Montreal – Tampa 3:5 (kon.) | St. Louis – Vancouver 1:4 (kon.) | Chicago – Los Angeles 4:1 (kon.)
Dallas – Calgary 3:5 (kon.) | Colorado – Edmonton 1:4 (kon.) | Arizona – Buffalo 1:4 (kon.)
HC Dukla Jihlava
4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
HC Stadion Litoměřice
Úterý 31.03.2015, 17:15 • Horácký zimní stadion Jihlava • Baráž o DHL extraligu juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:15.

Dobrý den,

vítám vás z Horáckého zimního stadionu v Jihlavě. V dnešním barážovém utkání o DHL extraligu juniorů se utká domácí Dukla s hostujícími Litoměřicemi.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Svoboda) – Dundáček, Hohl, Šidlík, Port, Tobola (C), Kochánek, Anděl, Jícha, Marcilis, Ondráček, Dvořák, Střecha, Bambula, Beran, Mahút, Balaštík

HC Stadion Litoměřice: Března (Lukeš) – Málek, Chmel, Šikner, Krýsl, Melichar, Zedek, Winnerlich, Kejmar, Krátký, Zajan, Ransdorf, Neruda, Kratochvíl, Chovanec, Kauschitz (C), Kment, Lauko, Minka

Rozhodčí: Homola – Křivohlavý, Zídek.

Jihlava v dosavadním barážovém průběhu dvakrát podlehla Hradci Králové (2:5, 2:5) a porazila právě dnešního soupeře z Litoměřic na jeho ledě 6:3. Uvidíme, zda dokáže na zápas ze severu Čech navázat.

Hráči Litoměřic nastoupí v modrých dresech. Už jsou na ledové ploše. Na domácí se zatím čeká.

Dnešní barážový zápas je posledním utkáním této prolínací soutěže.

Jihlavané už jsou na ledě, nastoupí ve žlutém.

Po minulém kole je jisté, že oba celky budou hrát v příští sezoně 1. ligu. Dukla si tak zahraje poslední extraligový zápas minimálně na další rok.

00:01

00:07
    Tak to bylo hodně rychlé. Dominik Hohl fauloval kolenem a je vyloučen na dvě minuty.

00:50
    Kratochvíl zkoušel od modré, trefil jen bránícího hráče před sebou.

01:56
    Litoměřická přesilovka se hře v početní převaze moc nepodobá. Je to takové... No hodně ospalé, když to napíšu slušně.

02:30
    Šidlík z křídla, Března vyrazil.

03:10
    Na ledě se po zákroku domácích octl Ransdorf. Zdá se ale, že bude v pořádku. I když je otřesen.

03:34
    Zajan jen do Vackovy lapačky. To byla lahůdka.

04:08
    Střecha se zčistajasna objevil sám před Březnou a tváří v tvář hostujícímu brankáři selhal. Branku netrefil.

04:52
    Litoměřice chybují v rozehrávce, že by to ale domácí nějak potrestali, to se říct nedá.

05:44
    Jícha v dobré šanci, opět ale jen do prvních bruslí. Jihlava zatím Březnu moc neprovětrala.

06:12
    Ondráček z mezikruží do připraveného Březny.

07:05
    Dobrá Kochánkova rána, první střela, která zaváněla gólem. Března s problémy vyrazil.

07:32
    Litoměřická rozehrávka je příšerná. Přejít střední pásmo zdá se být pro hosty úkolem nadlidským.

07:50
    Kratochvílova rána, tentokrát pro změnu do jihlavských prvních bruslí před sebou.

08:54
    Litoměřice rozehrávají v pěti lidech ve vlastní třetině. Dukla ani nemusí moc presovat, stačí jí vysunout svou pětici vysoko. A hosté jsou rázem "utopení".

09:23
    Střechovo nahození nazdařbůh. Nemohlo to skončit jinak než odevzdáním puku soupeři.

09:28
    Vyloučen domácí Beran za držení. Litoměřice budou hrát druhou přesilovku.

09:40
    Ransdorf dobře tečoval před Vackem, jen těsně minul.

10:25
    Dukla je ve čtyřech naskládaná v útočném pásmu a ve stylu "pojď sem, kam jdeš" si hraje se soupeřem.

10:46
    Když už to vypadalo, že získají hosté útočné pásmo, zbrzdil je ofsajd.

11:32
    Zajan masírován u mantinelu. Lépe ze souboje vyvázli Jihlavané.

11:50
    Tobola se cpal do zakončení, na poslední chvíli byl zblokován.

12:37
    Vacek betonem ven!

13:09
    Dukla mohla do parádního přečíslení 3 na 1, to by ale Jícha nesměl zapomenout kotouč za sebou.

13:23
    Dobrý Chovancův švih, Vacek byl ovšem pozorný.

13:28
    Litoměřice právě vstřelily branku!
    PAVEL ZAJAN se nadvakrát prosadil před Vackem a pod jihlavským brankářem posílá puk do branky, resp. hosty do vedení! Asistence: Miroslav Kejmar.

14:10
    Litoměřice jsou horší skoro ve všem, ale v jednom Jihlavany jasně převyšují – mají víc gólových šancí a i proto po zásluze vedou. Dukla hraje příliš profesorsky a složitě.

14:39
    Marcilis prověřil Březnu, ten zatím chytá skvěle.

14:46
    Dukla právě vstřelila branku!
    A je srovnáno. LUKÁŠ JÍCHA trefuje nahozený puk před branku a začínáme znovu od nuly. Asistence: Lukáš Anděl.

14:53
    Vyloučen hostující Melichar za podražení. Dukla si zahraje první přesilovku.

15:29
    Dobrá rána Jihlavanů a výborný Března. A to nadvakrát.

17:01
    Tobolova střela sražena mimo. Duklácká přesilovka nebyla vůbec špatná. Litoměřice však zatím drží ve hře výborný gólman Března.

18:25
    Litoměřice se dostaly do útočného pásma, ale nebezpečí pro jihlavskou defenzivu lze vyčíslit procentuálně jako 5%. Skoro bez šance na úspěch.

19:01
    Anděl zkoušel sám, puk mu ale opět utekl. Dukla nehraje směrem dopředu špatně, ale některé akce spíš připomínají rybníkářský hokej než extraligu.

19:01
    Vyloučen hostující Melichar za hru vysokou holí na dvě minuty. A zároveň vyloučen Zajan na deset minut za nesportovní chování.

19:45
    Anděl zkoušel zajímavě od modré, Březnův beton byl ale včas na zemi a nebezpečí zabránil.

19:49
    Dukla má výhodu trestného střílení, Pojede Jícha.

19:49
    Jícha zkoušel střelu a bránu minul. Skóre je tedy stále 1:1.

19:59
    Andělův švih zblokován. V téhle třetině už se nic nestane.

20:00

Skončila první perioda posledního barážového utkání o DHL extraligu juniorů. Favorizovaná domácí Dukla sice soupeře tlačí, gólově se však neprosazuje. Proti stojí skvělý brankář Března. Uvidíme, zda bude stejně zářit i nadále. Druhá třetina začne v 18:01.

Hráči obou celků už jsou na hrací ploše. Zanedlouho začne druhá třetina.

20:01

20:30
    Krásná akce hned na úvod, Marcilis trefil jen hostující 31, tedy brankáře Březnu.

21:08
    Kejmar bolestivně trefen do ruky. Odjíždí na střídačku a vypadá to, že se bude okamžitě ledovat.

21:30
    Litoměřice budou hrát další přesilovou hru. Za krosček vyloučen jihlavský Šidlík.

21:50
    Šikner jen do hrudi Vacka.

22:30
    Nečekaný pokus z poloviny, Vacek si s ním poradil.

22:38
    Dukla je teď poněkud laxní.

23:42
    Hra je plná nepřesností. A už se hraje zase v plném počtu.

24:15
    Mahút sám před Březnou, tečoval dobře, byl ale příliš blízko. Litoměřický gólman chytil.

24:52
    Střecha se krásně uvolnil, Března s problémy kryje. Krásná individuální akce jihlavského plejera.

25:18
    Málek nahodil na Vacka a orazítkoval tyč. Sám tomu nevěřil.

25:50
    Bambula bekhendem, Března puk vyrážel až z brankové čáry. Co ten dnes chytí, to snad ani není možné.

26:17
    Bambula trefil místo brány spoluhráče Berana. Tak si to asi úplně nepředstavoval.

27:06
    Dvořák zabojoval, získal těžký puk, jeho spoluhráči z toho vytěžili šance, gól nikoli. Škoda, takhle by to mělo vypadat.

27:13
    Anděl do Březny. A to doslova. Od něj se puk odrazil vysoko, sám nevěděl, jak to udělal. Ovšem udělal. Stále 1:1.

27:28
    Zasloužené vedení Dukly je tu. Obrovský tlak přetaven v branku. LUKÁŠ JÍCHA už prakticky jen zasouval puk do prázdné branky po krásné akci Dundáčka s Andělem. Asistence: Filip Dundáček, Lukáš Anděl.

28:40
    Další krásná akce Dukly, Bambula situaci 2-1 nezakončil podle představ. Na tohle se dá dívat. Těch pár diváků, kteří sem možná úmyslně a možná omylem zamířili, se teď určitě nenudí.

29:20
    Března secvakl betony a nedal soupeři šanci.

31:00
    Litoměřice si teď připadají jako by byly o 120km severněji – v Praze na Matějské pouti. Slušný kolotoč v podání žlutého týmu.

32:00
    Beran málem naporcoval Ransdorfovi hokejku, píšťalka sudího zůstala němá.

33:13
    Litoměřice se teď trochu zvedly. Slůvko "trochu" zdůrazňuju.

34:05
    Hraje se dlouho bez přerušení, hra plyne jak po másle.

34:55
    Krátký na Kauschitze, jeho pokus bránu minul dobře o pět metrů.

35:17
    Snad po třech minutách je přerušeno. Zdálo se to být nekonečné, tak se Litoměřice osvobodily "icingem".

35:29
    Ondráčkova dělovka do chráničů před sebou.

36:18
    Ransdorf čaroval, našel spoluhráče, ten to měl mezi dvěma soupeři těžké. Jmenovec komunistického poslance je nejlepším hráčem svého týmu, hraje opravdu dobře.

36:55
    Litoměřicím došlo, že pokud chtějí uspět, musí začít bruslit. Už i z jejich strany začíná hra připomínat hokej a ne veřejné bruslení.

37:00
    Kejmar sám před Vackem, při zakončení mu puk sjel z hole.

37:28
    Na druhé straně znovu pozorný Března. Dát mu gól je dnes přetěžký úkol.

37:28
    Vyloučen hostující Málek za krosček. Dukla bude hrát přesilovou hru.

38:15
    Port hledal vzduchem parťáka před brankou, na takovou přihrávku by kolega potřeboval tenisovou raketu, jak byla vysoká.

39:16
    Hezká duklácká akce na jeden dotek, Střecha zvýšení na 3:1 odmítl.

39:26
    Nahození od modré kryje lapačkou Března.

40:00

Kdyby to po druhé třetině bylo 6:1, nemohl se nikdo divit. Jenže tak tomu není, protože severočeskou klec hájí Dominik Března a ten má dnes prostě den. Jen díky němu mají hosté šanci na zvrat utkání ve třetí periodě.

Poslední třetina baráže o DHL extraligu začne v 18:44.

Rozhodčí už jsou na ledě. Nikdo víc zatím ne.

Už se pomalu trousí i hráči obou týmů. Je to jejich poslední třetina v této sezoně.

40:01

40:30
    Anděl se zjevil v útočném pásmu, přesně jak bychom to od anděla čekali. Místo zázraku a vstřelené branky dokázal jen minout bránu.

42:30
    Dukla soupeře tlačí, Litoměřice se zuby nehty brání.

43:00
    Je to marné dobývání Březnovy branky, ale obrana hostí odolává. Zatím.

43:10
    Brejk na druhé straně, Vacek musel zasahovat. V téhle třetině zatím jen zmrzal.

43:43
    Kotouč se odrazil vysoko... Hra je přerušena.

44:30
    Vacek vyrážel koncem hole. Teď sám nevěděl jak. Gól však nedostal, to je hlavní.

44:56
    Bambula jen do Březnova betonu.

46:15
    Dundáček se z levého křídla probíjel před Březnu, byl zpacifikován.

47:25
    Litoměřice mohly jít do přečíslení, místo toho z vlastní šance udělaly šanci pro soupeře. Stačilo nechat puk za sebou a nestačit se vrátit.

48:20
    Neruda byl zdvojen na středu. Neměl šanci projít.

48:29
    Hraje se teď v poměrně slušném tempu. Hráči už se totiž nemají na co šetřit.

49:10
    Anděl pohrdl gólovkou. Great save by Března.

49:16
    Dukla bude hrát další přesilovou hru.

50:09
    Marcilis se hezky uvolnil mezi dvěma, vystřelil, přestřelil a vzteky bouchl do ledu.

50:55
    Dundáček nadvakrát nad. Dukla pálí jak u Verdunu, vše ale míří vedle nebo do Březny.

51:20
    Střecha orazítkoval tyč!

51:31
    VLADIMÍR PORT dostal krásně nabito a z mezikruží se nemýlil, nechytatelná střela k tyči zvyšuje vedení Dukly na 3:1! Asistence: Tomáš Střecha, Daniel Dvořák.

52:08
    Prakticky totožná akce jako zhruba před půl minutou. Marcilis spálil nespálitelné. Tomu dnes není gól souzen.

52:38
    Další tyčka, tentokrát se prezentoval Port. Litoměřice nevědí, kde jim hlava stojí.

52:58
    Tak se přece dočkal. JAN MARCILIS dostal nabito podobně jako před chvílí jeho spoluhráč Port a do stejného místa zvýšil na 4:1 pro Duklu. Asistence: Lukáš Jícha.

54:19
    Zajan jen do Vackovy vyrážečky. Jihlavský gólman se v téhle třetině moc neohřeje.

55:08
    Dukla hraje ladně a v pohodě. Škoda že to tak nešlo celou sezonu, nemusel z toho být padák o patro níž.

55:25
    Marcilisova lajna válí, očividně je namlsaná vstřelenými brankami.

55:37
    Výborně Vacek proti najíždějícímu soupeři. Těžký zákrok.

55:52
    Vacek nadvakrát betonem. Už se dostává do správné provozní teploty.

56:01
    Hraje se nahoru dolů, hra má spád.

56:10
    Skvělý zákrok Březnova betonu. Těžký puk vyražen na ochrannou síť za brankou.

57:00
    Zajan se probíjel až před Vacka, což se mu podařilo. Z následné dorážky jeho spoluhráč Kratochvíl neuspěl, neboť mu puk sjel.

58:10
    Nahození od modré v pohodě vyráží Března.

58:30
    Vacek pro změnu hokejkou ven.

59:08
    Ransdorf z mezikruží, Vacek s problémy vyráží.

59:26
    Šidlík na polovině ukázkovým hitem skolen k zemi. Zákrok měl kladnou odezvu u litoměřických borců. Nikoli však u domácích.

59:36
    Vyloučen Marcilis na dvě minuty za krosček.

59:43
    Ránu od modré kryje Vacek. Hra je přerušena.

59:48
    Krásná akce Dukly na závěr, jenže situace 2-1 dnes hráči moc dobře neřešili a bylo tomu tak i v případě Anděla.

60:00

Je dobojováno. Dukla Jihlava po suverénním výkonu porazila svého soupeře 4:1 a skončila na druhém místě barážové tabulky. To pro ni však znamená sestup do 1. ligy. V ní si zahraje i s dnešním soupeřem.

Já se s vámi loučím z Horáckého zimního stadionu a budu se těšit nejen u dalších hokejových přenosů. (19:12:43)

Petr Jindra

Branky a nahrávky: 15. Jícha (Anděl), 28. Jícha (Dundáček, Anděl), 52. Port (Střecha, Dvořák), 53. Marcilis (Jícha) – 14. Zajan (Kejmar)

Rozhodčí: Homola – Křivohlavý, Zídek