho střela nad Garnettovu branku. Stále 1:0.

12:18
    Neftěchimská snaha tentokráte skončila ve středním pásmu, protože dál je nepustil rozhodčí, kvůli ofsajdu.

10:50
    Nižněkamsk zase kombinuje v útočné třetině. Sice domácí hráči nezakončili, ale i tak přidělali vrásky hostujícímu trenérovi.

09:37
    Teď musí Neftěchimik začít odzadu.

09:12
    Nižněkamsk stále lepším týmem, více drží puk, snaží se tvořit a hraje ofenzivní hokej.
    Pavel KULIKOV - 1:0

06:13
    Z pravé strany našel svého spoluhráče PAVLA KULIKOVA a ten se v zakončení nemýlil. Trefil přesně do volného místa a hostující brankář Garnett se nestačil včas přesunout. Asistence: Jarodslav Alševskij

05:45
    Teď se na druhé straně prokličkoval do šance také útočník Traktoru, ale nic z toho nebylo.

05:13
    Nižněkamsk stále potvrzuje útočné choutky, opět má puk v moci a vymýšlí útočné akce.

04:11
    Rychlý vjezd domácích do útočného pásma. Navíc rozjíždějí další "kolotoč" ve třetině Traktoru.

01:56
    Neftěchimik znovu hrozil, nic závažného, po chvíli útočení Traktoru, se puku znovu ujímá Neftěchimik a tlačí hosty hluboko do obrany.

01:21
    Nižněkamskou akci zlikvidoval Garnett, pokryl puk a předává ho rozhodčím, kteří ho nyní vhodí mezi dva centry obou soupeřů.

00:02
    Utkání začalo a Traktor už rozjíždí první akci za brankou. Nicméně ta se nepovedla a dopředu nyní bude hrát Nižněkamsk.

00:01

Neftěchimik Nižněkamsk: Sudnicin (V.Kollpanen) – Kalašnikov, Kosmačjov, Berezin, Rjasenskij, Eronen, Pujacs, Jevsejenkov, Bryncev – Mnichovič, Nikulin, Rybin – Milovzorov, Polygalov, Ivanov – Anderson, J.Grigorenko, Žukov – Kulikov, S.Alševskij, J.Alševskij

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Demčenko) – Quint, Vasilčenko, Kondratěv, Piganovič, Aťušov, Martynov, Petrov – Panov, Pěnkovskij, Čistov – Glinkin, Pestunov, Popov – Osnovin, Růžička, Veličkin – Kručinin, Pare, Gubarjov

Rozhodčí: Běljajev, Oškirko – Misjur, Raming.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Zápas byl vedením soutěže odložen na 26.ledna 2015 kvůli onemocnění domácích hráčů.

Čeljabinsk – Martin Růžička (7+6)
    Jan Bulis (5+5)

Traktor Čeljabinsk:
    Traktor má přesně opačnou situaci. Na 9.místo má náskok 7 bodů, je sedmý s 67 body a tak drží velmi dobrou pozici před vyřazovacími boji. Z posledních 5 zápasů dokázal vyhrát rovnou tři.

Nejproduktivnější hráči:
    1. A.Glinkin (11+23)
    2. A.Popov (17+10)
    3. S.Čistov (8+18)

Neftěchimik Nižněkamsk:
    Neftěchimik ztrácí na příčky zaručující play off 7 bodů a tak to bude mít s postupem velice těžké. Z posledních 5 zápasů prohrál jen jednou a tak uvidíme jestli jeho mocný finiš bude stačit na dotáhnutí 8.místa.

1. D.Sexton (17+24)
    2.M.Anderson (13+18)
    3.J.Milovzorov (9+21)

Dobrý den, hezké lednové odpoledne i dnes jsou na programu zápasy KHL a já se s vámi podívám na duel Východní konference Nižněkamsk – Čeljabinsk.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Jan Volf

Branky a nahrávky: 7. Kulikov (Alševskij), 29. Milovzorov (Alševskij), 33. Kulikov (Berezin, Milovzorov), 46. Milovzorov (Rjasenskij, Ivanov) – 20. Glinkin (Popov, Pestunov), 31. Pestunov (Popov, Glinkin)

Rozhodčí: Běljajev, Oškirko – Misjur, Raming