Young Boys – Everton 1:4 (kon.) | Turín – Ath. Bilbao 2:2 (kon.) | Wolfsburg – Sporting 2:0 (kon.)
Dněpropetrovsk – Olympiakos 2:0 (kon.) | Trabzonspor – Neapol 0:4 (kon.) | AS Řím – Feyenoord 1:1 (kon.)
Eindhoven – Zenit 0:1 (kon.) | Aalborg – Club Bruggy 1:3 (kon.) | Anderlecht – Dynamo 0:0 (kon.)
Liverpool – Besiktas 1:0 (kon.) | Tottenham – Fiorentina 1:1 (kon.) | Celtic – Inter 3:3 (kon.)
Guingamp – Dynamo Kyjev 2:1 (kon.) | Villarreal – Salzburg 2:1 (kon.) | Ajax – Legia 1:0 (kon.)
Sevilla – Mönchengladbach 1:0 (kon.)
PSV Eindhoven
0:1 (0:0)
FK Zenit Petrohrad
Čtvrtek 19.02.2015, 19:00 • Philips Stadion - Eindhoven • Evropská liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Pěkný čtvrteční podvečer. Vítejte u další fáze Evropské ligy, která má na programu i utkání mezi PSV Eindhoven a Zenitem Petrohrad. Textovým přenosem Vás bude provázet Lukáš Konvičný.

Rozhodčí

Tento duel bude řídit čtveřice italských sudích. Tím hlavním bude Paolo Tagliavento, kterému budou na čarách vypomáhat Mauro Tonolini a Alessandro Costanzo. Pozici čtvrtého rozhodčího zaujme Matteo Passeri.

Eindhoven zažívá velice dobrou sezonu. V nizozemské Eredivisie prohrál naposled 28. září minulého roku, kdy nestačil na Heerenveen. I díky této skvělé bilanci se domácí nacházejí na 1. příčce ligové tabulky, kde mají již 12 bodový náskok.
    V základní skupině EL skončilo PSV na druhém místě s 8 body za suverénním Dynamem Moskva.
    Manažer Phillip Cocu se v této sezoně může především spolehnout na Memphise Depaye, který doposud nastřílel 18 branek ve všech soutěžích.

Zenit Petrohrad

Zenit je na tom podobně jako jeho dnešní soupeř. V domácí lize je poměrně suverénní, nachází se totiž na 1. pozici v se sedmibodovým náskokem před CSKA.
    Petrohradští se dostali do Evropské ligy díky třetímu místu v základní skupině Ligy mistrů, ze které nakonec postoupilo Monaco a Leverkusen.
    Zenit by měl táhnout především brazilec Hulk, který nedávno s klubem podepsal novou smlouvu.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Předzápasová rozcvička obou celků

PSV Eindhoven: Zoet – Arias, Bruma, Isimat-Mirin, Willems – Hiljemark, Wijnaldum (C), Guardado – Narsingh, de Jong, Depay.
    Náhradníci: Pasveer – Maher, Locadia, Brenet, Vloet, Ritzmaier, Hendrix.

FK Zenit Petrohrad: Lodygin – Smolnikov, Neto, Garay, Criscito – Witsel, García, Šatov, Danny (C) – Hulk, Rondón.
    Náhradníci: Baburin – Aňukov, Rjazancev, Aršavin, Timoščuk, Zujev, Mogilevec.

Rozhodčí: P. Tagliavento – M. Tonolini, A. Costanzo (M. Passeri).

1

1
    Zápas mezi PSV a Zenitem začal. Hned v úvodu hledal Willems de Jonga, ale nepřesně.

2
    PSV je v úvodu velice aktivní a dostává Zenit pod tlak.

3
    Hulk byl faulován Depayem a hosté tak rozehrají přímý kop.
    Nástup obou mužstev

4
    Obrana PSV si s centrem Hulka poradila.

5
    Domácí se snažili kombinovat, ale Hiljemark pokaženou přihrávkou daroval míč hostům.

6
    Hulk si v souboji pomohl faulem a k balonu se tak opět dostávají domácí.

8
    Willems našel přesným centrem Wijnalduma, ten se však nechal odstrčit Garcíou.

9
    Arias dobře uvolnil Narsingha, který si naběhl do vápna, odkud také odcentroval. Jeho centr však mířil pouze na kopačky prvního obránce, který neměl problém se zahráním do bezpečí.

10
    Danny motal hlavu Brumovi a nakonec vybojoval roh.

11
    Dannyho roh nenadělal obraně PSV problém.

12
    V úvodních minutách je hra velice vyrovnaná, avšak ani jeden z týmů se dopředu příliš nehrne.

13
    Na roh Guardada si naskočil Isimat-Mirin, jehož hlavička mířila přesně pod břevno! Gólman Lodygin však předvedl skvělý zákrok a míč vyrazil na roh.

15
    Hulk dobře odhadl, kam bude Isimat-Mirin přihrávat a zmocnil se míče, ke kterému se nakonec do vápna dostal Danny, kterého však výborně odstavil Bruma.

16
    Za hranicí velkého vápna se odhodlal ke střele Jetro Willems, ale jeho dělovka pravačkou mířila těsně vedle branky.

17
    Do šancí se zatím paradoxně dostává levý obránce domácích Jetro Willems. Tentokrát jej nadýchaným centrem našel ve vápně Guardado, ale nizozemský obránce se svým akrobatickým zakončením neuspěl.

19
    Po jednom ze soubojů zůstává na trávníku ležet pravý obránce PSV Santiago Arias.

21
    Přibližně z dvaceti metrů střílel záložník hostí Šatov, ale mířil pouze do míst, kde stál připravený brankář Zoet, který si s prudkou ranou poradil.

23
    Obě mužstva se v posledních minutách snaží více útočit, z čeho pramenila jedna dobrá šance na obou stranách.

24
    Akce Zenitu je přerušena, protože se Hulk dostal do ofsajdového postavení.

25
    Do dobré příležitosti se dostal Depay, ale jeho střela mířila těsně vedle.

27
    García si vyšlápl na Narsingha, k balonu se tak po kratší odmlce opět dostanou hráči Eindhovenu.

29
    Depay je velice aktivní na levém křídle, ale tentokrát se mu centr do vápna příliš nepovedl.

31
    Willems byl faulován Smolnikovem, který zaslouženě vidí první žlutou kartu tohoto utkání.

33
    Po faulu Rondóna na Brumu mají domácí opět možnost založit akci.

34
    Willems vyslal do vápna velice povedený centr, který mířil na Luuka de Jonga, ten se však nacházel v ofsajdu.

35
    Isimat-Mirin se doslova vyšplhal na Rondóna, což se samozřejmě nelíbilo hlavnímu rozhodčímu, který tento prohřešek odpískal.
    Zajímavý obranný zákrok Isimat-Mirina

36
    Hulkovu tvrdou ránu z přímého kopu vyboxoval brankář Zoet!

36
    Domácí založili rychlý protiútok, po kterém se Depay řítil na branku s de Jongem. První jmenovaný však pokazil finální přihrávku.

38
    Depay vyslal do vápna velice dobrý centr, s kterým si nakonec i s potížemi Lodygin poradil.

39
    Smolnikov se dobře uvolnil v šestnáctce domácích, kam dostal velice přesnou přihrávku. Ruský záložník nakonec trefil pouze boční síť Zoetovy svatyně.

42
    Zenit založil rychlý protiútok, který táhl kapitán Danny. Portugalec však akci zbrzdil a nakonec vyslal nepřesnou přihrávku.

44
    Oba týmy předvádějí velice pěkné kombinace, jenže co jim je to platné, když se jim vůbec nedaří finální fáze.

45
    Nastavena byla jedna minuta.

45+1

Který z týmů obdrží první červenou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Je za námi první půle mezi PSV a Zenitem. Oba celky začaly velice opatrně, dopředu se příliš nehrnuly. Postupně se však tempo začalo lepšit a PSV i Zenit si vypracovaly pár příležitostí, branku jsme ovšem zatím neviděli. První poločas tak skončil 0:0.
    Průběžné výsledky ostatních zápasů

Hráči obou týmů jsou již seřazeni na hrací ploše. Druhý poločas může začít.

46

47
    Domácí měli velkou příležitost, ale těsně před Narsinghem odkopl míč do zámezí obránce Garay.

49
    Willems se pokusil zakončit z velkého úhlu, ale těsně přestřelil.

51
    Hulk vyslal na bránu další tvrdou střelu levačkou, ale Zoet byl i tentokrát připraven. Zenit rozehraje roh.

52
    Z Dannyho rohu nevzešlo vůbec nic, obrana PSV se v pohodě ubránila.

53
    Útočník Hulk vyslal do vápna tvrdý střílený centr, který na poslední chvíli odkopl na roh Willems.

55
    V druhé půli je zatím aktivnější petrohradský celek, který má větší tlak a příliš domácí nepouští k balonu.

57
    Brazilec Hulk se snažil zamotat obráncům hlavu svými kličkami, ale kulatý nesmysl mu nakonec utekl od nohy.

58
    Šatov přišlápl Willemse, který se z trávníku zvedá velice těžce.
    Na zaplněném stadionu panuje skvělá atmosféra

60
    Je za námi hodina tohoto utkání, na úvodní branku stále čekáme, zatím marně.

62
    Zenit zamkl svého soupeře u velkého vápna, ale nějakou vážnější příležitost se mu nedaří vypracovat.

64
    Petrohrad právě vstřelil branku!
    Zenit se dostává na hřišti PSV do vedení! Witsel vybojoval míč, který posunul na Dannyho. Ten postupoval vápnem a nakonec poslal před branku nahrávku na HULKA, který se z těchto pozic nemýlí a střílí úvodní branku tohoto zápasu – 0:1!
    HULK - 0:1

66
    Zenit se do vedení dostal zaslouženě. V druhé půlce je mnohem aktivnějším týmem, PSV překvapivě přestalo hrát.

68
    Po faulu Hiljemarka se k balonu znovu dostanou aktivní hosté.

69
    Rondón se řítil na branku domácích, ale míč mu v dobré pozici utekl do zámezí.

72
    Modří drží kulatý nesmysl na svých kopačkách a vůbec domácí nepouští do hry.

73
    Zoet nepředvedl po rohu velice přesvědčivý zákrok, ale nakonec jeho menší zaváhání nebylo potrestáno.

74
    Trenér PSV Phillip Cocu připravil hned dvojité střídání. Na hřiště poslal Jürgena Locadiu a Joshuu Breneta, kteří nahradili Narsingha a Ariase.

76
    Střídání přichystal i trenér hostí Villas-Boas. Ze hřiště stáhl Rondóna, jehož na trávníku vyměnil Aleksandr Rjazancev.

78
    Zenit drží míč na polovině PSV, které se ne a ne vymanit z tlaku.

79
    PSV se dostalo do velké šance! Depay hlavičkoval před branku, kde se nacházel Locadia, který však na míč nedosáhl a navíc ještě zřejmě zranil brankáře Lodygina, který stále zůstává ležet na trávníku.

80
    Lodygin pokračuje ve hře.

82
    Smolnikov se odhodlal ke střele z dálky, ale jeho pěkný pokus v pohodě zlikvidoval brankář Zoet.

84
    Rjazancev si počínal velice tvrdě v souboji s Depayem a zaslouženě vidí žlutou kartu.

84
    Na trávníku se strhla mela, kterou musí řešit hlavní i pomezní rozhodčí.

85
    Za zmíněnou strkanici obdrželi žlutou kartu Depay a Garay.

85
    Guardadova střela z dálky mířila vysoko nad.

86
    PSV provedlo poslední změnu v kádru. Hiljemarka nahradil Maher.

86
    A střídá i Petrohrad. Witsela na trávníku vyměnil Timoščuk.

87
    Willems na levé straně zamotal hlavu dvěma protihráčům a následně odcentroval, de Jong však na balon nedosáhl. PSV už nemá moc času na vyrovnání.

89
    Memphis Depay se pokusil překvapit brankáře z dálky, ale přestřelil.

90
    Danny si za zbytečný faul vysloužil žlutou kartu.

90+1
    Nad rámec základní hrací doby byly nastaveny 4 minuty! Podaří se domácím vyrovnat?

90+2
    Na pár minut si zahraje i Andrej Aršavin, který na trávníku nahradil Hulka.

90+3
    Guardado našel dobrým pasem Depaye, který si míč přichystal ke střele, ale z dobré pozice branku minul.

90+4
    Brenet fauloval Criscita. Vypadá to, že si Zenit odveze do odvety velice nadějný výsledek.

90+4

Je dobojováno. Zenit předvedl v druhém poločase velice dobrý výkon, ze kterého pramenila i jediná vstřelená branka. Tu vstřelil v 64. minutě po Dannyho přihrávce brazilec Hulk. PSV přestalo v druhém poločase nepochopitelně hrát a zaslouženě prohrává 0:1.