Znojmo – MAC Budapešť 2:1 (kon.)
HC LERAM Orli Znojmo
2:1 (2:1, 0:0, 0:0)
MAC Budapešť
Středa 04.03.2015, 18:00 • Zimní stadion města Znojma • Erste Bank Young Stars League

Tak velmi dramatický konec, po němž Orli přeci jen udrželi hubené jednobrankové vedení. Třetí třetina byla asi nejméně pohledná, navíc hodně rozkouskovaná, ale domácí si mohou oddechnout. Srovnávají totiž stav čtvrtfinálové série na 1:1. Rozhodne se v sobotu v Budapešti.

Hezký večer ze Znojma! (19:44:09)

60:00

59:48
    Kotouč ve středním pásmu, vypadá to dobře!

59:26
    O puk se bojuje v rohu kluziště u brány Use. Arany už je na střídačce

58:59
    Odražený kotouč se na druhé straně kluziště dokoutálel k Tóthovi, vysoký útočník hostů ale přestřeluje z mezikruží.

58:32
    Orli stále mohou útočit, Špaček dokonce ohrozil Lakatose, který ránu po ledě vykopává betonem.

58:12
    Nyní dokonce zakázané uvolnění Budapešti. Vhazuje se před Aranym.

57:51
    Důrazný Špaček přetlačil na modé čáře Lakatose a Orli mohou vyvést kotouč.

57:36
    Hosté jsou ale velmi rychle zpět ve znojemském obranném pásmu. Sudí přerušují pro posunutí domácí brány.

57:10
    Salát si v podobné situaci počínal rozvážněji a puk vyváží do středního pásma, odkud nahazuje.

56:59
    Až nyní zachytil kotouč před brankovištěm Lander, rozehrává však příliš prudce a puk končí na zakázaném uvolnění.

56:42
    Orli se ale stále musí bránit.

56:13
    Egyed z ostrého úhlu nemohl překvapit, Žan Us vyráží betonem.

56:00
    Poslední čtyři minutky. Hra se nám nyní hodně kouskuje. Vhazování před Usem.

55:30
    Po křídle se uvolnil maďarský kapitán Tóth a tvrdě zakončoval k bližší tyči, kde ale úřadoval beton znojemského gólmana.

55:02
    Pospíšilův pokus od modré čáry mohl ještě před bránou tečovat Špaček, ale kotouč nakonec končí mimo tři tyče.

54:42
    Je to opravdu velmi rychlé, posledních pět minut je před námi. Budapešťský nápor prozatím vzal za své.

53:31
    Čas rychle utíká, domácí jsou nyní nastěhováni před Aranym, kterého sice nijak ostře neohrožují, ale hlídají čas. Hosté se zmohli jen na dvě zakázaná uvolnění.

52:45
    Sympatická skupina znojemských fanoušků téměř neptřetržitě vyvolává různé pokřiky. Pro mladé hráče jistě příjemným zpestřením.

Petra Matůšová

Branky a nahrávky: 14. Račický (Švanda), 16. Fruhwirt (Račický) – 5. Terbócs (Sillo)

HC LERAM Orli Znojmo: Us (Daňo) – Pospíšil, Mandát, Švanda, Salát, Křípal, Kruckovyč, Forman, Toman – Špaček, Zajíc, Krcho – Račický, Lander, Fruhwirt – Hačecký, Horák, Synek – Svatuška, Nahodil.
    MAC Budapešť: Arany (Zaka) – Stipsicz, Jászai, Nagy, Lakatos, Kovács, Herner, Herszényi, Vajda – Egyed, Sillo, Terbócs – Tóth, Majoross, Schmal – Fekete, Bödök, Papp – Pajić, Inglis, Berendi.