Kamerun – Pobř. slonoviny 0:1 (kon.) | Guinea – Mali 1:1 (kon.)
1:1 (1:0)
Mali
Středa 28.01.2015, 19:00 • Estadio de Mongomo, Mongomo • Africký pohár národů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Čtyři zápasy, čtyři remízy, čtyřikrát výsledek 1:1. Taková je statistika skupiny D, ve které se ve středu v podvečer rozhodne o dvou postupujících. Všechny čtyři týmy mají po dvou odehraných zápasech dva body a shodné skóre 2:2. V tomto onlajnu vám přiblížíme jeden ze zápasů této skupiny, přesněji zápas Guinea – Mali.

Guinea:
    Tým ze západní Afriky se v prvním kole utkal s Pobřeží Slonoviny. V tomto zápase se Guinea dostala do vedení a byla blízko plného bodového zisku, nasvědčovalo tomu i vyloučení Gervinha. I přes přesilovou hru Guinea v posledních minutách inkasovala a musela se smířit s remízou, kterou v dané situaci rozhodně brala. O pár dnů později se Guinea představila proti Kameruni. V tomto zápase Guinea prohrávala, ale díky Traoreho si odnesla i z tohoto utkání bod a všechno je tedy otevřené.

Mali:
    Tým taktéž ze západní Afriky nastoupí do tohoto zápasu v roli mírného favorita, ale jak už bylo zmiňováno tato skupina je vyrovnaná a údaje na papíře nehrajou velkou roli. Mali v prvním zápase nastoupilo proti Kameruni, se kterou dlouho držela vyrovnaný stav. Nakonec padla na každé straně ke konci zápasu branka a body si tak týmy rozdělily. V dalším zápase se proti nim postavil tým Pobřeží Slonoviny. Mali se hned ze začátku utkání dostalo do vedení a dlouho ho taky drželo, nakonec ale pět minut před koncem inkasovali a tak se do tabulky zapsal i další zápas výsledkem 1:1.

Vzájemný zápas:
    Oba týmy se spolu střetly za poslední roky několikrát. Minulý rok se proti sobě postavily v rámci přátelského zápasu. Guinea tehdy porazila Mali 2:1. Oba týmy se také utkaly v roce 2013 v kvalifikaci na africký šampionát. Dvojutkání skončilo následovně..

Mali – Guinea 3:1 (1:1)
    Guinea – Mali 1:0 (0:0)

Guinea: Yattara N. – Sankoh B., Cisse A., Camara F., Sylla I. – Constant K., Conte I., Keita N., Fofana B. – Traore I. (C), Yattara M
    Náhradníci: Keita A., Camara A. – Zayate, Camara Abdoul, Landel, Sylla I., Camara L., Soumah S., Kamano F., Diarra M., Tamsir P.

Mali: Berthe – Tamboura, Wague, Coulibaly S., Diakité D., – Sylla, Keita S. (C), N'Diaye – Diaby, Maiga, Yatabaré M.
    Náhradníci: Samake – Diawara, Coulibaly I., Doumbia, Traore M., Sako B, Diarra S., Coulibaly O, Yatabare S., Konate M., Traore A.,.

-2
    Oba týmy jsou již na hrací ploše. Nyní proběhnou hymny obou celků.

-1
    Guinea nastoupí v červených dresech, Mali v bílých. Rozehrávky se v prvním poločase ujmou hráči Guinei.

1

1
    Guinea se ihned po rozehrávce vrhla dopředu, domácí kapitán vybojoval vhazování u rohového praporku.

2
    První akce domácích nic nepřinesla do rychlého protiútoku uháněli hosté. Diabyho střela ale skončila těsně nad.

3
    Opět u míče domácí, kteří kombinují a čekají na šanci vtrhnout do šestnáctky.

4
    Hostující Maiga faulován a u míče tak budou hosté.

5
    Hosté nebyli u míče dlouho, domácí šli opět dopředu a jejich akci zastavuje pomezní rozhodčí, který mává ofsajd.

5
    Conte nedovoleně zastavil Keitu a hosté budou rozehrávat standartní situaci.

6
    První obrovská šance zápasu! Centrovaný míč do šestnáctky Guiney byl velmi nebezpečný. Diaby z hranice penalty střílel do poloodkyté branky, Cisse ale předvedl obětavý skluz a nepustil tak míč do branky! Z následného rohového kopu hráči Mali nic nevytěžili.
    Šance Mali zůstala nevyužita.

7
    Mali zůstává v útoku. Další rohový kop.

8
    Guinea se ubránila a postupovala do protiútoku, ze kterého vybojovala faul a budou tedy rozehrávat volný kop z poloviny hřiště.

9
    Guinea kombinuje a vymýšlí recept na obranu soupeře.

11
    Teď jsme mohli vidět zaváhání domácí obrany, přesněji Sankoha. Yatabare závahání využil, jenže byl u míče o něco později než domácí brankář a k zakončení se nedostal.

12
    Byl nařízen pokutový kop pro domácí! Coulibaly zblokoval střelu rukou a rozhodčí ukazuje na pokutový kop!

14
    Guinea právě vstřelila branku!
    Guinea se dostává do vedení! KEVIN CONSTANT se postavil k míči a střelou doprostřed branky překonává hostujícího brankáře, který skočil ke své levé tyči! – 1:0.
    Kevin CONSTANT - 1:0

15
    Byla nařízena penalta i na druhé straně! Maiga utekl po pravé straně a jeho střela zasáhla ruku jednoho z bránících obránců.

16
    Domácí Sankoh je odnášen na nosítkách ze hřiště.

18
    K míči se postavil kapitán Mali, Seydou Keita, který ale neproměňuje! Yattara vystihl stranu a střelu s přehledem chytá!
    Keitova trestuhodně zahraná penalta.

19
    To se nám dějou věci, během pár minut za stejný přestupek odpískány penalty. Guinea výhodu využila narozdíl od svého soupeře a vede 1:0.

20
    Fofana si neporozuměl s míčem. Odkopávat od své branky bude Berthe.

21
    Maiga se dostal do šestnáctky, přes obránce ale zakončit nedokázal.

23
    Guinea se dostala do velmi nadějného protiútoku, Traore ale špatně přihrál a bylo tak po šanci.

24
    Na druhé straně je v ofsajdu Diaby.

25
    Mali teď drží míč na kopačkách a snaží se stav zápasu srovnat.

27
    V posledních minutách je aktivnější Mali, Guinea se ale nechce dát a poctivě brání.

28
    Yatabaré faulován a hosté mají k dispozici standartní situaci.
    Na vyprodaném stadionu v Mongomu panuje výborná atmosféra.

29
    Wague se dostal k hlavičce, je mu však máván ofsajd.

30
    Sankoh bude rozehrávat z poloviny hřiště, hráči Mali se totiž dopustili faulu.

31
    Faul i na druhé straně. U míče jsou hráči Mali.

32
    Domácí brankář si došel pro centr a bude tak zakládat akci.

33
    Maiga centroval, Yattara si ale našel cestu a míč bez vážnějších potíží kryje.

34
    Aktivní Maiga se dostal ke střele zpoza šestnáctky, Yattara jeho střelu vyškrábl na rohový kop!

35
    Je pískán faul Mali, z rohu tedy nic nevytěžili.

V souběžně hraném utkání skupiny D se Pobřeží Slonoviny dostávají do vedení proti Kamerunu!

37
    Domácí útok zastavuje zvednutý praporek asistenta rozhodčího.

38
    Constant se snažil svým centrem najít někoho ze spoluhráčů, pozorná obrana si ale celou situaci pohlídala a míč k soupeři nepustila.

39
    Opět jsou u míče hráči Mali a zakládají útok.

40
    N'Diaye nedovoleně zastavil Sankoha a domácí tak budou u míče.

41
    Guinea kombinuje na své polovině a nikam nespěchá.

43
    Traore se dostal v šestnáctce k míči a dokázal i zakončit. Jeho střela ale brankáři Mali nenadělala žádné problémy.

44
    Běží poslední minuta prvního poločasu, míč mají hráči Mali.

45
    Hlavní rozhodčí nastaví 1 minutu.

45+1
    Hosté se provinili proti pravidlům a konec poločasu budou u míče domácí.

45+1

Skončil první poločas posledního kola skupiny D, ve kterém je zatím šťastnější Guinea, která vede po proměněném pokutovém kopu 1:0. Hned po góle měl Keita na kopačce vyrovnání, jenže pokutový kop neproměnil. Zbytek poločasu byl vyrovnaný a o postupujícím ještě není rozhodnuto.

Statistiky 1. poločasu:

Držení míče : 52 % – 48 %
    Střely celkem (na branku) : 5:8 (3:2)
    Rohové kopy : 0:3

Oba týmy se vrací na hrací plochu.

Čeká se na to, až bude vše připraveno i v druhém souběžně hraném zápase.

46

46
    Mali se ujalo rozehrávky, hned ale míč končí v zámezí.

47
    Mali právě vstřelilo branku!
    Mali začalo druhý poločas velmi aktivně a hned na začátku poločasu vyrovnává! MODIBO MAIGA si našel prostor v šestnáctce a hlavou překonává Yattaru! – 1:1.
    Modibo MAIGA - 1:1

49
    Utkání tedy začíná od nuly, Guinea je u míče a zakládá akci.

50
    Maiga faulovaný a hosté budou zahrávat standartní situaci.

51
    Mali je pískán ofsajd.

52
    Yatabare nepřesně centroval a domácí brankář tak bude vykopávat.

54
    Mali je ve druhém poločase aktivnějším týmem a kombinuje na polovině Guiney.

55
    N'Diaye se dostal ke střele z hranice šestnáctky, Yattara ale míč vyrazil na rohový kop.
    Střelu N´Diayeho brankář Yattara zneškodnil.

56
    Sylla nedovoleně zastavil Diabyho a vidíme první žlutou kartu zápasu.

57
    Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Sylla, přichází Tamsir.

58
    Guinea je v posledních minutách zatlačena na své polovině, zatím ale odolává tlaku.

59
    Yattara fauloval a hosté budou mít k dispozici standartní situaci.

60
    Na trávníku zůstává ležet Ibrahima Traore, domácí kapitán a už jsou k němu přivolány nosítka.

61
    Centr do šestnáctky Guiney nenašel nikoho z hráčů Mali. Následně je pískán ofsajd.

62
    Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Traore, přichází Soumah.

63
    Diaby vybojoval pro Mali rohový kop.

64
    Mali mělo k dispozici dva rohové kopy, ani z jednoho nic nevymyslela a u míče tak bude soupeř.

65
    Mali drží míč na svých kopačkách, v druhém poločase jsou aktivnějším týmem, skóre je však stále nerozhodné 1:1. Uvidíme, zda i třetí zápas těchto týmů skončí totožným výsledkem.

66
    Diakite byl faulován a už jsou u něho i lékaři. Vypadá to, že by měl ve hře pokračovat.

67
    Guinea se po delší době dostala do útoku, nepřesnost je ale připravuje o míč.

68
    Diaby byl skvělou přihrávkou vyslán do úniku na brankáře Guiney, celou akci ale zastavil zvednutý praporek.

70
    Diaby dostává žlutou kartu za nesportovní chování.

71
    Keita si pomohl v útoku nedovoleně a u míče tak bude Guinea.

72
    Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Diaby, přichází Sako.

73
    Guinea se snažila dostat přes obranu soupeře, v druhém poločase se ji to ale zatím vůbec nedaří.

74
    Sako vybojoval pro Mali rohový kop.

75
    Roh ale zahráli velmi špatně a u míče bude Guinea.

76
    N'Diaye byl faulován a Mali bude mít k dispozici standartní situaci.

76
    Centr Wagueho jen proletěl šestnáctkou a končí v zámezí.

78
    Blíží se poslední minuty tohoto zápasu, ve kterém je zatím skóre nerozhodné. Rozhodne o postupujícím los, nebo se ještě dočkáme branky?

79
    Yattara pohlídal situaci a podržel míč v náruči.

80
    Guinea na polovině soupeře, centr do vápna soupeře nepřinesl žádnou nebezpečnou šanci.

81
    Maiga byl faulovaný Keitou a Mali bude mít k dispozici přimý kop z hranice velkého vápna! Velká šance pro Mali jít do vedení.

83
    Seydou Keita trefuje pouze zeď.

84
    Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází Sambou Yatabare, přichází Mustapha Yatabare.

84
    Střídání v týmu Guinea: ze hřiště odchází Constant, přichází Camara.

85
    Mali s míčem na polovině soupeře.

86
    Diakite se snažil nadvakrát centrovat do vápna, oba centry byly zblokovány.

87
    Na druhé straně je faulován Mohammed Yattara a Guinea bude mít k dispozici přímý kop ze zajímavé pozice, ze které se dá ohrozit branka přímou střelou.

88
    I v tomto případě exekutor trefuje zeď.

89
    Blíží se konec zápasu, míč se drží uprostřed hřiště a o postupujícím se zřejmě rozhodne až při losu.

90
    Guinea je na polovině soupeře a snaží se vymyslet gólovou akci.

90
    Střídání v týmu Mali: ze hřiště odchází N'Diaye, přichází Abdou Traore.

90
    Hlavní rozhodčí nastaví 3 minuty.

90
    Pobřeží Slonoviny stále vedou nad Kameruni 1:0.

90+1
    Mali v útoku, poslední minuty zápasu.

90+2
    Mali v útoku nepředvedlo nic a teď je u míče Guinea.

90+3
    Poslední vteřiny zápasu a na hřišti po tvrdém střetu zůstává ležet Cisse. Jsme velmi blízko losu!

90+3

Skončilo nám utkání, ve kterém Guinea hrála s Mali nerozhodně 1:1. Guinea se dostala do vedení po proměněné penaltě Constanta, hosté vyrovnali na začátku druhého poločasu zásluhou Maigy. Ze skupiny postupují Pobřeží Slonoviny, které zdolali Kamerun 1:0. O druhém postupujícím se rozhodne v tomto zápase, postupujícího určí los, který by se měl uskutečnit zítra. (20:57:16)