Chicago – Boston 2:6 (kon.) | Buffalo – Nashville 1:2 (1:2 po s.n.) | NY Islanders – Vancouver 0:4 (kon.)
Pittsburgh – Florida 5:1 (kon.) | Colorado – Tampa 5:4 (kon.) | NY Rangers – Columbus 4:3 (2:1 po s.n.)
Minnesota – Dallas 6:2 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:1 (1:0, 1:0, 3:1)
Florida Panthers
Pondělí 23.02.2015, 00:05 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL
    K vítězství Penguins 5:1 přispěli i dva dvougóloví střelci - Patric Hornqvist a Jevgenij Malkin.

Československá stopa
    Tomáš Fleischmann (FLA) 0+0, 2 střely, čas na ledě 15:39
    Tomáš Kopecký (FLA) 0+0, 3 střely, čas na ledě 14:06 (02:45:44)

1. Jengenij Malkin (PIT) 2+1
    2. Patric Hornqvist (PIT) 2+1
    3. Marc-Andre Fleury (PIT) 34 zák., 1 gól, 97,1%

Dnešní utkání sledovalo 18592 diváků.

Třetí třetina už patřila domácímu Pittsburghu, který o svém vítězství definitivně rozhodl hned v jejím úvodu. V čase 40:19 tak zvýšil na 3:0 Paul Martin, a když o chvíli později přidal v přesilovce svou druhou trefou v utkání Patric Hornqvist, bylo jasné, že si Panteři již mohou nechat o bodech jen zdát. V polovině třetiny se podruhé v zápase trefil také Jevgenij Malkin. Hosté výborného Fleuryho překonali až v 53. minutě, kdy se po buly prosadil Scottie Upshall, jenž tak korigoval na konečných 5:1. Floridě nebyla nic platná velká střelecká převaha z prvních čtyřiceti minut.

Střely na branku ve 3. třetině – 10:8, celkem – 26:35.
    Souboj u mantinelu.

60:00

59:49
    Bjugstad to zkoušel bekhendem z poměrně ostrého úhlu, Fleury puk vyrazil za branku.

59:01
    Poslední minuta, zápas se již pouze dohrává.

58:07
    Do konce zápasu zbývají necelé dvě minuty.

57:24
    Ekblad za brankou zalehl Perrona a dlouho ho nechtěl pustit, vylučovat se ale nebude, místo toho byl odpískán ofsajd.

56:51
    Hornqvist touží po hattricku, ale tentokrát Montoyu nepřekonal. Vzápětí neuspěl ani dorážející Despres.

55:41
    Domácí už zápas v klidu dohrávají a zase nechávají hrát soupeře.

54:50
    Ještě jedna reklamní přestávka, o vítězství Penguins je s největší pravděpodobností rozhodnuto.

54:39
    Závar před domácí klecí. Puk se snažil dostat za čáru MacKenzie, ale Fleury byl úspěšnější.

53:43
    Florida bojuje o další korekci, Upshall ale z pravého kruhu minul.
    Scottie UPSHALL - 5:1

52:23
    Florida právě vstřelila branku!
    A Fleury má po nule! Vincent Trocheck vyhrál vhazování na SCOTTIEHO UPSHALLA a ten zametl kotouč za záda domácího gólmana. Puku ještě pomohla do sítě nešťastná teč od brusle obránce Bortuzza. Hosté se tak dočkali alespoň čestého úspěchu. Asistence: Vincent Trocheck.

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 10. Hornqvist (Letang), 40. Malkin, 41. Martin (Crosby, Hornqvist), 44. Hornqvist (Crosby, Malkin), 50. Malkin (Sill) – 53. Upshall (Trocheck)

Pittsburgh Penguins: Fleury (Greiss) – Letang, Martin, Bortuzzo, Pouliot, Despres, Scuderi – Hornqvist, Crosby (C), Perron – Comeau, Malkin (A), Kunitz (A) – Bennett, Sutter, Sill – Downie, Lapierre, Spaling. Trenér: Mike Johnston
    Florida Panthers: Montoya (Luongo) – Ekblad, Campbell (A), Gudbranson, Kampfer, Petrovic, Kulikov – Hayes, Bjugstad, Jokinen – Boyes, Barkov, Huberdeau – Upshall, Trocheck, Fleischmann – Thornton (A), MacKenzie (A), Kopecký. Trenér: Gerard Gallant

Rozhodčí: Skilliter, Sutherland – Devorski, Sericolo

Diváci: 18592