Boston – Tampa 3:2 (2:0 po s.n.) | Pittsburgh – Edmonton 6:4 (kon.) | Carolina – Dallas 3:5 (kon.)
Montreal – Ottawa 2:5 (kon.) | Detroit – Columbus 1:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:2 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Colorado – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Vancouver – Los Angeles 0:4 (kon.)
Arizona – Chicago 1:2 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.)
po s.n. (2:0)
Boston Bruins
3:2 (1:1, 0:0, 1:1 - 0:0)
Tampa Bay Lightning
Pátek 13.03.2015, 00:05 • TD Garden, Boston • NHL

Dnešní utkání plné šancí je u konce! Domácí Boston Bruins nakonec dokázal udolat Tampu Bay Lightning 3:2 po samostatných nájezdech!

První třetina nabídla opravdu parádní hokej! Od začátku jsme viděli velké množství šancí. Oba bránkaří ale výborně zachytali. Jako první se ale prosadili domácí Bruins, když se puku ve středním pásmu zmocnil Spooner a našel před brankou volného Davida Pastrňáka, pro kterého to byl devátý gól v sezóně. Hosté ale vyrovnali přesně za osm minut. Na vlastní modré udělal velkou chybu Chára, a té dokázal využít Steven Stamkos krásnou střelou do růžku Raskovo branky.

Druhá třetina nám bohužel tak kvalitní hokej nenabídla. Hned po dvou minutách se dostal do dobré šance Stamkos, z mezikruží ale pálil mimo. Na konci třetiny měl Rask dvakrát velké štěstí. Nejdříve zazvonila tyč po střele Killorna. V poslední minutě napálil tyč i Stamkos. Před poslední třetinou byl tak stav 1:1.

Ve třetí třetině jsme ze začátku viděli dobrý výkon Bruins, který domácí podtrhli vedoucím gólem Patrice Bergerona. Tampa byla poté daleko aktivnější a ve 49. minutě se ji podařilo vyrovnat, když na brankovišti byl důrazný Vladislav Namestnikov a utkání tak dospělo do prodloužení.

V prodloužení měl dvě velké šance Pastrňák, hosty ale podržel Bishop a šlo se na nájezdy. V nich rozhodl ve třetí sérii Brad Marchand, který trefil puk mezi nohy Bishopa!

Andrej Šustr (TBL) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 20:37

To je z mé strany vše a u dalšího (nejen) hokejového onlajnu se na vás těším brzy nashledanou! (03:00:22)

V samostatných nájezdech zvítězil tým Boston Bruins.
    O vítězství Bostonu v nájezdech rozhodl BRAD MARCHAND!
    Brad Marchand (nájezdy 2:0)

3. série
    2:0
    Marchand se trefil mezi nohy Bishopa a rozhoduje o vítězství Bostonu!

2. série
    1:0
    I Drouin zkusil do třetice bekhendový blafák, trefil ale pouze tyčku!

2. série
    1:0
    Nejmladší hráč NHL zkoušel bekhendový blafák také, branku ovšem minul.

1. série
    1:0
    Kučerov zkusil bekhendový blafák. Rask to ale výborně přečetl a chytá!
    Patrice Bergeron (nájezdy 1:0) - vítězný gól

1. série
    1:0
    Bergeron najel před Bishopa a prostě vystřelil. Puk skončil v síti!

Samostatné nájezdy začínají.

Pětiminutové prodloužení toho nabídlo opravdu hodně a oba týmy měly šance na rozhodnutí! Ve výborných výkonech ale pokračují oba gólmani! Na řadu přichází samostatné nájezdy!

65:00
    Prodloužení skončilo.

64:26
    Tampa ale zůstala usazená v útočném pásmu a Johnson našel pěknou přihrávkou Kučerova mezi kruhy. Jeho střela z první prolétla těsně vedle Raskovo branky!

64:11
    Bartkowski je zpět na ledě a Boston tak oslabení zvládl.

63:59
    Steven Stamkos teď dostává desetiminutový trest za nesportovní chování a oslabuje tak svůj tým před případnými nájezdy!

63:36
    Stamkos si opět sjížděl do rohu a hledal mezi kruhy volného Hedmana. Do jeho přihrávky ale vložil hůl Chára, který vyhazuje.

Jan Havlovic

Branky a nahrávky: 8. Pastrňák (Spooner, Lucic), 43. Bergeron (Seidenberg), rozh. náj. Marchand – 16. Stamkos, 49. Namestnikov (Barberio, Šustr)