Boston – Tampa 3:2 (2:0 po s.n.) | Pittsburgh – Edmonton 6:4 (kon.) | Carolina – Dallas 3:5 (kon.)
Montreal – Ottawa 2:5 (kon.) | Detroit – Columbus 1:3 (kon.) | Florida – Winnipeg 4:2 (kon.)
St. Louis – Philadelphia 1:0 (2:0 po s.n.) | Colorado – New Jersey 2:1 (2:1 po s.n.) | Vancouver – Los Angeles 0:4 (kon.)
Arizona – Chicago 1:2 (kon.) | San Jose – Nashville 2:0 (kon.)
Detroit Red Wings
1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Columbus Blue Jackets
Pátek 13.03.2015, 00:30 • Joe Louis Arena, Detroit • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 00:30.
    Red Wings vyřadili před zápasem s Chicagem ze svých dresů číslo devět, které nosil legendární Gordie Howe také známý jako Mr. Hockey.

Dobrý den,vítám Vás u sledování on-line přenosu dalšího utkání zámořské NHL. V dnešním duelu přivítá Detroit Red Wings mužstvo Columbus Blue Jackets.

Jednoznačným favoritem dnešního utkání jsou Red Wings, kteří jsou v tabulce Východní konference na šestém místě, a play-off mají na dosah. Oproti tomu Columbus je v tabulce až na čtrnáctém místě s pouhými šedesáti body.

V posledním utkání si Detroit poradil 5:2 s Oilers, proti kterým byl po celé utkání lepším mužstvem a i přes mírný pokles ve třetí třetině nakonec zvítězil.

Taktéž Columbus slavil v posledním utkání vítězství, když porazil po samostatných nájezdech Carolinu 4:3.

Utkání začíná v půl jedné. Budu se na Vás těšit.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Detroit Red Wings: Howard (Mrázek) – Ericsson, Kronwall, DeKeyser, Quincey, Smith, Židlický – Tatar, Dacjuk, Glendening – Zetterberg, Abdelkader, Cole – Nyquist, Sheahan, Pulkkinen – Miller, Andersson, Jurčo.

Columbus Blue Jackets: Bobrovsky (McElhinney) – Johnson, Savard, Tjutin, Prout, Connauton, Goloubef – Bourque, Johansen, Atkinson – Hartnell, Wennberg, Dano – Tropp, Anisimov, Foligno – Adam, Letestu, Boll..

Utkání za malou chvíli vypukne.

00:01

00:15
    Savard pálil z pod modré a Howard si připisuje první úspěšný zákrok.

00:40
    Dano se nebezpečně zjevil před Howardem, ale naštěstí pro domácí hokejisty nedokázal trefit puk.

00:58
    Teď se hra poprvé přesunula do útočného pásma domácích.

01:30
    Obě mužstva se snaží dostávat před bránu soupeře.

02:13
    Smithovu střelu z pod levého kruhu Bobrovsky vyráží.

02:54
    Teď Jackets rozehrávají na své třetině a spřádají plány na útočnou akci.

03:01
    Ta se ale nepovedl podle představ a puk získali domácí.

03:50
    Zatím se mi zdají mírně aktivnější hosté. Nicméně uplynuly jen necelé čtyři minuty, takže nemůžeme ještě moc hodnotit.

04:26
    Útočná snaha Red Wings teď skončila ofsajdem.

04:56
    Židlický si sjel s pukem z modré za bránu a tam přenechal puk Jurčovi.

05:04
    Adam (CBJ) – 2 + 2 minuty vysoká hůl.

05:51
    Bobrovsky si teď připsal dobrý zákrok po střele Dacjuka.

06:21
    A Bobrovský se teď vyznamenal i po střele Tomáše Tatara.

07:35
    Židlický nahrál před bránu Nyquistovi, ale ten se nedokázal gólově prosadit.

07:49
    Detroit právě vstřelil branku!
    Red Wings využívají přesilovku a otevírají skóre dnešního utkání. Autorem první branky zápasu je JUSTIN ABDELKALDER, který tečoval do brány Židlického střelu od modré. Asistence: Marek Židlický, Nyquist.
    Justin ABDELKALDER - 1:0

08:30
    Jackets jsou teď v útočném pásmu.

09:58
    Teď bylo hodně nebezpečno před Howardem, ale domácí se ubránili.

10:47
    Hra je teď plná nepřesností. Bojuje se hodně ve středním pásmu.

11:33
    Columbusu se teď výpad na bránu domácích moc nepovedl a obránci Detroitu puk zachytili.

12:15
    Jackets jsou teď v náporu.

12:25
    Columbus právě vstřelil branku!
    A je vyrovnáno! Autorem srovnávací branky Columbusu je FJODOR TJUTIN, který po Folignově nahrávce správně trefil odkrytou branko Howarda. Asistence: Nick Foligno, Arťom Anisimov.
    Fjodor TJUTIN - 1:1

12:39
    Domácí se snaží o rychlou odpověď.

13:58
    Connauton (CBJ) – 2 minuty, vysoká hůl.

14:47
    Jacket se ale podařilo dostat puk mimo nebezpečí.

15:03
    Bobrovský si připisuje další úspěšný zákrok po střele Henrika Zetterberga.

15:47
    Domácím se tato přesilovka moc nedaří. Hosté opět vyhazují.

16:24
    Autorem branky je SCOTT HARTNELL, který dostal před bránu perfektní přihrávku od Anisimova a střelou mezi betony Howarda posílá Blue Jackets do vedení. Asistence: Arťom Anisimov a Marko Dano.
    Scott HARTNELL - 1:2

16:55
    Detroit chce zcela logicky na inkasovaný gól reagovat jak jinak než brankou, ale Bobrovský se předhání v brance o to, aby to Red Wings co nejvíce znepříjemnil.

17:25
    Detroitu to ale zatím moc nejde.

18:36
    Columbus hraje hodně nepříjemně a daří se mu napadat rozehrávku domácích.

19:15
    Do konce třetiny se již asi nic zajímavého nestane. Red Wings te´d čekají, až budou moci rozehrát pravděpodobně poslední útok v první třetině.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině byly k vidění tři branky. Domácí Red Wings začali dobře a v přesilovce se díky dobrému tečování střely Marka Židlického Abdelkalderem dostali do vedení. Do konce první třetiny ale stihl Columbus stav utkání obrátit, a tak je zatím stav tohoto klání pro Detroit nepříznivý 1:2.

Střely po první třetině: 17 – 12.

20:01

20:39
    Domácím se zatím nedaří dostat se do útočného pásma.

20:52
    Naopak, teď se musejí bránit, protože Columbus útočí.

21:27
    Teď už se Detroit dostal do útočné třetiny. Do výraznější šance se ale zatím nedostal.

22:05
    Bobrovský si připisuje dobrý zákrok po střele Nyquista z pravého kruhu.

22:15
    A brankář Columbusu chytá i střelu Sheahana.

22:33
    Miller (DET) – 2 minuty, nedovolené bránění.

23:02
    Howard dobře nastavil svou lapačku, aby o ní lapil puk po střele Johansena.

23:38
    Zatím toho Columbus v přesilovce moc neukázal...

24:25
    Velká šance Red Wings, kteří se teď v oslabení dostali do šance. Abdelkalderovi se ale přihrávka na Tatara moc nepovela, a tak skóre zůstává stejné.

24:33

25:10
    Aktinson (CBJ ) – 2 minuty, vysoká hůl.

25:27
    Židlický (DET) – 2 minuty, podražení.

30:20
    Mezi Abdelkalderem a Connautonem se strhla bitka. Po chvilce vítězí hokejista Columbusu.

31:45
    Teď obě mužstva bojují ve středním pásmu.

32:33
    Ještě jednou se omlouváme za technické problémy.

34:33
    Bobrovský si teď připsal dva dobré zákroky. Následovat bude komerční přestávka.

34:46
    Střela Dacjuka byla zblokována jedním z beků Columbusu.

35:35
    Detroit má teď na vrch. Bobrovský je doslova odstřelován.

36:06
    Columbus se ale těžkému střídání Dacjuka a jeho formace ubránil.

36:40
    Abdelalder (DET) – 2 minuty, hákování.

36:41
    Sotva se americký útočník Abdelkalder vrátil z trestné, už je tam znovu...

37:05
    Domácí ale zatím drží puk daleko od brány.

37:55
    Howard si připisuje dobrý zákrok po střele Foligna.

37:58
    Detroit opět vyhazuje puk mimo útočné pásmo Jackets.

38:30
    Autorem branky je CAM ATKINSON, který předvedl perfektní samostatnou akci. Ve vlastním obranném pásmu převzal puk od Savarda, projel s ním neohroženě až před Howarda aniž by potkal jediného hráče v červeném a zvýšil náskok Columbusu už na 3:1. Asistence: David Savard.
    Cam ATKINSON - 1:3

39:20
    Židlický se teď objevil v dobré pozici, ale vystřelit nakonec nestihl.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině byl k vidění pouze jeden gól. I tak ale nebyla nouze o hezké momenty. K vidění byla i jedna pěkná bitka, ve které slavil úspěch hostující Connauton, kterému se povedlo dostat na led Abdelkaldera. Jakoby jeho pěstní souboj zatím odpovídal dosavadnímu průběhu utkání...

Střely na bránu po druhé třetině: 29 – 25.

40:01

40:30
    Detroit se okamžitě usadil před branou hostů.

41:27
    Hraje se velmi rychlá hra. Detroit se snaží, jakmile se vyskytne příležitost, střílet.

42:45
    Red Wings se stále drží v útočném pásmu.

42:55
    Až teď utnul Bobrovsky dlouhé snažení domácích hráčů chycením puku.

43:40
    Na střídačce Columbusu panuje zatím dobrá nálada. No, není se čemu divit...

43:57
    Jackets se teď opět osvobodili.

44:28
    Myslím,že pokud chtějí dnes Red Wings uspět, měli by se začít více snažit. Zatím to z jejich strany není úplně ono.

45:29
    Hosté se snaží každý puk, který se dostane před Bobrovského dostat co nejdále od brány.

45:45
    Utkání se začíná přiostřovat. Teď se mezi dalšími dvěma hráči opět strhla menší potyčka.

46:22
    Tatar se snažil zakončit po nahrávce jednoho ze svých spoluhráčů, ale nepovedlo se mu to a skončil na ledě.

46:22
    Tjutin (CBJ) – 2 minuty hákování.

47:21
    Domácí už sevřeli svého soupeře v obranném pásmu.

47:37
    Střelu Zetterberga Bobrovský chytá pro sebe.

47:43
    Hosté vyhazují mimo obranné pásmo.

48:22

48:38
    Ne, ne, zatím to Red Wings prostě nejde.

49:08
    Jackets se každému útočnému pokusu Detroitu brání zuby nehty.

50:09
    Domácím už moc času nezbývá. Jackets zachycují většinu útoků ve středním pásmu.

50:51
    Dva hráči Columbusu se teď hnali na bránu, ale nebyli schopni zakončit a Detroit má tak zatím stále naději na úspěch.

50:58
    Na druhé straně hasil únik jednoho z domácích hráčů Bobrovský.

50:58
    Foligno (CJB) – 2 minuty, nedovolené bránění.

51:50
    Domácí jsou sice u puku, ale zatím si nenašli vhodnou střeleckou pozici.

52:14
    Zetterberg je velmi aktivní, ale sám nic nesvede...

52:36
    Jackets vyhazují...

52:58

53:35
    Detroit je i nadále u puku a snaží se co nejvíce ohrozit Bobrovského. Columbus ale nadšeně brání.

54:11
    A teď se mu navíc daří držet puk v útočné třetině.

54:33
    Bobrovský musel zasahovat na druhé straně. Skóre se nemění.

54:48
    Pokud dnes opravdu Blue Jackets zvítězí, je jasné, že Bobrovsky za svůj dnešní výkon bude jedním z mužů zápasu.

55:21
    Každý zisk puku Columbusu znamená rychlé vyhození mimo obranné pásmo.

55:46
    Bobrovsky si připisuje další dobrý zákrok. Tentokrát na něj nevyzrál Sheahan.

56:01
    Domácím už utíká čas opravdu rychle...

57:07
    Je to pořád stejné. Detroit se dostane težce do útočného pásma. Tam získá puk někdo z domácích a okamžitě jej pálí mimo.

57:55
    Howard je venku z brány.

58:31
    Domácím se ale nedaří zakončit.

58:50
    Folignovi se povedlo vyhodit puk z pásma, ale obránci Red Wings ho nepustili k prázdné bráně.

59:14
    Hosté trefili tyčku odkryté brány.

59:15
    Myslím, že teď už to můžeme říct jistě. Columbus dnes zvítězí.