Kamerun – Pobř. slonoviny 0:1 (kon.) | Guinea – Mali 1:1 (kon.)
0:1 (0:1)
Pobřeží slonoviny
Středa 28.01.2015, 19:00 • Estadio De Malabo, Malabo • Africký pohár národů

Loučím se s vámi. Hezký zbytek středečního večera. (20:59:44)

Pobřeží Slonoviny si vedení z prvního poločasu pohlídalo, nadále ofenzivní hrou se nenechalo uzamknout před vlastní brankou a i ve druhém dějství tahalo za delší provaz. Ve čtvrtfinále změří síly s Alžírskem, o druhém postupujícím, který narazí na Ghanu, rozhodne ve čtvrtek los!

90+5

90+5
    A je tady konec. Pobřeží Slonoviny postupuje do čtvrtfinále z prvního místa. Kamerun končí ve skupině poslední.

90+4
    Hráči Slonů už jen polehávají na hřišti, snaží si vynutit přerušení hry. Cítí, že postup už otevírá dveře.

90+4
    Zřejmě poslední šanci na vstřelení gólu teď propásl Kamerun. Kweuke mířil vysoko nad.

90+3
    Žlutou kartu dostává právě zmíněný Gbohouo (Pobřeží slonoviny) za zdržování hry.

90+1
    Pobřeží Slonoviny stále vede, navíc míč je teď u jejich brankáře Gbohoua.

90
    Ve druhém poločase rozhodčí ještě o minutku přidá a nastavuje celkem 4 minuty.

88
    Opět bezvýsledná šance o srovnání skóre.

87
    Gradel si proti Mbiovi počínal opravdu nesportovně, kopačkou ho trefil ve výskoku do lokte. Přímý kop pro Kamerun.

85
    Centr putoval na Talla, který se s ním procpal až před brankáře, tam ale jeho podíl na akci skončil a začala práce pro Ondou.

84
    Ti jsou zrovna u míče a před branku Kamerunu pošlou další centrovaný míč.

83
    Yaya Touré dal do zápasu vše, po posledních střetech navíc není v optimálním stavu. Trenér ho raději bude šetřit pro další zápasy, které, jak to zatím vypadá, se budou týkat právě Slonů.

82
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Yaya Touré, přichází Doukoure.

80
    Kamerun se nadechuje k poslednímu odporu. Dvakrát se teď Sloni mohli cítit jako ohrožený druh. Nakonec to ale zvládli.

79
    A opět musel ofenzivnější z bratrů Touréových podstoupit tvrdý souboj.

76
    Po strkanici v chumlu před brankou zůstává ležet Yaya Touré, který tam schytal v souboji menší ránu.

75
    Rohový kop pro Kamerun.

73
    Po střetu s Cheudjouem se na zemi ocitá Bony.

72
    Postup k brance zmařuje další nepřesnost hráčů v zelených dresech.

71
    Pobřeží Slonoviny se rychle dostalo z pressu a už míří k soupeřově brance s další ofenzivní akcí.

70
    Naplno to teď schytal Doumbia do hlavy, když se rozhodl postavit pumelici soupeře. Kamerun bude zahrávat roh.

69
    Kombinaci Kamerunu brzdí i nepřesnost v rozehrávce.

68
    Míč do pohybu uvede Gbohouo.

67
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Moukandjo, přichází N'Jie.

66
    Za mohutného aplausu diváku si Sloni pohráli s napadajícím hráčem Kamerunu. Jejich beznaděj nemůže být dokreslena výstižněji.

65
    Hráči v oranžovém už se ale šinou k brance s novou akcí.
    Bony na Ondou ani tentokrát nevyzrál

64
    Wilfried Bony se ocitl v další šanci, stínován dvěma obránci soupeře se ale v sevření nedokázal prosadit podle představ. Jeho střelu brankář Ondoa vyrazil! K dorážce už se Bony nedostal.

63
    Za současného stavu je Kamerun ve skupině B až na poslední příčce, k přiblížení se postupu musí nutně skórovat. Zatím se ale hraje spíše před jeho brankou.

62
    Kamerun dotáhl svou akci až k rohovému praporku na polovině soupeře, tam ale o míč přišel.

61
    Pobřeží Slonoviny obkličuje pokutové území Kamerunu a utahuje smyčku.

60
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Doumbia, přichází Tallo.

58
    Ačkoliv to zprvu ani v prvním poločase nebyla žádná samba, hra právě za první částí zápasu zatím poněkud pokulhává.

56
    Na hřišti máme v tuto chvíli hned dva exsparťany a bývalé spoluhráče. Na straně Pobřeží Slonoviny je to Wilfried Bony, v dresu Kamerunu právě vběhl na hřiště Leonard Kweuke. Prosadí se některý z nich?

56
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Etoundi, přichází Kweuke.

55
    Poslední minuty si žádný z týmů nedokáže vytvořit souvislý tlak, hra se přelévá ze strany na stranu.

53
    Akci Kamerunu překazila obrana Slonů, kteří rychle založili vlastní brejk. V pokutovém území ale Wilfried Bony nepřihrál přesně na nabíhající spoluhráče.

52
    Po krátkém zdržení, které si vyžádalo lékařské ošetření, se pokračuje ve hře.

50
    Po nic neměnící střele Kamerunu vykopává Gbohouo.

48
    Mezitím se v souběžně hraném zápase Guiney s Mali stav vyrovnal na 1:1.

47
    Druhou půli začíná aktivněji Pobřeží Slonoviny. Centr do šestnáctky Kamerunu ale adresáta nenašel.

46
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Salli, přichází Aboubakar.

46

Druhý poločas začne přibližně v 20:08.

Aktivněji do zápasu vstoupil Kamerun, ale postupem času se začalo hrát stále více a více na jeho polovině. Deset minut před koncem poločasu vytěžilo Pobřeží Slonoviny ze své převahy i vedoucí gól.

45+3

45+3
    Poslední šanci prvního dějství měl Salii, avšak včasný zásah obránce jeho střelu odklonil mimo branku. Rohový kop už se zahrávat nebude, rozhodčí píská přestávku.

45+1
    Guihdata při zakončení špatně došlápl, a tak z dost možná poslední akce Kamerunu v prvním poločase nic nebylo. Vykopávat bude Gbohouo.

45
    Rozhodčí i kvůli několika poleháváním na hřišti a také střídání v týmu Pobřeží Slonoviny nastavuje 3 minuty.

44
    Pobřeží Slonoviny svůj obranný val postavilo dokonale, naopak rychlým brejkem hru přeneslo k brance soupeře a pohotově zakončilo.

43
    V závěru prvního poločasu se o srovnání pokusí Kamerun ze standardní situace.

40
    Nepěkně se srazili Choupo-Moting s Gradelem, hráč Pobřeží Slonoviny ještě zůstává otřesený na zemi.

39
    Vstřelený gól na Pobřeží Slonoviny působí jako polití živou vodou. Opět jsou oranžové dresy napěchované před brankou Kamerunu.

38
    Pobřeží Slonoviny se rázem posouvá do čela tabulky s naprosto stejnou bilancí jako Guinea. Černý petr v tuto chvíli zbývá na Kamerun s Mali.
    GRADEL - 0:1

36
    Pobřeží slonoviny právě vstřelilo branku!
    Sloni jdou do vedení po individuální akci, kterou vzal na sebe MAX ALAIN GRADEL. Od postranní čáry seběhl do středu hřiště a krásnou střelou zdálky nechal brankáře Ondou proplachtit naprázdno.

34
    Jednu z mála akcí Kamerunu z posledních minut zastavil ofsajd.

32
    Kapitán Pobřeží Slonoviny šel do vzdušného souboje s hodně zdviženou nohou a nebýt jejího včasného stažení, mohlo dojít k nepěknému střetu se soupeřem. Zasloužená žlutá karta.

32
    Žlutou kartu dostává Yaya Touré (Pobřeží slonoviny).

30
    Centrovaný míč do šestnáctky Kamerunu nenašel žádného z hráčů a jen proplachtil do zámezí.

29
    A ty dostávají výhodu standardní situace z poměrně velké vzdálenosti.

28
    Aktivita Kamerunu pomalu zaniká a do popředí dění se dostávají oranžové dresy.

28
    Střídání v týmu Pobřeží slonoviny: ze hřiště odchází Bertrand, přichází Viera.

27
    Žlutou kartu dostává právě zraněný stoper Bertrand (Pobřeží slonoviny), který nakonec přeci jen nebude pokračovat ve hře.

26
    A zahraje si i druhý brankář.

25
    Oranžoví zapojují do kombinace i gólmana Gbohoua.

24
    Po krátkém ledování bolavých míst bude nejspíše pokračovat ve hře.

23
    Na trávníku leží po střetu se soupeřem stoper Slonů Bailly a drží se za záda v oblasti ledvin.

22
    V posledních minutách se ukázalo také Pobřeží Slonoviny, které sice stále má ze hry méně, na šance ale vede 2:0.

20
    Pobřeží Slonoviny zahrávalo dva rohové kopy během několika desítek vteřin, obránci Kamerunu se ale nenechali zaskočit.

19
    Teď se ale musel činit brankář Ondoa proti hlavičce z chumlu hráčů před ním. Gólman Kamerunu je zatím stoprocentní.

19
    V zápase, který sledujeme v tomto onlajnu, zatím takové situace postrádáme.

17
    Z posledních minut zápasu máme jen kusé informace, jelikož režie v případě podstatného dění ve druhém zápase mezi utkáními přepíná. Mali v tuto chvíli neproměnilo penaltu.

15
    V souběžně hraném utkání šla z penalty do vedení Guinea, která tak momentálně vede tabulku skupiny D.

14
    Pobřeží Slonoviny se standardce ubránilo, brankář Gbouhouo si ale na své výběhy za hranici pokutového území bude muset dávat pozor. Z další standardky by už Kamerun mohl udeřit.

13
    Kamerun dostává výhodu přímého kopu jen pár metrů zpoza šestnáctky.

9
    Největší šance zápasu byla zároveň jedinou pořádnou akcí Slonů v dosavadním průběhu zápasu. U míče jsou hráči v zeleno-červeném provedení.

8
    Kamerunský Etoundi si nejspíše na pár minut dá od sprintů odpočinek. Po nepěkném zajetí soupeře na kotník nemá ve tváři zrovna pěkný výraz.

6
    Mezitím znovu zakončuje Kamerun, střela ovšem šla několik metrů od tyče.
    Bonyho příležitost, kterou nedokázal útočník Manchesteru City využít

5
    První šance se zrodila před branou Kamerunu. K centrovanému míči před branku se dostal Wilfried Bony, ale nebyl připraven a míč se od něj pouze odrazil k brankáři Ondoovi. Ten na míč mířící k tyči zareagoval včas.

4
    Kamerun už je opět napěchován v šestnáctce Slonů, ti se v úvodu zápasu převážně brání.

3
    Hráči Kamerunu reklamovali hru rukou soupeře, rozhodčí ale dává pokračovat ve hře.

2
    První (nepřesné) zakončení na branku si ale připisuje Kamerun.

1
    Kamerun o míč záhy přišel, vhazuje Pobřeží Slonoviny.

1
    O úvodní výkop zápasu se postarali hráči Kamerunu, který bude útočit na branku po pravé straně.

1
    Obě družiny jsou nastoupeny, duel za malou chvíli začne.

-2
    Hráči obou týmů už jsou na hřišti. Kamerun bude hrát v zelených dresech, červených trenýrkách a žlutých štupnách, Pobřeží Slonoviny také ve svých tradičních barvách, tedy v oranžových dresech a zelených trenýrkách.

Kamerun: Ondoa – Guihoata, Cheudjou, Nkoulou, Bedimo – Mbia, Mandjeck – Moukandjo, Choupo-Moting, Salli – Etoundi
    Náhradníci: Assembe, Abogo – Kweuke, Loe, Oyongo, N'Jie, Bagnack, Aboubakar, Takang Enoh, Cedric, Kom, Ekeng

Pobřeží slonoviny: Gbohouo – Aurier, Bertrand, Kolo Touré, Kanon – Serey Die, Yaya Touré – Gradel, Doumbia, Tiene – Bony
    Náhradníci: Boubacar Barry, Sayouba – Viera, Assale, Doukoure, Kalou, Tallo, Akpa-Akpro, Diomande, Lacina Traore

Rozhodčí: Castane – Etchiali, Birumushahu.

TABULKA sk. D:

Pobřeží slonoviny 2 0-2-0 2:2 2
    Mali 2 0-2-0 2:2 2
    Kamerun 2 0-2-0 2:2 2
    Guinea 2 0-2-0 2:2 2

Zajímavá situace nastala ve skupině D. Z ní vám v tomto onlajnu zprostředkujeme utkání Kamerunu s Pobřežím Slonoviny.

Všechny čtyři týmy mají po dvou odehraných zápasech 2 body za výsledky 1:1. Stejné je tedy i skóre. Pokud by i zápasy Kamerunu s Pobřeží Slonoviny a Guiney s Mali skončily 1:1, došlo by k nečekaně bizarní situaci.

Tomu se ale všichni zúčastněni budou chtít pochopitelně vyhnout. Proto platí – kdo ve svých zápasech vyhraje, může slavit postup do čtvrtfinále. Hraje se o všechno. Vítěz skupiny D, kterým se stane tým, jenž porazí soupeře o více gólů než sok ve druhém zápase, v něm narazí na Alžírsko, druhý postupující na Ghanu.

Vzhledem k předešlým výsledkům a výkonům, s nimiž týmy na turnaj přijely, nelze ani určit jasného papírového favorita.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.