Toronto – Buffalo 4:3 (1:0 po s.n.) | Washington – NY Rangers 1:3 (kon.) | Calgary – Anaheim 6:3 (kon.)
HC Sparta Praha
5:3 (1:0, 1:3, 3:0)
Mountfield HK
Čtvrtek 12.03.2015, 18:30 • Tipsport arena, Praha • Generali play off Tipsport extraligy

58:12
    Obrovská šance pro Mountfield HK! Juraj Mikuš (SPA) dostává 2 minuty za nedovolený zákrok v obranném pásmu a Hradec Králové si bere logicky oddechový čas.

50:25
    Přesilovka pro Spartu. Roman Kukumberg (MHK) dostává 2 minuty za napadení.

43:46
    Jan Buchtele (SPA) podrazil útočícího Kukumberga a je vyloučen na 2 minuty. Mountfield si zahraje přesilovku.

40:33
    René Vydarený (MHK) poslal nedovoleným způsobem k ledu Lukáše Pecha a dostává 2 minuty za nedovolené bránění.

37:38
    V závěru druhé třetiny si domácí zahrají přesilovou hru. Rozhodčí posílají na trestnou lavici Tomáše Mertla (MHK) za hákování.

32:57
    Juraj Mikuš (SPA) tvrdě narazil na zadním mantinelu dvougólového střelce Jaroslava Kudrnu a dostává trest na 2+10 minut za naražení zezadu.

31:40
    Na ledě planou emoce. Další rozmíška se odehrála před brankou Novotného, který byl atakován po přerušení hry. Na trestnou lavici odchází Lukáš Cingel (SPA) za hrubost.

29:08
    Martin Pláněk (MHK) oslabuje svůj tým, nedovoleně přidržel protihráče a odchází na trestnou lavici.

28:41
    Oba dostávají trest na 2+2 minuty za hrubost. Bude se pokračovat v pěti na obou stranách.

26:07
    Hradec Králové si po komerční přestávce zahraje přesilovku. Na trestnou lavici odchází Miroslav Forman (SPA) za hákování.

15:29
    Domácí si opět zahrajou v početní převaze. Stanislav Dietz (MHK) dostává 2 minuty za hru vysokou holí.

13:35
    Nakonec se bude vylučovat na obou stranách. Jaroslav Kudrna a Zdeněk Čáp (MHK) dostávají 2 minuty za hrubost a stejný trest dostává také Jan Piskáček (SPA). Sparta si zahraje přesilovku pět na čtyři.

Tomáš Lichnovský

Branky a nahrávky: 15. Buchtele (Réway), 26. Mikuš (Hlinka, Vondrka), 42. Réway (Polášek), 55. Rolinek (Přibyl, Pilař), 60. Buchtele (Hlinka) – 25. Kudrna (Pospíšil), 28. Kudrna (Vydarený, Šimánek), 28. Kukumberg (Pláněk)

HC Sparta Praha: Novotný (50.-55. Janus) – Ďaloga, Mikuš, Pilař (A), Polášek, Piskáček, Barinka, Eminger – Kumstát, Pech, Rolinek (C) – Réway, Hlinka (A), Buchtele – Sabolič, Cingel, Vondrka – Forman, Přibyl, Dvořáček – Černoch. Trenér: Josef Jandač.
    Mountfield HK: Kacetl (Kantor) – Dietz, Vydarený (A), Čáp, Jank, Pláněk, Vašíček, Piegl – Kudrna, Mertl, Šimánek (C) – Dej, Knotek, Pospíšil – Valcourt, Kukumberg (A), Červený – Vantuch, Tvrdík, Kopta. Trenér: Peter Draisaitl.

Rozhodčí: Pešina, Fraňo – Gebauer, Lederer