Minnesota – Calgary 4:2 (kon.) | Chicago – Columbus 2:5 (kon.) | Edmonton – Dallas 4:0 (kon.)
Washington – Nashville 3:4 (kon.) | Boston – NY Rangers 4:2 (kon.) | Philadelphia – San Jose 2:3 (1:2 po s.n.)
NY Islanders – Anaheim 2:3 (kon.) | Pittsburgh – Arizona 3:2 (kon.) | Detroit – Tampa 4:0 (kon.)
VHK ROBE Vsetín
4:1 (2:1, 1:0, 1:0)
HC ZUBR Přerov
Sobota 28.03.2015, 17:30 • Zimní stadion Na Lapači • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Vsetín v domácím prostředí podruhé porazil přerovské Zubry a vynutil si rozhodující zápas. Ten se odehraje v pondělí na ledě Přerova. Ode mne je to pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek víkendu. (20:06:49)

60:00

59:59
    Ještě se bude vylučovat, Haloda dvě minuty, ale to už pro dnešní utkání nemá žádný vliv.

59:25
    A Vsetín znovu vyhazuje, tohle utkání už je jeho.

59:00
    Hryciow vyhazuje.

58:34
    Přerov kompletní, zahraje si zkrácenou přesilovku.

58:04
    Na trestnou lavici usedá za vsetínskou stranu Vrba, dvě minuty hrubost a Nedbálek, dvě plus dvě minuty hrubost. Na druhé straně Sakrajda, dvě minuty hrubost. David Šťastný nakonec nafasoval pouze 2+2 minuty, což je hodně mírné od hlavních arbitrů.

58:04
    Na Lapači se opět boxovalo, David Šťastný se pustil do souboje s Nedbálkem a my nyní budeme čekat na rozsudek rozhodčích.

57:59
    Skvělá spolupráce vsetínských mladíků, Hrazdira Slováčkovi, tyč!

57:39
    Vsetínští už se nikam moc neženou a nejspíš chtějí utkání už v klidu dohrát.

56:50
    Hryciow zlomil hokejku a Dostálek s Kudělkou mohli vyrazit do přečíslení, Hryciow však i bez hokejky hrozící brejk zastavil ještě ve středním pásmu.

56:34
    Vsetín si ještě zahraje přesilovou hru, dvě minuty pro Palu za napadení.

55:47
    Lapačem se nese vysoký jalovec, atmosféra dnes dosahuje extraligových kvalit.

55:20
    Hrazdira mohl trestat přerovskou obranu, jedovatá rána z mezikruží končí v lapačce Slováka.

54:55
    Zúbek nyní vybojoval kotouč pro Vaňka, ten promáchl, zanedlouho Kolařík už mohl střílet, ale počkal si na svého kapitán a chtěl mu dopomoct k hattricku, proti byl však Slovák.

54:00
    Vsetín v plném počtu.

53:23
    Ambruz posílá kotouč znovu až za Slováka.

53:13
    Plšek si poprvé sáhl na puk, ale byla to rána Paly, která byla po odpískání ofsajdu.

52:55
    Vsetín vyhazuje.

52:26
    Polák přízemní střelou znovu orazítkoval brankovou konstrukci, ale zdálo se, že to byla spíš boční tyč.

52:00
    Přerov si zahraje přesilovou hru, dvě minuty pro Daňka za hru vysokou holí.

51:33
    Haloda ihned po byly vypálil, Slovák vyrazil a jeho spoluhráči si kotouč přebírají.

51:22
    Kotouč je znovu ve středním pásmu, tam to vsetínským hokejistům vyhovuje.

51:10
    Procházková střela sražena.

50:46
    Hrazdira posílá kotouč až na zakázané uvolnění.

50:35
    Kudělkova střela skončila v ochranné síti.

50:00
    Nakonec to nepůjde. Brankář Hromada odstupuje z utkání a jeho místo zaujme Lukáš Plšek.

50:00
    Brankář Hromada se zvedá a zdá se, že by mohl ve hře pokračovat.

50:00
    K Hromadovi přistupuje lékař, vsetínský brankář se dál v bolestech svíjí a Lukáš Plšek už se začíná rozvičovat.

50:00
    V brankovišti Vsetína nyní došlo k ostré šarvátce, brankář Hromada zůstává ležet a nevypadá to vůbec dobře.

49:54
    Přerov se po delší době dostal ke střele, konkrétně Polák, Hromada však s přehledem likviduje.

48:37
    Kolařík zachytil rozehrávku Zubrů a jedovatou střelou z mezikruží znovu otestoval pozornost brankáře Slováka.

47:14
    Sakrajda měl nyní prostor pro střelu, kterou Hromada ramenem vyrazil do ochranné sítě.

46:16
    Vsetín se se Zubry nechce párat v obranném pásmu a drží Hanáky mimo obranné území.

45:56
    Přerov v postavení mimo hru.
    Daniel VANĚK - 4:1

Celé utkání můžete sledovat zde.

45:22
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Tak tohle byla lahůdka v podání vsetínského kapitána DANIELA VAŇKA, ten měl možnost v přečíslení dva na jednoho předložit kotouč Vítkovi, ale nakonec se prosadil sám bekhendovou kličkou. Asistence: Jan Kolařík.

44:38
    Báchor s pomocí plexiskla vyhodil kotouč, ten se ocitl na vsetínské střídačce.

43:54
    Dostálek nyní rozvlnil pouze boční síť vsetínské branky.

43:41
    Goiš nyní trefil Zúbka a ten se okamžitě vydal za odraženým kotoučem, Slovák musel ze své branky vyjet hodně dopředu, aby Zúbkovi zakončení znemožnil.

42:46
    Třetí útočná formace Vsetína se v útočném pásmu nezdržela příliš dlouho, Přerov odvrací hru směrem k Hromadovi.

41:55
    Valaši ustáli krušné chvíle a pouštějí se do protiútoku.

41:05
    Zdálo se, že Vaněk půjde do protiútoku, ale Kudělka kotouč zachytil, dostal se přímo před Hromadu, vsetínský brankář však předvedl skvělý zákrok!

40:29
    Na Lapači znovu zvoní tyč, tentokrát ji trefil Kudělka!

40:15
    Přerov pokračuje ve dvojnásobné početní výhodě.

40:01

Dnešní utkání sleduje 4398 platících diváků, jedná se o rekord v návštěvnosti letošní sezony 2. ligy.

Ve druhé třetině jsme byli svědky vypjaté bitvy, kterou okořenilo mnoho vyloučení. Na straně Vsetína převládá spokojenost, neboť se zásluhou Kolaříka dostal znovu do dvoubrankového vedení. Přerov si však v závěru druhé periody vybojoval dvojnásobnou početní výhdou, která zasáhne i do třetiny třetí a bude trvat ještě 55 vteřin. Třetí třetina odstartuje ve Vsetíně přibližně v 19:35.

40:00

39:45
    Kudělková rána končí v lapačce brankáře Hromady.

39:31
    A kotouč se ihned dostává ven ze vsetínské třetiny.

39:28
    Přerov si zahraje v pěti proti třem a bude to trvat 87 vteřin. Viníkem této situace je Slováček, jenž obdržel dvě minuty za krosček.

39:17
    Sakrajdovu střelu tečoval Osina a to bylo pro Hromadu nepříjemné, nakonec kotouč skončil za brankou.

38:55
    Znovu budeme svědky početní výhody, zahraje si ji Přerov. Počínání agilního Popelky zastavil Tichý podražením.

38:23
    Kolařík znovu v souboji se Slovákem a znovu z něj vyšel vítězně brankář Přerova, mezitím jsou hosté již kompletní.

37:55
    Kolařík nyní nahazoval kotouč do skrumáže před brankou, ale trefil zadní plexisklo.

37:19
    Kolařík dostal přihrávku do křídla a z levého kruhu ohrozil Slováka, ten musel použít svou vyrážečku, aby nebezpečný projektil vyrazil.

37:04
    Dostálek se s kotoučem dostal do středního pásma a nahodil jej na Hromadu.

36:23
    Hosté se ihned osvobozují.

36:18
    Ve druhé třetině se s vyloučeními roztrhl pytel, za hrubost si dvě minuty odsedí Pala.

35:49
    Vítek objel s kotoučem branku a nabídl jej Kolaříkovi, tomu se však znovu nepodařilo Slováka překonat.

35:08
    Vteřinu před koncem přesilové hry zahrává Přerov zakázané uvolnění.

34:30
    Přerov se až nyní dostal ke střele, Kudělka trefil Hromadův beton.

33:51
    Kotouč se dostal na přerovskou střídačku a oba celky střídají.

33:09
    Nyní se karta obrací, dvě minuty pro vsetínského Báchora za sekání.

32:39
    Vsacané dusili svého soupeře ve vlastní třetině po celou dobu početní výhody, ale i díky Slovákovi je jejich náskok stále dvoubrankový.

31:34
    Valaši nyní zatápějí přerovské obraně, Vaněk servíroval kotouč Kolaříkovi, ten zakončil, ale skvělý Slovák svůj tým podržel.

31:13
    Vsetín v tlaku, nyní zkoušel z úhlu překonat Slováka Hrazdira, přerovský brankář ale čtvrtou branku domácím nepovolil a přerušuje hru.

30:39
    Máme tady další vyloučení, Goiš se provinil sekáním a přesilovou hru si zahraje opět Vsetín.

30:20
    Přerov stále v útočném pásmu.

29:45
    Vsetín nyní zachránila dobře postavena tyč! Střelu měl na svědomí Goiš.

29:39
    Startuje přesilová hra Zubrů.

29:05
    Do střelecké pozice se dostal Sakrajda, Hromada vyrazil a vsetínský obránce odehrál kotouč do středního pásma.

28:26
    Vrba nyní podcenil počínání přerovského Dostálka a musel si pomoci faulem. Bude se tedy hrát ve čtyrech a to celkem 73 vteřin.

28:19
    Dostálek vyváží kotouč mimo obranné pásmo Přerova.

27:58
    Ambruz byl první, kdo si to ze vsetínských rozdal s brankářem Slovákem, ten si připisuje první úspěšný zákrok.

27:39
    A ještě jsme svědky vyloučení, Vojtek před svým odchodem stihl sekat a Vsetín znovu bude hrát v početní výhodě.

27:39
    Přerov střídá brankáře, Vojtkovo místo zaujme Jiří Slovák.
    Jan KOLAŘÍK - 3:1

27:39
    Elitní formace Valachů se podruhé v zápase prosazuje. Vojtek první pokus Kolaříka sice zlikvidoval, ale kotouč ještě vybojoval Vaněk, předložil Zúbkovi, ten jej poslal k tyči JANU KOLAŘÍKOVI a vsetínský snajpr se už napodruhé nemýlil. Asistence: František Zúbek, Daniel Vaněk.

27:21
    Vaněk nyní měl ideální možnost vypálit, ale kotouč mu podjel hokejku.

26:45
    Nyní se Valachům povedlo rozebrat přerovskou obranu, Tesařík vyzýval ke skórování Vaňka, ten střelou z voleje minul přerovskou klec.

26:27
    Přerov vyhazuje.

25:54
    Přerov hrozí i v oslabení, Sedlák nabídl rozjetému Dostálkovi a ten ohrozil brankáře Hromadu.

25:20
    Nyní si přesilovou hru zahrají domácí, přerovská střídačka totiž poslal do hry o jednoho muže navíc, čehož si rozhodčí včas všimli.

25:13
    Valaši kompletní.

25:06
    Až nyní Vsetín vyhodil kotouč do bezpečí.

24:37
    Sledujeme střelecké pokusy Paly, ten několikrát vypálil na Hromadu, Vsetín zatím drží.

23:59
    Janota se vyhnul Vaňkovi a vypálil, Hromada kotouč tlumí ve své moci.

23:28
    Vsetínští v oslabení útočí, konkrétně Zúbek otestoval pozornost Vojtka, ten betonem vyrazil.

23:13
    Sedlák chvíli ležel otřesen na ledě, nakonec se však zvedá a na střídačku dojíždí s pomocí svých spoluhráčů. Doufejme, že přerovský útočník bude v pořádku.

23:13
    Přerovští nyní zatopili v předbrankovém prostoru Vsetína, někteří hráči už zvedali ruce, ale kotouč zůstal před brankovou čárou. Vítek následně ostřel zakročil proti Sedlákovi a dostává dvě minuty za hrubost.

23:02
    David Šťastný nyní zahrozil z mezikruží, branku přestřelil.

22:30
    Janota nahodil kotouč na Hromadu, ten jej vyrazil do rohu kluziště a Vsetín přebírá kotouč.

21:55
    Zakázané uvolnění Vsetína.

21:35
    Vsetín se nyní prezentuje řadou nepřesností, Přerov jej znovu nepustil na své území.

20:41
    Vsetínským se ve druhé třetině nedaří přechod do útočného pásma, Přerov dobře brání střední pásmo.

20:01

Skončila první třetina čtvrtého finálového utkání. Domácí Vsetín zaznamenal povedený vstup do utkání a po pěti minutách hry vedl 2:0. Přerov se však zásluhou Davida Šebka dostal do kontaktu. Zubři také měli možnost zahrát si v početní výhodě, ta se ale Hanákům moc nevydařila. Vsetín tak po první třetině drží těsné vedení. Prostřední dějství vypukne na Lapači přibližně v 18:25.

20:00

19:37
    Nyní se chybou v defenzívě prezentovali Přerovští, Vaněk vybojoval kotouč a předložil jej Zúbkovi, dělovka slovenského útočníka pouze prosvištěla brankovištěm.

19:20
    Kubo podcenil rozehrávku a tím dal prostor ke střele Dostálkovi, Hromada byl však připraven zasáhnout.

18:37
    Zakázané uvolnění Přerova.

18:14
    Skvělá akce v podání Slováčka, ten se kolem mantinelu prodral až před Vojtka, přerovský brankář však jakékoli škvíry ucpal a přerušuje hru.

17:29
    Vaněk nyní zavezl kotouč do útočného pásma, přihrávkou pod sebe hledal zakončujícího spoluhráče, ale ve vsetínském dresu nikdo před brankou nebyl.

16:08
    Nyní se kotouč drží převážně v útočném pásmu, Přerovu ani Vsetínu se nedaří usadit v útočném pásmu.

15:15
    Přerov se nyní vlastní vinou dostává s kotoučem mimo útočné pásmo.

14:47
    Goiš operuje s kotoučem v útočném pásmu, přerovská elitní formace motá hlavy vsetínským bekům.

13:53
    Hrazdira nyní vzal střelu na sebe, Vojtek neměl příliš dobrý výhled, ale nakonec si se štěstím poradil a kotouč vyrazil.

13:46
    Hrazdira naservíroval kotouč Slováčkovi do mezikruží, tomu však střela vůbec nesedla.
    David ŠEBEK - 2:1

13:06
    Přerov právě vstřelil branku!
    Stejně jako v minulém utkání na Lapači, se i nyní prosazuje DAVID ŠEBEK, s kotoučem se dostal přímo před brankáře Hromadu a střelou nad lapačku dává důležitou kontaktní branku Přerova. Asistence: Jiří Polák.

12:32
    Vsetín neumožňuje Přerovu delší pobyt ve vlastní třetině a odehrává kotouče do středního pásma.

11:09
    Hrazdira ujížděl v přečíslení dva na jednoho, předložil kotouč Slováčkovi, ten okamžitě vypálil, ale brankář Vojtek nyní podržel svůj tým skvělým zákrokem!

10:33
    Přerovské počínání v útočném pásmu rozhodčí přerušují pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

09:41
    Přerov drží útočné pásmo, ale k ohrožení Hromadovy branky se nedostávají.

08:39
    Šebek se dostal ke střele z hranice levého kruhu, Hromada vyráží.

08:00
    Vsetín kompletní, oslabení ustál bez větších problému.

07:36

07:10
    Vsetín se znovu osvobozuje.

06:35
    Přerov kombinoval v útočné třetině, ale nedostal se ke střele a Vsetínu se podařilo kotouč vyhodit.

06:06
    Kudělka vypálil od modré čáry, brankář Hromada předvedl schopnosti své lapačky.

06:00
    Přerovský David Šťastný se prokličkoval skrz vsetínskou obranu, zakončení mu znemožnil faul Tesaříka, Přerov si zahraje první přesilovou hru v dnešním utkání.

05:03
    Oddechový čas pro hosty.
    David HRAZDIRA - 2:0

05:03
    Valaši pokračuji ve skvělém nástupu! Po buly se kotouč dostal na modrou čáru na hůl Nedbálka ten jej nahodil na Vojtka, který pouze vyrazil na DAVIDA HRAZDIRU a mladý útočník Vsetína zavěsil pod horní tyč. Asistence: Michal Nedbálek.

04:54
    Hrazdira se s kotoučem dostal zpoza branky do střelecké pozice, jeho rána byla zablokována a Přerov vyhodil na icing.

04:16
    Krkolomný přechod vsetínských do útočného pásma, u kotouče jsou Zubři.

03:32
    Daněk posílal kotouč na rozjetého Hrušku, tomu se však nepodařilo přihrávku ideálně zpracovat a dostal se do postavení mimo hru.

03:21
    Dostálek se s kotoučem dostal z obranného pásma až před Hromadu, ten mu však kotouč sebral a přerušuje hru.

03:12
    Nyní ohrozil Vojtka Slováček, přerovský brankář vyrazil kotouč do ochranné sítě.
    Daniel VANĚK - 1:0

02:44
    Domácí jdou do vedení! Vsetínské první formaci se podařilo usadit v útočném pásmu a Zúbek zpoza branky přihrál sjíždějícímu DANIELU VAŇKOVI, jenž z první propálil Vojtka. Asistence: František Zúbek, Jan Kolařík.

01:51
    Třetí útočná řada Valachů se marně snažila probít do útočného pásma, ale obránci Zubru Ondráčka odzbrojili ještě před modrou čárou.

01:15
    Vsetín se snaží udržet v útočném pásmu, Přerovu se však podařilo přestěhovat hru do pásma středního.

00:35
    Vsetínští v útočném pásmu, Zúbek mohl potrestat nepřesnou rozehrávku přerovského obránce, ale kotouč přihrál do prostoru, kde neměl nikoho v zeleném dresu.

00:07
    Hra bude pokračovat, vhazuje se před Vojtkem.

00:03
    Úvodní bully vyhrál domácí kapitán Vaněk, hra se však přerušuje, protože na led byl nejspíš vhozen nějaký předmět, který tam nemá co dělat.

00:01

Vsetínská hymna již dohrála a vše je připraveno k vypuknutí 4. finálové bitvy mezi Vsetínem a Přerovem.

Na ledě už jsou také hokejisté Vsetína.

Přerovští Zubři nastupují na led.

Na Lapači již zuří bitva fanoušků, hráči s nástupem na led zatím čekají.

VHK Vsetín: Hromada (Plšek) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Báchor, Tichý, Grebenjuk, Haloda – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Kubo, Ondráček, Podešva, Vítek, Daněk, Hruška.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, Šťastný R., Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D., Popelka, Šebek, Dostálek, Sakrajda, Procházka, Kratochvíl, Málek, Kolář, Školoud.

Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Mikler, Ganger.

Zimní stadion ve Vsetíně je solidně zaplněn, lidé už hodinu před zápasem obsazovali svá místa. Rekord v návštěvnosti dnes bude nejspíš znovu ohrožen.

VHK Vsetín: Valaši dokázali ve druhém utkání finálové série srovnat krok s Přerovem a vůbec poprvé v sezoně jej porazili. S odhodláním pokusit se o zisk mečbolu vyrážel vsetínská družina také do Přerova. Zde sice Vsetín velmi rychle inkasoval, ale tentokrát se dokázal z úvodního náporu domácích otřepat a skóre vyrovnat. Problémem však byl fakt, že Přerov na vsetínské vyrovnání pokaždé našel rychlou odpověď. Vsetín dnes bude na domácím ledě, úkol zní pro Valachy jasně, porazit znovu Zubra a dovést sérii k rozhodujícímu zápasu. Dočká se vsetínský Lapač spokojenosti?

HC ZUBR Přerov: Vítěz základní části potvrzuje v play-off roli favorita. Nejinak je tomu i ve vypjaté bitvě o ligový trůn. Hanáci jsou momentálně v psychické výhodě, po vybojovaném vítězství 3:2 v MEO Aréně, dnes mohou sérii definitivně ukončit. Tým trenéra Dočkala se spoléhá na výkony brankáře Martina Vojtka a velezkušenou obranu. Vepředu pak dělá rozruch především David Šťastný či Michal Popelka. Přerov z dosavadních sedmi utkání se Vsetínem šestkrát zvítězil, k postupu potřebuje vítězství číslo sedm, stane se tak již dnes?

Hezkou sobotu ze Vsetína. Ve finálové sérii 2. ligy skupiny východ začíná jíž do tuhého. Již dnes můžeme znát vítěze soutěže, pokud totiž Zubři na Lapači dokáží uspět, bude jejich cesta za postupem do 1. ligy pokračovat v kvalifikaci, v opačném případě se série přestěhuje na Hanou k rozhodujícímu zápasu. Jak to dnes dopadne? Sledujte náš online přenos.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Jan Tajzler

Branky a nahrávky: 3. Vaněk (Zúbek, Kolařík), 6. Hrazdira (Nedbálek), 28. Kolařík (Zúbek, Vaněk), 46. Vaněk (Kolařík) – 14. Šebek (Polák)

VHK ROBE Vsetín: Hromada 50. Plšek – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Báchor, Tichý, Grebenjuk, Haloda – Zúbek, Vaněk, Kolařík, Ambruz, Hrazdira, Slováček, Kubo, Ondráček, Podešva, Vítek, Daněk, Hruška.
    HC ZUBR Přerov: Vojtek 28. Slovák – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, Šťastný R., Andrýsek – Goiš, Sedlák, Šťastný D., Popelka, Šebek, Dostálek, Sakrajda, Procházka, Kratochvíl, Málek, Kolář, Školoud.

Rozhodčí: Přikryl, Trombík – Mikler, Ganger