Buffalo – Toronto 4:3 (kon.) | Pittsburgh – Philadelphia 1:4 (kon.) | Anaheim – Edmonton 5:1 (kon.)
San Jose – Colorado 5:1 (kon.)
Buffalo Sabres
4:3 (1:1, 1:2, 2:0)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 02.04.2015, 01:30 • First Niagara Center, Buffalo • NHL

To je pro dnešek ode mne vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů napočtenou. (04:15:03)

3. Johan Larsson (BUF) 0 + 1

Je za námi už i třetí třetina, ta nám nabídla dvě branky, a to na straně domácích. Nejprve vyrovnal na 3:3 Moulson a o dvě minuty později otočil skóre na stranu Buffalo Ellis, který si tak připsal vítěznou branku na 4:3. Utkání bylo velice vyrovnané a oba týmy hrály naplno, i přesto že se do play-off ani jeden z nich letos nepodívají.

60:00

59:40
    Ještě Kessel v brankovišti zkoušel tečovat puk za záda domácího brankáře, marně.

59:26
    Buffalo minulo prázdnou branku jen o několik málo centimetrů.

58:52
    Phil Kessel nahodil puk před branku, kde byl veliký zmatek, nakonec se puk ocitl ve středním pásmu.

58:41
    Hosté stále bez brankáře.

58:41
    Oddechový čas pro domácí.

58:41
    Strachan (BUF) dostává dvě minuty za krosček. Obrovská šance pro Toronto.

58:21
    Toronto to zkouší v šesti!

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:46
    Toronto to bude mít už hodně těžké. Domácí brání na výbornou a listy vůbec k ničemu nepouštějí.

57:01

56:49
    Domácí vyhazují puk přes všechny čáry, vypadá to že hosté ani tuto přesilovku nevyužijí.

56:39
    Nazem Kadri to myslel s přihrávkou na Lupula dobře, ale rozmýšlel se moc dlouho a nakonec je z toho postavení mimo hru.

56:05
    Dion Phaneuf to vzal na sebe a zkusil vystřelit z levého kruhu, ale trefil jen plexisklo.

55:25
    Hosté se snaží o založení útoku, ale domácí obrana pracuje na výbornou.

Dnešní utkání sleduje 19 070 diváků.

55:01
    Další komerční přestávka.

55:01
    Weber (BUF) dostává dvě minuty za podražení. Hosté mají možnost vyrovnat a zdramatizovat zápas.

54:56
    Hosté mají nyní výhodu.

54:20
    Roman Pánik dostal kolmici na modrou, ale jeho následná klička znamenala jen ztrátu puku.

53:30
    Buffalo hraje už spíš obranou hru, nyní drží puk za vlastní brankou a v klidu čeká na vystřídání.

52:34

52:29
    Michail Grigorenko prokličkoval až do těsné blízkosti hostujícího brankáře, odkud i zakončoval, ale na Berniera nevyzrál.

52:16
    David Booth se dostal k lehké střele, spíše nahození během oslabení. Lindback puk raději přikryl, a tak se bude vhazovat po jeho levici.

51:38
    Domácí nyní měli menší problém s rozehrávkou, ale nakonec toho hosté využít nedokázali.

51:13
    Buffalo se opět rychle usazuje v útočném pásmu, kde se pokouší kombinovat.

50:34
    Opět tu máme komerční pauzu.

50:34
    TJ Brennan (TOR) dostává dvě minuty za sekání. Další možnost pro Buffalo.

50:21
    Domácí rozjíždějí útočnou akci zpoza vlastní branky, nyní mají výhodu.

49:30
    Benoit nahodil puk před branku, kde byl Michail Grigorenko, ten z otočku vystřelil jen do plexiskla.

49:11
    Kadri se chtěl prokličkovat až před branku, ale to se mu nepodařilo. K puku se tak dostávají domácí, kteří se ihned ženou dopředu.

48:32

48:08
    Zach Bogosian přihrál na volného Tylera Ennise, který po chvilce váhání vystřelil, mimo.

47:30
    Hosté vyhazují a mohou vystřídat.

46:54
    Brian Gionta zakončoval naslepo bekhendem, jeho pokus minul jen o kousek levou tyčku.

46:41
    Domácí se ihned usazují v útočném pásmu.

46:32
    To zjistíme až po komerční přestávce.

46:32
    Dion Phaneuf (TOR) dostává dvě minuty za hákování. Teď mají domácí možnost odskočit Torontu o dvě branky. Podaří se jim to?

46:09
    Toronto stále v útočném pásmu, ale hráči si nemohou najít vhodnou pozici pro střelbu.

45:40
    Buffalo se jen brání, hra se přesunula před Lindbacka, kde se pokoušejí hosté něco vymyslet.

45:09
    Hosté jsou u kotouče a snaží se o vyrovnání. Nyní pálil Kadri, ale jeho pokus mířil mimo.
    Matt ELLIS - 4:3

43:14
    Sabres právě vstřelili branku!
    Tak to je pro hosty velká sprcha. Domácí otáčejí vývoj utkání a opět se dostávají do vedení. MATT ELLIS dostal přesnou kolmici do pravého kruhu, neunáhlil se a krásnou kličkou do bekhendu překonal Berniera. Asistence: Nikita Zadorov a Brian Gionta.

42:56
    Hosté mají velké problémy.
    Matt MOULSON - 3:3

41:33
    A domácí přesilovou hru využívají! Gionta krásně poslal puk za branku, kde byl volný Larsson, ten ještě přiťukl kotouče před branku na nikým nechráněného MATTA MOULSONA, který střelou z první prostřelil Berniera a vyrovnal. Asistence: Johan Larsson a Brian Gionta.

41:05
    Lindstrom (TOR) dostává dvě minuty za podražení. Domácím mají možnost k vyrovnání.

40:41
    Tyler Bozak zkusil střelu ihned po přejetí modré, ale Moulson ji tečoval do ochranné sítě.

40:26
    Po vyhraném vhazování se k puku dostali hosté, ale po chvilce o kotouč přišli.

40:01

Vše už je připraveno, pojďme na třetí třetinu.

Je za námi již i druhá třetina, ta nám nabídla o jednu branku více než ta první. Nejprve se prosadil Riemsdyk, který otočil vývoj utkání na stranu Toronto. O třináct minut později se postaral Kadri o zvýšení na 1:3 a o třicet vteřin později snižoval na zatím finálních 2:3 Hodgson. Sledujeme opravdu vyrovnané utkání.

Další třetina začne přibližně v 3:31.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:58
    Andre Benoit ještě v závěru třetiny nahazuje kotouč na Berniera, ale více už se nestihne.

39:39
    David Booth zkoušel bojovat v útočném pásmu o puk, ale domácí obránce byl úspěšnější.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:49
    Nakonec se puku ve středu hřiště ujali hosté, kteří ještě něco zkouší vymyslet.

38:21
    Hra se v závěru třetiny trochu uklidnila a hraje se spíše ve středním pásmu.

37:26
    Philip Varone dostal krásnou přihrávku před branku, k tyči, ale jeho zakončení směřovalo pouze do Bernierovy lapačky.

36:59
    Morgan Rielly obkroužil svoji branku, předal puk Kadrimu, který se nyní pokouší založit akci.

36:30
    Michail Grigorenko dostal nepřesnou přihrávku na modrou, a tak se puku zmocňují hosté.

36:06
    Joakim Lindstrom to zkusil, ale jeho rána byla tečována do ochranné sítě.

35:24
    Phil Kessel unikl po pravé straně a následně se dostal i k zakončení, ale puk mezi Lindbackovy betony protlačit nedokázal.

34:51
    Utkání po dvou rychle vstřelených brankách dostalo náboj a oba týmy jsou hodně aktivní.

34:24
    Máme tady další komerční přestávku.
    Cody HODGSON - 2:3

33:54
    A během třiceti vteřin je stav opět jen o branku. K zakončení se dostal CODY HODGSON, který se svým bekhendovým zakončením snížil opět na rozdíl jediné branky. Asistence: Andre Benoit a Philip Varone.
    Nazem KADRI - 1:3

33:24
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Opět se zde ukázalo pravidlo "Nedáš, dostaneš". Domácí měli obrovský tlak, ale pak se puku ujal NAZEM KADRI, který prokličkoval po levé straně a krásnou střelou k tyči zvýšil na dvoubrankový rozdíl. Asistence: Roman Pánik.

32:42
    Meszároš prokličkoval do útočného pásma, následně objel branku a zkoušel zakončit, ale hostující brankář se stihl přemístit, a tak se k puku dostávají hosté.

32:09
    Tyson Strachan vyslal jedovku na Berniera, ale ten je zatím ve druhé třetině odolný.

31:39
    Tyler Bozak zpracoval puk vysokou holí, a tak je hra přerušena. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

31:30
    Následuje komerční přestávka.

31:30
    Bernier raději přikryl kotouč a přerušil hru. Domácí jsou v posledních minutách hodně aktivní a hosté už potřebovali vystřídat.

31:23
    Krásně si najel do středu pravého kruhu Mike Weber, ale jeho střela byla sražena.

30:34
    Oddechový čas pro hosty.

30:33
    Andrej Meszároš prodloužil na Benoita, ten pálil jen do chráničů jednoho z obránců.

30:12
    Ke střele z těsné blízkosti se dostal Marcus Foligno, ale hostující brankář opět v klidu chytá.

29:50
    Střelu od modré se pokusil vyslat Bogosian, což se mu podařilo. Následně ještě před brankou tečoval puk Brian Gionta, ale Bernier opět úspěšný.

29:25
    Weber to zkusil z hranice levého kruhu, ale branku minul o několik metrů.

29:06
    Buffalo se hned usazuje v útočném pásmu a obránci zkouší na modré kombinovat.

28:34
    Na trestnou lavici putuje Kadri (TOR), a to na dvě minuty za vysokou hůl. Domácí mají druhou přesilovku a ideální možnost k vyrovnání stavu.

28:15
    Zach Bogosian se dostal na modré čáře ke střele, ale jeho tvrdá rána skončila v moci Berniera.

27:51
    Maple Leafs se usadili v útočném pásmu, de se pokoušejí kombinovat podél mantinelů.

27:09
    K odraženému puku před brankou se dostal Marcus Foligno, který zkusil zakončovat bekhendem, ale jeho pokus Bernier betonem na poslední chvíli vyrazil.

26:31
    Andre Benoit nahodil kotouč do útočného pásma, ale tam si puk převzali hosté.

26:13

26:13
    Domácí jsou nyní sevřeni ve vlastním pásmu. Od modré to zkusil Phaneuf, ale jeho projektil zneškodnil sebejistým zákrokem Lindback.

25:31
    Protiútok hostů vypadal zajímavě, ale střela Kessela letěla těsně nad.

25:13
    Tyler Ennis dostal kolmici před branku, ale skákavý puk nedokázal trefit, a tak z velké šance nakonec není vůbec nic.

24:21
    Johan Larsson vybojoval kotouč, ale po následných kličkách ve středním pásmu o něj přišel.

23:40
    Tak teď už i Toronto u kotouče. Bozak rozehrával zpoza vlastní branky do středního pásma.

23:05
    Domácí jsou nyní hodně aktivní, ale dělá jim velké problémy usazení před Bernierem.

22:01
    K puku se dostávají ale také domácí, kteří vůbec na nic nečekají a taktéž se po chvilce usazují v útočné třetině. Nakonec pálil Dalpe, ale mimo.

21:46
    Hosté jsou po rychlé brance nabuzeni a neustále okupují útočné pásmo.
    James VAN RIEMSDYK - 1:2

20:49
    Tak tohle je naprosto rychlá branka ve druhé třetině. Kessel poslal puk na JAMESE VAN RIEMSDYKA, který svojí následnou bekhendovou střelou mezi betony otočil vývoj utkání. Asistence: Phil Kessel a Tyler Bozak.

20:11
    Vhazování vyhráli hosté a ihned rozjíždějí útočnou akci v čele s Riemsdykem.

20:01

Vše už je připraveno, druhá třetina může začít.

Je za námi úvodní třetina, která nám nabídla dvě branky, a to na každé straně jednu. O první branku utkání se postarali domácí, konkrétně Dalpe a o vyrovnání Brewer. Utkání je vyrovnané a přelévá se ze strany na stranu.

Další třetina začne přibližně v 2:33.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:57
    Domácí kontrolují puk ve vlastním pásmu.

19:25
    Moulson krásně prokličkoval až před branku, kde nakonec přenechal kotouč Bogosianovi, který poslal puk do lapačky Berniera.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:54
    Domácí jsou během přesilové hry hodně aktivní a hosté se brání jenž to jde.

18:31
    Andrej Meszároš to zkoušel od modré, ale jeho střela byla tečována mimo branku.

17:52
    Zach Sill (TOR) je potrestán dvouminutovým trestem za vysokou hůl. První přesilovka pro Buffalo.
    Eric BREWER - 1:1

16:41
    A máme vyrovnáno! Po přihrávce na modrou se k puku dostal ERIC BREWER, který vůbec neváhal a prudkou střelou poslal puk za záda Lindbacka. Před brankou perfektně stínil Riemsdyk. Asistence: Phil Kessel a Tyler Bozak.

16:20
    Nepřesná rozehrávka Toronta mohla posunout domácí do dvoubrankového vedení, ale domácí útočník nedokázal zpracovat puk před brankou.

15:27
    Domácí se pokoušejí napadat nyní hodně aktivní druhou formaci hostů. Lindstrom prokličkoval až do útočného pásma, ale tam o puk po chvíli přišel.

14:46
    Ještě před tím, ale komerční přestávka.

14:46
    V dobré příležitosti se také ocitl Kadri, ale po jeho zpracování poslal puk jen do chráničů Lindbacka. Vhazovat se bude po levici domácího brankáře.

14:09
    Michail Grigorenko dostal krásnou přihrávku před branku, ale jeho nepřesná střela letěla mimo tři tyče. K odraženému puku se ještě dostal Gionta, ale ani ten se nedokázal trefit do rozmezí branky.

13:39
    Riemsdyk nahodil kotouč do útočného pásma a následně za ním spěchal, ale domácí obránce byl o něco rychlejší, a tak se k puku dostává Buffalo.

12:35
    Hra se přesouvá z jedné strany na druhou. Nyní kombinuje ve vlastním pásmu druhá formace domácích. Foligno se pokouší rozjet akci.

11:59
    Teď to je zase Toronto, které operuje s pukem v útočné třetině. Před brankou si o puk říkal Lindstrom, ale přihrávky se nedočkal, u puku domácí.

11:18
    Domácí nyní trochu aktivnější a drží se v útočném pásmu. K zakončení před brankou se dostal Grigorenko, ale Bernier chytá.

10:43
    Buffalo drží puk ve své moci a snaží se něco vymyslet. Nyní pálil od modré Weber, mimo.

10:29
    A máme tady další komerční přestávku.

10:15

09:37
    Domácí brání na výbornou a hosty k ničemu nepouští. Torontu se dnes v přesilovkách nedaří.

08:58
    Toronto se sice dostane do útočného pásma, ale příliš dlouho v něm nevydrží.

08:15
    Na trestnou lavici usedá za držení Moulson (BUF). Druhá početní výhoda pro hosty.

08:11
    Hosté mají ponechanou výhodu a ihned se dostávají do útočného pásma, kde kombinují.

06:48
    Máme tady komerční přestávku.
    Zac DALPE - 1:0

06:48
    Hosté si počínali v útoku v celku na výbornou, ale následný protiútok domácích přináší branku. Dobře postavený byl v před brankovém prostoru ZAC DALPE a jeho následné bekhendové zakončení mezi betony otevřelo skóre utkání. Dalpe si připisuje první branku v letošní sezoně. Asistence: Matt Ellis a Andrej Meszároš.

05:49
    Smith kombinoval spolu s Boothem za brankou Buffalo, ale k žádnému zakončení se nedostali.

05:15

04:53
    První střelu během přesilové hry vyslal od modré Brennan, ale jeho projektil mířil mimo.

04:23
    Zbývá necelá minuta přesilové hry a hosté se zatím k ničemu nedostali.

03:59
    Toronto se ihned pokouší rozjet útočnou akci, ale domácí skvěle brání střední pásmo.

03:15
    Grigorenko (BUF) dostává dvě minuty za vysokou hůl. Uvidíme první početní výhodu hostů.

02:44
    Nicolas Deslauriers vybojoval ve středním pásmu kotouč, následně ho nahodil do útočného pásma, ale jeho nahození nakonec ukořistili hosté.

02:05
    Třetí formace hostů se usadila v útočném pásmu, ale po nepřesné přihrávce na Lupula se k puku dostali hráči Buffalo, kteří se pokouší o rychlý protiútok.

01:19
    Toronští hokejisté se ale k puku dostali znovu a o první střelu zápasu se postaral Smith.

01:09
    Toronto se na malou chvilku usadilo v útočném pásmu, ale nakonec se domácím podařilo osvobodit a následně i založit rychlý protiútok.

00:37
    Gionta kombinoval ve středním pásmu s Grigorenkem, ale jejich přechod přes modrou jim nevyšel.

00:15
    Úvodní vhazování vyhráli hráči Toronta, ale jejich následná akce skončila zakázaným uvolněním.

00:01

Hymny jsou již za námi, vypadá to, že je vše připraveno. Utkání může začít.

Po kanadské hymně následuje národní hymna Spojených států amerických.

Stadionem nyní zní národní hymna Kanady.

Hráči obou týmů jsou na ledové ploše a první pětky již stojí na modrých čarách.

Jak již bývá u NHL zvykem, utkání započne o několik málo minut později.

Buffalo Sabres: Lindback (Makarov) – Weber, Zadorov, Benoit, Bogosian, Strachan, Meszároš – Moulson, Larsson, Ennis – Foligno, Grigorenko, Gionta – Deslauriers, Varone, Dalpe – Kaleta, Ellis, Hodgson

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Brewer, Phaneuf, Gardiner, Rielly, Erixon, Brennan – Riemsdyk, Bozak, Kessel – Komarov, Kadri, Lindstrom – Booth, Smith, Lupul – Pánik, Sill, Bailey.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Andrej Meszároš (BUF) 54 zápasů (7+6)
    Richard Pánik (TOR) 71 zápasů (11+5)
    Roman Polák (TOR) 56 zápasů (5+4)

Domácí letos zažívají podobnou sezonu jako vloni a opět se v play-off tento rok neukáží. Po sedmdesátí šesti odehraných zápasech se drží na posledním místě, a to ať už v konferenci nebo v lize. Sabres zatím nasbírali padesát bodů a celkové skóre 148:255. Co se ale týče posledního zápasu, tak ten se Buffalo podařil na výbornou, když venku porazilo Arizonu 4:1.

Pět nejproduktivnějších hráčů

1. Tyler Ennis 72 zápasů (19+23)
    2. Matt Moulson 73 zápasů (12+27)
    3. Zemgus Girgensons 61 zápasů (15+15)
    4. Brian Gionta 63 zápasů (11+17)
    5. Marcus Foligno 51 zápasů (6+11)

Hosté se již druhým rokem trápí a i letošní sezónu mají jistou bez účasti v play-off. Po sedmdesáti sedmi odehraných zápasech se drží ve východní konferenci na předposledním, tedy patnáctém místě, a to s šedesáti čtyřmi body a celkovým skórem 201:245. Co se týče posledního zápasu, tak ten se Torontu vydařil, když na domácím ledě porazilo Tampu Bay 3:1.

1. Phil Kessel 77 zápasů (24+33)
    2. James van Riemsdyk 77 zápasů (24+28)
    3. Tyler Bozak 77 zápasů (22+23)
    4. Nazem Kadri 68 zápasů (17+21)
    5. Dion Phaneuf 65 zápasů (3+25)

Vítám všechny příznivce ledního hokeje u nejvyšší hokejové soutěže na světe, která nám denně přináší zajímavé zápasy. My se dnes společně zaměříme na utkání Buffalo SabresToronto Maple Leafs. Podrobným on-line přenosem Vás provede Adam Soukup. Přeji Vám příjemný hokejový prožitek.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Adam Soukup

Branky a nahrávky: 7. Dalpe (Ellis, Meszároš), 34. Hodgson (Benoit, Varone), 42. Moulson (Larsson, Gionta), 44. Ellis (Zadorov, Gionta) – 17. Brewer (Kessel, Bozak), 21. Riemsdyk (Kessel, Bozak), 34. Kadri (Pánik)

Buffalo Sabres: Lindback (Makarov) – Weber, Bogosian, Zadorov, Benoit, Strachan, Meszároš – Moulson, Larsson, Ennis – Foligno, Grigorenko, Gionta – Deslauriers, Varone, Dalpe – Kaleta, Ellis, Hodgson

Diváci: 19 070