Boavista – Porto 0:2 (kon.)
Boavista FC
0:2 (0:0)
FC Porto
Pondělí 23.02.2015, 21:00 • Estádio do Bessa Século XXI (kapacita 16000) • Portugalská Primeira Liga

Dnešní utkání končí! Boavista FC prohrála v domácím prostředí s favorizovaným FC Porto 0:2!

Porto bylo v prvním poločase více na míči a celkově bylo aktivnější, nicméně největší příležitost si vytvořilo až v samostném závěru poločasu, kdy těsně mimo pálil Jackson Martínez. Domácí šli do zápasu s defenzivní taktikou a tu zatím plní výborně.

Druhý poločas se nesl ve stejném duchu jako ten první. Porto marně dobívalo branku Miky. To se podařilo až v 79. minutě, kdy Jackson Martínez vstřelil svou 17. branku v sezóně a poslal hosty do vedení. Vítězství Porta ještě pečetil Yacin Brahimi přesnou střelou k tyči!

STATISTIKY ZÁPASU

Držení míče – 34% – 66%
    Střely na branku – 1 – 1
    Střely mimo – 0 – 6
    Rohové kopy – 1 – 5

To je z mé strany vše a u dalšího textového přenosu se těším brzy nashledanou! (22:59:23)

90+3

90+3
    Porto teď mohlo jít do rychlého protiútoku, Herrera ale akci pozastavil a v dnešním utkání už se nic nestane.

90+2
    Rúben Neves našel přesným centrem před vápnem Martíneze, ten si míč zpracoval na hruď a chtěl jej přenechat Brahimimu. To se ale této dvojici nepovedlo.

90+1
    Domácí se ještě snaží něco vymyslet na polovině Porta, to ale velmi pozorně brání a nepouští Boavistu na dostřel branky Fabiana.

90
    Nastavují se tři minuty nad rámec základní hrací doby!

90
    Herrera s Figueiredem do sebe teď nepříjemně zajelo při skluzu. Oba jsou ale v pořádku a schopni pokračovat ve hře.

89
    Brahimi byl teď sražen k zemi Markem Čechem. Rozhodčí stál poblíž, zákrok viděl, ale hru pustil dál.

88
    Domácí teď snad poprvé v dnešním utkání vysoko napadají, Porto ale drží míč na svých kopačkách.
    Yacine BRAHIMI - 0:2

87
    Porto právě vstřelilo branku!
    A je pravděpodobně rozhodnuto! Tello našel přesnou přihrávkou mezi obránce ve středu hřiště YACINA BRAHIMIHO, který si míč připravil a vypálil přesně k tyči!

86
    Kombinace Porta byla nepřesná a k míči se dostávají domácí, kteří se chystají k závěrečnému náporu.

85
    Žlutou kartu dostává domácí stoper Philipe.

83
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Quaresma, přichází Evandro.

82
    Standardní situaci rozehrál Figueiredo, který našel ve vápně volného Carlose Santose, ten ale hlavičkoval v záklonu. Hostům se poté podařilo dostat míč za polovinu.

82
    Střídání v týmu Boavista FC: ze hřiště odchází Anderson, přichází Pouga.

81
    Na levé straně fauloval Marcano a domácí budou mít dobrou příležitost na vyrovnání!
    Jackson MARTÍNEZ - 0:1

79
    Hosté se přecijen prosazují! Pereira přenesl hru přes celé vápno na Tello, který dokázal poslat míč před branku. V tomto prostoru zakončoval JACKSON MARTÍNEZ, který i s trochou štěstí dostal míč do sítě!