9:2 (4:1, 4:0, 1:1)
HK Spišská Nová Ves
sk Úterý 03.03.2015, 18:00 • Zimný štadión Detva • 1. liga play-off (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Vážení športoví fanúšikovia, srdečne vás vítame pri treťom finálovom zápase 1. hokejovej ligy! Súboje sa zo Spiša medzi Spišskou Novou Vsou a HC 07 Orin Detvou presunuli pod Poľanu, kde pokračujú ďalšími dvoma stretnutiami a aj dnes Vám zo 4. zápasu série opäť neunikne nič podstatné.

Vo finále je stav na zápasy medzi oboma klubmi 2:1 v prospech Detvy.
    Po prvom súboji, ktorý vyhrali Spišiaci 2:1 sa ujali vedenia v sérii. Všetko podstatné v tomto súboji sa odohralo v prvej tretine, kedy padli všetky góly. Lenže, ale ani v zvyšné dve dvadsaťminútovky sa diváci rozhodne nenudili. Atraktívny hokej pred skvelou kulisou bol však často prerušovaný vylúčeniami, videli sme ich až 10. Paradoxom ale je, že ani jedna presilovka nebola využitá. Dokonca sme videli aj trestné strieľanie v prospech Detvy, ale hosťujúci Fekiač v ňom skvelého Blažíčka nedokázal oklamať.

1. zápas: HK Spišská Nová Ves – HC 07 Orin Detva 2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
    7. Hrubý, 14. Vartovník (Hamrák) – 11. Hajnik (Srnka, Petro)

Prvý zápas videlo priamo na štadióne 3069 divákov! To je kulisa, za ktorú by sa nemuseli hanbiť ani extraligisti. Atmosféra bola skutočne elektrizujúca.

Aj v druhom stretnutí začali úspešnejšie domáci, ktorí sa ujali vedenia na začiatku 8. min., keď po strele Vaica poslal puk za Volentiera domáci Findura. Po góle nasledoval aj osobný trest pre brankára Detvy, ktorý ako sám po stretnutí povedal: "Ja som si vedomý, že gól platiť nemal. Hráč išiel do mňa faulom. Dve minúty mali ísť na domácu stranu. Nie že gól platil. Rozhodca sa upískol. Ja som potreboval dostať zo seba emócie,“ uviedol Viktor Volentier. V polovici prvej tretiny prišlo vylúčenie obrancu Detvy Predajnianskeho a následne aj trestné strieľanie pre domácich, ktoré Findura už úspešne nezrealizoval. Detve trvalo pár minút kým sa otriasla z týchto minút. V závere druhej tretiny domáci svoje vedenie zvýšili v presilovke, keď po strele Horvátha puk do prázdnej brány dorazil Koky. Ešte v druhej tretine sa podarilo Detve znížiť, po spolupráci s Fekiačom sa presadil Themár 2:1. V polovici tretej tretiny domáci Bednár vyhodil puk a dostal dve minúty. Detva v presilovke trestala a opäť to bol Themár. V závere sa pokúšali domáci strhnúť víťazstvo na svoju stranu, ale nestalo sa a tak prišlo predĺženie. Tu gól nepadol a nasledovali nájazdy. Jediným úspešným strelcom sa stal znovu Andrej Themár a ten rozhodol o tom, že druhé stretnutie patrilo Detve.

Druhý zápas videlo priamo na štadióne 3624 divákov! Čo bolo o 555 divákov viac ako v prvom zápase.

2. zápas: HK Spišská Nová Ves – HC 07 Orin Detva 2:3 po s.n. (1:0, 1:1, 0:1 – 0:0 – 0:1)
    8. Findura (Vaic, Smotrila), 38. Koky (Horváth, Krempaský) – 40. Themár (Fekiač), 51. Themár (Tupý), rozh. náj. Themár

Po dvoch stretnutiach na Spiši sa celá séria presťahovala pod Poľanu a v pondelok sa tam odohralo tretie stretnutie. V prvej tretine sme videli väčšiu aktivitu hostí, ale bez gólovej koncovky aj vďaka výbornému Volentierovi. Do druhej tretiny nastúpila akoby iná Detva. V 23. min. po strele Zorvana tečoval puk Kamaet a Detva viedla. Na začiatku 29. min. sa presadil Žilka, ktorý však v stretnutí predčasne skončil po súboji s Gurčíkom v závere tretej tretiny. V tej istej minúte ponúkol Nagy presilovku Detve a už po pár sekundách ju využil Themár. Ten istý hráč v tretej tretine spečatil výsledok, keď prestrelil Blažíčka. V závere sa zranil spomínaný Žilka a aj obranca Tomáš Tupý.

Detva – Spišská Nova Ves 4:0 (0:0, 3:0, 1:0)
    23. Kanaet (Zorvan, Parkhouse), 29. Žilka (Hataš), 29. Themár (Říha), 48. Themár (Říha). Diváci:1050

Po zápase sme videli úsmev na tvári Dominika Kanaeta, autora prvého gólu, ktorý bol zlomovým a naštartoval Detvu. "Po skvelej akcii Ivana Zorvana som tečoval puk a ten zapadol za brankára. Po tomto góle sme sa oklepali a už to išlo. Po týchto góloch sa nabudíme a už to ide a aj dnes sa to potvrdilo."

V závere stretnutia prišlo nešťastné zranenie Jakuba Žilku, ktorý po súboji s Gurčíkom zostal ležať na ľade a z ľadu mu museli pomôcť spoluhráči. Dominik Kanaet opísal, čo sa stalo. "Hostia hrali posledné minúty dosť zákerne doplatili na to zranení Jakub Žilka, ale aj Tomáš Tupý. Rozhodcovia to videli aj trestali. Myslím si, že súper má na viac, aby hral vo finále takto zákerne."

Pred vyšetrením v nemocnici opísal svoje zranenie aj Tomáš Tupý, ktorý sa ponáhľal tesne po stretnutí do Martina na vyšetrenie. "Po jednom zo súbojov s Vartovníkom ma súper dohrával a mne ruplo v ramene. Následne som ešte šiel na jedno striedanie, ale nešlo to. Teraz ma čaká vyšetrenie u doktora v Martine a zajtra sa na ľade s vysokou pravdepodobnosťou neobjavím."

Sklamanie sa dalo čítať z tváre toho najskúsenejšieho hráča , ktorý v mužstvo Spišiakov je a to kapitán Ľubomír Vaic. "Dnes rozhodli tri góly v druhej tretine, ktoré sme inkasovali a hlavne tie dva v krátkom slede na 2:0 resp. 3:0. Začali sme stretnutie veľmi dobre. Mali sme niekoľko vynikajúcich možností. Potom však prišli spomínané góly po našich hlúpych chybách. Domáci však hrali veľmi dobre v defenzíve a teraz je na nás, aby sme sa otriasli a zajtra dali viac gólov ako súper a sériu vyrovnali."

Zápas sa začína o 18:00. My vám z neho prinesieme všetky podstatné informácie prostredníctvom nášho textového prenosu. Ostaňte s portálom Onlajny.eu a určite Vám z duelu neunikne nič podstatné.

Úvodné zostavy:

HC 07 Orin Detva: Volentier (Korytár) – Hataš, Pač, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Mačkovič – Hájnik, Srnka "K", Buda – Parkhouse, Kanaet, Graham – Říha "A", P. Fekiač "A", Themár – Jakubík, Petro. Tréner: D. Kapusta

HK Spišská Nová Ves: Blažíček (Gavalier) – Hrubý, Bednár, Gurčík "A", Cvengroš, Rojkovič, Horváth, Kramár, Halász – Lekovjanský, koky, Vartovník – Findura "A", Vaic "K", Smotrila – Klinga, Hamrák, Krempaský – Podsedlý, Nagy, Ihnaťo. Tréner: P. Křemen.

Rozhodca: D. Konc, M. Novák – L. Kacej, M. Stanžel.

Máme tu už zostavy oboch tímov. Na rozkorčuľovaní v drese Spišskej Novej Vsi nechýba od včera nik. V domácom drese dnes ako bolo avizované dnes nenastúpia Jakub Žilka, Tomáš Tupý pre zranenia a Richard Pinka je chorý. Na ľade však v drese vidíme Juraja Petra. Uvidíme však ako často sa na ľade objaví.

Hlásateľ menuje hráčov hostí, ktorí dnes nastúpia.

Na ľad vykorčuľovali rozhodcovia stretnutia a po nich aj hostia.

Už tu máme aj domáce mužstvo. Ako prvý je na ľade Viktor Volentier. Posledný, ktorý sa objavil je jeho dvojka Vladimír Korytár.

Budeme svedkami hymny Slovenskej republiky.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:21
    Po Leskovjanského strele poslal Volentier puk na ochrannú sieť.

00:33
    Spišská Nová Ves dala gól!

Bleskový úvod hostí. MICHAL FINDURA vybojoval za bránou puk, dostal sa pred Volentiera a strelou po ľade otvoril skóre.

01:38
    Pačovu strelu tečuje Říha mimo bránu. Puk sa pokúsil poslať do odkrytej brány Themár, ale trafil len obrancu do nohy.

02:23
    Po bekhendovom zakončení Hrubého zasahuje Volentier.

02:42
    Detva dala gól!

A je vyrovnané. Po prihrávke Budu trafil JOZEF SLÁDOK presne ponad rameno Blažíčka.
    Asistencia: Slavomír Buda.

03:02

A po ďalšom útoku Detvy sa dostávajú domáci do vedenia. Strelou k bližšej tyčke prekonal brankára hostí DAVID GRAHAM.
    Asistencia: Branden Parkhouse.

04:45
    Detva sa drží v útočnom pásme. Kanaet vyhral vhadzovanie, ale domáci prišli o pásmo.

05:05
    Postavenie mimo hry domáceho celku.

05:50
    Sládok len nahodil puk do pásma, kde za ním korčuľoval Fekiač.

06:10
    Za podrazenie dostava Marek Nagy dve minúty.

06:24

Domáci po pár sekundách s uzdraveným JURAJOM PETROM využili presilovku pri vylúčení Nagyho podobne ako včera.
    Asistencia: Marek Hataš.

06:24
    Blažíčka v bráne hostí nahradil Gavalier.

06:50

Koncert Detvy pokračuje aj ďalej. Štvrtý presný zásah po prihrávke Grahama pridal BRANDEN PARKHOUSE.
    Asistencia: David Graham.

06:50
    Oddychový čas Spišskej Novej Vsi.

08:23
    Domáci sú stále v útočnom pásme a hostia nechápu, čo sa to dnes v Detve deje.

09:59
    Ďalšia gólová možnosť domácich, v ktorej bol Parkhouse, Gavalier je však teraz úspešný.

10:38
    Závar hostí pred Volentierom vyriešil vyhodením puku Fekiača.

11:29
    Nagyho strela končí v lapačke výborne chytajúceho Volentiera.

12:27
    Hra sa presúva z domáceho obraného pásma do útočnej tretiny, ale tam sa hráčom hostí podarilo puk dostať preč. Následne musel Volentier podržať puk pred Vartovníkom.

12:53
    Za hru vysokou hokejkou do tváre Grahama dostáva Branislav Horváth 2+2 min. a Dominik Kanaet dve minúty za údery.

13:11
    Samostatný nájazd Vaica v oslabení zneškodnil Volentier.

13:33
    Na druhej strane zakončil Predajniansky. Gavalier je pripravený.

14:03
    Hostia vyhodili puk a zbierajú tak sekundy pri vylúčení Horvátha.

14:53
    Je tu záver presilovky Detvy a hostia sú v plnom počte.

15:44
    Domáci napádajú pri zakladaní útočných akcií súpera.

16:42
    Súboj pri mantinely Graham prehral. Následne sa puk dostal medzi kruhy na hokejku Krempaského. Domáci brankár bol po strele hráča hostí pripravený a všetko vyriešil.

17:21
    Nahodený puk na Volentiera domáci brankár radšej podržal a hru prerušil.

17:30
    Buda získal puk vo vlastnom pásme. Potiahol s ním až do pásma súpera, kde oň bojuje v rohu.

18:47
    Po prihrávke Grahama vychytal Gavalier domáceho kapitána Srnku.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:14
    David Graham odchádza v závere tretiny za podrazenie na dve minúty.

19:45
    Pač vyhadzuje puk a domáci sa tak ubránia v tejto časti hry presilovke súpera.

19:57
    Ešte je tu jedna strela z diaľky od hostí, ale puk skončil veľmi nepresne.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Kto dnes nevidel úvodných sedem minút stretnutia, tak neuverí, čo sa dialo na ľade. Už v úvodnej minúte šli hostia do vedenia. Lenže následne domáci v priebehu pár sekúnd v 3 a na začiatku 4 min. otočili vývoj vo svoj prospech. V 7. min. zúžitkoval presilovku Petro a Detva viedla o dva góly. To však nebolo všetko. V tej istej minúte pridal ďalší gól Pakhouse. V ďalšom priebehu gól nepadol a po 20 min. tak vedie Detva 4:1.

Pred nami je druhá tretina.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:46
    Presilovka hostí sa končí. Za vyhodenie puku dostáva brankár Lukáš Gavalier dve minúty.

21:01

Detva v hre 4 na 4 zvýšila svoje vedenie, keď sa po prihrávke Budu presadil IVAN ZORVAN.

21:14
    Detva v plnom počte.

21:48
    Po strele Predajnianskeho mal Gavalier zakrytý výhľad, ale strelu zneškodnil.

22:28

Detva pokračuje v hokejovom koncerte, ktorý sa musí všetkým páčiť. Po kombinácii Themára a Říhu dostal puk MAREK PAČ a vyhnal Gavaliera z brány.
    Asistenci: Lukáš Říha, Andrej Themár.

22:28
    Do brány hostí sa vracia Robin Blažíček.

22:48
    Prečíslenie Detvy. Hájnik ponúkol puk do jasnej pozície Srnkovi. Ten však puk zle trafil.

23:51

Neuveriteľné! Prebieha len 24. min. a Detva strieľa už siedmy gól. Presadil sa druhý útok. Autorom gólu je BRANDEN PARKHOUSE.
    Asistencie: David Graham, Dominik Kanaet.

25:10
    Domáci zahadzujú ďalšie šance, keď triafajú mimo, alebo do Blažíčeka.

25:12
    Patrik Fekiač dostáva dve minúty za sekanie.

26:10
    Detva hrá aj v oslabení pohode. Puk drží vo svojej moci.

27:12
    V čase, keď naskakoval Fekiač na ľad hľadal Petro Srnku, ale Blažíček puk blokuje. Následne si chcel Petro položiť brankára hostí, ale ten ho vytlačil z uhla.

29:20
    Bednár na útočnej modrej netrafil puk. Získal ho Hájnik a prenikol do útočného pásma. Našiel Budu, ale ten poslal puk na ochrannú sieť.

29:47
    Graham sa natlačil pred Blažíčka. Nepodarilo sa mu prestrčiť puk medzi nohy brankára hostí. Lenže puk sa odrazil na hokejku Zorvana, ktorý bombou minul bránu.

31:18
    Hostia sa dokázali usadiť v útočnom pásme. Domáci ich však vytlačili do rohu. Nahodené puky na Volentiera obrana posiela cez všetky čiary.

33:21
    Kombinačná akcia Graham – Kanaet – Parkhouse sa skončila neúspešne. Hostia získali puk a vyhodili ho z tretiny.

34:19
    Hostia na chvíľu nedovolil domácim rozohrať puk von z obranného pásma. Lenže to netrvalo dlho a hra je pred Blažíčkom.

35:41
    Zakázané uvoľnenie hostí a vidíme, že hokej chutí aj uzdravenému Jurajovi Petrovi.

36:27
    Podsedlý si nakorčuľoval pred Volentiera. Spred bránkoviska však poslal puk veľmi nepresne. Domáci brankár zasahovať nemusel.

37:11
    Themár našiel Mačkoviča na modrej čiare a domáci obranca triafa len na ochrannú sieť.

37:22

Hataš vysunul do šance kapitána BRANISLAVA SRNKU a ten to zavesil pod hornú tyčku Blažička.
    Asistencie: Marek Hataš.

39:00
    Říha našiel v jasnej možnosti Themára, ale dnes to domácemu strelcovi zatiaľ nepadlo.

39:01
    Posledná minúta druhej tretiny.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Máme za sebou 40 min. hry a v Detve to vyzerá, že by sme mohli byť svedkami aj dvojciferného výsledku. Domáci aj v druhej tretine koncertovali a na ľade pridali ďalšie góly. Presadili sa postupne Zorvan, Pač, Pakhouse a v závere aj Srnka.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:33
    Za nedovolené bránenie v hre dostáva Marek Pač dve minúty.

41:46
    Hostia v presilovke zakombinovali. Puk sa dostal na hokejku Smotrilu, ktorý trafil len Volentiera.

42:22
    Detva vyhodila puk a blíži sa koniec presilovky.

42:33
    Domáci sú v plnom počte.

43:56
    Hataš našiel vzduchom Srnku. Ten si pekne puk spracoval, ale spätná prihrávka na Hataša už neprešla.

44:49
    Krásny semafór predviedol Volentier po strele kapitána Vaica.

45:16
    Postavenie mimo hry hostí.

45:35

Predajniansky napriahol od modrej čiary. Puk preletel ponad lapačku Blažíčka, následne sa odrazil od mantinelu na hokejku Říhu a ten pred bránou našiel SLAVOMÍRA BUDU, ktorý pomedzi nohy pridal ďalší gól.
    Asistencie: Lukáš Říha, Jakub Predajniansky.

48:00
    Hostia nahodili len puk spoza červenej čiary, ale zakázané uvoľnenie to nieje. Puk bol tečovaný.

48:49
    Martin Hájnik sa dostal cez obranu hostí, ale ani na dvakrát neprekonal Blažíčka a vytúžený desiaty gól nedal.

49:18
    Juraj Petro vyfasoval 10. min. osobný trest za nešportové správanie. Petro povedal súperovi "Pozri sa na tabuľu koľko je", toto započul rozhodca a udelil mu osobák.

49:50
    Kanaet sa dostal spoza brány do zakončenia, ale Blažíčeka nenachytal na hruškách.

50:34
    Vartovník z pravej strany zakončil, ale Volentier pri tyčke rieši situáciu s prehľadom.

51:42
    Blažíček vytesnil strelu Srnku do šibenice mimo bránu.

52:14
    V ďalšej možnosti je Srnka. Tento raz mal puk na dlhú hokejku.

53:02
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Spišiakov. Domáci však puk získali a zakladajú ďalšiu akciu.

54:04
    Leskovjanského strelu Volentier vyrazil mimo bránu.

Dnešné stretnutie sleduje 960 divákov.

55:00
    Po kombinácii Vaic – Smotrila sa predviedol Volentier skvelým rozštepom.

56:01

Hosťom sa podarilo znížiť, keď strelu VLADIMÍRA KLINGU tečovala jedna z hokejok domácich hráčov a puk skončil za Volentierom. Domáci brankár sa čertí na spoluhráčov.
    Asistencie: Peter Rojkovič, Matej Hamrák.

57:24
    Za príliš veľa hráčov dostávajú hostia dve minúty.

58:01
    Posledné dve minúty tretej tretiny.

59:03
    Presilovka domácim v závere nevychádza podľa predstáv a 10tky svedkami asi nebudeme.

59:24
    Hostia v plnom počte.

59:30
    Diváci podobne ako včera vstali a potleskom ďakujú hráčom Detvy za perfektný výkon a víťazstvo 9:2.

60:00

Stretnutie sa skončilo výsledkom 9:2 a po tomto víťazstve má Detva pred štvrtkovým zápasom na Spiši dva barážové mečboly.

Dušan Kapusta (tréner HC 07 Orin Detva): "Urobili sme ďalší dôležitý krok. Rozhodla prvá tretina, kde sme hneď v prvej minúte inkasovali. Tento gól nami našťastie neotriasol. Veľmi rýchlo sa nám podarilo vyrovnať a otočiť výsledok. Od vtedy sme začali kontrolovať hru aj výsledok stretnutia. Po prvom góle som sa snažil chlapcov nabudiť, čo sa mi podarilo. Ani včera nebola prvá tretina v našom podaní veľmi slávna. Potom to začalo padať a v konečnom dôsledku nejde o to, koľko sme vyhrali, ale hlavne, že sme vyhrali a vedieme 3:1 na zápasy."

Peter Křemen (tréner HK Spišská Nová Ves): "Predstavy o dnešnom zápase sme mali úplne iné. Po včerajšej prehre sme dnes chceli vyhrať. Začali sme veľmi dobre. Dali sme prvý gól už v prvej minúte. Potom v priebehu štyroch minút sme štyrikrát inkasovali. Detva, keď vyhráva o tri – štyri góly, hrá sa proti nej veľmi ťažko. Mrzí ma jedna vec, že sme odohrali nedôstojné finále. 9:2 je hrozný výsledok, ale ráta sa prehra. Teraz sa musíme pripraviť na domáci piaty zápas vo štvrtok. V zložení zostavy nemám veľmi čo riešiť. Jednoducho sa musíme psychicky pozbierať a odohrať zápas s víťazným koncom v náš prospech. Chceme sa ešte sem do Detvy v sobotu vrátiť." (21:35:07)

Marek Antalík

Branky a nahrávky: 3. Sládok (Buda), 4. Graham (Parkhouse), 7. Petro (Hataš), 7. Parkhouse (Graham), 22. Zorvan (Buda), 23. Pač (Říha, Themár), 24. Parkhouse (Graham, Kanaet), 38. Srnka (Hataš), 46. Buda (Říha, Predajniansky) – 1. Findura, 57. Klinga (Rojkovič, Hamrák)

HK Detva: Volentier (Korytár) – Hataš, Pač, Sládok, Zorvan, Predajniansky, Mačkovič – Hájnik, Srnka "K", Buda – Parkhouse, Kanaet, Graham – Říha "A", P. Fekiač "A", Themár – Jakubík, Petro. Tréner: D. Kapusta
    HK Spišská Nová Ves: Blažíček (7. Gavalier) – Hrubý, Bednár, Gurčík "A", Cvengroš, Rojkovič, Horváth, Kramár, Halász – Lekovjanský, koky, Vartovník – Findura "A", Vaic "K", Smotrila – Klinga, Hamrák, Krempaský – Podsedlý, Nagy, Ihnaťo. Tréner: P. Křemen.

Rozhodčí: D. Konc, M. Novák – L. Kacej, M. Stanžel