Závod s hromadným startem žen, 12,5 km | Vítěz: V. Semerenková (UKR) (kon.) | | | Závod s hromadným startem mužů, 15 km | Vítěz: J. Fak (SLO) (kon.) |
Tirreno - Adriatico 5.etapa: Esanatoglia - Termini | 1. Nairo Quintana (Movistar) (kon.) |
SP v alpském lyžování - slalom muži, 1. kolo, Kran | Vítěz: M. Hargin (SWE) (kon.) | | | SP v alpském lyžování - slalom muži, 2. kolo, Kran | Vítěz: H. Kristoffersen (NOR) (kon.) |
SP v běhu na lyžích - ženy 30 km volně, Oslo | Vítěz: M. Björgenová (NOR) (kon.) |
SP ve skocích na lyžích - muži HS134, Oslo | 1. S. Freund (GER) (kon.) |
konec
SP v běhu na lyžích - ženy 30 km volně, Oslo
Vítěz: M. Björgenová (NOR)
(2. T. Johaugová (NOR), 3. A. Uhrenholdt Jacobsenová (NOR))
Lukáš Podleśny
Statistiky
Výsledková listina
1. Marit Björgenová (NOR) 1:14:10.5
2. Therese Johaugová (NOR) +11.6
3. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +44.5
4. Charlotte Kallaová (SWE) +1:05.8
5. Heidi Wengová (NOR) +1:49.2
6. Ragnhild Hagaová (NOR) +1:49.2
7. Martine Ek Hagenová (NOR) +1:49.6
8. Nicole Fesselová (GER) +1:51.0
9. Elizabeth Stephenová (USA) +2:06.7
10. Maria Rydqvistová (SWE) +2:25.9
11. Sofia Bleckurová (SWE) +2:26.1
12. Coraline Thomas Hugueová (FRA) +2:26.3
13. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +2:27.2
14. Jessica Digginsová (USA) +2:44.0
15. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) +2:54.6
16. Krista Parmakoskiová (FIN) +2:5.1
17. Kerttu Niskanenová (FIN) +2:56.2
18. Anouk Faivre Piconová (FRA) +2:58.5
19. Caitlin Greggová (USA) +3:07.7
20. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +3:14.9
21. Ingvild Flugstad Östbergová (NOR) +3:25.2
22. Silje Öyre Slindová (NOR) +4:06.1
23. Anne Kylönenová (FIN) +4:06.3
24. Laura Mononenová (FIN) +4:07.4
25. Seraina Bonerová (SUI) +4:08.1
26. Nathalie von Siebenthalová (SUI) +4:25.8
27. Marthe Kristoffersenová (NOR) +4:35.8
28. Sylwia Jaskowiecová (POL) +4:35.8
29. Teresa Stadloberová (AUT) +4:36.4
30. Natalia Žukovová (RUS) +4:37.9
Průběžné pořadí po 24,6 km
1. Therese Johaugová (NOR) 1:02:21.9
2. Marit Björgenová (NOR) +0.4
3. Charlotte Kallaová (SWE) +47.2
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +55.6
5. Nicole Fesselová (GER) +1:38.1
6. Elizabeth Stephenová (USA) +1:38.7
6. Heidi Wengová (NOR) +1:38.7
8. Martine Ek Hagenová (NOR) +1:38.8
9. Ragnhild Hagaová (NOR) +1:40.6
10. Coraline Thomas Hugueová (FRA) +2:11.8
---
14. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +2:16.9
Průběžné pořadí po 20,1 km
1. Marit Björgenová (NOR) 49:14.6
2. Therese Johaugová (NOR) +0.5
3. Charlotte Kallaová (SWE) +22.5
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +46.8
5. Elizabeth Stephenová (USA) +1:08.3
6. Heidi Wengová (NOR) +1:09.1
7. Martine Ek Hagenová (NOR) +1:09.7
8. Ragnhild Hagaová (NOR) +1:11.1
9. Nicole Fesselová (GER) +1:11.8
10. Caitlin Greggová (USA) +1:21.1
---
13. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +1:43.5
Průběžné pořadí po 15,5 km
1. Therese Johaugová (NOR) 39:14.9
2. Marit Björgenová (NOR) +0.7
3. Charlotte Kallaová (SWE) +1.6
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +31.9
5. Nicole Fesselová (GER) +48.6
6. Heidi Wengová (NOR) +49.3
7. Martine Ek Hagenová (NOR) +50.0
8. Ragnhild Hagaová (NOR) +50.2
9. Caitlin Greggová (USA) +50.8
10. Elizabeth Stephenová (USA) +50.9
---
11. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +1:09.2
Průběžné pořadí po 10 km
1. Therese Johaugová (NOR) 25:01.7
2. Charlotte Kallaová (SWE) +0.3
3. Marit Björgenová (NOR) +0.7
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +1.3
5. Heidi Wengová (NOR) +7.7
6. Martine Ek Hagenová (NOR) +10.6
7. Nicole Fesselová (GER) +11.0
8. Caitlin Greggová (USA) +11.7
9. Jessica Digginsová (USA) +12.9
10. Ragnhild Hagaová (NOR) +13.5
---
14. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +24.4
Průběžné pořadí po 5 km
1. Charlotte Kallaová (SWE) 12:20.8
1. Heidi Wengová (NOR) 12:20.8
3. Therese Johaugová (NOR) +0.4
3. Marit Björgenová (NOR) +0.4
5. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +0.8
5. NIcole Fesselová (GER) +0.8
7. Jessica Digginsová (USA) +1.2
7. Elizabeth Stephenová (USA) +1.2
9. Sofia Bleckurová (SWE) +5.0
10. Ragnhild Hagaová (NOR) +5.2
---
15. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +11.4
Startovní listina
1. Marit Björgenová (NOR)
2. Therese Johaugová (NOR)
3. Heidi Wengová (NOR)
4. Ragnhild Hagaová (NOR)
5. Nicole Fesselová (GER)
6. Charlotte Kallaová (SWE)
7. Stefanie Böhlerová (GER)
8. Elizabeth Stephenová (USA)
9. Martine Ek Hagenová (NOR)
10. Kerttu Niskanenová (FIN)
11. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR)
12. Ingvild Flugstad Östbergová (NOR)
13. Denise Herrmannová (GER)
14. Sadie Bjornsenová (USA)
15. Aleutina Tanyginová (RUS)
16. Jessica Digginsová (USA)
17. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE)
18. Anna Haagová (SWE)
19. Anne Kyllönenová (FIN)
20. Teresa Stadloberová (AUT)
21. Krista Parmakoskiová (FIN)
22. Maria Rydqvistová (SWE)
23. Aino-Kaisa Saarinenová (FIN)
24. Laura Mononenová (FIN)
25. Sylwia Jaskowiecová (POL)
26. Sofia Bleckurová (SWE)
27. Coraline Thomas Hugueová (FRA)
28. Natalia Žukovová (RUS)
29. Nathalie von Siebenthalová (SUI)
30. Anouk Faivre Piconová (FRA)
31. Seraina Bonerová (SUI)
32. Marthe Kristoffersenová (NOR)
33. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
34. Caitlin Greggová (USA)
35. Anna Nečajevskajová (RUS)
36. Rosie Brennanová (USA)
37. Silje Theodorsenová (NOR)
38. Celia Aymonierová (FRA)
39. Silje Öyre Slindová (NOR)
40. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
41. Kathrine Rolsted Harsemová (NOR)
42. Lea Einfaltová (SLO)
43. Caitlin Pattersonová (USA)
44. Naděžda Šunjajevová (RUS)
45. Natalja Iljinová (RUS)
46. Maria Ström Nakstadová (NOR)
47. Claudia Nystadová (GER)
48. Monique Siegelová (GER)
49. Stina Nilssonová (SWE)
50. Elena Sobolevová (RUS)
51. Barbro Kvaaleová (NOR)
52. Tuva Toftdahl Staverová (NOR)
53. Tiril Udnes Wengová (NOR)
54. Sofie Nordsveen Hustadová (NOR)
55. Olga Repnicynová (RUS)
56. Lotta Udnes Wengová (NOR)
57. Laura Orgueová (SPA)
58. Emily Nišikawová (CAN)
59. Emilie Kristoffersenová (NOR)
60. Anne Kjersti Kalvaaová (NOR)
61. Kari Öyre Slindová (NOR)
62. Merete Myrsethová (NOR)
63. Natalia Matvějevová (RUS)
Výsledková listina
1. Marit Björgenová (NOR) 1:14:10.5
2. Therese Johaugová (NOR) +11.6
3. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +44.5
4. Charlotte Kallaová (SWE) +1:05.8
5. Heidi Wengová (NOR) +1:49.2
6. Ragnhild Hagaová (NOR) +1:49.2
7. Martine Ek Hagenová (NOR) +1:49.6
8. Nicole Fesselová (GER) +1:51.0
9. Elizabeth Stephenová (USA) +2:06.7
10. Maria Rydqvistová (SWE) +2:25.9
11. Sofia Bleckurová (SWE) +2:26.1
12. Coraline Thomas Hugueová (FRA) +2:26.3
13. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +2:27.2
14. Jessica Digginsová (USA) +2:44.0
15. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) +2:54.6
16. Krista Parmakoskiová (FIN) +2:5.1
17. Kerttu Niskanenová (FIN) +2:56.2
18. Anouk Faivre Piconová (FRA) +2:58.5
19. Caitlin Greggová (USA) +3:07.7
20. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +3:14.9
21. Ingvild Flugstad Östbergová (NOR) +3:25.2
22. Silje Öyre Slindová (NOR) +4:06.1
23. Anne Kylönenová (FIN) +4:06.3
24. Laura Mononenová (FIN) +4:07.4
25. Seraina Bonerová (SUI) +4:08.1
26. Nathalie von Siebenthalová (SUI) +4:25.8
27. Marthe Kristoffersenová (NOR) +4:35.8
28. Sylwia Jaskowiecová (POL) +4:35.8
29. Teresa Stadloberová (AUT) +4:36.4
30. Natalia Žukovová (RUS) +4:37.9
Průběžné pořadí po 24,6 km
1. Therese Johaugová (NOR) 1:02:21.9
2. Marit Björgenová (NOR) +0.4
3. Charlotte Kallaová (SWE) +47.2
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +55.6
5. Nicole Fesselová (GER) +1:38.1
6. Elizabeth Stephenová (USA) +1:38.7
6. Heidi Wengová (NOR) +1:38.7
8. Martine Ek Hagenová (NOR) +1:38.8
9. Ragnhild Hagaová (NOR) +1:40.6
10. Coraline Thomas Hugueová (FRA) +2:11.8
---
14. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +2:16.9
Průběžné pořadí po 20,1 km
1. Marit Björgenová (NOR) 49:14.6
2. Therese Johaugová (NOR) +0.5
3. Charlotte Kallaová (SWE) +22.5
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +46.8
5. Elizabeth Stephenová (USA) +1:08.3
6. Heidi Wengová (NOR) +1:09.1
7. Martine Ek Hagenová (NOR) +1:09.7
8. Ragnhild Hagaová (NOR) +1:11.1
9. Nicole Fesselová (GER) +1:11.8
10. Caitlin Greggová (USA) +1:21.1
---
13. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +1:43.5
Průběžné pořadí po 15,5 km
1. Therese Johaugová (NOR) 39:14.9
2. Marit Björgenová (NOR) +0.7
3. Charlotte Kallaová (SWE) +1.6
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +31.9
5. Nicole Fesselová (GER) +48.6
6. Heidi Wengová (NOR) +49.3
7. Martine Ek Hagenová (NOR) +50.0
8. Ragnhild Hagaová (NOR) +50.2
9. Caitlin Greggová (USA) +50.8
10. Elizabeth Stephenová (USA) +50.9
---
11. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +1:09.2
Průběžné pořadí po 10 km
1. Therese Johaugová (NOR) 25:01.7
2. Charlotte Kallaová (SWE) +0.3
3. Marit Björgenová (NOR) +0.7
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +1.3
5. Heidi Wengová (NOR) +7.7
6. Martine Ek Hagenová (NOR) +10.6
7. Nicole Fesselová (GER) +11.0
8. Caitlin Greggová (USA) +11.7
9. Jessica Digginsová (USA) +12.9
10. Ragnhild Hagaová (NOR) +13.5
---
14. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +24.4
Průběžné pořadí po 5 km
1. Charlotte Kallaová (SWE) 12:20.8
1. Heidi Wengová (NOR) 12:20.8
3. Therese Johaugová (NOR) +0.4
3. Marit Björgenová (NOR) +0.4
5. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +0.8
5. NIcole Fesselová (GER) +0.8
7. Jessica Digginsová (USA) +1.2
7. Elizabeth Stephenová (USA) +1.2
9. Sofia Bleckurová (SWE) +5.0
10. Ragnhild Hagaová (NOR) +5.2
---
15. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +11.4
Startovní listina
1. Marit Björgenová (NOR)
2. Therese Johaugová (NOR)
3. Heidi Wengová (NOR)
4. Ragnhild Hagaová (NOR)
5. Nicole Fesselová (GER)
6. Charlotte Kallaová (SWE)
7. Stefanie Böhlerová (GER)
8. Elizabeth Stephenová (USA)
9. Martine Ek Hagenová (NOR)
10. Kerttu Niskanenová (FIN)
11. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR)
12. Ingvild Flugstad Östbergová (NOR)
13. Denise Herrmannová (GER)
14. Sadie Bjornsenová (USA)
15. Aleutina Tanyginová (RUS)
16. Jessica Digginsová (USA)
17. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE)
18. Anna Haagová (SWE)
19. Anne Kyllönenová (FIN)
20. Teresa Stadloberová (AUT)
21. Krista Parmakoskiová (FIN)
22. Maria Rydqvistová (SWE)
23. Aino-Kaisa Saarinenová (FIN)
24. Laura Mononenová (FIN)
25. Sylwia Jaskowiecová (POL)
26. Sofia Bleckurová (SWE)
27. Coraline Thomas Hugueová (FRA)
28. Natalia Žukovová (RUS)
29. Nathalie von Siebenthalová (SUI)
30. Anouk Faivre Piconová (FRA)
31. Seraina Bonerová (SUI)
32. Marthe Kristoffersenová (NOR)
33. Ida Ingemarsdotterová (SWE)
34. Caitlin Greggová (USA)
35. Anna Nečajevskajová (RUS)
36. Rosie Brennanová (USA)
37. Silje Theodorsenová (NOR)
38. Celia Aymonierová (FRA)
39. Silje Öyre Slindová (NOR)
40. Maiken Caspersen Fallaová (NOR)
41. Kathrine Rolsted Harsemová (NOR)
42. Lea Einfaltová (SLO)
43. Caitlin Pattersonová (USA)
44. Naděžda Šunjajevová (RUS)
45. Natalja Iljinová (RUS)
46. Maria Ström Nakstadová (NOR)
47. Claudia Nystadová (GER)
48. Monique Siegelová (GER)
49. Stina Nilssonová (SWE)
50. Elena Sobolevová (RUS)
51. Barbro Kvaaleová (NOR)
52. Tuva Toftdahl Staverová (NOR)
53. Tiril Udnes Wengová (NOR)
54. Sofie Nordsveen Hustadová (NOR)
55. Olga Repnicynová (RUS)
56. Lotta Udnes Wengová (NOR)
57. Laura Orgueová (SPA)
58. Emily Nišikawová (CAN)
59. Emilie Kristoffersenová (NOR)
60. Anne Kjersti Kalvaaová (NOR)
61. Kari Öyre Slindová (NOR)
62. Merete Myrsethová (NOR)
63. Natalia Matvějevová (RUS)
Jedinou českou zástupkyní bude Eva Vrabcová-Nývltová, která poveze číslo 17. Slovensko v závodě nebude mít nikoho.
1. Charlotte Kallaová (SWE) 12:20.8
1. Heidi Wengová (NOR) 12:20.8
3. Therese Johaugová (NOR) +0.4
3. Marit Björgenová (NOR) +0.4
5. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +0.8
5. NIcole Fessellová (GER) +0.8
7. Jessica Digginsová (USA) +1.2
7. Elizabeth Stephenová (USA) +1.2
9. Sofia Bleckurová (SWE) +5.0
10. Ragnhild Hagaová (NOR) +5.2
---
15. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +11.4
1. Therese Johaugová (NOR) 25:01.7
2. Charlotte Kallaová (SWE) +0.3
3. Marit Björgenová (NOR) +0.7
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +1.3
5. Heidi Wengová (NOR) +7.7
6. Martine Ek Hagenová (NOR) +10.6
7. Nicole Fesselová (GER) +11.0
8. Caitlin Greggová (USA) +11.7
9. Jessica Digginsová (USA) +12.9
10. Ragnhild Hagaová (NOR) +13.5
---
14. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +24.4
1. Therese Johaugová (NOR) 39:14.9
2. Marit Björgenová (NOR) +0.7
3. Charlotte Kallaová (SWE) +1.6
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +31.9
5. Nicole Fesselová (GER) +48.6
6. Heidi Wengová (NOR) +49.3
7. Martine Ek Hagenová (NOR) +50.0
8. Ragnhild Hagaová (NOR) +50.2
9. Caitlin Greggová (USA) +50.8
10. Elizabeth Stephenová (USA) +50.9
---
11. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +1:09.2
1. Marit Björgenová (NOR) 49:14.6
2. Therese Johaugová (NOR) +0.5
3. Charlotte Kallaová (SWE) +22.5
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +46.8
5. Elizabeth Stephenová (USA) +1:08.3
6. Heidi Wengová (NOR) +1:09.1
7. Martine Ek Hagenová (NOR) +1:09.7
8. Ragnhild Hagaová (NOR) +1:11.1
9. Nicole Fesselová (GER) +1:11.8
10. Caitlin Greggová (USA) +1:21.1
---
13. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +1:43.5
1. Therese Johaugová (NOR) 1:02:21.9
2. Marit Björgenová (NOR) +0.4
3. Charlotte Kallaová (SWE) +47.2
4. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +55.6
5. Nicole Fesselová (GER) +1:38.1
6. Elizabeth Stephenová (USA) +1:38.7
6. Heidi Wengová (NOR) +1:38.7
8. Martine Ek Hagenová (NOR) +1:38.8
9. Ragnhild Hagaová (NOR) +1:40.6
10. Coraline Thomas Hugueová (FRA) +2:11.8
---
14. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +2:16.9
1. Marit Björgenová
2. Therese Johaugová
3. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (vš. NOR)
Celkové konečné pořadí připravujeme...
1. Marit Björgenová (NOR) 1:14:10.5
2. Therese Johaugová (NOR) +11.6
3. Astrid Uhrenholdt Jacobsenová (NOR) +44.5
4. Charlotte Kallaová (SWE) +1:05.8
5. Heidi Wengová (NOR) +1:49.2
6. Ragnhild Hagaová (NOR) +1:49.2
7. Martine Ek Hagenová (NOR) +1:49.6
8. Nicole Fesselová (GER) +1:51.0
9. Elizabeth Stephenová (USA) +2:06.7
10. Maria Rydqvistová (SWE) +2:25.9
11. Sofia Bleckurová (SWE) +2:26.1
12. Coraline Thomas Hugueová (FRA) +2:26.3
13. Eva Vrabcová-Nývltová (CZE) +2:27.2
14. Jessica Digginsová (USA) +2:44.0
15. Maiken Caspersen Fallaová (NOR) +2:54.6
16. Krista Parmakoskiová (FIN) +2:5.1
17. Kerttu Niskanenová (FIN) +2:56.2
18. Anouk Faivre Piconová (FRA) +2:58.5
19. Caitlin Greggová (USA) +3:07.7
20. Ida Ingemarsdotterová (SWE) +3:14.9
21. Ingvild Flugstad Östbergová (NOR) +3:25.2
22. Silje Öyre Slindová (NOR) +4:06.1
23. Anne Kylönenová (FIN) +4:06.3
24. Laura Mononenová (FIN) +4:07.4
25. Seraina Bonerová (SUI) +4:08.1
26. Nathalie von Siebenthalová (SUI) +4:25.8
27. Marthe Kristoffersenová (NOR) +4:35.8
28. Sylwia Jaskowiecová (POL) +4:35.8
29. Teresa Stadloberová (AUT) +4:36.4
30. Natalia Žukovová (RUS) +4:37.9
- vítězství v celkovém pořadí Tour de Ski
- velký křišťálový glóbus za vítězství v celkovém pořadí světového poháru
- malý křišťálový glóbus za vítězství ve sprinterském pořadí
- malý křišťálový glóbus za vítězství v pořadí dálkových závodů
- tři medaile z MS ve Falunu (dvě zlata – sprint + štafeta, jedno stříbro – 30 km)