Minnesota – Calgary 4:2 (kon.) | Chicago – Columbus 2:5 (kon.) | Edmonton – Dallas 4:0 (kon.)
Washington – Nashville 3:4 (kon.) | Boston – NY Rangers 4:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:3 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Anaheim 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 3:2 (kon.) | Detroit – Tampa 4:0 (kon.)
Minnesota Wild
4:2 (1:1, 0:0, 3:1)
Calgary Flames
Sobota 28.03.2015, 01:00 • Xcel Energy Center, St. Paul • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Dobrý den! Zdravím všechny příznivce NHL, nejlepší hokejové ligy světa! Zámořská soutěž má dnes na programu tři duely, my se zde v tomto online přenosu podrobněji zaměříme na utkání mezi Minnesotou Wild a Calgary Flames. Oba týmy stále bojují o přítomnost v bojích o pohár lorda Stanleyho. Zápas tedy zcela jistě nebude postrádat náboj, máme se rozhodně na co těšit! Začínáme jednu hodinu po půlnoci!

Wild mocně finišují, snaží se sbírat každičký bod, který by jim zajistil možnost zahrát si o Stanleyův pohár. Nutno podotknout, že se jim to daří. V našlapané Centrální divizi jsou Divočáci sice čtvrtí, ale v měřítku Západní konference jim jednadevadesát bodů stačí na postupovou pátou příčku. Momentální forma svěřenců kouče Yea je také více než dobrá, z posledních deseti duelů vyhráli sedmkrát a nyní se vezou na třízápasové vlně bez porážky. Nejproduktivnějším hráčem Minnesoty je americký útočník Zach Parise (29+28). Jasnou brankářskou jedničkou je spasitel týmu Devan Dubnyk (93,8 %), který by s největší pravděpodobností měl chytat i dnes.

Naopak Flames se nyní, byť jen o bod, nachází mimo pozice zajišťující účast ve vyřazovacích bojích. V Pacifické divizi jim patří čtvrté místo, v Západní konferenci okupují první nepostupovou, tedy devátou, příčku. Největším soupeřem v boji o postup jsou pro Plameny loňští šampioni z Los Angeles, minimální bodový rozdíl naznačuje, že to bude boj až do posledního kola. Nejvíce kanadských bodů posbíral český forvard Jiří Hudler (27+39), který poslední dobou válí se svými kolegy z útočné trojice, jimiž jsou Johnny Gaudreau (21+37) a Sean Monahan (29+27). Nejvíce utkání za Calgary mezi třemi tyčemi odchytal Jonáš Hiller (91,4 %), uvidíme, zda dostane šanci i dnes.

Letošní vzájemná utkání

30.1. 2015 – Calgary Flames:Minnesota Wild 0:1

Branky a nahrávky: 9. Parise (Vanek)

19.2. 2015 – Calgary Flames:Minnesota Wild 2:3 pp

Branky a nahrávky: 18. Hudler (Wideman, Monahan), 51. Bouma (Wideman, Backlund) – 9. Fontaine (Vanek, Coyle), 12. Bumba (Brodin, Dubnyk), 62. Koivu (Coyle, Scandella)

02:00
    Calgary se dostalo do útočného pásma, ale napoprvé se nepovedla rozehrávka a puk utíká hostům ze třetiny ven.

03:05
    Haulovu střelu chytá Ramo bez problému. Vhazování po jeho pravici.

03:45
    Minnesota drží Calgary ve vlastním pásmu a po střele Scandelly si Ramo nebyl stoprocentně jistý kde má puk.

04:37
    Granlud vybojoval puk v rohu kluziště a našel přihrávkou Scandellu, který se pokus o střelu, ale ta byla zablokována.

05:29
    Dubnyk si připisuje zákrok z kategorie lehčí.

05:52
    Calgary právě vstřelilo branku!
    JOSH JOORIS prostřelil Dubnyka a Calgary se ujímá vedení. Asistence: Joe Colborne a Matt Stajan.
    JOSH JOORIS - 0:1

07:30
    Máme zde komerční přestávku.

07:30
    Vhazovat se bude v útočné pásmu Minnesoty.

08:15
    Závar před brankou Calgary přerušil podržením puku Ramo.

08:43
    Joe Colborne (Calgary) – dvě minuty za hákování.

08:55
    Calgary i v oslabení se dokázalo dostat do protiútoku. Ovšem gól z toho není.

09:45
    První minuta přesilovky se Minnesotě vůbec nepovedla.

10:28
    Minnesota právě vstřelila branku! MATHEW DUMBA si dojel dorazit svojí vlastní střelu, kterou Ramo neudržel. Asistence: Mikael Granlund a Jared Spurgeon.
    DUMBA - 1:1

12:02
    Uvidíme buly v útočném pásmu Calgary.

12:39
    Stewart vyslal pěknou střelu od mantinelu.

14:00
    Minnesota se snaží držet puk na svých hokejkách a chce hrát trpělivý hokej.

14:28
    Po komerční přestávce se bude vhazovat po levici Rama.

14:57
    Ofsajd Niederrietera.

15:12
    Mikael Granlund (Minnesota) – dvě minuty za držení.

15:34
    MInnesota má statisticky nejlepší obranu v celé NHL tak uvidíme zda to potvrdí i dnes.

16:32
    Zatím to opravdu potvrzují. Calgary se zatím nedostalo ke střele a nemůžou se zatím ani udržet v útočném pásmu.

17:12
    Domácí v plném počtu. Výborně zahrané oslabení Minnesoty. Calgary se nedostalo k jediné střele na branku.

17:55
    Před bránou se objevil zcela volný Parise, ale nedokázal bekhendem překonat domácího brankáře. Stav zůstává stále vyrovnaný.

19:45
    Parise nahodil před branku, kde vybízel k teči jednoho ze spoluhráčů což se bohužel nepovedlo a první třetina skončí nejspíše nerozhodnuta.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V první třetině jsme viděli dva góly. Nejprve se trefil v přesilovce hostující Josh Joorish následně vyrovnal domácí Dumba. K vidění byly dvš zcela rozdílné přesilové hry. Minnesota z ní vytěžila vyrovnávající gól a naoapk Celgary se nepodařilo ani jednou vystřelit na branku Dubnyka.

20:01

20:02
    Buly vyznělo lépe pro domácí.

21:30
    Domácí jsou aktivnější na začátku druhé třetiny, ale stále se nemohou usadit v útočném pásmu.

22:20
    Calgary se snaží usadit v útočném pásmu což se jim zatím stejně jako Minnesotě nedaří.

23:40
    O puk byl nyní obrán český útočník Jiří Hudler.

24:00
    Niederriter se dostal ke střele, ale nic velkého z toho není.

24:15
    Niederriter v další šanci! Střelu Niederrietera chytil Ramo a následující dorážku Stewarta vyrazil vlastní bruslí Niederrieter.

26:00
    Minnesota zapíná na vyšší otáčky a nyní se opět dostávala k několika slibným šancím.

27:00
    Schroeder nechal vyniknout dobrý zákrokem Ramiho.

27:48
    Calgary drží puk za svojí branku a bude se snažit založit útok.

28:10
    Pokus je ovšem zastaven hned ve středním pásmu.

29:33
    Mik. Granlud při pokusu o tvrdou ránu zlomil hůl.

29:45
    Ofsajd Calgary.

30:44
    Neiderrieter "vyprášil" pravý Ramův beton.

31:59
    Schroeder byl iniciátorem akce po které puk končí v Ramovo lapačce.

32:40
    Po delší době se do útočného pásma podívali také hráči Calgary. Třeba se jim tam za líbí a budou tam častěji než do teď.

34:30
    Dubynk přikryl puk a počkal na přerušení hry.

34:50
    Monahan se prezentoval dobrou střelou.

36:34
    Obrovský závar před brankou Calgary. Puk tam lítal mezi hráči, ale nikdo bohužel pro domácí nedokázal poslat puk za Ramovo záda.

38:20
    Russel zablokoval ránu domácího hráče. Ukázal obrovskou obětavost pro tým.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:45
    Patnáct sekund před koncem druhé třetiny vidíme těsný ofsajd domácích.

39:45
    Backlund až moc aktivní a buly se bude opakovat.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Ve druhé periodě jsme gól neviděli. Prvních patnáct minut nám nepřineslo moc líbivého hokeje, ale posledních 5 minut už vypadalo mnohem lépe. Uvidíme v jakém tempu se bude odehrávat třetí třetina.

40:01

40:55
    Začala nám třetí třetina. Buly pro Minnesotu.

40:55
    Mikael Granlund trefuje z mezikruží břevno!

42:00
    Fontaine byl velmi tvrdě sestřelen a odkulhal do kabiny. Rozhodčí vylučovat nebude.

42:26
    Dnes už třicátý zákrok si připisuje Ramo.

43:05
    Přesně tam kde skončila druhá třetina tak tam začala třetí. Sledujeme velmi aktivní hokej.

43:36
    Minnesota právě vstřelila branku!
    THOMAS VANEK posílá Minnesotu do vedení střelou ze vzduchu do odkryté části branky. Asitence: Justin Fontaine a Charlie Coyle.
    THOMAS VANEK - 2:1

44:50
    Dvacátou střelu Calgary na branku vyslal Jiří Hudler.

46:38
    Po vedoucím gólu Minnesoty celkem opadlo tempo.

46:59
    MIKKO KOIVU lehce tečoval nahození Stewarta a Ramo už nedokázal zastavit puk. Asistence: Chris Stewart a Jonas Brodin.
    MIKKO KOIVU - 3:1

47:21
    Po komerční přestávce se bude vhazovat před brankou hostů.

47:47
    Zakázané uvolnění. Vhazování po levici Rama.

48:16
    Brodin (Minnesota) – dvě minuty za hákování.

49:00
    Haula vyváží puk a šetří drahocenné vteřinky.

50:16
    To je neuvěřitelné! Calgary hrálo už dvě přesilové hry a ani v jedné z nich nedokázalo vystřelit na branku.
    Pohled přímo z hlediště.

51:46
    ZACH PARISE vystihl rozehrávku Calgary a svůj sólo únik zakončil naprosto přesně. Bez asistence.
    ZACH PARISE - 4:1

51:46
    Máme zde střídání gólmanů. Ramo odjíždí na střídačku a do brány přijíždí Jonas Hiller.

53:00
    Suter dobře vystihl rozehrávku Calgary a nedovolil hostům vyvést puk ze třetiny.

53:52
    Hiller si připisuje první úspěšný zákrok.

54:11
    Zakázané uvolnění Calgary.

55:17
    MARKUS GRANLUD tečuje ve vzduchu střelu Raymonda. Asistence: Mason Raymond a Paul Byron.
    Markus GRANLUND - 4:2

57:37
    Niederrieter nezpracoval ve slibné šanci.

58:40
    Granlund neprostřelil houšť těl, který brání prázdnou branku Calgary.

59:38
    Tohle už vypadá pro Minnesotu dobře!

60:00

Minnesota vítězí v dnešním zápase 4:2. Třetí třetina byla na góly nejplodnější ze všech. Viděli jsem v ní čtyři góly nejprve tři góly MInnesoty Vanka, Koiva a Pariseho a následné snížení Granlunda. Minnesota potvrdila svojí roli favorita a vyhrála.

Česká stopa v utkání:
    Jiří Hudler neznamenal žádný bod.

To je od nás vše. Děkuji za pozornost. Karel Milec (03:36:51)

Karel Milec

Branky a nahrávky: 11. Dumba (Mik.Granlund, Spurgeon), 44. Vanek (Fontaine, Coyle), 47. Koivu (Stewart, Brodin), 52. Parise – 6. Jooris (Colborne, Stajan), 56. Granlund (Raymond, Byron)

Minnesota Wild: Dubnyk (Kuemper) – Brodin, Suter, Pominville, Mik. Granlund, Parise – Spurgeon, Scandella, Stewart, Koivu, Niederrieter – Dumba, Leopold, Fontaine, Coyle, Vanek, Schroeder, Haula, Bergenheim
    Calgary Flames: Ramo (52. Hiller) – Wideman, Russel, Hudler, Monahan, Gaudreau – Engelland, Brodie, Jones, Backlund, Bouma – Diaz, Šlemko, Shore, Mar. Granlund, Raymond – Jooris, Stajan, Colborne