Stage 6: Sealine Beach Resort - Doha Corniche

1. Sam Bennett (Bora - Argon)

sk Pátek 13.02.2015, 11:20 • Qatar • Cyklistika

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:30.

Príjemné popoludnie všetkým fanúšikom kvalitnej svetovej cestnej cyklistiky. Dnešná etapa zakončí podujatie Tour of Oman, na ktorom štartuje aj trojica Slovákov – Peter Sagan, Peter Velits a Martin Velits. Posledná šiesta etapa má naplánovaný štart v Sealine Beach a cieľ v hlavnom meste Doha. Profil 124 kilometrov dlhej trate bude aj dnes rovinatý a tak budú o etapový vavrín bojovať šprintéri. My veríme, že po dvoch druhých miestach v rade sa Petrovi Saganovi podarí došpurtovať na 1.mieste.

103. Martin Velits (Etixx) +16:36

6.etapa Tour of Qatar práve odštartovala!

122,0
    Do dnešnej etapy už neodštartoval Lars Boom, ktorý bol diskvalifikovaný po včerajšej dlhej jazde za sprievodným vozidlom a taktiež Alejandro Valverde, ktorý sa cítil dnes ráno chorý a tak radšej uprednostnil liečbu.
    Prinesie predetapový rozhovor dnes Petrovi Saganovi šťastie?

116,5
    Do úniku sa dostali štyria pretekári. Je tam Preben van Hecke, Marcus Burghardt, Nicola Boem a Stefano Pirazzi. Ich náskok je momentálne okolo 50 sekúnd.

113,0
    Tempo hlavného balíka diktuje Kaťuša, ktorá bude aj dnes chcieť pracovať pre Kristoffa. Odstup na únik sa stabilizoval na 1 minúte.

108,0
    Na trati nič nové. Pelotón kontroluje skupinu utečencov a nechce ich nechať zvýšiť svoj náskok.

98,0
    Po 26.kilometroch poslednej etapy Tour of Qatar je náskok vedúcej štvorice len 1 minúta a 25 sekúnd.

89,0
    Náskok utečencov stúpol po prvý krát na 2 minúty a čelo pelotónu musí opäť zapnúť tempo.

79,0
    Lenže po tom, čo utečenci vstúpili do Al Wakra klesol odstup opäť na 1 minútu a 10 sekúnd. Už sú pod kontrolou.

69,0
    Strata na utečencov klesla pod jednu minútu a činí 55 sekúnd. Marcus Burghardt stráca v celkovej klasifikácii na Terpstru len 54 sekúnd.

58,0
    Cyklisti prešli okolo medzinárodného letiska v Dohe a už vstúpili do záverečných 10 okruhov po 5,6 kilometrov. Utečenci majú k dobru len 45 sekúnd.
    Po prvý krát sa prešlo občerstvovacou zónou.

51,0
    Prvé z desiatich kôl je za nami. Pelotón sa s blížiacou prémiu blíži k utečencov. Už stráca len 22 sekúnd.

47,5
    Stefano Pirazzi sa skúša osamote o atak, ale pelotón je za ním o 10 sekúnd. To nemá šancu na úspech.

43,0
    Utečenci sú už pohltení a rýchlostná prémia nasleduje o 5,5 kilometra.

37,5
    Prvú šprintérsku prémiu vyhral Tom Boonen pred Alexandrom Kristoffom a Matteom Trentinom. V boji o celkové poradie to ešte bude zaujímavé.

34,0
    Do cieľa ostáva už len posledných šesť okruhov v katarskej Dohe a Keisse (Etixx) s Hoeckem (Topsport) sa dostali pred pelotón a majú náskok 25 sekúnd.

32,0
    Keisseho úloha je jasná a to udržať sa čo najdlhšie v úniku, aby pomohol Terpstrovi.

30,0
    Tinkoff -Saxo pracuje na čele balíka a ich strata na únik je 20 sekúnd. Utečenci si zároveň rozdelili poslednú prémiu. Najrýchlejší bol Keisse.

25,0
    Samotný Peter Sagan viedol pelotón, keď bol druhý únik dňa pohltený. Začína sa odznova.

20,0
    Už ide do tuhého a nervozita v balíku narastá. Teraz môže každá chyba znamenať pre pretekára nepríjemnosti.

18,0
    Dnešný oslávenec Jaco Venter si vyskúšal aké to je viesť pelotón. Do konca ostávajú tri kolá.

13,0
    Do cieľa máme už len posledných 13 kilometrov a vpredu má stále náš Peter Sagan veľmi dobrú tímovú podporu.

10,0
    Už sú pretekári v predposlednom kole a začína sa boj o najlepšie pozície v pelotóne.

6,0
    Odznel zvonec posledného kola a tak sa čoskoro dočkáme špurtu o víťazstvo. Peter Sagan sa stále drží na dobrej pozícii so svojimi kolegami.

Cieľ
    Nakoniec sa z víťazstvá teší prekvapujúco SAM BENNETT! Kristoff nenazbieral potrebné bonusové sekundy na celkové víťazstvo a tak Tour of Qatar ovládne Niki Terpstra.

Na druhom mieste skončil Andrea Guardini z Astany, tretí bol v cieli Nacer Bouhanni z Cofidisu a napokon na 4.mieste skončil náš PETER SAGAN z Tinkoff-Saxo.

Alexander Kristoff skončil v poslednej etape až na 19.mieste a tak si udržal 3.miesto v celkovej klasifikácii.

6.etapa Tour of Qatar sa práve skončila.