Guimarães – Marítimo 1:0 (kon.)
Vitória SC Guimarães
1:0 (1:0)
CS Marítimo
Pátek 27.02.2015, 21:30 • Estádio D. Afonso Henriques • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:30.

Utkání 26. kola portugalské nejvyšší soutěže, na které se v tomto onlajn přenosu zaměříme, nabídne střet Vitórie Guimarães a Marítima. Oba soupeře v tabulce dělí 10 bodů a pět příček.

Ačkoliv v posledních třech zápasech hrála Vitória Guimarães z portugalské špičky pouze s Portem, už tři zápasy je bez plného bodového zisku. Neuspěla ani proti Belenenses, ani proti Pacosu Ferreira. Prvně zmíněný se tak na Vitórii v tabulce mírně dotáhl. Utkání za tři body je tak pro domácí jediným možným východiskem.

Marítimo v posledním utkání prohrálo shodou okolností také s Belenenses, avšak hned v předcházejícím sedmigólovém utkání dokázalo zdolat Penafiel 4:3. Jinak jsou výsledky Marítima, dá se říci, jako na houpačce. Na jedné straně třeba vítězství 1:0 s Portem, na straně druhé debakl od Benfiky 4:0, ale jsou tu také prohry od slabších soupeřů. Střed tabulky portugalské ligy je našlapaný, takže i Marítimo potřebuje body jako sůl. Do zápasu ale bude vstupovat v roli malého outsidera.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Vitória SC Guimarães: Douglas – Bruno Gaspar, Josué, João Afonso, Breno – Cafú, André André, Otávio – Ivo Rodrigues, Tomané, Alex
    Náhradníci: Assis – Moreno, Sami, Plange, Bernard, Areias, Valente

CS Marítimo: Salim – João Diogo, Bauer, Raúl Silva, Rúben Ferreira – Gegé, Alex Soares, Bruno Gallo – Edgar Costa, Marega, Ebinho
    Náhradníci: Welligton – Dyego Sousa, Weeks, Luis Olim, Cristian, Xavier, Eber Bessa

Rozhodčí: Bruno Paixão – Godinho, Pereira.

-1
    Domácí hráči dnes budou hrát v bílých dresech, hosté z Marítima v pruhovaném červeno-zeleném provedení.

1

1
    Domácí Vitória bude hrát v prvním poločase směrem doleva, hosté svou aktivitu směrem dopředu budou směřovat na pravou branku z pohledu kamer.

1
    Hned ze startu byli hosté chyceni v ofsajdu. Míč nedaleko pokutového území pošle k brance soupeře Douglas.

2
    Vhazuje domácí bek Breno.

4
    Ofenzivní snahy Marítima se tříští na hranici šestnáctky o zatím spolehlivě fungující obranu Vitórie.

5
    První rohový kop zápasu vybojovali hosté.

5
    Střela Alexe Soarese zpoza šestnáctky zcela postrádala přesnost.

7
    Znovu vykopává Douglas.

9
    S míčem se prozatím více potkávají domácí hráči, Marítimo je zase důraznější před brankou.

11
    Pozornost hostujícího gólmana chtěl prověřil Alex, střela mu ale vůbec nesedla a míč se jen tak tak dokutálel k Salimově brance.

12
    Vitória se drží na polovině soupeře.

13
    Salim se nyní vydal z branky naproti unikajícímu Alexovi a děkovat může pozičně dobře hrající obraně, která míč Alexem vrácený před prázdnou branku dopravila do bezpečí.

15
    Průběh zápasu je stále podobný, na první větší šanci stále čekáme.

18
    Prvním napomínaným hráčem je za faul na polovině hřiště Rúben Ferreira (CS Marítimo).

20
    Žlutou kartu za nepřiměřeně dohraný souboj dostává také Bruno Gaspar (Vitória SC Guimarães).

21
    Aktivní fanoušci jsou prozatím největší a jedinou ozdobou zápasu.

22
    Pozornost proti střele z pravé strany musel prokázat Douglas.

23
    Rychlý brejk Vitórie skončil neúspěchem, míč do hry uvede druhý gólman Salim.

25
    Znovu to Marítimo zkusilo po pravé straně. Z dálky napřáhl ke střele kapitán João Diogo. Branku netrefil.

26
    A tuto akci červeno-zelených zastavuje ofsajd.

27
    Fauly: 5 – 8

27
    Salim se s míčem prozatím potkává téměř výhradně při odkopech od branky.

28
    Na půlce fauloval André André, u míče zůstanou hosté.

29
    O průnik k brance se pokusil Tomané, ale byl zastaven. Aut pro domácí.

31
    Aktivnější pasáž za sebou měli hosté, nyní už ale několik delších desítek vteřin útočí Vitórie.

32
    Žlutou kartu za nakopnutí Tomaného dostává Raúl Silva (CS Marítimo).

32
    Vitória má navíc výhodu standardky od pravé lajny na hranici šestnáctky.

33
    Míč u přední tyče potohově lapil Salim.

34
    Tomané byl znovu faulován, tentokrát ve vzdušném souboji.

34
    Vitória Guimarães právě vstřelila branku!
    Exekuce standardní situace se ujal Alex, jenž posadil míč přesně na hlavu JOSUÉHO, který se sám zjevil před brankářem a nemýlil se.
    JOSUÉ - 1:0

37
    Domácí hráči jsou zatím solidně okopávaní, s ohledem na výsledek je ale bolest zcela určitě poloviční.

37
    K zakončení z velkého úhlu z levé strany se odhodlal Ivo Rodrigues a vybojoval rohový kop.

39
    Rozehrávka rohu nevyšla, Guimarães je ale stále u míče.

40
    Josuého nepřesná střela ukončuje ofenzivní choutky Vitórie.

41
    Žlutou kartu dostává Edgar Costa (CS Marítimo), po jehož ataku na Joãa Afonsa se na straně domácích schyluje k nucenému střídání.

42
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: zápas skončil pro otřeseného Joãa Afonsa, přichází Moreno.

45
    Žlutou kartu dostává Gegé (CS Marítimo).

45
    Hráči Marítima se se soupeřem vůbec nepárají a berou to „pěkně“ od podlahy.

45
    Žlutou kartu za následné protesty dostává i Bruno Gallo (CS Marítimo), který je už pátým potrestaným hráčem hostů!

45+1
    Rozhodčí nastavil jednu minutu, která už ale téměř uběhla a přes neustálou diskuzi hostů s rozhodčím se míč ani nepohnul.

45+2
    Standardky se znovu ujal Alex, jehož střela ale Salimovi žádné starosti nenadělala.

45+3
    Rozeběhla se už třetí minuta nad rámec stanovených pětačtyřiceti.

45+3
    Žlutou kartu dostává Moussa Marega (CS Marítimo) téměř zároveň s poločasovým hvizdem za to, že míč sebral do rukou a ze vzteku ho z poloviny hřiště odkopl daleko za branku.

45+3

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

7 žlutých karet za první poločas je skutečně hodně. Zároveň je to však to nejzajímavější, co lze za uplynulou pětačtyřicetiminutovku hodnotit. Hned šestkrát byli napomínaní hosté, kteří se s tím rozhodně nepárají, faulují poměrně často a především v závěru prvního dějství na nich byla jasně vidět frustrace. Vitória byla v prvním poločase o něco lepším týmem a po zaslouženém gólu vede 1:0.

Druhý poločas začne přibližně v 22:33.

46

47
    Také v prvních minutách druhé půle se hraje především před brankou stráženou Salimem.

48
    Druhou žlutou a následně červenou kartu dostává Marega (CS Marítimo). Druhou kartu dostal po faulu na Cafúa, té první nyní zřejmě lituje o to více, protože přišla za jeho vlastní hloupost a odkopnutý míč na konci prvního poločasu. Téměř celý druhý tak Marítimo dohraje v deseti.

50
    Z velkého úhlu se do zakončení opřel Ivo Rodrigues, ale přestřelil.

52
    Žlutou kartu dostává João Diogo (CS Marítimo).

52
    Marítimo si zřejmě dalo za cíl, aby každý hráč základní sestavy viděl v utkání žlutou kartu. Někteří šli hned dvakrát.

53
    Domácí nechtějí zůstat pozadu. Žlutou kartu za nepovolené zastavení protiútoku soupeře dostává Ivo Rodrigues (Vitória SC Guimarães).

54
    Marítimo dostává výhodu přímého kopu z necelých dvaceti metrů!

55
    Rozehrávky formou přímé střely se ujal Rúben Ferreira. Míč pravděpodobně šel do zámezí těsně vedle branky po teči jednoho z domácích obránců, rozhodčí ale teč neviděl a přikázal odkop od branky.

57
    Do šestnáctky Marítima se chystal proniknout André André, Gegé mu ale zakřižoval cestu a bude z toho jen rohový kop.

57
    A po něm tato akce Vitórie končí definitivně. Od branky rozehraje Salim.

58
    Technickou střelou zkoušel Alex poslat míč pod břevno, branku ale přestřelil.

59
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Ivo Rodrigues, přichází Bernard.

60
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Bruno Gallo, přichází Dyego Sousa.

62
    Přímý kop získávají hosté po zákroku Josuého, který sice míč ve skluzu zasáhl, následně ale kopačky nechal příliš vysoko a počínal si nedovoleně.

64
    Marítimo je po dvaceti minutách druhého poločasu zcela bezzubé.Velký vliv na to samozřejmě má také fakt, že hosté hrají od 48. minuty v deseti.

66
    Tvrdost hry hostujícího celku teď poznal poměrně důrazně také Alex.

67
    Vitórii se naskýtá šance standardní situace z pravé strany ze vzdálenosti čtrnácti metrů od brankové čáry.

68
    U odraženého míče byl nejdříve Cafú, ale ani s jeho střelou neměl Salim výraznější problémy.

70
    V největší šanci Marítima ve druhém poločase, ale možná i v celém zápase se ocitl Edgar Costa. Na hranici šestnáctky se stal adresátem zpětné přihrávky, střelu ale neumístil ideálně a Douglas si s ní nadvakrát poradil.

72
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Ebinho, přichází Eber Bessa.

73
    Hlavička v záklonu Raúla Silvy mířila daleko od branky.

74
    V hlavičkovém souboji byl nedovoleně faulován Cafú.

74
    Střídání v týmu Vitória SC Guimarães: ze hřiště odchází Otávio, přichází Sami.

76
    Tentokrát João Diogo sám poznal, jak tvrdý dokáže fotbal být.

79
    S blížícím se koncem zápasu tempo pomalu opadává, s čímž souvisí také úbytek žlutých napomenutí. Byť v případě hostů už téměř není koho žlutit, aby z toho nebylo další vyloučení.

80
    Po čase si míč osahá brankář Marítima Salim.

82
    S přibývajícími minutami uvadá také pozornost domácích obránců, což by se ale nemuselo dvakrát vyplatit.

83
    Centru před branku zabránil Patrick Bauer a ihned nabádá své spoluhráče, aby nepolevovali v nasazení.

83
    Vitória se drží na polovině Marítima.

84
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Alex Soares, přichází Xavier.

86
    Marítimo utkání dohraje dokonce v devíti. Druhou žlutou a následně červenou kartu za skluz zezadu na Samiho dostává Raúl Silva (CS Marítimo).

86
    Navíc se jednalo o faul v pokutovém území a následuje penalta pro Vitórii!
    Penaltový zákrok.

87
    Zahrávání penalty se ujal André André, ale už dopředu bylo evidentní, na kterou stranu míč pošle a brankář Salim tak byl u své pravé tyče včas.
    Salim chytá penaltu!

88
    Žlutou kartu za nemístné protesty dostává João Afonso (Vitória SC Guimarães), který v prvním poločase v zápase skončil na nosítkách. Nyní už je ale na střídačce plný energie.

90+1
    Rozhodčí ve druhém poločase nastaví tři minuty.

90+3
    Do konce zápasu zbývá posledních pár vteřin a míč je na polovině Marítima. O vítězství domácích je rozhodnuto.

90+3

Marítimo dnešní zápas vůbec nezvládlo. Kvůli nedisciplinovanosti svých hráčů dohrávalo utkání v devíti hráčích, když ze sedmi potrestaných hráčů hned dva byli napomínaní dvakrát a zamířili předčasně do sprch. Zápas rozhodl už v prvním poločase Josué, proto si mohl v závěru zápasu André André dovolit neproměnit pokutový kop.

To je z mé strany vše, přeji hezký zbytek pátečního večera. (23:25:06)