Mayrová-Achleitnerová – Koukalová 0:2 (kon.)
2
6 6
Úterý 03.03.2015, 11:42WTA Kuala Lumpur (tvrdý povrch)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 10:00.

Zdravím všechny tenisové fanoušky i fanynky, dnes je v malajsiském Kuala Lumpur na programu druhá polovina zápasů prvního kola a my se zaměříme na zápas české hráčky Kláry Koukalové, proti které se postaví Rakušanka Patricia Mayrová-Achleitnerová.

Česká tenistka je velmi zkušenou hráčkou, byť na žádné opravdu velké trofeje nedosáhla. Celkem vyhrála na turnajích WTA tři tituly, dva v roce 2005 a ten poslední loni v brazilském Florianopolis. Vstup do letošního roku se ovšem naší hráčce vůbec nedaří. Klára dokázala vyhrát jediný zápas proti Australance Stormové, která je na žebříčku na 471. místě. Ve zbylých šesti utkáních Češka prohrála a zvláště poslední porážka, před deseti dny v Kataru, proti Hsiehové v poměru 0-6 2-6 byla velmi výrazná.

Tato hráčka je na tom podobně jako její dnešní soupeřka, na Grandslamech zaznamenala největší úspěch účastí ve druhém kole a na úrovni WTA nikdy nehrála ve finále. Její největší úspěchy tak přichází na turnajích ITF, kde získala dohromady patnáct titulů, devět ve dvouhře a šest ve čtyřhře. Také Rakušanka nemá vůbec povedený úvod. Všech pět zápasů prohrála a ten poslední, v rámci Fed Cupu, navíc kvůli zranění nedohrála. Od té doby žádný zápas nehrála, bude tedy zajímavé sledovat, v jakém stavu a formě dnes nastoupí.

Vzájemné zápasy

Vzájemné zápasy byly vždy vyrovnané a rovnováha je i v počtu vítězství, obě hráčky dokázaly vyhrát dva zápasy. V loňském roce dvakrát triumfovala Rakušanka, výhry naší tenistky jsou z roku 2010.

Začátek utkání bude muset být posunut, čeká se na dohrání duelu Mestachová – Eguchiová. Aktuálně se hraje druhý set a stav je 4:4, první set vyhrála Mestachová

Bohužel utkání Mestachová – Eguchiová je kvůli dešti přerušeno a zatím není jasné, kdy bude opět pokračovat. O novém začátku utkání budeme včas informovat.

V Kuala Lumpur se již hraje, zápas Mestachová – Eguchiová dospěl do třetího setu. Deul Kláry Koukalové tak začne přibližně kolem poledne.

Japonka Eguchiová otočila vývoj zápasu, vítězí ve třech setech a za pár minut přijdou na kurt číslo dva účastnice našeho utkání.

0:0

15-0
    První výměnu zápasu získává Rakušanka, byť musela jít přes druhé podání.

30-0
    I druhý fiftýn si připisuje Mayrová-Achleitnerová.

30-15
    Klára dokázala využít druhého podání soupeřky a snižuje.

40-15
    Mayrová-Achleitnerová má dva gemboly.

1:0
    Hned první využívá, úder Koukalové končí v autu.

15-0
    Povedený return Rakušanky, který jí přináší zisk výměny.

30-0
    Znovu bod přímo z returnu, druhé podání Češky nemělo dostatečnou sílu.

30-15
    Tentokráte už riskantní return Rakušance nevyšel a míč z její rakety končí za základní čarou.

30-30
    Fiftýn pro českou hráčku.

30-40
    Těsný aut Mayrové-Achleitnerové, Klára má gembol.

1:1
    Díky dobrému podání získala česká hráčka výhodu a donutila svou soupeřku k chybě.

15-0
    Jedna z mála delších výměn. Koukalová se dobře bránila, ale nakonec jeden z jejích úderů končí v síti.

15-15

15-30
    Těsný aut od Mayrové, míč končí za základní čarou.

15-40
    Stejná situace, opět poměrně zbytečný aut z příliš velké agresivity. Klára Koukalová má dva brejkboly.

30-40
    První z nich zůstává nevyužit. Klára přiriskovala return a poslala jej do deblového území.

1:2
    Opět nevynucená chyba Rakušanky, která tlačila míč k lajně, ale úder se do kurtu nevešel. První brejk utkání.

1:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Klára Koukalová.

15-0
    Mayrová-Achleitnerová dokázala přetlačit Kláru ve výměně a donutila ji k chybě.

15-15
    Pěkná výměna končí dalším autem Mayrové.

15-30
    Klára si výborně připravila útok a posléze umístila balon přesně k čáře.

30-30
    V další výměně se musela bránit, její soupeřka postupně svou výhodu zvětšovala a donutila Kláru k chybě.

30-40
    Gembol pro českou hráčku.

1:3
    A ten naše tenistka využívá. Forhend její soupeřky zastavila síť.

0-15
    Velmi nepovedený úder Mayrové-Achleitnerové, míč končí daleko v autu.

0-30
    Další chyba, tentokráte zamířila do sítě.

0-40
    A po returnu Koukalové přichází třetí chyba. Příliš dlouhý balon až za základní čáru.

15-40
    Čistá hra to nebude, Kláře se nepovedl return.

1:4
    Druhý brejkbol už našel uplatnění. Krásný return, který sedl přesně na lajnu znamená náskok již dvou brejků.

1:4

1:4

15-0
    Ani při třetí hře vlastního podání, nezískává bod Koukalová, přišla dvojchyba.

15-15
    Znovu musela jít Klára přes druhý servis, tentokráte to zvládla, Rakušanka zahrála do sítě.

15-30
    Znovu musela Klára přes druhé podání, Mayrová však z dobré pozice posílá míč jen do autu.

15-40
    Klára Koukalová má dva gemboly.

1:5
    Hned první využívá a za malý moment půjde Rakušanka podávat na udržení v setu.

0-15
    A nezačíná dobře, Klára získává úvodní výměnu.

1:6
    Jenže vzápětí jí soupeřka výrazně pomáhá a podtrhuje velmi nepovedený set dvojchybou.

0-15
    Úvodní míč druhé sady pro českou hráčku, znovu její soupeřka zamířila mimo určené území.

0:1
    Nyní už to ovšem vyšlo, Klára si díky povedenému podání získala dobrou pozici a poté výměnu zakončila.

0-15
    Přímý bod z returnu české hráčky.

15-15
    Tentokráte Mayrová svůj úder poslala přesně k čáře.

15-30
    Fiftýn pro Češku.

15-40
    Další nevynucená chyba Mayrové, těch je dnes opravdu velmi mnoho.

30-40
    První brejkbol odvrácen.

40-40
    Druhý také, příliš dlouhý úder Koukalové.

A-40
    První eso utkání přináší Mayrové-Mayrová-Achleitnerové výhodu.

1:1
    Kterou využívá díky nevynucené chybě naší hráčky.

15-0
    Fiftýn pro Rakušanku.

15-15
    Aut Mayrové, nyní ovšem ze složité pozice.

30-15
    Z mnohem pohodlnější pozice však chybuje i Klára.

40-15
    Dvojchyba přináší Rakušance dva brejkboly.

40-30
    První z nich je odvrácen. Mayrová pod tlakem chybuje.

2:1
    Druhou výměnu však Patricia zakončila pěkný křižným vítězným úderem a poprvé bere své sokyni podání.

2:1

2:1
    Konec přestávky, podávat bude Patricia Mayrová-Achleitnerová.

0-15
    Klára dostala soupeřky pod tlak, Mayrová zkusila zahrát obranný vysoký míč, ale její úder byl příliš dlouhý.