Chile – Alžírsko 30:28 (po pr.) | Írán – Saúdská Arábie 26:22 (kon.) | Bosna a Hercegovina – Rusko 28:42 (kon.)
Česko – Bělorusko 32:31 (po pr.)
Česko
32:31 (14:13)
Bělorusko
Úterý 27.01.2015, 17:00 • Duhail Handball Sports Hall, Dauhá (Katar) • Mistrovství světa (Prezidentský pohár)

Filip Jícha právě zvedá nad hlavu Prezidentský pohár! To už je z mé strany vše. Vy můžete na onlajnech samozřejmě sledovat i zbytek světového šampionátu v Kataru, i když už bez české účasti. (18:53:58)

Nejlepším střelcem Běloruska byl s 12 góly Siarhei Rutenka. To český tým se mohl opřít o trojici šestigólových hráčů v čele s Filipem Jíchou. Házenkáře Kielu v této statistice doplnili Tomáš Babák a Jakub Hrstka.

Finálový zápas o Prezidentský pohár byl také duelem o konečné 17. místo v pořadí šampionátu. Čeští házenkáři svůj poslední zápas v Kataru nakonec zvládli a jistě si velmi vylepšili náladu po vypadnutí ve skupinové fázi turnaje.

Nesmírně dramatický zápas o Prezidentský pohár je za námi! Česká reprezentace poráží Bělorusko 32:31 až na sedmimetrové hody, když po šedesáti minutách skončil zápas nerozhodně 28:28. Velkou zásluhu na tomto úspěchu má brankář Petr Štochl, který lapil poslední dvě běloruské sedmičky. Vždy úřadovala levá noha českého gólmana.
    Radost českých házenkářů!

Konec zápasu. (32:31)
    Petr Štochl chytá!

Kňazev musel dát, ale levá noha Petra Štochal byla proti! Český tým získává Prezidentský pohár! (32:31)

Jakub Hrstka dává a Česko jde do vedení! (32:31)

Výborně Štochl! Český gólman vychytal Dzianise Rutenku!!! (31:31)

Tomáš Barák srovnává! (31:31)

Puchouskij dostal Bělorusko do výhody. (30:31)

Čarapenka vychytal Sobola! (30:30)

Zatím všichni střelci své pokusy proměnili. Za nás Zdráhala a Jícha. (30:30)

Začala střelba sedmimetrových hodů. (28:28)

Čeští fanoušci opět pískají na rozhodčí. V posledních dvou minutách byly tři hraniční situace vždy posouzeny proti našim házenkářům.

60 minut hry o vítězi Prezidetského poháru nerozhodlo. Český tým remizoval s Běloruskem po dramatickém průběhu 28:28. Jdeme na sedmičky!

60
    Druhý poločas skončil. (28:28)
    Pavel Horák skóroval po siréně

59:59
    Pavel Horák současně se závěrečnou sirénou propálil běloruského gólmana! Češi se již radovali, ale podle rozhodčích gól padl po vypršení řádného času! To je obrovská smůla. (28:28)

59:40
    U české lavičky se připravuje možná rozhodující gól zápasu. Hodně co říci má Filip Jícha. (28:28)

59:40
    Time-out také pro trenéry Filipa a Kubeše... (28:28)
    Zmařená šance Běloruska

59:24
    Šilovič pálí mimo, dopředu může český tým... (28:28)

59:20
    Time-out Běloruska. 40 sekund do konce. (28:28)

59:16
    Rozhodčí přerušil rychlý český kontr hvizdem! Další moment, který možná bude český výběr považovat za křivdu. (28:28)

58:35
    Zdráhala z levé strany srovnává! Výborně! (28:28)

58:12
    Zraněným českým hráčem je Roman Bečvář, který opouští hřiště s pomocí lékaře. (27:28)

58:12
    Zatímco na hřišti zůstal ležet jeden z českých hráčů, Maxim Baeanau skóroval. Diváci v hale pískají. (27:28)

57:32
    Oba brankáři teď předvedli skvělé zákroky. To je závěr, jak se patří! (27:27)

56:40
    Rutenka připravil gólovou pozici pro Citua, který se před Galiou nemýlil. (27:27)

56:01
    Filip Jícha zařídil pro náš tým vedení. (27:26)
    Martin Galia famózně chytá!

55:12
    Martin Galia pokryl Puchouského sedmičku! Takové momenty mohou zlomit zápas! (26:26)

54:01
    Jícha nepřekonal Mackeviče, který je nyní v brance Běloruska. (26:26)

53:21
    Je opět vyrovnáno, své střelecké schopnosti znovu vytasil Rutenka. (26:26)
    To jsou nervy!
    Horák dává důležitou branku!

52:24
    A nyní jdou do vedení zase Češi! (26:25)

51:15
    Sledujeme dramatickou přetahovanou. Rozhodovat se asi bude až v samém závěru. (25:25)

50:36
    Rychlá předávka českých hráčů, kdy míč putoval přes Jíchu na Horáka a ten vyrovnává. (25:25)

50:12
    Citu opět vrací Bělorusku vedení. (24:25)

49:37
    Český tým vystřídal brankáře. Mezi tyčemi je nyní Martin Galia. (24:24)
    Zdráhala nekompromisně proměňuje

48:46
    Vyloučen byl Šilovič. Zdráhala sedmičku proměnil a vyrovnal. (24:24)

48:46
    Tomáš Babák byl faulován hned dvojicí bránících hráčů. Sedmička a vylučení na straně Běloruska. (23:24)
    Bělorusové jdou do vedení

47:55
    Svůj třetí gól v zápase přidává Nikolenkov, šlo o tvrdou střelu zpoza brankoviště. (23:24)

47:14
    Postupný útok našeho týmu zakončil nekompromisní střelou Babák, který je v pořádku. (23:23)

46:35
    Siarhei Rutenka posílá Bělorusko po delší době do vedení. (22:23)

45:56
    Nikolenkov byl na hranici brankoviště faulován. Bělorusko pokračuje v útoku. (22:22)

45:26
    Oddechový čas pro český tým. (22:22)
    Citu dává branku a srovnává skóre

45:19
    Poprvé v zápase skóruje Citu, který se otočil kolem dvou bránících hráčů a střelou kolem nohy překonal Štochla. (22:22)

44:32
    Po pěkné nahrávce Rutenky se z levé strany prosadil Ivan Brouka. (22:21)

43:53
    Po souboji s protihráčem zůstal ležet na zemi Tomáš Babák. Zvedal se hodně těžko, ale nyní již odchází po svých na střídačku. Snad bude v pořádku. (22:20)

43:23
    Štochl podržel své spoluhráče výborným zákrokem a vzápětí byl Bělorusku odpískán útočný faul. (22:20)

42:53
    Leoš Petrovský podruhé v zápase bude dvě minuty pykat. (22:20)

42:39
    Za běloruskou střídačkou je ošetřován Dzianis Rutenka, který se doslova svíjí bolestí. (22:20)

42:01
    Český tým opět vede o dva góly. (22:20)

41:30
    Siarhei Rutenka jen pan házenkář a svou šanci proměnil. Bělorusko se drží na dostřel. (21:20)

41:12
    Tomáš Babák propasíroval míč za záda Čarapenky. (21:19)
    Baeanau skóruje z pravého křídla

40:30
    Baeanau z pravého křídla snižuje na rozdíl jediné branky. (20:19)

39:44
    Šilovič ze strany obstřelil padajícího českého brankáře. (20:18)

39:16
    Na druhé straně Zdráhala sedmičku proměnil a je to už o tři góly pro český výběr! (20:17)
    Martin Galia chytá další sedmimetrový hod

38:18
    Martin Galia rukou vyrazil sedmičku Rutenky. Skvěle! (19:17)

38:18
    Petrovský vyloučen na dvě minuty, navíc sedmička pro Bělorusko. (19:17)

38:07
    Další český brejk. Jícha ještě mohl nahrávat Hrstkovi, ale vše řešil sám a trefil tyč. (19:17)
    Únik Filipa Jíchy

37:12
    Filip Jícha se dostal do trháku a zakončení si proti Čarapenkovi vychutnal! (19:17)

36:41
    V aréně jsou hodně slyšet čeští fanoušci. (18:17)

36:41
    Hra byla přerušena. Trest pro Babiševa totiž naskočil na české straně časomíry a rozhodčí museli nařídit nápravu. (18:17)
    Proměněná sedmička Ondřeje Zdráhala

36:39
    Ondřej Zdráhala s přehledem proměnil. Babišev byl navíc vyloučen na dvě minuty, takže Česko bude hrát v početní výhodě. (18:17)

36:38
    Sobola sice skvěle vychytal Čarapenka, ale byl faulován a je z toho první sedmička proti Bělorusku. (17:17)
    Rychlý protiútok Běloruska

35:55
    Jíchova střela v bráně neskončila a z protiútoku se soupeři podařilo srovnat! (17:17)

34:55
    Rutenka nyní ztratil míč a dopředu může český tým. (17:16)

34:02
    Český tým opět vede zásluhou Horáka. (17:16)

33:40
    Rychlá gólová smršť, kterou alespoň pro teď ukončil Babičev. (16:16)
    Martin Galia chytil sedmimetrový hod!

32:15
    Martin Galia lapil sedmičku Siarheie Rutenky! Běloruská hvězda se dnes poprvé zmýlila. (15:14)
    Češi si chtějí sáhnout na Prezidentský pohár!

31:32
    Tvrdá střela Filipa Jíchy znamená patnáctý gól v běloruské síti. (15:14)
    Puchouskij srovnává skóre

30:46
    Puchouskij se dostal do uniku, který zakončil prvním gólem druhé půle. (14:14)

31
    Začal druhý poločas. (14:13)
    První poločas v obrázcích

Po prvním poločase zůstává bitva o Prezidentský pohár, a tím i o konečné 17. místo na MS, naprosto otevřená. Český tým vede nad Běloruskem pouze o gól – 14:13. Svěřenci koučů Kubeše a Filipa sice začali lépe a postupně se ujali vedení 6:3, ovšem poté se jim přestalo střelecky dařit a soupeř otočil až na 6:8. Teprve pak začali opět pálit do černého i čeští reprezentanti, kteří si tak po prvních třiceti minutách vypracovali nejtěsnější náskok.

30
    První poločas skončil. (14:13)

29:59
    Puchouskij ji proměnil a po poločase tak jeho tým bude prohrávat o jediný gól. (14:13)

29:58
    Ještě sedmička pro Bělorusko... (14:12)

29:30
    Běloruští reprezentanti si vzali půl minuty před koncem poločasu time-out. (14:12)

29:14
    Na nahrávku Zdráhaly nedosáhl Sobol a dopředu mohou Bělorusové. (14:12)
    Faul Jakuba Szymanského

28:37
    Dvě minuty také pro Jakuba Szymanského. (14:12)

28:09
    Siarhei Rutenka byl vyloučen a dvě minuty si odpočine na lavičce. (14:12)

27:53
    Češi přečíslili obranu soupeře a celý protiútok zakončil brankou Sobol. (14:12)

27:18
    Druhý z Rutenků si naopak opět vylámal zuby na českém brankáři! (13:12)

26:48
    Zase Siarhei Rutenka, který se prosadil tvrdou střelou ze středu hřiště. (13:12)

25:51
    Skvěle! Ondřej Zdráhala posílá český výběr do vedení o dva góly. (13:11)

25:14
    Dzianise Rutenku výborně vychytal Štochl! (12:11)

24:20
    Filip Jícha potvrdil pověst střelce a vymetl horní růžek Čarapenkovy klece! (12:11)

23:40
    Siarhei Rutenka a jeho další sedmička. Tentokrát se trefil pod víko. (11:11)
    Sobol se prosazuje z křídla

23:19
    Z křídla se prosazuje Sobol. (11:10)

23:02
    Na dvě minuty je vyloučen Nikulenkov. (10:10)
    Hrstkova střela skončila na horní tyči

22:42
    Babák se z pozice levého křídla neprosadil, míč skončil nad brankou. (10:10)

22:02
    Výborně Štochl! Ten vyrazil pokus Nikulenky. (10:10)

21:42
    Góly na obou stranách, za náš tým srovnal z rychlého brejku Tomáš Babák. (10:10)

21:14
    Z rychlého kontru srovnává Jakub Hrstka. (9:9)

20:40
    Pěknou akci Česka zakončil gólem Petrovský. (8:9)

19:57
    Bělorusové odpovídají brankou Nikulenky, který se trefil ze střední vzdálenosti. (7:9)

19:18
    Čarapenka ještě vyrazil první střelu, ale na dorážku Jakuba Hrstky už byl krátký. (7:8)
    Žlutá karta pro běloruského hráče

18:44
    Český tým rozehrál postupný útok... (6:8)

18:27
    Český tým si vybral oddechový čas. (6:8)

17:04
    Bělorusko vede už o dvě branky. Postaral se o to Nikulenkov. Češi se od stavu 6:3 neprosadili. (6:8)
    Další proměněný sedmimetrový hod Rutenka

15:41
    Siarhei Rutenka proměňuje i třetí sedmičku. Překonal také Martina Galiu, který se proti němu postavil do branky. (6:7)
    Nedovolený zákrok Pavla Horáka

14:39
    Pavel Horák zastavil akci soupeře faulem a dostává žlutou kartu. (6:6)

13:52
    Rutenkovu ránu skvěle zastavil Štochl! (6:6)

13:12
    Ani jednomu z týmů se teď v útoku nedaří, přitom úvod vypadal na přestřelku. (6:6)

12:39
    Český tým nyní zase podržel Štochl, který vyrazil střelu Kamyšika. (6:6)

12:06
    Horákovu střelu z pravé strany nadvakrát pokryl Čarapenka. (6:6)

11:47
    Balón se ocitl mimo hru, Bělorusko pokračuje v útoku. (6:6)

11:16
    Běloruský kontr nyní skončil v zámezí, soupeř českého týmu ale rozehrává. (6:6)

10:16
    Šilovič byl faulován a sedmičku proměnil opět Siarhei Rutenka. (6:6)
    Rutenka překonal Štochla bez problémů

9:09
    Dzianis Rutenka z výskoku překonal Štochla. (6:5)

8:56
    Čarapenka si připsal teprve druhý zákrok v utkání. (6:4)
    Proměněný sedmimetrový hod

8:10
    Sedmimetrový hod s přehledem proměnil Siarhei Rutenka. (6:4)
    Jíchova střela do horní tyčky

7:26
    Hned dvakrát po sobě udeřil Jakub Hrstka, český tým vede už o tři góly. (6:3)

5:30
    Siarhei Rutenka poslal míč za záda českého gólmana. (4:3)

4:52
    Poprvé v zápase se prosadil Filip Jícha. (4:2)

4:20
    Bělorusové vzápětí snižují. (3:2)

4:04
    Bělorusové neproměnili a z trháku se trefuje opět Babák. (3:1)

3:04
    Jakub Hrstka propálil Čarapenku. (2:1)

2:21
    Za Bělorusko reaguje největší hvězda Rutenka. (1:1)
    Barák propálil Čarapenka

1:50
    Skóre utkání otevřel náš Babák. (1:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)
    Hymna a můžeme jít na věc!

Česko: Štochl, Galia – Hrstka, Bečvář, Jurka, Motl, Jícha, Sobol, Horák, Babák, Linhart, Petrovský, Zdráhala, Šindelář, Kasal, Szymanski

Bělorusko: Čarapenka, Mackevič – Bruka, Babičev , Kamyšik, Puchouskij, Kňazev, S. Rutenka, D. Rutenka, Nikulenkov, Šilovič, Njažura, Čistabajev, Šumak, Citu, Baeanau.

Utkání bude i soubojem dvou skvělých házenkářů. Český útok bude tradičně dirigovat Filip Jícha, běloruský celek zase spoléhá na Siarheie Rutenku. Oba hráči táhli své týmy i v prvních zápasech Prezidentského poháru.
    Takto vypadá dějiště utkání - Duhail Handball Sports Hall.

Česko:
    Čeští házenkáři se v Kataru bohužel rozehráli pozdě a tak jim postup mezi nejlepší týmy turnaje unikl. Svěřenci trenérů Jana Filipa a Daniela Kubeše začali šampionát porážkami 27:30 od favorizované Francie a debaklem 22:36 od neméně kvalitních Švédů. V rozhodujícím zápase pak Češi padli 24:27 s Egyptem. Poté sice následovala překvapivá a navíc vysoká výhra36:25 nad Islandem a pro změnu očekávané vítězství 36:20 s Alžírskem, ale na postup ze skupiny C to již nestačilo. Národní tým si pak spravil náladu alespoň v Prezidentském poháru, kde přehrál 32:30 Rusko a utká se tak o 17. příčku s běloruským výběrem. Největší hvězdou českého mužstva je Filip Jícha z německého Kielu. Jeden z nejlepších házenkářů světa bohužel vynechal první dva zápasy šampionátu kvůli žaludeční viróze.

Bělorusko:
    Běloruští házenkáři byli na světovém šampionátu nasazeníi do první skupiny. V té nasbírali pouze dva body a obsadili tak předposlední pátou příčku. Bělorusové hned na úvod podlehli 33:38 úřadujícím šampiónům ze Španělska, 29:34 podlehli Slovinsku a stejným výsledkem i Brazílii. Jediné vítězství přišlo až ve čvrtém duelu, outsidera z Chile Východoevropané rozstříleli 34:23. V rozhodujícím zápase o postup do osmifinále ale běloruský celek padl 22:26 s domácím Katarem, přestože o půli vedl 12:7. V prvním zápase Prezidentského poháru pak Bělorusko přehrálo 37:29 Bosnu a Hercegovinu a kvalifikovalo se do boje o 17. místo. Nejlepším běloruským házenkářem současnosti je Siarhei Rutenka, hráč slavného španělského klubu FC Barcelona.

Přeji pěkné úterní odpoledne všem příznivcům házené! Mistrovství světa v Kataru nabízí kromě play-off také souboj týmů, které nepostoupily ze základních skupin. V takzvaném Prezidentském poháru se bojuje o konečné umístění na šampionátu a já Vám přinesu zápas o 17. místo, ve kterém si to česká reprezentace rozdá s Běloruskem. Utkání se bude hrát v Duhail Handball Sports Hall ve městě Dauhá.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.