Ottawa – Florida 2:4 (kon.) | NY Islanders – Detroit 5:4 (kon.) | Carolina – Boston 1:2 (po pr.)
Nashville – Calgary 2:5 (kon.) | New Jersey – Anaheim 1:2 (kon.) | Pittsburgh – San Jose 3:2 (2:0 po s.n.)
Winnipeg – Chicago 3:4 (kon.)
HC ZUBR Přerov
4:3 (0:1, 3:1, 1:1)
VHK ROBE Vsetín
Pondělí 30.03.2015, 18:00 • MEO Aréna • Play-off 2. ligy, skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezké pondělní odpoledne z Přerova. Na programu je rozhodující finálové utkání mezi domácími Zubry a Vsetínem. Pro jednoho dnes sezona skončí a druhý se kvalifikuje do bojů o první ligu. Favorizovanější Zubři mohou využít domácího prostředí, ale budou to mít proti Valachům obtížné. V této sérii platilo můj dům můj hrad. Rozhodující duel v přerovské MEO Aréně je již vyprodán. Úvodní buly bude vhzozeno v 18:00.

HC ZUBR Přerov: Vojtek (Slovák) – Pala, Osina, Zbořil, Kudělka, Polák, Janota, R. Šťastný, Andrýsek – Goiš, Sedlák, Dostálek – Šebek, Procházka, D. Šťastný – Sakrajda, Kolář, Popelka – Málek, M. Kratochvíl, Š. Kratochvíl.

VHK Vsetín: Plšek (Bechný) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Báchor, Tichý, Grebenyuk, Haloda – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Ambruz, Hrazdira, Slováček – Kubo, Ondráček, Podešva – Vítek, Daněk, Hruška

Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan.

00:01

0:25
    Zubři se poprvé ocitli na kotouči a před Plškem bylo pořádné rušno. Sedlákovu střelů důrazně dorážel Goiš, ale brankáře Vsetína nepřelstil. Následuje buly v obranném pásmu Valachů.

0:46
    Kudělkova rána byla sražena za branku Vsetína. Hosté vzápětí vyhodili kotouč na zakázané uvolnění.

1:20
    Zubři to hodně zkoušejí z dálky na brankáře Plška, který ale působí hned od začátku jistým dojmem.

1:42
    Podešva se natlačil ke střele, ale Vojtek je zatím bez zásahu.

2:12
    Vítek se tak rychle obtočil kolem přerovské klece, že musel být zastaven za cenu faulu. Michael Janota (PŘE) 2 minuty za hákování.

2:39
    Unikajícímu Sedlákovi včas vypíchl kotouč vracející se Nedbálek.

3:18
    Zubři našetřili potřebný čas v útočném pásmu při oslabení.

3:33
    Bývalého extraligového brankáře prověřil tvrdou střelou od modré čáry také bývalý hráč z extraligy Radim Tesařík.

3:52
    Prudké nahození Tesaříka srazil do středního pásma bránící Radek Procházka.

4:26
    Filip Ondráček měl na hokejoce vedoucí trefu zápasu. Útočníkovi Vsetína ale v nevhodný moment přeskočil kotouč přes čepel. Přitom se na útočníka hostí usmívala zcela odkrytá branka.

5:25
    Zubři si také zahrají přesilovou hru. David Hrazdira (VSE) 2 minuty za faul kolenem.

5:48
    Valaši se brání zatím velmi dobře. Již podruhé za sebou se jim podařilo dostat kotouč před Vojtka.

5:59
    Máme tu přerušení. Vhazovat se bude tentokrát ve středním pásmu.

6:29
    Až obránce Tesařík zblokoval nadějnou kombinaci Zubrů v přesilovce.

6:51
    David Šťastný uháněl zcela sám na Lukáše Plška, ale brankáře Valachů překonat nedokázal.

7:35
    Prudký pokus z hokejky Jana Koláře skončil v lapačce Plška, který předvedl parádní semafor. Valaši jsou kompletní a vhazuje se v jejich obranném pásmu.

8:09
    Dostálek a vzápětí ani Zdeněk Sedlák nedokázali z dorážky překonat brankáře Plška.

8:09
    Další přesilovka pro Zubry. Lukáš Vrba (VSE) 2 minutky za podražení.

8:48
    Šťastný svůj průnik nedotáhl do zdárného konce a Vsetín se opět osvobozuje.

9:35
    Trojúhelník přihrávek mohl dokončit střelou Dostálek, ale kotouč mu na poslední chvíli uskočil.

10:10
    Zubři nedokázali využít ani tuhle přesilovou hru.

10:35
    Jedovatý pokus Františka Zúbka z mezikruží srazil obětavým zákrokem Kudělka.

11:18
    Zubři mají opět možnost přesilové hry. František Zúbek (VSE) 2 minuty za podražení.

11:53
    Palova prudká střela skončila v náručí Lukáše Plška.

12:27
    Valaši si dobře pokrývají vlastní pásmo a nechtějí se dopustit sebemenší chybičky.

12:41
    Dnes bude obzvlášť důležité, kdo dokáže jako první vstřelit branku, protože to se může ukázat jako rozhodující faktor utkání.

13:25
    Ani tato přesilová hra Zubrů nebyla využita. Zúbek se vrací zpátky do hry.

13:31
    Zakázané uvolnění hokejistů Přerova. Následuje buly po levé ruce Vojtka.

13:51
    Pala nejprve naznačil střelu nápřahem a vzápětí prudkým nahozením vyprášil levý beton Plška.

14:22
    Plšek se bravurně roztáhl na brankovišti a lapil jasnou gólovku Davida Šťastného. Hosté mohou děkovat hlavně Plškovi, že stav je stále bez brankový.

15:14
    Šťastného kličku Plšek přečetl a poradil si i s následnou dělovkou od Kudělky.

15:54
    Před Vojtkem bylo pořádné horko. Brankář Zubrů měl co dělat, aby zneškodnil střelu Vítka a několik dorážek jeho spoluhráčů. Zubři raději vyhodili kotouč na icing.

16:19
    Vojtek parádním zákrokem holí vypíchl gólovou přihrávku na osamoceného Radima Tesaříka.

16:26
    Utkání plné zajímavých šancí. Kdo dnes dorazil do přerovské MEO Arény, jistě nelituje. Unikajicího Šťastného čistě a na poslední chvíli zastavil obránce Radim Tesařík.

17:18
    Janota parádním pasem vyslal do jízdy Michala Popelku, který ale dělovkou z voleje Plška nepřekvapil.

17:25
    Vsetín právě vstřelil branku!
    Hosté trestají to nekonečné neproměnování domácích šancí a jdou do vedení! MARTIN AMBRUZ si sjel přímo před Martina Vojtka, odkud střelou zápěstím překonal přerovského brankáře nad jeho pravý beton. Asistence: Ondřej Slováček.
    Martin AMBRUZ - 0:1

Celé utkání můžete sledovat zde.

17:49
    Zubři se budou snažit o rychlou odpověd a přesouvají se do útočného pásma.

18:34
    Valaši se snaží zuby nehty udržet puk na hokejkách.

19:19
    Dravý průnik Filipa Ondráčka zakončil Vojtek důležitým zákrokem.

20:00

Dvacet minut dnešního duelu již uplynulo a stav na světelné tabuli je příznivější pro hostující celek. Zubři byli po většinu první třetiny lepším celkem, ale to množství šancí, které nedokázali zúžitkovat museli hosté ze Vsetína potrestat. Lukáš Plšek a střelec jediné branky Martin Ambruz. To jsou prozatím nejdůležitější stavební kameny Valašského celku. Valaši si tento těsný náskok přenesou i do druhé části, která vypukne v 18:50.

20:01

20:35
    Vsetínští se usadili v útočném pásmu a před Vojtkem kombinují.

21:18
    Kotouč se po střele Vítka otřel o levou tyčku přerovské klece.

22:16
    Popelka to zkoušel z otočky, ale na Plška nevyzrál. Brankář Vsetína chytá poprvé v této sérii od začátku duelu a vede si skvěle.

22:57
    Hra je přerušena a zanedlouh se bude vhazovat ve středním pásmu. Zubři se tlačí za vyrovnávací trefou, ale narážejí na bezchybného Plška.

23:34
    Vítek si sjel na pravé křídlo, odkud z voleje prověřil Vojtkovo rameno. Valaši jsou aktivní a chtějí přidat ještě druhou trefu.

24:53
    Vojtek nechtěl riskovat a kotouč raději přikryl pod svoji lapačku. Bude následovat buly v obranném pásmu Zubrů.

25:15
    Janotovu střelu tečoval těsně před Plškem Popelka. Změnu směru kotouče Plšek vykryl a dopředu jdou hosté.

25:53
    Valaši zvyšují své vedení již o dva góly! MARTIN AMBRUZ přesprintoval přerovskou obranu, položil si brankáře Vojtka a bekhendem poslal kotouč do horního růžku. Útočník Vsetína se dnes střelecky prosadil již podruhé. Bez asistence.
    Martin AMBRUZ - 0:2

26:34
    Zubři se rychle protlačili do šance, kde Popelka nastřelil pouze boční síťku vsetínské klece.

27:25
    Daniel Vaněk (VSE) 2 minuty za nedovolené bránění.

27:44
    Přerov právě vstřelil branku!
    Zubři bleskově využívají přesilovou hru a poprvé v zápase skórují. Goišovu střelu dorazil za ležícího Plška VLASTIMIL DOSTÁLEK. Asistence: Jiří Goiš, Radomír Pala.
    Vlastimil DOSTÁLEK - 1:2

28:13
    Vsetínská lavička si vyžádala oddechový čas. Zubři se nadechují k pořádnému tlaku.

28:36
    Následuje další buly před brankou Plška.

29:33
    Sedlák v nadějné šanci netrefil branku a Goiš byl vzápětí faulován.

29:33
    Radim Tesařík (VSE) 2 minuty za bránění. Je tu šance pro Zubry srovnat krok s hosty.

30:41
    Nahrávku Goiše zachytil Nedbálek a Vsetínu se povedlo poprvé v oslabení vyhodit.

31:14
    Zbořilovo nahození bylo hodně nepřesné a Valaši opět vyhazují puk do bezpečí.

31:40
    Vsetínští se dokázali ubránit tlaku domácích a jsou kompletní.

32:20
    Halodovu střelu Vojtek se štěstím vyrazil a dopředu unikají domácí.

32:30
    Tohle byla nádherná akce v podání přerovské dvojice útočníků. MICHAEL POPELKA si vyměnil kotouč se Sakrajdou a posléze sám střelou z první překonal brankáře Plška, který byl proti této šanci domácích bez šance. Asistence: Petr Sakrajda.
    Michael POPELKA - 2:2

33:18
    Před Plškem se strhla pořádná strkanice. Rozhodčí vše ale uklidnili a vylučovat se nechystají.

34:10
    Vítek ve veliké rychlosti poslal k ledu Šťastného, který odjel na střídačku mírně otřesený.

34:42
    Drtivý tlak Zubrů. Pala poslal kotouč do tyčky, od té se puk odrazil před Dostálka, který bekhendem těsně minul. Plšek měl pořádnou porci štěstíčka.

36:28
    Po menší odmlce, kdy se nepřerušovalo se opět bude vhazovat před brankářem Plškem.

36:44
    Tohle byla egelantí trefa hodnosti v extralize minimálně do zlaté helmy. JAN KOLÁŘ vypálil kotouč okamžitě po vhazování přímo do šibenice. Plšek neměl šanci ani reagovat na rychlé zakončení přerovského centra. Bez asistence.
    Jan KOLÁŘ - 3:2

37:07
    Na opačné straně musel být pozorný Vojtek, který likvidoval střelu Vítka i dorážku Slováčka.

37:42
    Kolář byl u branky Plška důrazný a poté tam vznikla potyčka s Nedbálkem.

37:45
    Vsetínští se ocitli v odpískaném ofsajdu.

38:26
    Dostálkovi ve slibné šanci utekl kotouč z čepele. Útočník Zubrů už se chystal zakončovat z hranice brankoviště.

38:56
    Radomír Pala (PŘE) 2 minuty za hákování.

39:42
    Vsetín v závěru druhé třetiny obstřeluje Vojtkovu klec.

40:00

Druhá třetina nám opět předvedla parádní podívanou a hlavně hned čtyři góly. Zubři se s tímto výsledkem nechtěli spokojit a nastoupili do druhé třetiny opět dobře naladěni. Radost jim ale zkazil proměněným samostatným únikem Ambruz, který si připsal na svůj účet druhou trefu. Poté začali úřadovat domácí, kteří se střelecky prosadili hned třikrát a do poslední třetiny si ponesou jednobrankový náskok.

40:01

40:34
    Vsetínští se ihned po začátku poslední třetiny natlačili před Vojtka, který ale udržel kotouč ve své moci.

42:28
    Přerovští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

42:57
    Je tu další icing na přerovské straně. Opět buly po levé ruce Vojtka.

43:19
    Hryciow se snažil udržet puk v útočném pásmu, ale nepodařilo se mu to a do útoku míří modrožlutí.

44:03
    Je tu šance pro Vsetín ke vstřelení vyrovnávací branky. Dvě minuty za sekání pro Davida Šebka (PŘE)

45:19
    Zubrům se podařilo dvakrát v řadě poslat kotouč do útočného pásma.

45:28
    Následuje buly před brankou Přerova.

46:18
    Daniel Vaněk orazítkoval svojí střelou horní tyčku.

46:26
    Domácí jsou již kompletní, Kudělka z ostrého úhlu nepřekvapil Plška.

47:10
    David Šťastný se natlačil do bekhendového zakončení, dokonce si položil Plška, ale překonat už se mu ho nepodařilo.

47:21
    Jan Kolář (PŘE) 2 minuty sekání.

48:18
    Vsetín tlačí a tlačí, ale Zubři v čele s Vojtkem zatím odolávají.

48:50
    Přerovská čtveřice se výborně brání při hře ve čtyřech.

49:18
    Vaněk byl nachytán v ofsajdovém postavení a hra je přerušena. Buly ve středním pásmu.

49:30
    Kolář opouští trestnou lavici a Zubři jsou kompletní.

50:47
    Lukáš Plšek si na svoje konto připisuje další úspěšný zákrok.

51:23
    Vsetínští se dočkali vyrovnávací branky! Dvojice útočníků tak dlouho dotírala u pravé Vojtkovy tyče, až se jednomu z nich podařilo dostat kotouč do sítě. FRANTIŠEK ZÚBEK otřel kotouč o horní tyčku a poslal jej za brankovou čaru.
    František ZÚBEK - 3:3

52:31
    Goiš našel na opačném křídle volného Dostálka, který střelou z první nedokázal překonat Plška.

52:39
    Zubrům se naskýtá přesilová hra a to hned čtyřminutová. Daniel Vaněk (VSE) 2+2 minuty za hru vyskou holí.

53:19
    Kudělkova přihrávka na Šťastného byla ofsajdová.

54:05
    Kolář posunul puk zpoza branky Dostálkovi, který neproměnil.

55:03
    Půlka přesilovky domácích je pryč a stále to na žádný tlak nevypadá. Vsetín se pohodlně brání.

55:49
    Šebkova střela končí v lapačce Lukáše Plška.

56:20
    Střelu Sakrajdy srazil brankář Vsetína do ochranné sítě.

56:30
    Regulérnost čtvrté přerovské branky musela potvrdit až porada rozhodčíchí. Nejspíše se jednalo o neúmyslné kopnutí kotouče do sítě. Autorem čtvrté přerovské trefy byl označen JIŘÍ GOIŠ. Asistence: Zdeněk Sedlák.
    Jiří GOIŠ - 4:3

56:59
    Vsetínští vyhazují kotouč na zakázané uvolnění.

57:35
    Blíží se závěr zápasu. Uvidíme co nám přinesou poslední vteřiny utkání.

58:54
    Vsetínu se nedaří udržet kotouč v útočném pásmu.

59:01
    Zubři vyhodili kotouč na icing. Vhazuje se před Vojtkem a Vsetínu nezbývá nic jiného, než to zkusit bez brankáře.

59:42
    Poslední vteřinky utkání, Přerov je blízko postupu do kvalifikace o první ligu.

60:00

Hokejisté HC ZUBR PŘEROV vyhrávají druhou ligu skupinu východ a kvalifikují se do bojů o první ligu.

Zaplněná MEO Aréna děkuje přerovským hokejistům, kteří dnes dokázali obrátit nepříznivý výsledek a dotáhli sérii do vítězného konce. Sledovali jsme vyrovnanou sérii dvou kvalitních celků, kterou nakonec ovládli zkušenější hokejisté Přerova. Ti v kvalifikaci o první ligu narazí na celek Sokolova a mezi Táborem a Kobrou Praha se rozhodne na samostatné nájezdy. Oba celky si nyní gratulují a finálová série je u konce. Dnes je to všechno, hezký zbytek pondělního večera. (20:36:05)

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 28. Dostálek (Goiš, Pala), 33. Popelka (Sakrajda), 37. Kolář, 57. Goiš (Sedlák) – 18. Ambruz (Slováček), 26. Ambruz, 52. Zúbek

VHK ROBE Vsetín: Plšek (Bechný) – Tesařík, Hryciow, Nedbálek, Vrba, Báchor, Tichý, Grebenyuk, Haloda – Zúbek, Vaněk, Kolařík – Ambruz, Hrazdira, Slováček – Kubo, Ondráček, Podešva – Vítek, Daněk, Hruška

Rozhodčí: Mikula, Mrkva – Hlavatý, Tošenovjan