Handball PSG Zlín
21:19 (9:10)
DHC Slavia Praha
Středa 01.04.2015, 17:00 • Sportovní Hala EURONICS, Zlín • Interliga ženy

S konstatováním, že Zlín porazil Slavii po jedenácti zápasech, se ze zlínské haly EURONICS loučím a přeji hezký zbytek dne. (19:00:15)

Peter Sabadka, trenér HC Zlín: "Už minulý zápas na Slavii byl dobrý, dnes ale rozhodlo to, že ve druhém poločase se soupeř prosadil za dvacet minut jen dvakrát. Mezi prvním poločasem a druhým nebyla nějaká změna v taktice, jen se prostě začaly proměňovat šance. Měli jsme agresivitu, dominovali jsme, prostě zázrak. V prvním poločase se nám podařilo nějaké situace parádně sehrát, ale nedokončit. To samé v obraně, kdy jsme třeba vyvinuli tlak, dvě přerušení, chyba a soupeř nám dal gól. O pauze jsem měl důrazný proslov a nyní si to ale vyposlechli. Vzali si to k srdci, zlepšila se obrana, měli jsme tam také úsek, kdy jsme vyhráli 5:0, mohli jsme jít i do devítibrankového trháku, ale nestalo se a soupeř snížil na rozdíl dvou branek. Dnes dobře chytala Túrociová, také byl dobrý střed. Co se týče play off, máme to nyní ve vlastních rukou, dnes jsme udělali první krok, ještě udělat ten druhý."

Richard Řezáč, trenér DHC Slavia Praha: "Vstup do utkání byl dobrý, ale bohužel asi od 15. minuty prvního poločasu jsme se trápili v koncovce, což se projevilo jak v minulém utkání v Prešově, kde jsme nevyužili dvacet vyložených šancí, tak dnes, ovšem Zlín už není Prešov a dokázal toho využít. S takovouto úspěšností šancí nemůžeme nikdy, nikde a proti nikomu uspět. Nevím, kde je chyba, protože ty hráčky to v sobě mají, ale najednou je v nich nejistota v koncovce. Zlín dnes vyhrál zaslouženě, protože na devatenáct branek se nedá vyhrávat."

Ještě doplním, že dnešní utkání sledovalo v hale EURONICS 200 diváků.

Důležité body v boji o play off zůstávají ve Zlíně, favorizovaná Slavia zápas ztratila ve druhém poločase, kdy se poprvé prosadila až ve 39. minutě. Konečný stav je tak 21:19 pro domácí.

60
    Konec zápasu. (21:19)

60
    Ještě jednu branku mohla v závěrečných sekundách přidat Tóthová, ale sama před brankou zařízení minula. (21:19)

60
    35 sekund do závěrečné sirény je domácím hráčkám odpískána pasivita. (21:19)

60
    Minutu před koncem si připisuje důležitý zásah Túrociová. (21:19)

59
    Zlínské hráčky v útoku neuspěly, na míči hosté. (21:19)

58
    Rajnohová dává Slavii naději svou trefou na 19:21. (21:19)

58
    Oddechový čas pro domácí. (21:18)

58
    Dvě a půl minuty před koncem Zlín vede o tři branky, dokáže ještě soupeř zlomit zápas? (21:18)

57
    Domácí střelmistrni Hradilovou Satrapová vychytala. (21:18)

56
    Hosté v plném počtu. (21:18)

56
    Na podruhé už je ale Očadlíková úspěšná! (21:18)

55
    Jen tyčku trefila zlínská Očadlíková. (20:18)

55
    Z protiútoku se opět trefují hráčky Slavie. (20:18)

54
    Domácí navíc měly možnost sedmimetrového hodu, který proměnila Tóthová. (20:17)

54
    Pešková (Slavia) dostává dvě minuty. (19:17)

54
    Jonášová prostřelila Túrociovou, stav je už "jen" o dvě branky. (19:17)

53
    Hosté ale záhy korigují. (19:16)

53
    Už je to o branky čtyři, postarala se o to Kolářová! (19:15)

52
    Emoce nyní vytryskli z trenéra hostí, sudího uznat branku DHC ale toto gesto nepřesvědčilo. (18:15)

51
    Zlín opět odskakuje na rozdíl tří branek, trefila se Očadlíková. (18:15)

51
    V oslabení však snižuje Gaborná. (17:15)

50
    Chlupová (SLA) je vyloučena. (17:14)

50
    Sobieská vystřelila do protipohybu Satrapové, čímž zvyšuje na 17:14. (17:14)

49
    Při signalizované pasivitě pálila Kolářová, ale úspěšná nebyla. (16:14)

48
    Na 14:16 z pohledu Slávie snižuje Pokorná. (16:14)

48
    Pražanky opět nedokončily svůj útok gólově, na míči jsou tak hráčky v modrém. (16:13)

47
    Tóthová nenašla mezírku mezi nohami Satrapové, kudy by dostala míč do branky. (16:13)

47
    Oddechový čas pro domácí. (16:13)

47
    Kordovská (DHC Slavia Praha) nyní inkasuje žlutou kartu, ovšem hodně se diví, spíše mi to přišlo, jako by to od sudího Točíka brala jako apríl. (16:13)

46
    Další nepovedený útok pražského celku, na tahu jsou hráčky Zlína. (16:13)

46
    Nekompromisní dělovkou skóruje Tóthová. (16:13)

45
    Třináctou branku za Slávii střílí Anna Franková. (15:13)

44
    Na rozdíl tří branek snižuje Martina Jonášová. (15:12)

43
    Tentokrát domácí brankářku zachraňuje její levá tyč. (15:11)

43
    A její spoluhráčky nyní navyšují skóre na 15:11! (15:11)

42
    Opravdový stavební kámen domácích je dnes Túrociová, která si připisuje další parádní zákrok. (14:11)

41
    Jonášová ze sedmičky trefila pouze tyčku. (14:11)

40
    Hradilová přehodila brankářku Satrapovou, míč se ovšem zastavil o břevno, odkud se ještě odrazil do boční tyčky. Aprílová cesta míče. (14:11)

40
    Žlutou kartu dostává Hostující lavička (DHC Slavia Praha). (14:11)

39
    Po deseti minutách se prosazují i hostující hráčky. (14:11)

39
    Sólo akcí navyšuje náskok na čtyři branky Zlína Tóthová! (14:10)

38
    Túrociová při zásahu dostala ránu do obličeje a nyní je ošetřována. (13:10)

38
    Hostující trenér reaguje na tento ne moc podařený nástup do druhého poločasu oddechovým časem. (13:10)

38
    Další neúspěšný útok Slávie, ovšem následoval už známý scénář – Zlín udeřil z protiútoku! (13:10)

37
    Tóthovou vychytala Satrapová, brankářky dnes předvádějí kvalitní výkon. (12:10)

36
    Další úspěšný zásah pro domácí gólmanku. (12:10)

35
    Na rozdíl tří branek ve prospěch Zlína mohla zvýšit Hradilová, nastřelila však Satrapovou. (12:10)

34
    Opět dlouhé obléhání branky domácích, znovu však Túrociová zasáhla a domácí udeřili z protiútoku! (12:10)

33
    Slávistky Túrociovou nepřekonaly, za což na druhé straně se prosadila Lenka Hradilová. Zlín se tak ujímá vedení. (11:10)

31
    Tóthová přízemní střelou zařizuje vyrovnaný stav. (10:10)

31
    Začal druhý poločas. (9:10)

Vyrovnaný první poločas je za námi, skóre je o branku příznivější pro hostující hráčky, které vedou 10:9. Jak to bude v druhé třicetiminutovce, i to budeme společně sledovat.

Druhý poločas začne přibližně v 17:47.

30
    První poločas skončil. (9:10)

30
    Vyrovnání odmítla v tutovce Kamenářová. (9:10)

30
    Z pravé strany branku Pražanek míjí Hradilová. (9:10)

29
    Sama před brankářkou Zlína byla Franková, která vstřelila desátou branku Slávie. (9:10)

28
    Střelou o zem trefuje břevno Kordovská. (9:9)

28
    Túrociová parádně vykopla nohu a zabránila inkasování branky. (9:9)

27
    Na sedmičku šla do branky Slavie Kudláčková, Hradilová ale prostřelila i ji a máme srovnáno. (9:9)

27
    Brankami nám to opět ožilo, tentokrát se trefují hráčky Zlína. (8:9)

26
    A vedení Slavie už je dvoubrankové, postarala se o to Rezlerová. (7:9)

25
    Hosté si ale okamžitě z protiútoku berou vedení zpět. (7:8)

25
    Po sedmi minutách jsme viděli branku, stav na 7:7 srovnává Tóthová. (7:7)

24
    Domácí obrana byla úspěšná proti minutovému tlaku soupeřek. (6:7)

23
    V útoku neuspěly ani hráčky z Prahy. (6:7)

22
    Těsně nad brankou prosvištěla rána domácí spojky. (6:7)

21
    Hráčkám Zlína je odpískána pasivita. (6:7)

20
    Túrociová ale zasahuje, stav se tak nemění. (6:7)

20
    Do pěti jdou i domácí, trest dostává právě Tothová (ZLN). Hosté navíc hází sedmičku. (6:7)

19
    Ovšem Tóthová nastřeluje pouze tyč. (6:7)

19
    Šance pro domácí na vyrovnání a třeba i víc, na dvě minuty je vyloučena Keclíková (SLA). (6:7)

18
    Obě brankářky si nyní připsaly skvělý zákrok. (6:7)

17
    Na rozdíl jedné trefy snižuje Kříčková. (6:7)

17
    Hostující hráčka mohla běžet sama na branku soupeře, sudí ji však svým hvizdem zastavil. V akci domácí. (5:7)

16
    Žlutou kartu dostává Tóthová (HC Zlín). (5:7)

15
    Hradilová snižuje ze sedmičky. (5:7)

15
    Hostující hráčky odskakují na rozdíl tří branek, když se znovu trefila Rajnohová. (4:7)

14
    Žlutou kartu dostává Kolářová (HC Zlín). (4:6)

14
    Přešlap brankoviště znamená ztrátu míče pro domácí. (4:6)

13
    Oddechový čas pro domácí. (4:6)

13
    Nyní už ale byla domácí brankářka bezmocná – 4:6. (4:6)

12
    Túrociová zasahuje proti střele Rajnohové. (4:5)

12
    Skóre na stranu Pražanek strhává Rajnohová. (4:5)

11
    Trochu šťastnou trefou vyrovnává Sobieská. (4:4)

10
    Slávii posílá do vedení Keclíková. (3:4)

10
    Na dvě minuty je vyloučena Rezlerová (SLA). (3:3)

9
    Břevno trefuje hostující hráčka svým lobem. (3:3)

9
    Žlutou kartu dostává Sobieská (HC Zlín). (3:3)

8
    Za hosty srovnává Kordovská. (3:3)

7
    Do vedení posílá Zlínské Hradilová. (3:2)

7
    Žlutou kartu dostává Chmelařová (DHC Slavia Praha). (2:2)

6
    V 6. minutě zápasu máme srovnáno na 2:2. (2:2)

6
    Úspěšně zasahuje i strážkyně branky Slávie. (2:1)

5
    Se sedmimetrovými hody dnes rozhodčí nešetří, pokus Keclíkové ale chytá Túrociová. (2:1)

4
    Tutéž možnost ale proměňuje na druhé straně i Hradilová, nejlepší střelkyně sedmiček v celé lize. (2:1)

4
    Žlutou kartu dostává Rajnohová (DHC Slavia Praha). (1:1)

3
    Ze sedmičky srovnává Keclíková. (1:1)

2
    Skóre otevírá domácí hráčka Drotárová. (1:0)

2
    Zlínská brankářka zasahuje a zároveň zakládá akci Zlína. (0:0)

1
    Jako první mají míč hostující hráčky, které také útočí. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Ve středu v hale EURONICS je na programu dohrávka 15. kola Interligy žen, ve kterém domácí Zlín bude hostit Slávii. Utkání bylo 15. února odloženo pro nemoc domácích hráček. Zápasem Vás v podobě textového přenosu provede Jakub Kudláč, jenž Vás k jeho sledování srdečně zve.

Zlín: Téměř po třech měsících odehrají svůj zápas před domácím publikem zlínské házenkářky. Ty jsou sedmém místě, když za devatenáct zápasů získaly 17 bodů. Poslední dva duely doma prohrály hráčky Zlína o jednu branku, což dnes určitě chtít nebudou, boj o play off totiž začíná vřít. Poslední zápas házenkářky Zlína odehrály v sobotu v Bratislavě, kde dovolily drama a dva body si připsaly za výhru o jednu branku.

Slavia: Pražanky jsou s 28 body na čtvrtém místě, pozice se nezmění ani v případě výhry. Finalistky poháru odehrály poslední zápas v sobotu v Prešově, kde si připsaly výhru 28:20. Zatím jediné vzájemné utkání této sezóny vyznělo pro Slavii, na domácí palubovce zvítězila 31:25.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.