Kapverdy – Zambie 0:0 (kon.) | DR Kongo – Tunisko 1:1 (kon.)
Demokratická republika Kongo
1:1 (0:1)
Tunisko
Pondělí 26.01.2015, 19:00 • Nuevo Estadio de Ebebiyín, Ebebiyín • Africký pohár národů

Je dobojováno! Ve druhém poločase bylo bezpochyby lepším celkem Kongo, za které se prosadil Bokila. Domácí měli posléze ještě možnost přidat další branky, ovšem klání skončilo remízou 1:1. Oba celky si tak zajistily postup do další fáze soutěže. Já vám děkuji za pozornost a u dalšího on-line přenosu nashledanou!

Střely na branku: 4:6 (20:54:32)

90+5

90+4
    Tentokráte má balon na svých kopačkách Tunisko. Ani fotbalisté v bílém ale zatím žádný ofenzivní koncert nepředvádějí.

90+3
    Kongo nadále operuje na útočné polovině, kde se ale do žádných větších šancí nedostává. Utkání spěje ke svému závěru.

90+1
    Stále dochází k ošetřování tuniského muže s rukavicemi.

90
    Mbemba opět mířil velmi nepřesně. K základní hrací době utkání budou nastaveny čtyři minuty. Na trávníku zůstává ležet brankář Mathloutli.

89
    Volný kop se Kongu vůbec nevydařil, ránu zablokovala defenziva Tuniska. Do konce utkání již příliš mnoho času nezbývá.

87
    Místo Ragueda pka nastoupí na trávník Nater.

86
    Poslední střídání na obou stranách. Mongunga nahradí Zakuani.

85
    Kasusula se u rohového praporku velmi elegantně uvolnil, a rozehrál protiakci. Ta však neměla dlouhého trvání, neboť byla defenziva Tuniska pozorná.

84
    Kongo kombinuje na vlastní polovině. Zdá se, že Tunisku docházejí síly. Uvidíme, co přinesou následující minuty.

83
    Tvrdá rána Kasusuly nebyla vůbec špatná, brankář Tuniska celou situaci raději jistil. Nakonec se ale bude kopat od branky hostující ekipy.

82
    Závěr utkání se pomalu, ale jistě blíží, na světělné tabuli svítí stále nerozhodné skóre.

81
    Jeden z fotbalistů Tuniska byl odnesen na nosítkách za postranní lajnu. Uvidíme, zda bude schopen pokračovat v utkání.

79
    Tunisko mohlo jít do zajímavé situace, ovšem Mongungu včasným skluzem nebezpečné sitauci zabránil. Oba borci utržili mírný šrám.

78
    Střídá také Kongo. Místo Mubeleho si zahraje Kabananga.

76
    A další střídání na straně Tuniska. Ze hřiště odchází Khazri, místo kterého naskočí Manser.

75
    Ani ten ale žádné nebezpečí nepřinesl, bude se kopat od branky Konga.

74
    Younes se dostal do solidní příležitosti, ovšem Kidiaba jeho střelecký pokus zneškodnil. Následovat bude rohový kop Tuniska.

73
    Na řadu přichází střídání Tuniska. Místo Akaïchiho naskočí do utkání Younes.

71
    Khazri se protáhl až do velkého vápna, kde byl ale zablokován obráncem Konga. Vše ale proběhlo v souladu s regulemi.

70
    Mbemba vypálil zhruba ze čtyřiceti metrů, přičemž rána nebyla vůbec špatná. Mathloutli ale zasahovat nemusel, bude pouze kopat od branky.

69
    Další střelecký pokus Bokily byl zablokován, Tunisko je momentálně pod mírným tlakem.

68
    Kongo najedno uhraje v naprosté pohodě, Tunisko je po obržené brance jako opařené.
    Lotateka BOKILA - 1:1

66
    Kongo právě vstřelilo branku!
    Po dlouhém centru došlo k prodloužení hlavičky, načež měl LOTATEKA BOKILA dostatek prostoru na zakončení. Tváří v tvář Mathloutlimu se nemýlil.
    Khazriho dobrá možnost

65
    Obrovská příležitost Tuniska. Khazri se po výborné přihrávce ocitl zcela sám před Kidiabou, avšak z otočky poslal balon těsně nad. Následovat tak bude pouze odkop od branky.

64
    Kongo se stále častěji dostává kupředu, ovšem Tunisko je zatím v defenzivě neoblomné.

62
    Mbokani se po centru z pravé strany hrací plochy dostal ke hlavičce, která ale zamířila nad branku, Mathloutli zasahovat nemusel.

61
    Mongongu si na útočné polovině pomohl nedovoleným zákrokem, rozehrávat tak budou fotbalisté Tuniska.

60
    Kongo poprvé střídá. Místo Mabwatiho naskočí do hry Bokila.

59
    Utkání je nadále nepříliš atraktivní, fotbalové krásy je k vidění skutečně poskrovnu.

58
    Sassi předvedl výbornou defenzivní činnost, když odzbrojil pronikajícího Bolasieho. Hrát tak může opět Tunisko, které se v této půli zaměřilo především na defenzivu.

56
    Kongo se stále častěji pouští do odvážných ofenzivních výpadů. Zatím se mu ale nic nedaří, fotbalisté Tuniska jsou v defenzivní činnosti precizní.

55
    Mbokani vyslal další pokus ze svého arsenalu. Ani tentokráte ale příliš dobře nezamířil, rána skončila přesně v náručí brankáře Tuniska.

54
    Mbokani se málem řítil sám na branku, ovšem na poslední chvíli brankář Mathloutli vyběhl a dlouhým odkopem šanci zneškodnil.

53
    Makiadi vlétl do souboje příliš tvrdě, odpískán mu tak je nedovolený zákrok. Rozehrávat bude Tunisko, a to zhruba z hranice vlastního vápna.

52
    Ndombe chtěl projít do šance po pravé straně, ovšem na poslední chvíli jej zastavil Yacoubi. Následova tak bude rohový kop v podání Konžského celku.

51
    Další ofsajdové postavení, tentokráte na straně Konga, které se zatím nemůžu dostat k nějaké kloudnější kombinaci.

50
    Khazriho dlouhý centr skončil v Kidiabově moci. Konžský gólman posléze rozehrál pomocí dlouhého výkopu.

49
    Konžští fotbalisté kombinují na vlastní polovině, což pochopitelně velice vyhovuje Tunisku.

48
    Mbokani si srovnal míč ke střele a z hranice velkého vápna vyslal svůj pokus. Ten však příliš nebezpečí nepřinesl, gólman Mathloutli jej v poklidu lapil.

47
    Tunisko poměrně v poklidu hájí své vedení, hosté se zatím nedostávají do žádných výraznějších střeleckých pozic.

46
    Chikhaoui hned po zahájení druhého polčoasu opět dostal blaon do branky, ovšem znovu se tak stalo z ofsajdu. Následovat tak bude rozehrávka Konga.

46

První poločas je minulostí. Příliš atraktivní fotbalová podívaná k vidění nebyla, ovšem mírnou převahu mělo Tunisko. To se také zásluhou Ahmeda Akaïchiho ujalo vedení. Jak se bude klání nadále vyvíjet? Sledujte i nadále náš on-line přenos!

Střely na branku: 1:5

45+1

45
    K základní hrací době úvodní půle bude nastavena rovná minuta.

45
    Ani další rohový kop se Kongu příliš nevydařil. První poločas spěje ke svému finiši.

44
    Mbokani poměrně dlouho operoval na hranici velkého vápna, ovšem nakonec o balon přišel. Hrát tak může Tunisko.

43
    Kongo je na konci poločasu poměrně aktivním celkem, ovšem do žádných větších brankových příležitostí se zatím nedostává. Uvidíme, co přinesou následující minuty.

42
    Makiadi se stal obětí faulu nedaleko středového kruhu, a tak bude znovu rozehrával konžská ekipa.

41
    Kongo po rohovém kopu malou chvíli zůstalo v ofenzivě, ovšem nic zajímavého zde nevymyslelo, a tak se Tunisko následně pohotově osvobodilo.

40
    Do konce prvního poločasu zbývá zhruba pět minut. Momentálně se oba celky pohybují především v okolí středového kruhu, kde nikomu žádné nebezpečí nehrozí.

39
    A další neúspěšná akce Tuniska, tentokráte mužstvo v bílém zastavilo postavení mimo hru.

38
    Ofenzivní výpad vedený Chikhaouim tentokráte úspěšný nebyl, Mpeko tuniského forvarda eliminoval.

37
    Další odkop v podání brankáře Mathoutliho. Tunisko se po vstřelené brance poněkud zatáhlo, mnohem častěji je u balonu Kongo.

36
    Mbokani to taktéž zkusil z poměrně velké vzdálenosti, avšak ani on neuspěl, poslal míč vysoko nad branku. První poločas se nachyluje ke svému závěru.

35
    V ofenzivě si tentokráte Kongo příliš nerozumělo, míč skončil v zámezí. Vykopávat bude nyní brankář Tuniska. Hosté zatím zaslouženě drží vedení.

34
    Maâloul zkusil své štěstí z volného kopu, leč tvrdá rána zamířila nad branku. Bude se tak kopat, o což se postará Kidiaba.

33
    Akäichi tentokráte nalezl Chikhaouiho, který nádherně zakončil. Branka ale platit nemůže, neboť stál kapitán Tuniska v ofsajdu. Následovat tak bude rozehrávka Konga.
    Ahmed AKAÏCHI - 0:1

31
    Tunisko právě vstřelilo branku!
    Chikhaoui sice ve velkém vápně podklouzl, ovšem poté ještě stihl přihrát na hlavu AHMEDA AKAÏCHIHO, který míč prodloužil za Kidiabova záda. Tunisko se tak zaslouženě ujímá vedení.

30
    Chikhaoui se chtěl sám probít do nadějné střelecké pozice, v čemž mu ale zabránila pozorná defenziva Konga. Také po půlhodině sledujeme stále bezbrankové utkání.

29
    Rohový kop žádné větší nebezpečí nepřinesl, nikdo z konžských fotbalistů se do kvalitního zakončení nedostal.

28
    Kasusula nevypálil vůbec špatně, gólman Tuniska ale dráhu letu balonu vystihl a vytěsnil míč na rohový kop. Kongo tak zůstává na útočné polovině.

27
    Mubele byl zastaven nedovoleným způsobem, což znamená volný kop pro Kongo, a to z poměrně dobré vzdálenosti. Jak s touto šancí domácí naloží?

25
    Mabwati se chtěl u levé postranní lajny uvolnil, ovšem to se mu nepodařilo, neboť mu balon utekl.

24
    Kongo momentálně působí poměrně aktivním dojmem, svému soupeři nechce dát zadarmo ani centimetr travnaté plochy.

23
    Mbokani se sice dostal k míči, avšak poslat do branky se mu jej nepodařilo. Balon skončil nad, a tak se bude kopat od branky Tuniska.

22
    Kupředu se dostalu také Kongo, ovšem centr z pravé strany hrací plochy odvrátil pozorný Ragued na rohový kop. Kongo tak má po delší době možnost.

21
    Ani tentokráte se hosté nikterak vážněji neprosadili, Kongo nadále odolává převaze fotbalistů v bílých trikotech.
    Chikhaouiho dělovka

20
    Po rychlé kombinaci na jeden dotek se do šance dostal opět Chikhaoui. Jeho střelecký pokus ale Kidiaba vytěsnil na rohový kop, v pořadí již čtvrtý.

19
    Dlouhý aut v podání Kimwakiho skončil na boční síti hosutjící branky. O výkop se tak postará brankář Tuniska. Zatím příliš atraktivní utkání skutečně nesledujeme.

18
    Ani rohový kop se Tunisku nevydařil, hostující centr odvrátil Kimwaki. Míče se následně chopil Kidiaba, který jej posílá kupředu.

17
    Volný kop se ale Tunisku vůbec nepovedl, o odvrácení nebezpečí se postaral Mongungu. Podaří se některému z mužstev konečně vsítit branku?

16
    Nyní se stal obětí drobného faulu Sassi, a tak budou mít balon k dispozici borci v bílém.

15
    Chikhaoui je velmi aktivní, tentokráte pálil ze střední vzdálenosti. Branku ale vůbec netrefil, následovat bude odkop v podání gólmana Konga.

14
    Chikhaoui del hlavního arbitra zahrál ve středu pole rukou, a tak bude rozehrávat celek Konga. Zatím stále čekáme na branku, která by utkání více rozproudila.

13
    Dlouhý nákop se Tunisku vůbe nepovedl, u míče je opět brankář Konga. Co přinesou následující minuty utkání?

12
    Další akce Konga, která tentokráte končí návratem k brankáři. Ten posléze dlouhým odkopem posílá balon do hry.

11
    Kongo se otřepalo a opět se vydalo do ofenzivy. Příliš škody zdee ale nenatropilo, Tunisko zatím kontroluje hru.
    Sassiho příležitost

9
    Tak to byla obrovská příležitost, Akaïchi se výborně protáhl až do velkého vápna. kde našel zcela osamoceného Sassioho. Fotbalista s číslem 13 na zádech ale dal balonu malou razanci, a tak se o vše postarali obránci Konga.

8
    Bude se poprvé žlutit. Za ostrý skluz dostává karetní napomenutí Yacoubi (TUN). Hra je nyní velice rozkouskovaná.

7
    Yaoubi fauloval, na řadě je další rozehrávka Konga. Fotbalisté v modréčerveném, tedy Kongo, nyní mírně eliminovalo tlak Tuniska.

6
    Poměrně dlouho se domácí chystali k rozehrávce volného kopu. ten posléze přistál pouze na hlavě obránce Tuniska, který balon poslal do bezpečí.

5
    Tunisko je zatím jednoznačně lepším celkem, fotbalisté v bílých dresech mají více ze hry. Tentokráte se ale Kongo opět na malou chvíli vydalo na polovinu svého soka. Příliš zde ale neuspělo.

4
    Ani napodruhé ale tento typ rozehrávky kýžené ovoce nepřinesl, obrana Konga vše zvládla a alespoň na malou chvíli se osvobodila.

3
    První rohový kop v podání Tuniska, se sice dostal na hlavu Chikhaouiho, ovšem ten nedokázal zamířit přesně. Standardní situace se bude následně opakovat.

2
    Ragued si v blízkosti středového kruhu pomohl nedovoleným způsobem. Mubele ale nakonec odchází po svých.

1
    Fotbalisté Konga se pokuslili projít kupředu podél levé postranní lajny, v čemž jim ale zabránila pozorná defenziva Tuniska. Domácí budou mít k dispozici aut.

1
    Na tento pažit za malou chvíli vyběhnou fotbalisté obou celků

Demokratická republika Kongo: Kidiaba – Kasusual, Kimwaki, Mongongu, Issama – Makiadi, Mbemba – Bolasie, Mubele – Mbokani
    Náhradníci: Oualembo, Munganga, Kage, Kebano, Mabele, Kabananga, Zakuani, Kudimbana, Bokila, Mabidi, Mandanda

Tunisko: A. Mathhoutli – H. Mathoutli, Abdennour, Ben Youssef, Maâloul – Yacoubi, Ragued – Khazri, Sassi, Chikhaoui – Akaïchi
    Náhradníci: Ben Mustapha, Mohsni, Bedoui, Msakni, Rejaibi, Younés, Chermiti, Nater, Manser, Saihi, Ben Cherifia, Ben Djemia.

Pohled do statistik

Favoritem utkání bude bezpochyby Tunisko, které je také lídrem skupiny B. Na svém kontě má čtyři body. Mužstvo nejprve remizovalo 1:1 s Kapverdami, načež zdolalo 2:1 Zambii.

DR Kongo se s Kapverdami dělí o druhou pozici, obě ekipy mají dva body a shodné skóre 1:1. Vzájemné měření sil skončil bezbrankovou remízou, utkání se Zambií pak 1:1.

Vítejte u našeho on-line přenosu! V rámci Afrického poháru národů, konkrétně pak skupiny B, změří síly celky Demokratické republiky Kongo a Tuniska. Úvodní výkop je naplánován na 19:00. Přeji příjemný sportovní zážitek!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.