Poruba 2011 – Vsetín 0:6 (kon.) | Kobra – Děčín 5:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
0:6 (0:1, 0:3, 0:2)
VHK ROBE Vsetín
Čtvrtek 19.03.2015, 18:00 • Zimní stadion Ostrava-Poruba • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Dobrý večer a přijměte pozvání na rozhodující 5. semifinálové utkání mezi HC RT TORAX Poruba 2011 a VHK Vsetín.

Zelenožlutí v sérii vedli již 2:0 a stačilo jim jediné vítězství, ale Poruba své druhé domácí utkání vyhrála v prodloužení a druhý vsetínský mečbol odmítla v úterý na Lapači jednoznačnou výhrou 4:0.

Překvapila možná sama sebe. V podstatě neměla co ztratit a Vsetínu cestu do dalšího levelu play-off neusnadnila.

Kterému týmu se nakonec podaří odemknout finálové dveře?
    Pokud se nemůžete osobně dostavit na porubský zimní stadion, sledujte od 18 hodin textový přenos.

Utkání budou rozhodovat čtyři arbitři. Hlavními sudími jsou nominováni Petr Přikryl a René Trombík, na čarách budou Radim Adamec a Marián Poruba.

Zítra na počtenou.

Přejeme krásný čtvrteční večer a vítáme Vás na rozhodujícím semifinálovém utkání 2. ligy mezi Porubou a Vsetínem.

Zde jsou úvodní sestavy:

HC RT TORAX Poruba: Vrba A.(Gleich) – Buček, Javín, Vajda, Ovšák, Slavík, Puškár – Vaněk, Krayzel, Sedlář – Chaloupka, Zachar, Kilnar – Červenka, Pavlačka, Hulva – Vrána

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba L., Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdíra, Slováček, Kubo, Ondráček, Podešva, Vítek, Daněk, Hruška

Rozhodčí: Petr Přikryl, René Trombík – Radim Adamec, Marián Poruba.

Na ledě probíhají rituály a již se plně rozsvěcují světla. Pětky se staví do středového kruhu.

00:01

00:10
    Vsetínští vyhodili kotouč až za Vrbu, kde jeje rozehrává Javín.

00:37
    Puk více létá vzduchem než aby se pohyboval po ledě a hráči zkouší baseball.

01:07
    Bude se vhazovat po Vrbově pravici. Střela Ambruze skončila na síti.

01:40
    Vrba chytá Tichého nahození ze středního pásma.

02:03
    Podešva (VSe) vykázán na trestnou lavici za nafilmovaný pád a současně Krayzel (POR) za sekání.

03:03
    Ani jeden tým se ve čtyřech nedokáže prosadit. Puk létá po mantinelech a hráči o něj soustavě bojují.

03:36
    Sudí přerušují hru a vhazuje se před Vrbou.

03:54
    Vsetínský Vaněk zaváží puk do porubského pásma a sekunduje mu Kolařík. Po krátkých nahrávkách se stejně ke střele díky obránci Bučkovi nedostávají.

04:03
    Obě mužstva jsou v plném počtu.

05:33
    První větší šance na straně Poruby. Červenka vybruslil z rohu a snažil se zavěsit pod horní tyč, ale Hromada se dokázal se střelcem pohybovat a puk lapit do výstroje.

05:45
    Hosté zahráli icing.

06:04
    Domácí drží útočnou modrou a snaží se propracovat ke střele. Pavlačka zachytil puk ze vzduchu a jen nahazuje.

06:15
    Vsetínský obránce Tichý vyhazuje puk na tribuny a dostává menší trest.

06:35
    Valaši i ve čtyřech zaútočili a Daniel Vaněk se sám ocitl před Vrbou, který kotouč se štěstím drží v náručí.

08:00
    Domácí již delší dobu okupují pásmo, ale ke střele se dostávají až nyní. Pro puk se natahoval Hulva, ale nepodařilo se jej na kruzích zastavit a vystřelit.

08:35

09:23
    Poruba nadále drží pásmo. Z rohu vyslal na Hromadu střelu Zachar, ale to pro vsetínského gólmana nebyla žádná těžká práce.

09:48
    Vrba zasahuje proti Daňkovi.

10:31
    Po slibné akci domácích se, která neskončila gólem se z dálky snažil překvapit Vrbu Hruška.

11:37
    Chaloupka vybrusluje až k bráně Hromady, ale do hokejky mu sáhl Tesařík a kotouč vyletěl vysoko nad hlavy hráčů.

12:10
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Vrba zaujal ukázkový gólmanský postoj proti střelci JANU KOLAŘÍKOVI, který pálil z mezikruží. Puk mu propadl výstrojí až do brány. Asistence: Michal Hryciow.

12:40
    Slavík (POR) hákoval a dostává dvě minuty.

13:40
    Vsetínští okupují pásmo, ale ani jedna střela nekončí mezi třemi tyčemi. Odražené kotouče se snaží získávat domácí borci.

14:36
    Hosté se opět dostali do porubské třetiny a pálí Hryciow. Do střely si lehl Hulva a Vrba nakonec drží puk ve své moci.

14:40

15:30
    V pravém vsetínském rohu se snaží zbavit obránce Vajda a nakonec se hosté osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

16:25
    Domácí se dostali před Hromadu, který puk schovává pod lapačku a zároveň se provinil podražením Hruška (VSE), takže si RT TORAX zahraje další přesilovku.

16:55
    Poruba se dostala do ofsajdu.

17:15
    Hromada chytá střelu Krayzla.

17:40
    Vsetín opět útočí ve čtyřech. Střela Hrazdíry končí na zadním mantinelu.

17:55
    Porubští jsou v útočné třetině a hledají pro puk cestu do brány.

18:25

18:45
    Pavlačka vystřelil, ale Hromada je prozatím neomylný v lapání puků.

19:01
    Radim Tesařík nedovoleně bránil a je vykázán na trestnou lavici.

19:20
    Z pozice obránce střílí Krayzel. Míjí pravou Hromadovu tyč.

19:49
    Přes všechny čáry vyhazuje Báchor.

20:00

Máme za sebou úvodní třetinu 5. semifinále a oba týmy jdou za výhrou všemi zbraněmi.
    Gólově se prosadili jen hosté, když po tvrdé střele Kolaříka propadl kotouč Vrbovy z výstroje a doputoval za brankovou čáru.

Závěr první dvacetiminutovky patřil více méně domácím, ale ani po dvou po sobě jdoucích přesilovkách nedokázali vyrovnat.

Druhé pokračování bude zahájeno přibližně v čase 18:45

20:01

20:14
    Domácí pokračují v přesilovce a lehce se dostali do třetiny Valachů.

20:40
    Tesařík kotouč vyhazuje až před porubského Vrbu.

21:01

21:39
    Kilnar kličkuje za Hromadovou brankou a hledá komu přihrát před bránu. Akce končí na hokejkách hostů, kteří přenáší hru na opačnou stranu kluziště.

22:33
    Po souboji u mantinelu sudí raději přerušují hru a vykazují Vsetín z pásma.

22:55
    Buček špatně rozehrává a k puk se dostal Zúbek, ale střelu Vrba kryje.

23:50
    Zachar v dobré pozici, jenže kotouč letí mimo Hromadovu bránu.

23:55
    Obránce Lukáš Vrba (VSE) za vyhození puku dostává dvě minuty.

25:40
    Domácí tlačí soupeře a jsou v brankovišti hodně důrazní, jenže puk se pokaždé odrazí jinam než by si přáli a tak se vyrovnání nedočkal Zachar a následně ani Chaloupka.

25:55

26:25
    Porubský gólman nyní chytil střelu Slováčka.

26:46
    RT TORAX okamžitě otáčí hru a opět byl blízko vyrovnání. Kilnar nedokázal dopravit koulející se pryž do odkrytého prostoru brány. Hromada se hbitě přesunul a schovává kotouč pod lapačku.

27:09
    Po levém křídle se prosmýkl FILIP ONDRÁČEK a střelou k vzdálenější tyči posílá Vsetínskou střídačku do dvoubrankového vedení.

27:46
    Vsetín zahrál zakázané uvolnění.

28:18
    Domácí jsou bez drajfu.

28:48
    Složitě ale přece se RT TORAX dostal před Hromadu. Zachar se pokusil překvapit střelou zpoza obránce. Vsetínský brankář si puk našel.

29:47
    Opětovné založení útoku a opanování pásma nikam nevedlo. Vajdovi uniká puk a porubští se musí vracet až za svou bránu.

30:31
    Vsetín zavřel střední pásmo. Nepouští domácí do větších akcí, ti se snaží přejít před Hromadu dlouhou přihrávku, ale zahráli icing.

30:39
    Zachar (POR) zahrál vysokou holí a Vsetín může přesilovku využít k vsítění třetí branky.

31:04
    Vsetín se vystavil ofsajdu.

31:11
    Puškár vyhazuje přes všechny čáry.

31:45
    Hrazdíra pálí od modré a před gólmanem Vrbou je nachystán na teč Vrba. Souboj vyhrává porubský brankář.

32:39

32:54
    Poruba zahrála ofsajd.

23:10
    Kilnar zkouší překvapit zpoza brány, kterou objel ale volil přihrávku na Chaloupku. Ke střele se Poruští ale nedostali.

33:36
    Buček nedovoleně bránil Hrušku, který v pádu porazil porubského gólmana i branku. Vsetín má přesilovku.

33:50
    Vrba zasahuje a po střele Hrazdíry zůstává ležet na brankovišti. Sudí přerušuje hru.

34:23
    Vsetín využívá přesilovku. Střela od modré čáry v podání ONDŘEJE SLOVÁČKA si našla mezírku mezi ramenem a levou Vrbovou tyčí. Asistence: Michal Nedbálek.

35:30
    Porubský Zachar je dnes při chuti, ale prozatím mu tam nic nepadá. Ani v tomto případě, kdy v souboji jeden na jednoho mu podjíždí brusle a padá.

26:17
    Prázdnou bránu minul Chaloupka.

36:37
    Mimo hru fauloval Chaloupka (POR). Za krosček odchází na trestnou lavici.

37:00
    Kolařík zaváží puk do třetiny, objíždí bránu a nahrává před brankoviště, kde jej spoluhráč na štěstí pro Vrbu míjí. Vsetín mohl vést již 4:0.

38:01
    Poruba sehrává oslabení hodně dobře. Vyhazuje puky nebo je vyváží daleko od Vrbovy brány.

38:37

39:10
    Hrušku a Tesříka dokázal Vrba vychytat skvělými zákroky. Jeho betony se vymršťovaly na všechny strany, ale na dorážku z kruhů v podání FILIPA ONDRÁČKA byl již bezmocný. Asistence: Petr Hruška a Radim Tesařík.

39:48
    Domácí vjeli do ofsajdu.

40:00

S jednobrankovým mankem mohli domácí v druhé třetině něco udělat, ale Vsetínští šli za výhrou tvrději a houževnatěji a vytěžili z toho další tři přesné trefy.

RT TORAX měl několik gólovek, ale dnes na jejich hokejkách štěstí není. Ale ještě zbývá dvacet minut hry. Po přestávce, která bude končit cca v 19:37 může vstoupit na led jiný tým a utkání otočit.

Za pár minut na počtenou.

40:01

40:17
    Hromada raději přerušuje hru, když puk dojíždí Krayzel.

40:31
    Domácí si nahrávají ve vlastní třetině a nemohou se dostat přes vysunutou hradbu hráčů ve žlutých dresech.

41:20
    Odkrytou branku netrefuje z těžké pozice Kilnar.

41:55
    Vajda vypálil, jenže mířil mimo branku.

42:20
    Prudká střela Kolaříka rozburácela zadní mantinel.

43:10
    Poruba zahrála zakázané uvolnění.

43:31
    Další pokus o přejití do útočné třetiny se Porubě nedaří. Vsetínští za svou modrou čárou získávají puk a otáčí hru.

43:48
    A rychlá akce končí střelou z pravé strany. DAVID HRAZDÍRA mířil na druhou tyč a nemýlil se. Asistence: Ondřej Slováček a Stanislav Báchor.

V porubském brankovišti došlo na výměnu maskovaných mužů. Porubskou bránu hájí Michal Gleich.

45:03
    Hromada vyjel hodně daleko z brankoviště, aby zabránil Kilnarovi k dojetí puku a následné střele.

46:06
    Hraje se na vsetínské polovině kluziště. Porubští se neustále snaží vymazat na své straně světelné tabule nulu, ale hosté je k závažnějším akcím nepouští.

46:57
    Sedlář kombinuje s pomocí Krayzla a Vaňka. Hromada si ale stejně na kotouč nesáhl. Spoluhráči jej dokázali vyvést.

47:50
    Hromada si ohlídal spodní patra brankoviště proti Kilnarovi a Chaloupkovi. Vsetín se již nikam nežene. Puk ve středním pásmu jen nahodil ke Gleichovi.

48:36
    Pavlačka si v útočné třetině počínal nedovoleně a za krosček odchází na trestnou lavici.

48:59
    Zelenožlutí se usazují v porubském pásmu a přihrávkami hledají možnost skórovat.

49:10
    A našli ji! RADIM TESAŘÍK zpracoval křižnou nahrávku Kolaříka a poslal puk k levé Gleichově tyči, od které se právě porubský gólman bruslí a betonem odpoutal. Asistence: Jan Kolařík.

49:14
    Slováček (VSE) podrážel a oslabuje svůj tým.

49:49
    Domácí okupují pásmo, ale puk domácí hráče vůbec neposlouchá. Navíc vsetínský gólman má nohy a ruce opravdu všude.

51:19

53:04
    Pavlačka dojížděl puk, který už měl ve své moci gólman a instinktivně se ještě snažil dorážet, ale sudí to posoudili jako sekání a vykazují jej na trestnou lavici.

54:20
    Vsetínští se už ani v přesilovce nikam nehrnou. V klidu drží puk na holích a nechávají Porubské jen dotírat.

55:04
    Pavlačka je již na ledě.

55:47
    Z levého křídla střílí Podešva. Gleich puk vyráží před sebe a k dorážce se dostává Kubo. Ani tentokrát puk nezastavuje branková síť.

56:20
    Po vyhraném buly po pravici Gleicha od modré střílí Vítek a přes brankoviště ve stejnou dobu projíždí Daněk. Kotouč se odráží od špičky betonu.

56:56
    Poruba bude hrát další oslabení. Za krosček odchází na dvě minuty Krayzel.

58:00
    Jsou ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a vsetínští fanoušci rozjíždí své chorea. Porubským zimákem zní Vysoký jalovec.

58:56

59:10
    Střela Tichého z velké dálky je jen pozdrav pro Gleicha

59:50
    Třetina i celý zápas se dohrává jen z povinnosti. Vsetínští drží puk na holích a sledují ubíhající čas na tabuli.

60:00

Porubští fans zapálili ve svém sektoru světlice a vsetínští mávají šálami a oslavují postup do finále, ve kterém je čeká Přerov.

Hráči obou týmů po podání si rukou děkují svým fanouškům. Vsetínští jsou samozřejmě veselejší.

Porubští fanoušci se dostali i na ledovou plochu a děkují svým hráčům osobně.

Vsetínský kotel a hráči na ledě zpívají své chorea a děkovačka nemá konce.

Porubským sezóna končí, ale nemají se za co stydět. Vsetínu cestu za postupem dokonale zkomplikovali.

Vážení čtenáři a příznivci hokeje, děkujeme za pozornost po celou sezónu a již nyní se těšíme na tu další.

Ale ještě před ní je před námi Mistrovství světa jejímž spolupořadatelem je právě i Ostrava, tak držte palce dobrému hokeji.

Pro dnešek se s Vámi loučíme a přejeme krásný zbytek večera.

Vsetínu gratulujeme k postupu! (20:18:43)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 13. Kolařík (Hryciow), 28. Ondráček, 35. Slováček (Nedbálek), 40. Ondráček (Hruška, Tesařík), 44. Hrazdíra (Slováček, Báchor), 50. Tesařík (Kolařík)

HC RT TORAX Poruba 2011: Vrba A.(Gleich) – Buček, Javín, Vajda, Ovšák, Slavík, Puškár – Vaněk R., Krayzel, Sedlář – Chaloupka, Zachar, Kilnar – Červenka, Pavlačka, Hulva – Vrána
    VHK ROBE Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba L., Haloda, Grebenjuk, Báchor, Tichý – Zúbek, Vaněk D., Kolařík, Ambruz, Hrazdíra, Slováček, Kubo, Ondráček, Podešva, Vítek, Daněk, Hruška

Rozhodčí: Petr Přikryl, René Trombík – Radim Adamec, Marián Poruba