Minsk – Jokerit 0:0 (*17:30) | Jaroslavl – Dynamo Moskva 0:0 (*17:30) | N.Novgorod – Petrohrad 0:0 (*17:30)
Soči – CSKA Moskva 0:0 (*17:30) | Omsk – Petrohrad 2:3 (kon.) | Barys – Omsk 0:0 (14:30)
Jekatěrinburg – Kazaň 0:0 (14:30) | Čeljabinsk – Novosibirsk 0:0 (14:30) | Ufa – Magnitogorsk 0:0 (14:30)
Jekatěrinburg – Toljatti 1:2 (0:1 po s.n.) | Čeljabinsk – Nižněkamsk 2:3 (kon.) | Minsk – Záhřeb 3:2 (kon.)
CSKA Moskva – Jaroslavl 3:2 (kon.) | Kazaň – Dynamo Moskva 1:4 (kon.) | Minsk – Jokerit 0:0 (17:30)
Jaroslavl – Dynamo Moskva 0:0 (17:30) | N.Novgorod – Petrohrad 0:0 (17:30) | Soči – CSKA Moskva 0:0 (17:30)
Soči – Omsk 0:0 (17:30) | Atlant – HC Slovan 4:3 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Dynamo Moskva
Úterý 03.02.2015, 17:00 • TatNeft Arena • KHL

Kazaň v dnešním zápase otevřela skóre zásluhou Oskara Möllera. Po jeho trefě už nikdo z jeho spoluháčů nedokázal vyzrát na Lazušina. Do konce první třetiny srovnal Nikolaj Žerděv. Ve druhém dějství rozvlinili síť za Nilssonem Alexandr Budkin a Konstantin Glazačev. O výhře Dinama rozhodl pět minut před koncem Martinš Karsmus, jenž napodobil individuální akci Žerděva. Kazaň tak prohrála na vlastním ledě s celkem z Mosky 1:4. Toto je ode mě vše a u nějakého onlajnu na počtenou. (19:15:45)

60:00

59:50
    Zápas se již dohrává před brankou Nilssona.

59:14
    Kirill Petrov (KZN) se provinil útočný faulem a dostává dvě minuty za podražení.

58:30
    Hosté napadali hodně vysoko, čímž získali útočnou třetinu.

57:15

55:50
    Azevedovo přihrávku Möller špatně zpracoval, ale Kazaň zůstává v okolí Lazušinovy branky.

55:15
    Konstantin Gorovikov je také vyloučen a Kazaň si zahraje přesilovku pět proti třem.

54:57
    Domácí dostávají výhodu přesilové hry. Na trestnou lavici míří Sergej Soin (DMS).
    Martinš KARSUMS - 1:4

54:31
    Dinamo právě vstřelilo branku!
    MARTINŠ KARSUMS předvedl něco podobného jako Nikolaj Žěrděv v první periodě. Po levé straně zavezl kotouč do útočného pásma a střelou z mezikruzí poslal puk za záda brankáře Nilssona.

53:45
    Zakázané uvolnění Dinama.

53:40
    Nikulin hledal pěknou přihrávkou svého spolurháče, ale dobrý obranný zákrok předvedl Karsmus.

52:57
    Glazačev byl v útočném pásmu sám, a tak jen pouze poslal puk na připraveného Nilssona.

52:28

51:50
    Gorovikov neměl příliš čas na zakončení a domácí se osvobozují.

50:28
    Na tresnou lavici putuje Ilja Nikulin (KZN). Domácí se tak zkracuje čas na případný obrat.

50:25
    Máme za sebou polovinu třetiny. Ak Bars stále prohrává o dvě branky. Hosté domácí celek nepouštějí k žádnému většímu náporu.

49:05
    Möller hledal v tísni Varnakova, ale nepřihrál přesně.

48:26
    Snaha se Kazani upřít nedá, jenže přes obranu Dinam se dostává celkem těžko.

47:38
    Domácí musejí začít opět od vlastního brankáře.

47:27
    Vránovu střelu z levého křídla dokazál Lazušin nadvkarát zkrotit a přerušil hru.

46:29

46:10
    Kazaňští dobře forčekovali a udrželi se tak stále v pásmu Dinama.

45:33
    Nikulin se ke střele neodhodlal, a tak vypálil Möller, jenže jeho střela k Lazušinovi neprošla.

44:50
    Hosté posílají kotouč až k Nilssonově kleci.

44:29
    Dinamo špatně střídalo a půjde do čtyř. Na ledě byl v jednu chvíli šest lidí. Trest odpyká Maxim Karpov.

43:40
    Dinamo si zatím velmi dobře plní své obranné povinnosti. Domácí se nedaří udržet na delší čas v útočném pásmu.

42:07
    Hra je přerušená, stalo se tak poté co domácí brankář podržel puk ve své moci.

41:36
    Vránova formace nyní nadělal Dinamu menší problémy, jenže všechny nepříjemnosti dokázal hasit brankář Lazušin.

40:30
    Lukojanov vyrazil hned v úvodu dopředu, ale byl zastaven.

40:01

Druhá třetina se domácí Kazani nepovedla. Díky brankám Budkina a Glazačeve vedou hosté z Moskvy 3:1. Třetí třetina začne přibližně do patnácti minut.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:46
    Rozhodčí se upískli a vhazuje se ve středovém kruhu.

39:46
    Hra se ještě stěhuje do pásma domácích. Kazaň totiž poslal kotouč na zakázané uvolnění.

39:23
    Karpov netrefil skákavý kotouč ideálně a Nilsson si puk stahuje do své rukavice.

39:06
    Nilsson opět kryje kotouč před dojíždějícími forvardy týmu z Moskvy.Vhazuje se po levé ruce švédského gólmana.

38:18
    Žerděv zkoušel překvapit Nilssona střelou do protipohybu. Pokus jen o kousek minul pravou tyčku. Dinamo zůstává v pásmu Kazaně.

37:40
    Kazani se tentokrát nepodařilo přejít přes útočnou modrou čáru.

37:20
    Nilsson kryje bekhendové zakončení Kokareva.

36:36
    Konstantin Volkov dostal krásnou nahrávku ale svým pokusem trefuje pouze připraveného Nilssona. Vhazuje se před domácí klecí.

36:00
    Burmistrov byl čistě sražen k ledu a Dinamo tak může vyvést puk z obraného pásma.

35:20
    Kazaň opět tlačí svého soupeř. Tentokrát se o to stará Burmistrov se svojí lajnou.

Dnešní utkání sleduje 7 427 diváků.

33:27
    Hodně nebezpečně vypálil Sergej Kosticyn. Puk Lazušinovi vypadl, jenže brankář Dinama byl pohotový a touš skryl.
    Konstantin GLAZAČEV - 1:3

31:49
    Celou akci započal Dugin, který se dostal i k dorážce. Branář Nilsson neměl puk pod kontrolou, čehož využil KONSTANTIN GLAZAČEV. Asistence: Jegor Dugin.

31:26
    Nikolaj Žerděv byl vytlačen do středního pásma.

30:46
    Volkov byl zastaven, ale díky spolupráci Kokarevem zůstalo Dinamo v útočném pásmu.

29:49
    Kokarev obkroužil Nilssonovu klec a zpětnou přihrávkou nenašel nikoho ze spoluhráče, a tak puk končí až u Lazušina.

28:44
    Velmi dobré nahození převedl Kosticyn. Hosté posílají kotouč do střední třetiny.

26:47
    Kazaňští svírají svého soupeře, jenže bez větší střelby.

26:15
    Varnakov vyslal dobrou střelu na Lazušina, který ktouč vyrazil do rohu hřiště.
    Alexander BUDKIN - 1:2

24:38
    Dinamo otáčí vývoj skóre. Střela ALEXANDRA BUDKINA proplachtila až do sítě za Nilssonem. Asistence: Jegor Dugin.

24:35
    Rylov inkasoval pukem do obličeje a vzápětí černou pryž přikryl Nilsson.

23:43

23:30
    Nikulin udržel útočnou třetinu po odpalu Jalasvaary.

22:38
    První minuta přesilovky je za námi. Domácím se tato výhoda zatím příliš nedaří.

21:43
    Konstantin Volkov (DMS) se provinil držením hokejky a dostává dvouminutový trest. Podaří se domácím opět využít početní výhodu, tak jako tomu bylo v první periodě?

21:20
    Pokus Jalasvaary z velkého úhlu pokryl připravený Nilsson.

20:32
    Domácí vlétli do druhé třetiny velmi dobře. Arťom Lukojanov prověřil pozornost brankáře Lazušina.

20:01

Po první třetině je stav mezikonferenčního souboje vyrovnaný. Oskar Möller nejprve otevřel při početní výhodě skóre, ale v sedmnácté minutě vyrovnal Nikolaj Žerděv, který předvedl pěknou individuální šanci. Druhé dějství začne zhruba za čtvrt hodinky.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:38
    Dinamu se nepodařilo rozehrát kotouč a Kazaňští toho ale nedokáží využít.

19:13
    Lazušin po delší době přerušuje hru, neboť si puk schoval do své výstroje.

18:42
    Lazušin vytáhl Möllerovu střelu na tyčku!

18:17
    Hra ve čtyřech více svědčí Kazani, která svírá svého soupeře v jeho třetině.

17:15
    Síly na ledě se vyrovnávají. Na tresnou lavici putuje Sergej Soin (DMS).

17:08
    Hlavní sudí Jeřábek vylučuje. Za katr posílá Dmitrije Obuchova (KZN). Hosté tak mají další možnost přesilové hry.
    Nikolaj ŽERDĚV - 1:1

16:09
    NIKOLAJ ŽERDĚV byl sice dlouho na ledě, avšak dokázal převzít kotouč ve vlastní třetině a projet s ním až do levého kruhu a střelou mezi betony prostřeluje Nilssona. Asistence: Maxim Solovjov.

14:46
    Nyní předvádějí dobrý nápor hráči Dinama, kteří skoro na minutu uzavřeli Kazaň v její třetině.

13:45
    Kazaňští jsou opět usazeni v pásmu svého soupeře a kombinují.

13:27

13:21
    Osipov dlouho držel kotouč na své holi, dostal se s ním do pásma, jenže sudí pískají další osfajd.

13:01
    Píská se osfajdové postavení Dinama.

12:25
    Maxim Karpov poslal kotouč na Nilssona, jenže puk byl příliš prudký a zamířil až k Lazušinově kleci.

12:14
    Domácí se zatím velmi dobře brání v první přesilovce Dinama. Moskvanům se početní výhoda příliš nedaří.

11:27
    Máme tu další faul. Na trestnou lavici míří Igor Mirnov (KZN) a je potrestán za vražení na hrazení.

10:00
    Karsmus našel nahrávkou najížějícího Robinsova, jenže ten zklamal ve finální fázi.

09:17
    Sudí vylučují na obou stranách. Za domácí je vyloučen Alexandr Burmistrov a z Dinama si jde odpykat trest Sergej Soin.

09:17
    Další velmi dobré nahození na Lazušinovu branku. Bude se tak vhazovat po jeho levici.

08:26
    Po nahození Nikulina nestihl tečovat Burmistrov, a tak puk má opět brankář Lazušin.

08:20
    Svitov nyní velmi dobře vypálil přes Mirnova. Brankář Lazušin, ale kotouč viděl a ukryl do své moci.
    Oskar MÖLLER - 1:0

07:08
    Kazaň vstřelila branku!
    Domácí publkum se může poprvé v utkání radovat. Ak Bars využívá nabídnutou početní výhodu. Od modré čáry vyslal střelu Nikulin a v mezikruží stihl puk tečovat OSKAR MÖLLER, jenž tak otevírá skóre. Asistence: Ilja Nikulin.

06:47
    Po vyhození hostů se domácí rychle dostali k útočné třetiny.

06:35
    I v následujích vteřinách jsou hráči domácích usazeni v okolík Lazušinovy branky.

06:02
    Kazaň je nyní vykázaná z útočného pásma, může za to přihrávka rukou.

05:28
    Konstantin Glazačev (DMS) je vyloučen na vražení na hrazení.

05:23
    Robinson pouze nahodil kotouč do útočného pásma, hosté získavají útočnou třetinu.

04:19
    Po Volkově nepřesné střele se k dorážce nedostal žádný z jeho spoluhráčů.

03:16
    Hráči Kazaně se dostali k prvnímu ohrožení Lazušinovy branky. Jenže Mirnov netrefil prostor, který hají hostující brankář.

02:38
    Akce domácí Kazaně byla zastavena pro ofsajd.

02:00
    Hráči Dinama začínají další útok zpoza vlastní klece.

01:27
    Maxim Karpov vyjel od zadního mantinelu a ihned prověřil pozornost brankáře Nilssona, jenž puk raději ukryl do své moci.

00:52
    Nahození Děnisova se moc neujalo, a tak Kazaň začíná z vlastního pásma.

00:17
    V první útočné šanci jsou domácí, avšak k vidění byl pouze souboj o puk v rohu hřiště.

00:01

Jedním z hlavních rozhodčích je Čech Vladimír Jeřábek. Spolu s ním budou utkání řídit Alexej Ravodin a na čarách Konstantin Gorděnko a Alexandr Sysujev.

Ak Bars Kazaň: Nilsson – Nikulin, Paigin, Děnisov, Rylov, Kornějev, Brookbank, Tokranov – Mirnov, Vrána, Kosticyn – Varnakov, Möller, Azevedo – Svitov, Kolcov, Lukojanov – Obuchov, Burmistrov, Petrov.

Dinamo Moskva: Lazušin – Robinson, Mironov, Jalasvaara, Solovjov, Budkin, Osipov, Orlov – Žerděv, Daugaviňš, Gorovikov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Soin, Volkov, Kokarev – Glazačev, Sopin, Dukin – Bryukvin.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Gorděnko, Sysujev.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Československá stopa v utkání

Obě družstva mají na svých soupiskách po jednom českém hokejistovi. Barvy domácí Kazaně hájí Petr Vrána. Na straně Dinama je zadák Filip Novák. Ten se ovšem nyní nachází mezi zraněnými.

Dinamo Moskva

Hosté z hlavního města Moskvy se aktuálně nacházejí na čtvrté příčce v Západní konferenci. Díky zisku 106 bodů již mají zajištěnou účast v bojích o Gagarinův pohár.

Nejproduktivnější hráči týmu:

Produktivitě Dinama vládne lotyšský legionář Kaspars Daugaviňš. Na svém kontě má 36 bodů ve 48 zápasech.

1. Kaspars Daugaviňš – 48 zápasů, 36 bodů (21+15)
    2. Maxim Pestuško – 48 zápasů, 30 bodů (13+17)
    3. Maxm Karpov – 45 zápasů, 25 bodů (15+10)

Domácí hokejisté vévodí pořadí celků Východní konference. Na čele mají svěřenci trenéra Zinetuly Biljaletdinova 108 bodů. Před druhým Magnitogorskem mají čtyřbodový náskok.

Kanadskému bodování Kazaně vévodí Kanaďan Justin Azevedo. Ještě v loňském ročníku hráč pražského Lva má na svém kontě 45 bodů v 50 odehraných zápasech.

1. Justin Azevedo – 50 zápasů, 45 bodů (17+28)
    2. Michajl Varnakov – 52 zápasů, 29 bodů (18+11)
    3. Oscar Moller – 49 zápasů, 28 bodů (11+17)

Dobré úterní odpoledne fanynky a fanoušci ledního hokeje. Vítám vás u utkání Kontinentální hokejové ligy. Na ledě TatNeft Areny se střetne domácí Ak Bars Kazaň s Dinamem Moskva.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 8. Möller (Nikulin) – 17. Žerděv (Solovjov), 25. Budkin (Dugin), 32. Glazačev (Dugin), 55. Karsums

Dynamo Moskva: Lazušin – Robinson, Mironov, Jalasvaara, Solovjov, Budkin, Osipov, Orlov – Žerděv, Daugaviňš, Gorovikov – Cvetkov, Karsums, Karpov – Soin, Volkov, Kokarev – Glazačev, Sopin, Dukin – Bryukvin.

Rozhodčí: Jeřábek, Ravodin – Gorděnko, Sysujev

Diváci: 7 427