Philadelphia – Chicago 4:1 (kon.) | Edmonton – Colorado 4:3 (kon.) | Calgary – Dallas 3:4 (0:1 po s.n.)

Tábor právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto! JAN BŘEZINA předvedl krásnou sólovou akci, obhodil si obránce a propálil prudkou střelou Bílka. Tábor se tak ujímá vedení v sérii 2:1 na zápasy a může již v sobotu rozhodnout o postupu do baráže.
    Asistence: Jakub Matušík.

63:50
    Švaříček byl za brankou hostů, hledal před ní Jakeše. Jeho přihrávka ale neprošla.

62:58
    Cafourek mohl jít okamžitě s Pohlem do útoku, byl ale rychlejší a vjel do offsideu.

62:54

62:30
    Kocman vyhodil puk, ten trochu změnil trasu a málem prošel Pancovi vedle betonu. Naštěstí pro něj se ale na chrániči zastavil.

61:50
    Havran nezpracoval puk na modré a Kohouti tak museli opustit útočnou třetinu.

61:30
    Kanov nastřelil Verbíka, ten znovu vyhazuje.

61:02
    Kobra vyhazuje.

60:54
    Cafourek vyloučen za krosček. Velká příležitost pro Tábor.

60:50

60:20
    Pohl střílel ve velké šanci, puk tělem zablokoval Seidl!

60:01

Kobra si přenáší ještě kus přesilovky, budou ještě 50 vteřin hrát 4 na 3.

Třetí vzájemný letošní zápas hraný na Kobře, podruhé se jde do prodloužení. To bude trvat 10 minut, pokud nepadne gól, rozhodnou nájezdy.

60:00

59:50
    Verbík střílel od modré, Kocman dorážel, ale neúspěšně!

59:43
    Verbíkovu střelu od modré lapil Panec. Posledních 17 vteřin základní hrací doby.

58:57
    Březina jel v úniku dva na jednoho spolu s Kellnerem. Ten hned po Březinově přihrávce pálil, Bílek ale puk pokryl.

58:32
    Tábor se znovu osvobozuje.

57:58
    Kobra v plním počtu, hosté ve čtyřech.

57:40
    Jakeš vystřelil, trefil pouze gólmana. Černý poté vyhazuje až za Bílka.

Kobra bude hrát 68 vteřin 4 na 3, poté bude pokračovat klasická přesilovka v délce 2:52. Samozřejmě pouze za předpokladu, že nepadne gól, nebo neproběhne jiné vyloučení,

56:50
    Oddechový čas pro domácí!

56:50
    Mařík je na trestné, provinil se vysokou holí. Trefil Jakeše do obličeje. Navíc dostává 2+2.

55:58
    Borovanský jel po levém křídle až před Pance, ten v rozkleku zasáhl. Bude se ale po postrkování hráčů vylučovat, Pohl a Blažek jsou již na trestné za hrubost.

55:42
    Cafourek pálil od modré, Panec pozorný. Fanoušci Tábora okamžitě začali oslavně vyvolávat jeho jméno.

54:55
    Tábor nemohl hrát po hře vysokou holí, puk si za brankou vzal Verbík a založil akci. Ta ale končí zakázaným uvolněním.

52:25
    Ale pouze na chvíli, Tábor vyhodil až za Bílka.

52:18
    Až nyní se Kobra dokázala usadit v pásmu.

51:36
    Tábor je vyloučen, za hákování jde na trestnou Kanov.

50:40
    Mařík za svou brankou, zakládá útočnou akci.

49:47
    Puk v ochranné síti. Vhazuje se na táborské obranné modré.

49:42
    Pohl se projel po modré čáře a nakonec nahodil puk na Pance, ten ho bezpečně pokryl.

48:50
    Kobra v útočném pásmu, spíš si ale hráči snaží získat prostor, než že by zakládali akce.

47:53

47:22
    Boháč střílel od modré, od Bílkova betonu šel kotouč těsně vedle tyčky ven.

46:39
    Další skrumáž před Bílkem, ten si kotouč pohlídal a puk přerušil.

46:03
    A skutečně srovnávají! Od modré se napřáhl Havran, jeho střela ještě skončila na betonech Bílka. Před ním ale stál DAVID KELLNER, který nabral puk na hůl a brankářův beton přehodil.
    Asistence: Martin Havran.

45:53
    Vhazuje se před Bílkem.

45:53
    Oddechový čas pro hosty!

45:53
    Za sekání je na trestné Cafourek, Tábor bude hrát minutu 5 na 3. Podaří se jim znovu vyrovnat?

45:20
    Domácí brání skvěle, Tábor se vůbec nedokáže dostat přes střed.

44:53
    Kobra jde znovu do čtyř, Verbík bude pykat za podražení.

43:58
    Cafourek vyhazuje až za Pance, zakázané uvolnění.

42:50
    Týmy si kotouč přehazují převážně ve středním pásmu, žádný z nich moc neútočí.

41:42
    Hosté v plném počtu. Tato přesilovka se domácím opravdu nepovedla.

41:40
    Jakeš střílel ještě před modrou čárou, Panec puk tečoval lapačkou do vzduchu. Chvíli se bál kde ho má, puk ale letěl mimo klec.

41:22
    Čurda pálil z levé strany, Panec pozorný.

41:00
    Další vyhození.

40:40
    Kohouti vyhazují přes celé hřiště.

40:01

Hráči na ledě, za pár chvil začne poslední třetina.

Druhá část je úspěšně za námi. Hned od začátku třetiny byli i díky sérii přesilovek aktivnější hosté, kterým se průběžně povedlo parádně snížit. Stejně jako v první části, i v druhé se hra srovnala zhruba v polovině. Kobře se povedlo znovu navýšit na jednobrankové vedení, utkání bude ještě hodně dramatické.

Třetí třetina začne přibližně v 19:46.

40:00

39:42
    Za sekání jde na trestnou Kellner. Nevím přesně co se stalo, ale byla teď po střele Tábora hodně velká skrumáž před Bílkem, několik hráčů tam napadalo do brankoviště.

39:00
    Minuta do konce druhé třetiny.

37:57
    Kobra právě vstřelila branku!
    TOMÁŠ PŮLPÁN získal puk u modré, najel si a propálil Pance nad jeho pravou rukou!
    Asistence: Pavel Malý, Michal Borovanský.

37:38

36:59
    Kobra promarnila dvojnásobnou přesilovku, hraje se 5 na 4.

36:57
    Z druhé strany od modré pálil Cafourek, jeho střela tečována bruslí vysoko do stropu.

36:41
    Znovu od modré vyslal dělovku Pohl, tentokrát střela mířila někam do hrudi Pance.

36:03
    Pohl s Cafourkem si dlouho nahrávali na modré, prvně jmenovaný nakonec vypálil. Panec secvakl betony, od nich se puk odrazil do vzduchu, odkud ho lapil lapačkou.

35:38
    Mařík srazil Slaninu, který se velmi těžce zvedal z ledu. Už je na trestné za nedovolené bránění. Kobra bude hrát 81 vteřin 5 na 3.

34:59
    Přesilovka po dlouhé době pro domácí, na trestnou jde za podražení Černý.

34:28
    Skrumáž před Bílkem. Puk mu ležel u betonu a několik hráčů se o něj přetahovalo, nakonec odpískáno přerušení.

34:20
    Icing Kobry.

34:00
    Hra se přelévá ze strany na stranu bez větších šancí.

33:07
    Oba týmy v plném počtu.

31:15
    Seidl jel sám na Bílka a jeho střela byla nebezpečná, Bílek se štěstím srazil za svou svatyni.

31:07
    Další trest pro Kobru. Borovanský potrestán za držení. Na druhé straně ale zároveň vyloučen Blažek za vysokou hůl, bude se tak hrát ve čtyřech na obou stranách.

30:05
    Blažek se snažil prodrat do útoku, neprošel přes Verbíka.

29:55
    Skoro v polovině utkání se dostal puk mimo led, vhazování na táborské modré.

29:33

29:02
    Tentokrát jel Jakeš, úplně sám, neblokován. Jeho střelu trefil vyrážečkou Panec.

28:20
    Pohl projel v oslabení až před Pance, ten ale jeho nátlak udržel.

27:41
    Krátkou přesilovku Tábor využívá! JAN KANOV si počkal s pukem na modré, napřáhl se a vyslal dělovku, která se dostala až za Bílka.
    Asistence: Martin Havran, David Kellner.

27:33
    Tábor čeká 14 vteřin 5 na 3, Bílek se provinil sekáním. Trest za něj odsedí Ton. Ze začátku se přesilovka Táboru moc nedařila, poslední dvě minuty ale mají jednu šanci za druhou.

26:58
    Kanov je dalším sniperem od modré, tečovaný puk skončil mezi betony Bílka, který ho se štěstím udržel.

26:39
    Havran znovu pálil od modré, střela skončila na Bílkově pravém betonu. Puk se pokoušel ještě zasunout Černý, ale ani on neuspěl.

26:00
    Nyní obral Matušíka Švaříček a vyhazuje.

25:10
    Hlaveš musel pro vyhozený puk až za svou branku.

25:00
    Přihrávka rukou vhazovat se bude na obranné modré domácích.

24:46
    Havran střílel od modré. Puk byl nejspíš párkrát tečován, skončil ale v Bílkově lapačce.

23:55
    Domácí ihned po buly vyhazují.

23:47
    Další vyloučení pro Kobru. Jan Pohl se provinil vysokou holí, dostává navíc čtyřminutový trest.

23:30
    Havran nahazoval od modré, Bílek ale neměl problém s výhledem a pohodlně puk ukryl do rukavice.

22:29
    Kohouti bleskově přesilovku využívají! Hned po buly si vzal puk FILIP KOLOMÝ, který propálil vše, co mu stálo v cestě.
    Asistence: Jan Kanov, Jakub Matušík.

22:24
    Malý znovu na trestné, znovu za nedovolené bránění.

22:10
    Cafourek dostal puk na modrou od Borovanského, Panec ale kryje.

22:03
    Akci Kobry zastavuje lapačkou Panec.

21:31

21:05
    Na druhé straně Matušíkova rána lízla spojnici!

20:10
    Obrovská chyba Kellnera! Jel sám od Pance, na modré obranné ale neměl puk pod kontrolou a sebral mu ho Jakeš. Ten ale samostatný únik nevyužil.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:50. V té první jsme mohli vidět dost podobný průběh jako v prvním pražském zápase. Kobra se dostala do vedení 3:0, hosté poté střídali brankáře. Střídaní ale proběhlo už ve 13. minutě místo na začátku druhé třetiny. A Kohouti dokázali snížit ještě během první části, když se v 15. minutě prosadil kapitán Matušík.

Zatím je k vidění stejně jako posledně hodně živý a atraktivní hokej. Víc ze hry a větší držení puku měla určitě Kobra, po třetí brance a vystřídání brankáře se ale hosté zvedli a hraje se tak hodně vyrovnaně.

Novák, který byl hned v první minutě sražen k ledu, se od té doby neukázal na ledě ani na střídačce.

20:00

19:56
    Kobra se teď musela hodně bát po akci táborských, nakonec ale Pohl vyváží puk pryč.

19:31
    Za nedovolené bránění je na trestné Malý.

19:02
    Blažek jel do útoku a hledal Boháče, puk ale srazili domácí obránci.

18:32

18:13
    Kobra hraje před Bílkem a nedaří se jim dostat se do útoku.

16:55
    Borovanský zpoza brány nahrával před klec Cafourkovi, ale ten puk nestihl a domácí tak musí opustit útočné pásmo.

16:32
    Přesilovka pro Kobru, za sekání je vyloučen Blažek.

15:51
    Ta nakonec nedopadla, hra se přerušila kvůli offsideu Kobry.

15:25
    Borovanský nahazuje puk za bránu, tam se ho ujal Hlaveš a založil útočnou akci.

14:15
    Tábor se dočkal a snižuje! Bílka nekompromisně propálil kapitán JAKUB MATUŠÍK, který tak dává svému týmu potřebné přiblížení.
    Bez asistence.

14:08
    Zakázané uvolnění domácích.

13:35
    Malý nahrával před bránu, kde by měl Borovanský úplně volný prostor, stál ale daleko od puku.

12:38
    Střídání brankářů! Tomáš Klestil odjíždí na střídačku, nahrazuje ho Michal Panec.

12:38
    Půlpán jel sám do útoku, jeho střela ale byla nepřesná. Poté se puku ujmul MICHAL BOROVANSKÝ, který prostřelil Klestila nad levé rameno.
    Asistence: Tomáš Půlpán.

11:30
    Krätzer jel po pravém křídle a snažil se najet si před Bílka. Jeho střela ale skončila na boční síti.

10:45
    Kobra vyhodila, Klestil rychle přikryl puk rukavicí před dojíždějícím Kocmanem.

10:25
    Tábor dál drží přesilovkový zámek.

10:03

09:48
    Hlavešova střela od modré tečována mimo klec.

09:20
    Jen co se tam usadili, Kobra vyhazuje.

08:52
    První přesilovka hostů, těm se momentálně nedaří dostat do útoku.

08:03
    Slanina dostává dvouminutový trest za nesportovní chování, trochu ostřeji zabrzdil před gólmanem. Nyní šlo o hodně přísné vyloučení.

06:58
    Jakeš vyzkoušel Klestilovu pozornost nahozením od modré, toho ale černá guma trefila pouze do výstroje.

06:40
    Krásnou akci sehráli domácí! Borovanský stojící u Klestilovy pravé tyčky poslal puk křížem na PAVLA MALÉHO, který střílel bez přípravy a nemýlil se.
    Asistence: Michal Borovanský, Jan Pohl.

06:19
    Další offside Tábora.

04:48
    Jakeš málem potrestal nepřesnou rozehrávku Kellnera, který posílal puk před branku. Naštěstí pro hosty ale puk šel mimo.

04:28
    Offside Tábora.

04:13
    Po tom, co se rozehrály buly na modré čáře skončil puk mimo led, vhazování se tak bude opakovat.

03:14
    Z ničeho nic dává Kobra první branku zápasu! Úspěšně se prosazuje JIŘÍ JAKEŠ a posílá jako správný kapitán svůj tým do vedení.
    Asistence: Roman Verbík.

02:32
    Cafourek zachytil rozehrávku Tábora na modré čáře a pokusil se kotouč přiblížit na Borovanského, ten byl ale obsazený.

02:17
    Zakázané uvolnění Kohoutů, vhazovat se bude po Klestilově levici.

01:45
    Pohl, hrající dnes na postu obránce, projel od Bílka až za Klestila, žádná šance z toho ale nebyla.

01:29
    Hra přerušena, puk skončil mimo hřiště.

00:46
    Novák zůstal po střetu v rohu kluziště, za pomoci spoluhráčů odešel po odpískání na střídačku.

00:45
    Mařík měl možnost vytvořit šanci poté, co sebral svému soupeři puk, jeho přihrávku před bránu ale nikdo nezachytil.

00:01
    A je to tu! Třetí semifinále začalo.

00:01

První pětky se připravují ve středovém kruhu.

A fanoušci Kohoutů již vítají na ledě své hráče.

Nyní už za velikého pískotu hostujících fanoušků vjíždí na led domácí hráči. V druhém rohu jsou naopak trochu slyšet bubny jejich příznivců.

Rozhodčí vjíždí na ledovou plochu za lehkého pískotu z hlediště.

Na to, že se hraje v Praze, je skupina táborských několikanásobně větší než ta pražská.

Deset minut do začátku zápasu a halou se začínají linout hlasy táborských fanoušků. Na ledě zatím krouží rolba.

Zde už je dnešní soupiska, v brance pražanů nastoupí Pavel Bílek, klec Tábora bude hlídat Tomáš Klestil.

HC Kobra Praha: Bílek (Krch) – Cafourek, Ton (A), Švaříček, Verbík, Pohl – Slanina, Borovanský, Čurda – Novák, Kocman (A), Jakeš (C) – Půlpán, Malý, Paris – Kalla, Strnad
    Trenér: Miloslav Šeba

Hockey Club Tábor: Klestil (Panec) – Havran, Černý, Kanov (A), Hlaveš, Heršálek (A), Dvořák, Hájek – Kellner, Krätzer, Seidl – Kolomý, Matušík (C), Mařík – Blažek, Boháč, Březina – Zayml, Šimák, Pechánek
    Trenér: Tomáš Matušík

Rozhodčí: Grech, Kostourek – Belko, Havelec.

Na programu je dnes třetí zápas semifinálové série mezi týmy HC Kobra Praha a HC Tábor! Po prvních dvou odehraných zápasech je stav nerozhodný 1:1.

První zápas, hraný v neděli, vyhrála na svém ledě Kobra 4:3. Již v první třetině si vypracovala nadějné vedení 3:0, nakonec se ale o skóre musela bát až do posledních minut.

Druhé utkání bylo naprosto rozdílné a ukázalo se v něm, že Kohoutům to letos proti Kobře jde. Vyhráli v něm totiž velmi přesvědčivě 7:1 a na tuto kanonádu budou určitě chtít navázat.

V letošním měření sil vyhrál vždy domácí celek, ačkoliv Kobra porazila v základní části Tábor až v prodloužení a má tak jedinou plnohodnotnou výhru. I ty se ale v play off počítají. V uplynulých dvou zápasech jsme byli svědky krásného akčního hokeje plného emocí na ledě i v hledišti. Uvidíme, jestli nás čeká něco podobného i dnes.

Vzájemné zápasy z letošní sezóny:
    HC Kobra Praha – HC Tábor 3:2p
    HC Tábor – HC Kobra Praha 4:2
    HC Kobra Praha – HC Tábor 4:3
    HC Tábor – HC Kobra Praha 7:1

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Šimon Sýkora

Branky a nahrávky: 4. Jakeš (Verbík), 7. Malý (Borovanský, Pohl), 13. Borovanský (Půlpán), 38. Půlpán (Malý, Borovanský) – 15. Matušík, 23. Kolomý (Kanov, Matušík), 28. Kanov (Havran, Kellner), 47. Kellner (Havran), 65. Březina (Matušík)

HC Tábor: Klestil (13. Panec) – Havran, Černý, Kanov (A), Hlaveš, Heršálek (A), Dvořák, Hájek – Kellner, Krätzer, Seidl – Kolomý, Matušík (C), Mařík – Blažek, Boháč, Březina – Zayml, Šimák, Pechánek

Rozhodčí: Grech, Kostourek – Belko, Havelec