0:1 (0:0, 0:0, 0:0 - 0:1)
Ak Bars Kazaň
Čtvrtek 02.04.2015, 15:30 • Ice Sports Palace Sibir • Play-off KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:30.

Krásný den! Apríl je za námi, počasí se – doufejme – vrátí do normálu a KHL už od 15:30 pokračuje čtvrtým semifinálovým zápasem mezi HK Sibir Novosibirsk a Ak Bars Kazaň. Přejeme příjemnou zábavu!

Sibir nepřestává udivovat ruskou hokejovou veřejnost, podceňovaný tým totiž v play-off vyřadil Traktor Čeljabinsk a ve druhém kole pak Metallurg Magnitogorsk – obhájce titulu v čele s hvězdami jako Mozjakin či Kovář. Na Sibiři působí i český gólman Alexandr Salák, jeden ze strůjců překvapivého tažení.

Od Kazaně se jízda vyřazovacími boji čekala o něco více, lídr Východní konference v prvních dvou kolech hladce vyřadil Jekatěrinburg a Omsk. Blíže postupu do finále jsou právě Kazaňští, když vedou 2:1 na zápasy, ale na horkém novosibirském ledě je čeká těžká šichta.

Petr Vrána (KZN)

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

HK Sibir Novosibirsk: Salák (Bespalov) – Ignatovič, Ožiganov, Alexejev, Mamašev, Menšikov, Vereščagin, Gimajev – Monja, Enlund, Ullström – Kugryšev, Kopejkin, Koskiranta – Gubin, Sannikov, Butuzov – Šumakov, Bobrov, Šalunov – Vorošilo.

Ak Bars Kazaň: Nilsson (Garipov) – Musin, Pajgin, Zacharčuk, Rylov, Nikulin, Kornějev, Děnisov, Medvěděv – Burmistrov, Petrov, Archipov – Svitov, Kolcov, Lukojanov – Mirnov, Möller, Azevedo – Gluchov, Vrána, Varnakov.

Rozhodčí: Eduard Odinš, Konstantin Olenin – Alexandr Sadovnikov, Alexandr Zacharenkov.

Za domácí Sibir bude samozřejmě chytat Alexandr Salák, další krajánek Petr Vrána se tentokrát vešel jen do čtvrté formace Kazaně.

00:01

00:12
    Monja to zkusil krátce po buly, důrazný Jonas Enlund poté ještě dorážel, ale Nilsson si v pohodě poradil.

00:56
    Jarno Koskiranta se na chvilku ocitl osamocen před Nilssonem, dostal ale příliš těžkou přihrávku a puk netrefil.

01:35
    Za faul vysokou holí si půjde odsedět dvouminutový trest Justin Azevedo (KZN).

02:16
    Ivan Vereščagin vypálil od modré, ale nemířil mezi tři tyče. Domácí přesto zůstávají v útočném pásmu.

03:04
    Šumakov si sjel na hranici brankoviště, odkud vypálil, ale jeho střela postrádala gólové parametry. Obrovská šance Novosibirsku!

03:35
    Exlev Justin Azevedo už je na ledě, hosté v plném počtu.

03:51
    Početní převahu si vyzkouší i Kazaň, Viktor Bobrov (SIB) se totiž podle rozhodčích provinil krosčekem.

04:27
    Obrovský závar před Salákem, k dorážkám se postupně dostali Mirnov a Möller, ale skvělého českého gólmana nepřekonali!

05:11
    Alexandr Svitov prověřil Salákovu pozornost střelou z mezikruží, jeho jmenovec v brance Sibiru přerušil hru.

05:31
    Domácí se osvobozují dlouhým odpalem přes všechny čáry.

05:51
    Oleg Gubin vystihl lajdáckou přihrávku Zacharčuka a ujížděl sám na Nilssona, na obrovitého Švéda si však nepřišel! Domácí v plném počtu.

06:38
    Nyní pálil Dmitrij Archipov, ale kotouč si nenašel cestu skrz změť ležících těl před Salákem.

07:31
    Hra se trochu uklidnila, Renat Mamašev má čas a klid na rozehrávku v obranném pásmu.

08:23
    Medvědi si znovu nerozehráli, baškorostánský celek přišel o puk a kupředu upaluje Gubin.

08:58
    Před Vránou zívala odkrytá svatyně Sibiru, ale český forvard na poslední chvíli přišel o puk!

09:45
    Sledujeme pohledný, útočný hokej, ale na první gól stále čekáme. Nízký počet branek už je v této sérii jakýmsi koloritem, bude tomu tak i nadále?

10:25
    Alexandr Svitov (KZN), člen širšího kádru ruské reprezentace a kapitán Kazaně, podrazil rozehrávajícího Saláka a je vyloučen na dvě minuty za nedovolené bránění.

11:03
    Šumakov nerozehrál vůbec přesně, Novisibirští musí vyklidit útočné pásmo.

11:12
    Michail Gluchov (KZN) je vyloučen za vysokou hůl, domácí si zahrají dvojnásobnou přesilovku!

12:17
    Chybí tomu střelba, té je jako šafránu. Nyní o sobě dal vědět Alexej Kopejkin, jenže Anders Nilsson se přemístil ke své pravé tyčce včas.

12:28
    Tento pas šel Mamaševovi na brusle, puk je ve středním pásmu a hosté už hrají ve čtyřech. Z tribun se ozývá pískot.

13:13
    Hosté v plném počtu, dvojnásobná přesilovka Novosibirsku se dá označit za hrubě nepovedenou.

14:04
    Baškorostánci hrají ze zabezpečené obránci, Sibiru se jen těžko daří přecházet přes zelenobílý defenzivní val. Okénka v něm ale přeci jen jsou, Alexejev toho tentokrát nedokázal využít.

14:49
    Domácí v poklidu kombinují v obranném pásmu, protože beci Sibiru nemají komu přihrát.

15:26
    Po nějaké době musel vytasit svou vyrážečku Alexandr Salák, ale nahození od modré bez problémů zkrotil.

16:45
    To nevidíme rádi. Čárový rozhodčí Alexandr Sadovnikov schytal nepříjemnou ránu pukem do nohy, jeho kolegové mu pomáhají na ošetřovnu.

17:18
    Salák pro jistotu přerušil hru před dotírajícím štírkem Azevedem, bude se vhazovat po jeho levé ruce.

17:47
    Důrazný Stěpan Sannikov vybojoval vhazování v útočném pásmu, do konce úvodní periody zbývá něco přes dvě minuty.

18:31
    Sannikov si prodloužil střídání o dobrých čtyřicet sekund a nyní se dostal ke střele z mezikruží. Trefil jen Nilssonovo připravené rameno.

19:24
    Alexandr Burmistrov napřáhl na vrcholu kruhů, jeho rána jako z kulometu však minula Salákovu klec.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Viktor Bobrov (SIB) je ještě vyloučen za držení, hosté začnou druhou třetinu přesilovkou.

Po dvaceti minutách čistého času se skóre nezměnilo. V úvodních šesti sedmi minutách jsme sledovali pohledný hokej plný šancí na obou stranách, tu největší spálil Gubin, který nepřetavil samostatný únik v gól. Poté se hra notně uklidnila, druhá část hry začne v 16:20.

20:01

20:24
    Ofsajd zastavil akci hostů, bude se vhazovat ve středním pásmu.

21:22
    Konstantin Kornějev se na modré pěknou kličkou zbavil protihráče, ale celou akci se ještě rozhodl vyšperkovat přihrávkou, což se neukázalo být ideálním řešením.

22:00
    Domácí už jsou v plném počtu – narozdíl od rozhodčích, ti dopískávají zápas ve třech bez zraněného Sadovnikova.

22:44
    Pobyt Sibiru v útočném pásmu byl opravdu epizodní, kazaňští beci si bez problémů poradili.

23:23
    Renat Mamašev se na modré opřel do puku, ale Nilsson měl dobrý výhled a puk bez problémů ukryl ve své výstroji.

24:08
    Tísněný Vladimir Děnisov vyhodil puk na zakázané uvolnění, hra se znovu vrací před Anderse Nilssona, bývalého brankáře New York Islanders.

24:56
    Stěpan Sannikov vybojoval puk pro Ožiganova, jehož žabička od modré ale nebyla vůbec přesná a orazítkovala zadní hrazení.

25:33
    Trma-vrma před Nilssonem, a tak hostující gólman radši zalehl puk a přerušil hru.

26:17
    Od Menšikovovy hole se touš odrazil do ochranné sítě, následovat bude buly v útočném pásmu Kazaně.

26:49
    Svitov ragbyovým způsobem svalil Ignatoviče, ten se mu poté pomstil tím, že mu evidentně přidržel nohy. Píšťalky sudích mlčí.

27:21
    Alexandr Salák bedlivě sledoval dráhu puku, který vstříc jeho svatyni vyslal od modré Vladimir Děnisov, a lapil ho plastronem.

27:56
    Dmitrij Archipov se dostal do zakončení ze zajímavé pozice, ale neměl dostatek času na to, aby přizvedl puk nad Salákův beton.

28:18
    Český reprezentační gólman znovu v akci, tentokrát lapačkou překazil gólovou radost Svitovovi.

29:02
    Metr rozhodčích je hodně benevolentní, pánové v pruhovaném už odpustili několik nedovolených zákroků na obou stranách.

29:58
    Svitov našel v mezikruží volného Kirilla Petrova, jehož pokus Salák vyrazil k Lukojanovi, ale ani jeho dorážka se neujala, protože český brankář ve službách Sibiru famózně vytasil svůj pravý beton!

30:39
    Vracející se Maxim Ignatovič byl u kotouče jako první, arbitři tak odpískali Kazani icing.

30:50
    Burmistrov hrál vysokou holí, hra je přerušena a bude se vhazovat ve středním pásmu.

31:52
    Dmitrij Monja se propracoval do skvělé palebné pozice, ale zaváhal a netrefil branku!

32:37
    Igor Ožiganov svou chybu rychle napravil a získal zpět do své moci ztracený puk. Domácí střídají.

33:25
    I tato útočná akce Sibiru vyzněla do ztracena, Medvěděv vyváží puk na opačnou osu kluziště.

34:24
    Salák sedí ve svém brankovišti, ačkoliv mu nehrozí primární nebezpečí ze strany Kazaňských. Hosté si vyměňují přihrávky v rohu kluziště.

35:18
    Čekání na úvodní gól se prodlužuje, protrhnout se bezbrankový stav nyní nepodařilo ani Renatu Mamaševovi.

36:04
    Obránce Jevgenij Medvěděv zkusil proniknout individuálně, ale narazil na defenzivní hráz Novosibirsku tentokrát vedenou Ožiganovem.

37:02
    Lukojanov nevěděl, co s pukem, a tak jednoduše vystřelil. Salák sice v pohodě zasáhl, ale Medvědi vybojovali útočné buly.

37:45
    Ilja Nikulin vystřelil od modré, puk trefil jednoho z clonících hráčů a bek Kazaně si poté dojel pro odražený puk, aby pokračoval v akci.

38:12
    Jakov Rylov vyslal na Salákovu branku tvrdý projektil, nicméně o mantinel se kotouč odrazil do zadní síťky domácí klece.

38:41
    Z velmi výhodné pozice nyní pálil Mirnov, Alexandr Salák zachránil Novosibirsk špičkou svého betonu!

39:38
    Vitalij Menšikov drží puk v obranném pásmu, ve druhé třetině se zřejmě už nic převratného nestane.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Skutečně tomu je tak, na úvodní gól stále čekáme. Z tribun se střídavě ozývá potlesk a pískot, hráči obou týmů jsou svázáni taktickými pokyny trenérských bardů Skabelky a Biljadetdinova, a tak nejsme svědky příliš pohledného hokeje. Padne konečně ve třetí třetině gól? To se dozvíme v 17:10.

40:01

40:21
    Vousáč Lukojanov prověřil Salákovu pozornost nenápadnou střelou od mantinelu, hra je poprvé ve třetí periodě přerušena.

41:16
    Hosté vysunuli forčeking, Sibir má očividně značné problémy s rozehrávkou.

42:03
    Nikulinovo nahození od modré se neujalo, trefilo totiž pouze bránícího hráče domácích. Tlak Baškorostánců však pokračuje.

42:55
    David Ullström pálil z ostrého úhlu, jeho bývalý spoluhráč z New Yorku Nilsson si nadvakrát poradil.

43:54
    Stěpan Zacharčuk (KZN) si jde odpykat dvouminutový trest za držení, po dlouhé době uvidíme hru v nerovnovážném počtu hráčů.

44:02
    Stěpan Zacharčuk už zvedal ruce nad hlavu a spolu s ním také vyprodaný Ice Sports Palace, ale sudí se ještě radí s videorozhodčím.

Stále nic... Stadionem obíhá mexická vlna.

44:02
    Je rozhodnuto, sudí rozpažuje, kotouč trefil tyčku!
    Neuznaný gól- tyčka.

44:28
    Se zakončením Enlunda si Anders Nilsson poradil a přerušil hru. Mezitím přišla zpráva o počtu diváků – dnes si jich našlo cestu na stadion 7400.

45:01
    Kugryšev byl v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu. Po dlouhé vynucené přestávce jako by domácím ztvrdly nohy.

45:54
    Hosté v plném počtu, toto oslabení zvládli – až na několikrát omílanou situaci – bravurně.

46:38
    Kornějev vyčkává za Nilssonovou svatyní, než mu dostřídají spoluhráči, hosté naspěch nemají.

47:13
    Azevedo vypálil z levého kruhu přesně do Salákovy výstroje. Český brankář se evidentně vzteká, poněvadž Oscar Möller po přerušení hry ještě tropil neplechu v jeho brankovišti.

47:41
    Kolcov svým pohybem a agresivitou vybojovat buly v útočném pásmu Kazaně, Salák byl nucen přerušit hru.

48:27
    Alexandr Salák si povyjel z brankoviště, aby znemožnil Mirnovovi skórovat a znovu počkal na hvizd rozhodčího.

49:15
    Taktická bitva pokračuje, šancí je pramálo a vše zatím směřuje k tomu, že se ke slovu dostane prodloužení. Pak bychom mohli mít o zábavu postaráno klidně do rána, jestli bude nastolený trend pokračovat...

50:31
    Stadionem to jen zahučelo, ale Stěpan Sannikov v dobré palebné pozici nezpracoval puk, který sbírají kazaňští beci.

51:32
    Oscar Möller to zkusil z mezikruží, ale neměl seřízená mířidla a přestřelil branku.

52:16
    Mamašev s Alexejevem vybojovali puk, ale vypadá to, že domácí hrají v šesti.

52:35
    Skutečně tomu je tak, na trestnou už usedá Butuzov (SIB)

52:59
    Zacharčukův projektil od modré Salák vyrazil betonem a domácí se osvobozují.

53:38
    Sibir znovu vyhazuje kotouč až k Nilssonovi, který se tak zapojuje do hostující rozehrávky.

54:36
    Novosibirsk hraje v plném počtu, Jakov Rylov byl navíc nachytán v postavení mimo hru. Na řadě je buly ve středním pásmu.

55:23
    Kugryšev sice vybojoval útočné pásmo, poté se mu však zamotal kotouč mezi brusle a jeho snaha vyzněla do ztracena.

55:55
    Alexejev ztratil puk a do zakončení se tak mohl prodrat Burmistrov, což se mu také povedlo, jenže jeho bekhendový pokus Saláka nepřekvapil.

56:28
    Agilní Viktor Bobrov se natlačil až před Nilssona, nepodařilo se mu ale zdárně zakončit.

57:17
    Ignatovič kombinuje s Enlundem, druhý jmenovaný vyráží na zteč do útočného pásma.

58:04
    Už běží poslední dvě minuty třetí třetiny a Kazaňským se podařilo vytlačit své hostitele z jejich útočného pásma.

58:53
    Inu, vše směřuje do prodloužení. Do konce zbývá něco málo přes minutu.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Defenzivní podívaná pokračuje, za 60 minut hry nepadla ani jedna branka. Prodloužení začne v 18:07.

60:01

60:16
    Monja otravoval Nilssonovi život a donutil ho k tomu, aby přerušil hru. Buly v útočném pásmu Sibiru.

61:15
    Na první šanci prodloužení stále čekáme, trend nastolený v úvodních šedesáti minutách, zdá se, pokračuje.

62:13
    O něco aktivnější jsou přeci jen domácí, ti tráví spoustu času v útočném pásmu, ale ke střelám se dostávají jen sporadicky.

62:58
    Burmistrov zboural u hrazení Bobrova, ten zůstává otřesen na ledě, ale hra pokračuje dál.

63:32
    Další buly před Salákem přijde na řadu po komerční přestávce.

63:55
    Sergej Šumakov se dostal do skvělé pozice, ale v rozhodující moment, kdy už před ním zívala téměř prázdná branka, mu kotouč sjel z čepele!

65:09
    Gluchov vypálil z pravého kruhu, Salák trajektorii letu puku zkontroloval jen pohledem. Měl štěstí, kotouč nemířil mezi tři tyče.

66:14
    Puk se ocitl mimo hrací plochu, vylétl téměř až ke stropu místního ledového paláce. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

66:40
    Novosibirští si vytvořili dobrou šanci, ale Alexej Kopejkin nedovoleně atakoval Nilssona.

66:59
    Jevgenij Medvěděv mířil přesně do míst, kde se vyskytoval Alexandr Salák. Žádný problém pro českého reprezentanta.

67:51
    Kazaň vstřelila branku!
    Je rozhodnuto, dobojováno! Ve 22:21 novosibirského času nechytatelně propálil Saláka střelou pod břevno kanonýr OSCAR MÖLLER, čímž rozhodl o tom, že Ak Bars vede v sérii už 3:1 na zápasy! Asistence: Igor Mirnov.
    Oscar MÖLLER - 0:1

Vše důležité již bylo řečeno – v pátém zápase, který budete samozřejmě moci sledovat prostřednictvím onlajnů, bude mít Kazaň k dispozici mečbol na ukončení série a postup do finále. Dnešní defenzivní podívaná je za námi, já se s vámi loučím a přeji hezký zbytek dne!

Střely na branku: 25:37