Moreirense – Marítimo 1:1 (kon.) | Arouca – Gil Vicente 3:1 (kon.) | Boavista – Belenenses 1:0 (kon.)
Sporting – Guimarães 4:1 (kon.)
Sporting Lisabon
4:1 (3:0)
Vitória SC Guimarães
Neděle 22.03.2015, 19:00Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Dobrý den, vítám vás u online reportáže ze zápasu 26. kola portugalské nejvyšší soutěže. Dnes se nám představí celky Sporting Lisabon a Vitória SC Guimaraes. Domácí mají dosud nasbíráno 53 bodů a toto skóre je přiřadilo na třetí pozici. Hosté mají bodů 40, ale za dnešním soupeřem zaostávají pouze o dvě příčky. Vzájemný duel z podzimu skončil vítězstvím 3:0 pro Vitórii. Dnes je favoritem ale domácí Sporting. Zápas to bude nicméně vyrovnaný a my se můžeme těšit. Výkop je v 19:00.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Sporting Lisabon: Rui Patrício – Jefferson, Míguel Lopes, Ewerton, Paulo Oliviera, Nani, Adrien Silva, William, Joao Mário, Slimani, Carrillo
    Náhradníci: Tobias Figueiredo, Carlos Mané, Oriol Rosell, Marcelo Boeck, Tanaka, Montero, André Martins

Vitória SC Guimarães: Douoglas Jesus – Kanu, Josué Sá, Plange, Bruno Gaspar, Saré, André André, Alex, Mensah, Sami, Tómané
    Náhradníci: Valente, Gui, Otavinho, Ivo Rodrigues, Cafú, Assis, Moreno

Rozhodčí: de Sousa – Alvaro Mesquita, Bruno Trindade.

1

2
    Tómané poslal do šestnáctky první centr, který proletěl bez úspěchu celým pokutovým územím.

5
    Domácí se dostali k balónu a drží ho na svých kopačkách.

6
    Akce domácích skončila na ofsajdovém postavení.

7
    Jefferson ubránil Alexe, který zkoušel vybojovat alespoň přímý kop.

9
    Vitória rozehrávala rohový kop. Ten se stáčel do branky a Rui Patrício musel vyrážet.

11
    Další roh hostů, který se stáčel do branky, ale žádný z hráčů v černém nedokázal balón dorazit.

14
    Sporting Lisabon právě vstřelil branku!
    Domácí udrželi balón na pravé straně, Carrillo ho odcentroval před Jesuse přesně na hlavu JOAO MÁRIA NAVALA COSTU EDUARDA, který se nemýlil a poslal Sporting do vedení!
    Joao MÁRIO - 1:0

17
    Vitória chce s nepříznivým stavem něco rychle udělat, ale Sporting je drží z krátka.

19
    Další ofsajd zastavil domácí tým.

21
    Lopes podrazil Samiho a je potrestaný žlutou kartou.

23
    Douglas Jesus teď musel vyběhnout ze své brány až za velké vápno a málem se nestačil vrátit zpět.

25
    Také domácí rozehrávali rohový kop, ale balón skončil pouze u bránících hráčů SC Guimaraes.

27
    Jefferson rozehrával přímý kop. Rozhodl se pro střelu, kterou dostatečně nepřiklopil a skončila nad bránou.
    Jefferson poslal míč z přímého kopu nad branku.

29
    Adrien Silva fauloval a vidí za to žlutou kartu, divákům se to však nelíbí.

32
    Bruno Gaspar fauloval Slimaniho a vidí za to žlutou kartu.

33
    Obrovská šance domácích, nastřelili břevno a pak hosty zachránil gólman, nakonec zahrál jeden z obránců rukou a byla nařízena penalta!
    Obrovské šance domácích a následně zahrání rukou ve vápně.

33
    Josué Sá zahrál v šestnáctce rukou a je další se žlutou kartou.

34
    ADRIEN SILVA s přehledem penaltu proměnil a dostal tak Sporting do vedení 2:0!
    Adrien SILVA - 2:0

37
    Hra se uklidnila a domácí hrají s velkým přehledem.

39
    Adrien Silva ležel dlouho na trávníku, nyní se zvedl. Snad bude v pořádku.

42
    Alex se snažil dostat k vysokém centru, ale na to byl krátký.

45
    Miguel Lopes zatáhl balón k brankové čáře, odtud vzduchem našel na zadní tyči volného ISLAMA SLIMANIHO, který vstřelil ''gól do šatny''! 3:0.
    Islam SLIMANI - 3:0

45+2

Který z týmů vyhraje druhý poločas?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas je za námi a domácí vedou 3:0. Sporting šel do vedení již ve 14. minutě po zásluze Joao Mária. Po hře plné faulů přišla druhá trefa ve 34. minutě a to z penalty. Minutu před koncem ještě navýšil skóre na 3:0 Slimani. Domácí jsou celou dobu lepší a zaslouženě vedou. V druhé půli to budou mít hosté hodně těžké, pokud budou chtít srovnat! Druhý poločas začne přibližně ve 20:05.

46

46
    Do druhé půle nastupují hosté s jednou změnou, místo Bruna Gaspara hraje Ricardo Valente.

48
    Druhý poločas rozehrál Sporting s velkou pohodou, je si vědom svého vedení.

52
    Slimanimu uskočil balón a obránci se pak o něj už postarali.

53
    Nenápadný centr Vitórie z levé strany nadělal Ruii Patríciovi hodně problémů, vyřešil to za cenu rohu.

54
    Plange na dvakrát poslal k zemi Joaa Mária. Jeho trestem je také žlutá karta.

55
    Sporting také rozehrával přímý kop. Ten však nebezpečný nebyl, hosté se bez problémů ubránili.

58
    Mensah se srazil s Lopesem a zůstává na zemi.

59
    Střídání Vitórie SC: Sami jde ze hřiště, do hry se zapojuje Gui.

62
    Jesus musel opět vyběhnout daleko z branky, aby hasil šanci domácího týmu. U balónu byl první, takže se mu to podařilo.

63
    Gólová šance hostů, kterou vyrazil na brankové čáře na poslední chvíli Rui Patrício!
    Obrovská šance hostů.

66
    Je za námi 66 minut a stav je stále 3:0. Domácí mají převahu a zdá se, že mají celou hru pod kontrolou. Nicméně šance jsou na obou stranách.

67
    Paulo Oliveira se přidal k hříšníkům se žlutou kartou.

69
    Hosté rozehrávali přímý kop, Rui Patrício však mohl zůstat klidný, balón se do branky nevešel.

71
    William byl v souboji příliš důrazný a vidí za to rovněž žlutou kartu.
    Penaltový zákrok.

72
    Dochází ke střídání, u domácích odchází Carrillo a střídá ho Carlos Mané. Hosté posílají do hry Otávia místo Mensaha.

75
    NANI proměnil i druhou nařízenou penaltu pro Sporting a zvýšil již na 4:0!
    NANI - 4:0

78
    Střídání Sportingu Lisabon: Adrien Silva přenechává místo Andrému Martinsovi.

80
    Domácí si už závěr zápasu užívají a nikam se neženou.

81
    Paulo Oliviera znovu nehezky fauluje a hlavní arbitr jeho zákrok posoudil na žlutou kartu. Dnes je to jeho druhá žlutá karta, proto vidí následně i červenou a odchází do kabin.
    Paulo Oliviera vidí za tento faul druhou žlutou a následně tedy červenou kartu.

82
    Guimarães právě vstřelilo branku!
    Kanu využívá přesilovku velmi brzy. Jeho střela skončila až za zády gólmana Sportingu a snižuje tak alespoň na 1:4.
    KANU - 4:1

84
    Taktické střídání domácího celku, ze hry je stažen Joao Mário a na poslední minuty nastupuje Figueirdo.

87
    Hosté teď sice získali mírnou převahu, ale Lisabon si tento zápas již uniknout nenechá.

90
    Carlos Mané obdržel žlutou kartu.

90+2

Zápas je u konce a domácí Sporting Lisabon nakonec poráží Vitórii SC Guimaraes 4:1. Domácí vstoupili do druhé půle s velkým klidem a hráli důsledně. Klidnou hrou si pomalu šli pro tři body. V tom jim pomohla v 75. minutě odpískaná penalta, kterou proměnil Nani a Lisabon šel do vedení 4:0. V 81. minutě byl vyloučen Oliviera, což domácím trochu zkomplikovalo cestu. Minutu na to se trefil Kanu, ale to bylo vše, co hosté stihli. Lisabon tak zaslouženě vítězí 4:1. Ode mě je to dneska všechno, loučím se s vámi a na shledanou. (21:03:16)

Pavel Škopek

Branky: 14. Joao Mário, 34. Adrien Silva (pen.), 45. Slimani, 75. Nani (pen.) – 82. Kanu

Karty:   21. Lopes (SPL), 29. Adrien Silva (SPL), 67. Paulo Oliveira (SPL), 71. William (SPL), 90. Carlos Mané (SPL) – 32. Bruno Gaspar (GUM), 33. Josué (GUM), 54. Plange (GUM)   81. Paulo Oliviera (SPL)

Sporting Lisabon: Rui Patrício – Jefferson, Míguel Lopes, Ewerton, Paulo Oliviera, Nani, Adrien Silva (78. André Martins), William, Joao Mário (84. Figueirdo), Slimani, Carrillo (72. Carlos Mané)

Vitória SC Guimarães: Douoglas Jesus – Kanu, Josué Sá, Plange, Bruno Gaspar (46. Ricardo Valente), Saré, André André, Alex, Mensah (72. Otavio), Sami (59. Gui), Tómané
    Náhradníci: Valente, Gui, Otavio, Ivo Rodrigues, Cafú, Assis, Moreno

Rozhodčí: de Sousa – Alvaro Mesquita, Bruno Trindade