Moreirense – Marítimo 1:1 (kon.) | Arouca – Gil Vicente 3:1 (kon.) | Boavista – Belenenses 1:0 (kon.)
Sporting – Guimarães 4:1 (kon.)
Moreirense FC
1:1 (1:0)
CS Marítimo
Neděle 22.03.2015, 17:00 • Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas (Moreira de Cónegos) • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemné nedělní odpoledne přeji všem fotbalovým fanynkám a fanouškům. Portugalská Primeira Liga má na programu 26. kolo, v jehož rámci proti sobě nastoupí Moreirense FC a CS Marítimo. Utkáním, jehož úvodní výkop je naplánován od 17 hodin, vás prostřednictvím online textové reportáže bude provázet Lukáš Jasoněk.

27.02.05 Moreirense – Maritimo 1:0

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Moreirense FC: Marafona – Paulinho, Danielson, André Simões, Alex, João Pedro, Bolívia, Battaglia, Elízio, Marcelo, Arsénio
    Náhradníci: Gideão, Anilton, Coronas, Cardozo, João Pedro Silva, Patrick, Gerso

CS Marítimo: Salin – João Diogo, Alex Soares, Danilo Pereira, Dyeago Souza, Weeks, Gegé, Marega, Raul Silva, Rúben Ferreira, Xavier
    Náhradníci: Welligton, Bauer, Edgar Costa, Gallo, Briguel, Fransérgio, Ebinho

Rozhodčí: Mota – Vieira, Gomes.

1

1
    Hlavní arbitr Manuel Mota foukl do píšťalky, čímž dal pokyn k úvodnímu výkopu zápasu.

1
    Míč se již po pár vteřinách ocitl v zámezí a zpět do hry jej vhodí fotbalisté domácího celku.

2
    Hráči Moreirense se však dopustili nedovoleného zákroku a kombinovat s míčem tak budou moci hosté.

3
    Míč se momentálně nachází na kopačkách fotbalistů Marítima, kteří jej drží prozatím pouze na vlastní polovině.

4
    První střelecký pokus zápasu zaznamenali domácí, konkrétně Alex, jehož rána se však mezi tři tyče nevešla a Salin tak nemusel zasahovat.

6
    Fotbalisté Moreirense kombinují s míčem a přemýšlejí, kudy by prošli přes skonzolidovanou defenzivu Marítima.

7
    Hra je od prvních minut velmi vyrovnaná, přelévá se ze strany na stranu se střídavým držením míče.

8
    K vidění bylo několik nedovolených zákroků na obou stranách, hra bývá velmi často přerušovaná.

10
    V posledních minutách se hraje především ve středu hřiště, míč rotuje kolem středového kruhu či po obě šestnáctky.

12
    Menší územní převahou momentálně disponují fotbalisté domácího celku, kteří zaměstnávají defenzivu svého soupeřem souhrou před pokutovým územím.

13
    Ofenzivní tažení hráčů Moreirense bylo zastaveno ještě před vápnem, u míče jsou hosté.

15
    Míč se v této chvíli nachází na kopačkách hostujících borců, kteří kombinují na vlastní polovině hřiště.

16
    Je za námi čtvrthodina hry a žádnou byloženou příležitost jsme zatím neviděli, utkání se zatím odehrává spíše v defenzivním stylu.

18
    Domácí se dostali do první větší šance, když Arséniovu střelu musel Salin vyrazit na roh!

19
    Centr z rohového kopu však neměl gólový účinek, defenziva Marítima si nabíhající protihráče pohlídala a znemožnila jim zakončit.

21
    Moreirense založilo útočnou akci, která byla zastavena jen za cenu rohového kopu.

22
    Ani tentokrát se ovšem hráčům domácího týmu nepodařilo bránu soupeře ohrozit a skóre tak nadále zůstává neměnné.

23
    Pomalu, ale jistě přebírá iniciativu domácí celek, který udává tempo hry.

24
    Hostům se stále nepodařilo ani vystřelit, defenziva Moreirense je totiž kompaktní a udržuje střelce Marítima na nule.

25
    Marítimo proniklo až k šestnáctce soupeře, kde vybojovalo rohový kop.

26
    Po jeho rozehrání se však nic zásadního nestalo, obrana Moreirense zůstala pevná.

28
    K míči se dostal Danilo Pereira a směrem na bránu vyslal jedovatou střelu, do které však vstoupil jeden zu obránců, který míč zblokoval.

29
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Weeks, přichází Gallo.

30
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Sousa, přichází Costa.

31
    Uplynula již půlhodina hry a stav utkání je stále bezbrankový, vstřelený gól by jistě hru oživil.

33
    Střídající Edgar Costa se prezentoval střeleckým pokusem, který však prostor mezi třemi tyčemi netrefil.

35
    V držení míče jsou fotbalisté Marítima, kterým se nedaří proniknout přes půlící čáru.

36
    Moreirense právě vstřelilo branku!
    Domácí celek otevírá skóre utkání a dostává se do vedení! Autorem branky je ANDRÉ SIMÕES.

38
    Fotbalisté Moreirense se vydali vpřed a na polovině soupeře byli zastaveni jen za cenu faulu.

39
    Z následného přímého volného kopu ovšem nebezpečí nevzešlo, obrana Marítima se ubránila.

40
    Domácí mužstvo na hrací ploše zcela dominuje a diktuje tempo hry, Marítimo se nestíhá bránit stálému tlaku.

41
    Až nyní se hostujícím hráčům podařilo osvobodit, následně se fotbalisté Marítima pokoušeli prokombinovat hlouběji do pole, to se jim však nepodařilo.

42
    Moreirense díky své útočné aktivitě vybojovalo rohový kop, který zahrával João Pedro, ale v pokutovým území žádného ze svých spoluhráčů nenalezl.

44
    Úvodní poločas se pomalu blíží do svého závěru, vypadá to, že Moreirense vstoupí do druhého dějství s náskokem.

45
    Ofenzivní výpad hostujícího týmu byl zastaven zdviženým praporkem asistenta rozhodčího, jednalo se totiž o ofsajd.

45+1
    Hlavní arbitr se v prvním poločase rozhodl nastavit jednu minutu.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Úvodní dějství je za námi. V první pětačtyřicetiminutovce si domácí vypracovali územní převahu a většinu části diktovali tempo hry. Odměnou jim byla branka z 36. minuty, kterou vsítil André Simões, a Moreirense šlo do vedení. Ve zbytku poločasu už branka nepadla.

Hostům se v první půli nepodařilo vystřelit, na což trenér Marítima reagoval po půlhodině hry dvojím střídáním, ani to však patřičný efekt nepřineslo. Zda přijde ze strany hostujícího celku zlepšení, se dozvíme za pár minut, kdy začně druhý poločas. Takže rozhodně nikam neodcházejte a zůstaňte s námi.

46

46
    O poločasové přestávce se žádný z trenérů nerozhodl pro střídání.

47
    Žlutou kartu dostává Battaglia (Moreirense FC).

49
    Fotbalisté hostujícího týmu se zatím marně pokoušejí dostat přes středovou čáru.

51
    Hráči Marítima měli po faulu před pokutovým územím dobrou příležitost ohrozit bránu soupeře, nenaložili s ní však úspěšně.

52
    Střelecký pokus Danilo Pereiry zblokovala obětavá obrana domácího celku.

53
    Do střelecké pozice se dostal také Marega, jehož razantní pokus lapil gólman Marafona.

54
    Předchozí dvě šance hostí jsou pro tým Moreirense určitým varováním, obrana domácího týmy by si na podobné nebezpečné momenty měla dávat větší pozor.

55
    Marítimo právě vstřelilo branku!
    Do třetice všeho dobrého paltí i tentokrát! Hosté se totiž prosazují svou třetí střelou nejen ve druhém poločase, ale v celém utkání, a vyrovnávají tak stav zápasu na 1:1. Do listiny střelců se zapisuje střídající EDGAR COSTA.

57
    Žlutou kartu dostává Bolívia (Moreirense FC).

59
    Strhnout vedení na stranu Marítima se pokusil Rúben Ferreira, jenže neměl dostatečně přesně srovnána mířidla a vypálil tak mimo zařízení.

60
    Žlutou kartu dostává Danilo Pereira (CS Marítimo).

61
    Ve druhém dějství vidíme zrcadlový obraz úvodní půle, nebezpečnější je rozhodně hostující celek.

62
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Bolívia, přichází Gerso.

64
    V držení míče je hostující celek, hra se však poněkud vyrovnala.

65
    Obě mužstva se střídají v kombinačních souhrách, Moreirense však stále nemůže proniknout do střeleckých pozic, odkud by ojrozila bránu, kterou hájí Salin.

66
    Naopak do střelecké pozice se dostali hosté, hlavička Edgara Costy však postrádala potřebnou přesnost.

68
    Moreirense se stále nedokáže vymanit z tlaku hostujícího celku, který udává tempo hry.

69
    Žlutou kartu dostává João Diogo (CS Marítimo).

70
    K exekuci standardní situace se postavil Paulinho, který ale nedokázal přesně zacílit a ponechal tak Salina bez starostí.

72
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Alex, přichází Cardozo.

74
    Střídání v týmu CS Marítimo: ze hřiště odchází Alex Soares, přichází Fransérgio.

75
    Utkání přímo na stadionu sleduje 2164 platícíh diváků.

77
    Po kontaktu s protihráčem se na trávníku ocitl Danilo Pereira, hlavní arbitr proto raději přerušil hru.

78
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Arsénio, přichází Patrick.

79
    Danilo Pereira se po krátkém ošetření zapojil zpět do hry a vypomůže svým spoluhráčům.

81
    Do konce utkání zbývá bez případného nastavení zhruba deset minut, podaří se během této doby některému z týmů strhnout vedení na svou stranu, nebo si dnes mančafty body rozdělí?

82
    Ofenzivní výpad domácích hráčů zastavil zvižený praporek asistenta rozhodčího, jednalo se totiž o ofsajd.

83
    João Pedro vyslal na Salina snadnou střelu, se kterou si gólman Marítima bez potíží poradil.

85
    Žlutou kartu dostává Edgar Costa (CS Marítimo).

86
    Do zakončení se snažil protlačit Rúben Ferreira, ale míč mu v souladu s pravidly odebrala obrana Moreirense.

88
    Závěr utkání je tady a stav je stále nerozhodný, vypadá to, že dnes si oba týmy body rozdělí.

90
    Hlavní arbitr nastavil ve druhém poločase čtyři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Žlutou kartu dostává Patrick (Moreirense FC).

90+2
    U míče jsou fotbalisté domácího celku, kteří prozatím kombinují na své polovině hřiště.

90+4
    Hraje se ve středu hracího pole, kde probíhají četné souboje o každý metr hřiště.

90+5

Je dobojováno! V utkání jsme byli svědky dvou odlišných poločasů. V úvodním dějství dominoval domácí celek, který otevřel skóre zásluhou Simõese. Do druhé části vstoupili lépe hosté, když v 55. minutě vyrovnal Costa. Vzhledem k tomu, že nerozhodný stav vydržel až do závěrečného hvizdu, oba týmy si do tabulky připíší po jednom bodu. (18:53:39)