Bratislava – Zlín 27:28 (kon.) | Veselí n/M – Olomouc 21:30 (kon.) | Michalovce – Šaľa 30:25 (kon.)
Poruba – Písek 36:16 (kon.) | Partizánske – Most 19:19 (kon.) | Prešov – Slavia 20:28 (kon.)
Iuventa Michalovce
30:25 (16:13)
HK Slovan Duslo Šaľa
Sobota 28.03.2015, 17:30 • Chemkostav Aréna Michalovce • Interliga ženy

Siréna dala bodku za interligovým šlágrom. Iuventa zdolala ťažkého súpera zo Šale po zaujímavom slede. Vyzeralo to dnes všelijako, no koniec lepšie zvládli domáce hráčky a tak si pripisujú dôležité body do tabuľky. Do konca zostávajú dva zápasy a Iuventa bude mať výhodu domáceho prostredia. Ja vám ďakujem za pozornosť a prajem pekný zvyšok večera. (18:55:28)

60
    Konec zápasu. (30:25)

Oddechový čas pro domácí. (30:25)

59
    Trochtová to prehnala s razanciou a je vylúčená na dve minúty takže tento zápas už nedohrá. (30:25)

59
    Michalovčanky pokračujú v plnom počte. (30:25)

59
    Réka Bíziková potrebuje ošetrenie po údere do hlavy. (30:25)

59
    Trehubová vyletela do vzduchu a našla priestor v bráne. (30:25)

58
    Na druhej strane sa to hráčkam Dusla nepodarilo. (29:25)

58
    Wollingerová nehľadiac na vylúčenie svojej spoluhráčky, šikovne skóruje. (29:25)

57
    Levchenko poriadne zavarila svojmu tímu. Počíňala si nedovolene a oslabí tak svoj tím na dobu dve minúta. (28:25)

56
    Dôležitý gól po šikovnom chytení do jednej ruky predviedla pivotka Horňáková. (28:25)

55
    Šaľanky strácajú loptu po nepresnej prihrávke. (27:25)

Oddechový čas pro hosty. (27:25)

55
    Szollošiovej asi time-out nepomohol. Loptu napálila len do brankárky. (27:25)

Oddechový čas pro domácí. (27:25)

54
    To by ale Šaľanky museli mať presnejšie prihrávky vo finálnej fáze. (27:25)

53
    Trestuhodné prestrelenie brány od pravého krídla Michaloviec. Takýmto tempom ešte dnešný zápas môžu Michalovce prehrať. (27:25)

52
    Holešová zase napálila Ladicsovú a využíva to gólom Bíziková. (27:25)

51
    Teraz to už hráčkam Šale vyšlo. (27:24)

51
    Zyková loptu zachytila, no jej pas do brejku bol nepresný a tak bude čeliť ďalšiemu útoku. (27:23)

51
    Duslo využíva početnú výhodu a drží sa v hre. (27:23)

50
    V zápätí aj spomínaná hráčka smeruje na lavičku si dve minúty posedieť. (27:22)

50
    Krasko davá na rozdiel piatich gólov. (27:22)

49
    Teraz sa v ofenzíve trápia hráčky Šale. Domáce zlepšili svoju defenzívu. (26:22)

48
    A môžeme pripočítať aj gól Geričovej, ktorá z rýchlosti vyťažila všetko. (26:22)

47
    Wollingerová si dobre nabehla na pivota a strieľa potrebný gól, ktorý Iuventu trochu posúva do bezpečnejších vôd. (25:22)

46
    Na strelu Kodajovej si Zyková siahla, no zabrániť jej v ceste do brány nedokázala. (24:22)

46
    Rebičová z uhla trafia zase len brankárku Dusla. (24:21)

45
    Na druhej strane ale Šaľa našla skulinu v bráne Zykovej, (24:21)

45
    Holešová v rýchlosti trafia len dobre postavenú Ladicsovú. (24:20)

44
    Góly padajú naozaj v rýchlom slede. Na čele naďalej zostáva s náskokom Iuventa. (24:20)

43
    Rebičová suverénne premieňa. (23:19)

43
    Do brány prišla Haládiková. Bude čeliť sedmičke Rebičovej. (22:19)

42
    Menšie ošetrenie potrebovala Wollingerová, no je už v poriadku a v hre pokračuje. (22:19)

41
    Ďalšie zaváhanie, no teraz hráčky Šale prerážali a o loptu prišli. (22:19)

40
    Zaváhanie v domácej ofenzíve využila Bíziková. (22:19)

39
    Eva Veselková vystihla pohyb Zykovej a strelou do protipohybu dáva osemnásty gól. (22:18)

39
    Dve minúty kvôli faulu si posedí hráčka Kucher. (22:17)

38
    Trehubovej sa dnes darí a presvedčila nás o tom aj v 38.minúte. (22:17)

38
    V 38.minúte prišli rýchle góly na oboch stranách, Naďalej zostáva štvorgólový rozdiel. (21:17)

37
    Rebičová si poradila a sedmičku premenila. (20:16)

37
    Po nedovolenom zákroku na Kucher je tu sedmička pre domácich. (19:16)

36
    Réka Bizíková pekne vymietla ľavý horný roh. (19:16)

35
    Chyby a skvelé zákroky pokračujú a na gól si musíme ešte chvíľu počkať. (19:15)

35
    Na oboch stranách teraz panovali skvelé brankárky, ktoré podržali svoj tím. (19:15)

34
    Ofenzíva Šale sa nedostala ani ku strele. (19:15)

33
    Tatiana Trehubová napriahla a vystrelila a tak si pripísala piaty gól v stretnutí. (19:15)

33
    A zaváhanie taktiež využíva Klučková. (18:15)

32
    Na druhej strane reaguje Bíziková. (18:14)

32
    Do druhého polčasu taktiež gólovo vstupuje Kucher. (18:13)

32
    Na druhej strane to hráčky hostí nedokázali. (17:13)

31
    Trehubová hneď z prvej akcie druhého polčasu skóruje. (17:13)

31
    Začal druhý poločas. (16:13)

Druhý poločas začne přibližně v 18:15.

Prvý polčas bol poriadne napínavý. Vedenie sa vkuse menilo a nakoniec dali viac gólov hráčky Iuventy. Hráčky dokázali prekusnúť svoju streleckú neschopnosť z polovice polčasu a Šaľa neraz bola zastavená skvelou Zykovou. Uvidíme či bude taký rýchly aj druhý polčas.

30
    První poločas skončil. (16:13)

30
    V poslednej sekunde ešte mala šancu z voľného hodu Trochtová, ktorá neposlala veľmi razantnú strelu a je tu koniec polčasu. (16:13)

29
    Na druhej strane sa unáhlila Wollingerová a bránu prestrelila. (16:13)

29
    Hráčky Dusla strácajú loptu kvôli krokom. (16:13)

29
    Oba tímy sa raz nepresadili a potom prišla Trehubová, ktorá z behu vymietla ľavú šibenicu. (16:13)

28
    Ivana Trochtová strieľa už svoj tretí gól. (15:13)

28
    Strela Kertézsovej len zblokovaná. (15:12)

28
    Oddechový čas pro hosty. (15:12)

28
    A v dnešnom zápase sa presadila aj Gerič. (15:12)

28
    Nasťa Zyková perfektne vychytala z krídla Réku Bízikovú. (14:12)

28
    Marianna Rebičová skóruje a Michalovce utiekli na rozdiel dvoch gólov. (14:12)

27
    A naviac je tu aj výhoda sedem-metrového hodu. (13:12)

26
    Skvelá spolupráca Zykovej a Szollosiovej posúva domácich do vedenia. (13:12)

25
    Tatiana Trehubová konečne strieľa gól a Michalovce sa gólovo dotiahli na svojho súpera. (12:12)

24
    V hre sa po minútke pokračuje. (11:12)

24
    Na hracej ploche zostáva Trochtová, ktorá potrebuje ošetrenie. (11:12)

24
    Na druhej strane stále stagnujú Iuventáčky. (11:12)

23
    Dominika Kodajová pokračuje v strieľaní gólov. Je tu už dvanásty gól hostí. (11:12)

22
    Trehubová si posedí za faulovanie na dve minúty. (11:11)

21
    Bujnochová taktiež strieľa gól. (11:11)

20
    Pokračuje sa v zbesilom tempe. Šaľa rýchlo reaguje gólom. (11:10)

20
    Z gólu Holešovej sa teší celá Aréna. (11:9)

19
    Bujnochová trafia len vonkajšiu konštrukciu. (10:9)

18
    Szollošiová z brejku dáva gól a je to už desiaty gól Michaloviec. (10:9)

17
    Kodajová už ale ďalšiu sedmičku premieňa. (9:9)

16
    Strela zo sedmičky skončila len na žrdi a následnú dorážku Michalovčanky nedovolili. (9:8)

16
    Horňáková si v zápätí posedí na dve minúty za faulovanie. (9:8)

16
    Horňáková z pivota dáva gól. (9:8)

15
    Bíziková prešla obranou ako po masle a vyrovnáva! (8:7)

14
    Domáce sa konečne dočkali. Svoju dravosť využila Krasko. (8:7)

14
    Na strane hostí je taktiež problém skórovať. Posledná strela skončila vysoko nad. (7:7)

13
    Jej spoluhráčky zase nedokázali využiť príležitosť v útoku. Diváci už sú nespokojní s ich streleckou neschopnosťou. (7:7)

13
    Zyková skvelo vychytala Kodajovú. Prišlo ku vzájomnému stretu a domáca brankárka potrebuje ošetrenie. (7:7)

12
    Michalovská ofenzíva sa dnes trápi. Tentokrát trafila len žrď. (7:7)

12
    Na gól domácich veľmi rýchlo odpovedali hráčky Dusla brejkom, ktorí zakončili gólom. (7:7)

11
    Žlutou kartu dostává Bujnochová (HK Slovan Duslo Šaľa). (6:6)

11
    Na šťastie pre domácich, strela hostiek bola zblokovaná a Zyková chytá. (6:6)

10
    Domáce aj tentokrát v ofenzíve zaváhali a loptu stratili. (6:6)

10
    Domácim sa prestalo dariť a využíva to strelou ku ľavej tyči Karin Bujnochová. (6:6)

9
    Žlutou kartu dostává Horňáková (Iuventa Michalovce). (6:5)

9
    Kodajová na druhej strane bezpečne premieňa nariadený trestný hod. (6:5)

8
    Trehubová nevyužíva výhodu sedmičky! Z dorážky taktiež trafia Ladicsovú. (6:4)

8
    Boglárka Bíziková je prvou, ktorá si posedí na dve minúty. (6:4)

7
    Bizíková je zodpovedná za štvrtý gól Šale. (6:4)

7
    Kucher bez problémov zo stoja vystrelila a Michalovce odskakujú už na tri góly. (6:3)

6
    Szollošiová dáva hattrick a je to už na rozdiel dvoch gólov. (5:3)

5
    Zyková znovu chytá a je tu akcia domácich, (4:3)

5
    Szollošiová dáva druhý v rade. Defenzívy dnes nezačínajú najlepšie. (4:3)

4
    Klučková rýchlo zrovnala skóre a je zase vyrovnané. (3:3)

4
    Szollosiová využíva prvý zákrok Zykovej a prvýkrát posiela Iuventu do vedenia. (3:2)

3
    Horňáková z pivota rýchlo vyrovnala. (2:2)

3
    Ďalší gól si pripisuje Bujnochová. (1:2)

3
    Žlutou kartu dostává Kucher (Iuventa Michalovce). (1:1)

2
    Holešová potešila domácich priaznivcov prvým gólom. (1:1)

2
    Rozhodca signalizoval prešľap. Domáce si ofenzívu zopakujú. (0:1)

1
    Trehubová bránu netriafa. (0:1)

1
    Karin Bujnochová si pripisuje prvý gól. (0:1)

1
    Hráčky Šale – v červených dresoch začínajú dnešné stretnutie. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

-2
    Všetko je pripravené na štart. Sledujte s nami celý priebeh stretnutia.

Iuventa Michalovce: Kucher, Holešová, Szollošiová, Rebičová, Gubiková, Gerič, Habánková, Zyková, Horňáková, Nagyová, Wollingerová, Krasko, Bačíková, Trehubová, Levchenko, Geci.

HK Slovan Duslo Šaľa: Bujnochová, Trochtová, Klučková, Bizíková, Kodajová, Kertézsová, Pócsiková, Haládiková, Demajová, Tulipánová, Konigová, Bizíková B., Blehová, Veselková, Kvasnícová, Ladicsová.

Rozhodčí: Haščík, Sivák..

Duslo je druhý najlepší slovenský celok v tabuľke po Iuvente. Figurujú na piatej pozícii so stratou desiatich bodov na vedúcu dvojicu. Do konca zostávajú len tri kolá a tak je pravý čas zbierať všetky možné body. V minulom kole sa to podarilo Šali, keď si poradili s Policajtkami z hlavného mesta – jednoznačne 39:18. Tím zo Zemplína je ale už iná káva a tak sa diváci v soboru môžu tešiť na poriadny slovenský šláger!

Po reprezentačnej prestávke najvyššia ženská hádzanárska liga WHIL pokračuje v plnom tempe. V 20.kole privíta silný tím Iuventa Michalovce vo svojej novej Chemkostav Aréne ďalší slovenský celok – HK Slovan Duslo Šaľa.
    Iuventa sa zubami nechtami snaží držať čo najbližšie prvému miestu, ktoré im utieklo po pár zaváhaniach z úvodu jari. Zmena lodivoda zrejme pomohla a Michalovčanky sú zase na víťaznej vlne. Most s 33 bodmi je na prvej priečke. Iuventa má rovnaký počet bodov, no v ich neprospech hovorí vzájomný zápas a horšie skóre. Ak chcú pomýšľať na obhájenie titulu, nesmú v sobotu zaváhať.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.