Buffalo – Chicago 3:4 (kon.) | New Jersey – Montreal 3:2 (2:0 po s.n.) | Dallas – St. Louis 5:7 (kon.)
Anaheim – Colorado 2:4 (kon.) | San Jose – Arizona 3:1 (kon.) | Carolina – Philadelphia 3:2 (2:1 po s.n.)
Columbus – Pittsburgh 5:3 (kon.) | Winnipeg – Vancouver 5:4 (kon.)
Columbus Blue Jackets
5:3 (0:1, 2:1, 3:1)
Pittsburgh Penguins
Sobota 04.04.2015, 20:00 • Nationwide Arena, Columbus • NHL

Já se s vámi pro dnešek loučím a přeji krásný zbytek dne, popřípadě dobrou noc. (22:57:07)

3. Scott Hartnell (CBJ) – 1+0, 4 střely, čas na ledě 15:46

Dnešní utkání je u konce. Sledovali jsme krásnou bitvu. Hosté z Pittsburghu vedli již 2:0, ale domácím se povedlo rychle srovnat a ve třetí části dokonce otočit. Tučňáci sice snížili, ale nabízenou powerplay nevyužili a dokonce inkasovali, neboť se prosadil Nick Foligno, jenž si připsal svůj první hattrick v NHL.

60:00

59:55
    Domácí sice vyhráli buly, ale nakonec se puk dostal k hostům a k nebezpečné ráně se dostal útočící hráč, který ovšem nepřekonal Bobrovského.

59:47
    Po další střele do odkryté klece vidíme zakázané uvolnění. Blue Jackets dnešní utkání zvládne.

59:08
    Penguins se ovšem ještě snaží snížit. Hrají bez brankáře a nyní jsou i v útoku.
    Nick FOLIGNO - 5:3

59:04
    Columbus právě vstřelil branku!
    Na ledě přistávají čepice, neboť NICK FOLIGNO právě zkompletoval svůj první hattrick v kariéře. Po pravé straně ujel tento šikovný útočník, který svižnou střelou trefil odkrytou klec! Asistence: David Savard, Brandon Dubinsky

58:57
    Před Bobrovského se dostalo hodně hráčů, ale domácí brankář to ustál.

58:44
    První pokus, který měl trefit prázdnou branku skončil zakázaným uvolněním.

58:31
    Fleury odjel na střídačku, Penguins hraje v šesti!

58:24
    Následně se do útoku dostali i tučňáci, kteří ale před brankou Bobrovského neuspěli.

58:15
    Scott Hartnell se pokoušel oslovit své spoluhráče, na které ale puk nedostal.

57:54
    Branku mohl vstřelil slovenský benjamínek Marko Daňo, který ale z levé strany Fleuryho nepřekonal.

57:41
    Částěčně se hostům povedlo dostat se do útoku, píská se ofsajd.

57:35
    Domácí ale puk opět dostali za branku Columbusu, Penguins ihned nahazují dopředu.

57:19
    Columbus se nyní osvobodil jen za cenu vyhození přes všechny čáry.

57:02
    Puk se ale ihned dostal za branku Pens, anebo do místa, kam to domácí potřebují.

56:57
    Tři minuty před koncem najeli hosté do ofsajdu, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

56:38
    Vhazuje se ve středním pásmu, žádné tresty rozdány nebyly.

56:38
    Na ledě to neskutečně vře! Patrick Hornqvist naletěl do Bobrovskije, což se nelíbilo obráncům. Masírování tučňáka se zase nelíbilo jeho spoluhráčům. Větší rány ovšem nepadaly.

56:26
    Nyní se nahazuje puk z jedné strany na druhou.

55:49
    Pens poslali puk za branku Blue Jackets tak šikovně, že z toho není zakázané uvolnění.

55:15
    Columbus se vydal dopředu, kde se ale příliš dlouho neudržel.

54:48
    Domácí vyhráli buly do betonů Bobrovského, který puk poslal za branku.

54:45
    Po levém křídle ujel Steve Downie, jenž svou střelu neumístil do branky. Následuje komerční přestávka.

54:30

53:55
    Závar před Bobrovským musela řešit obrana další vyhozením mimo ohrožení.

53:31
    Po buly se domácí celek osvobozuje vyhozením přes všechny čáry.

53:26
    David Perron v roli obránce posouval puk na osamoceného Hornqvista, který si ale na Bobrovského nepřišel.

52:46
    Nepřesná přihrávka hostujícího obránce znamená vyhození puku mimo ohrožení domácí branky.

52:30
    Na trestnou lavici putuje Jack Johnson za hrubost. Přesilovka pro Pens znamená obrovskou šanci na snížení.

52:30
    Nyní se před Bobrovskijem strhla menší měla, které předcházelo nesportovní najetí Hornqvista a následný knockout od Jacka Johnsona.

52:09
    I nyní se hostům povedlo získat útočné pásmo nahozením na Bobrovského.

51:48
    Puk se objevil za brankou tučňáků, kde se ho ihned snažil odehrát jeden z obránců.

51:21
    Nahození hostů pokryl ruský brankář, a tak mohou Pens ohrožovat jeho branku i nadále.

51:02
    Columbus se ale nyní vydává směrem na branku Fleuryho, kde si chce opět vzít své dvoubrankové vedení.

50:37
    Za brankou špatně rozehrál Bobrovskij a málem z toho byla šance pro hosty.
    Ben LOVEJOY - 4:3

50:10
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Hosté ale hodně rychle odpovídají! Blake Comeau poslal puk na modrou čáru, kde stál BEN LOVEJOY, který svižnou ránou mezi nohy snižuje opět na rozdíl jediné branky! Bez asistence.
    Scott HARTNELL - 4:2

49:29
    Veliký závar před brankou Pens! Nejvíce aktivní tam byl hlavně SCOTT HARTNELL, jenž dvakrát objížděl branku, poté i nahrával, ale hlavní je, že dokázal procpat puk až záda Fleuryho! Asistence: Marko Daňo, Alex Wennberg

49:15
    A do útoku se opět dostali domácí, ale Fleury zatím nemusí zasahovat.

48:37
    Nepřesně nyní stříleli hosté z levé strany kluziště, Bobrovskij nemusel zasahovat.

48:20
    Modrokabátnící kontrolují stav utkání a i na ledě jsou více vidět.

47:39
    Atkinson najel do útočného pásma, kde si vyměnil puk s Johansenem, ale ani jeden z těchto hráčů nevystřelil.

47:28
    Anisimov byl nyní podražen ve středním pásmu, ale vylučovat se nebude, píská se totiž ofsajd.

46:54
    Columbus je v této periodě zatím lepší, Pens zatím nevystřelili.
    Nick FOLIGNO - 3:2

46:46
    A je to tu, comeback dokonán a opět u toho byla stejná dvojice, jak u branky první! Z levé strany vypálil Brandon Dubinsky, puk se odrazil na hokejku NICKA FOLIGNA, jenž dal devětadvacátou branku v sezóně! Asistence: Brandon Dubinsky

46:06
    Před Fleuryho se dostávala další kupa hráčů, ale i nyní brankář Pens odolal.

45:47
    Mark Letestu vjel do útočné třetiny, kde ale nebyl nikdo kdo by jej podpořil, a tak puk jen nahodil.

45:16

45:01
    Hra je patnáct sekund před vypršením Downieho trestu před Fleurym, který aktuálně odolává.

44:30
    Výborná střela Jennra, jenž byl osamocen v prostoru mezi kruhy. Puk umístil k pravé tyči, kde ovšem byl pozorný Fleury.

44:00
    Po pár přihrávkách vystřelil Marc Savard, ale jeho střela minule levou tyčku.

43:25
    Ale ihned po vhazování se puk ocitl až za brankou Bobrovského.

43:16
    Za držení je vyloučen Steve Downie. Uvidíme přesilovku domácího celku.

42:56
    Vstup do této třetiny je hodně opatrný a hrajeme se spíše defenzivní hokej.

42:30
    Což se ale příliš nepovedlo, a tak Pens jsou stále za svou brankou.

42:09
    Po vyhrané buly se u puku stále drží tučnáci, jenž chystají útočná výpad.

41:21
    Dopředu vyrazil Sidney Crosby, který se efektivníma kličkama snažil obalamutiti obranu domácích, což se mu částěčně dařilo, ale zakončit se mu již nepovedlo.

41:10
    Puku se ovšdm ujímají domácí, kteří se snaží otočit stav utkání.

40:50
    Pens nyní uklidnili hru a kombinují na své polovině.

40:05
    Směrem dopředu se hned hnali hosté, ale jejich snaha byla utnuta důraznými obránci domácích.

40:01

Na ledě již krouží hráči jak Columbusu, tak i Pittsburghu, což znamená začátek třetí části.

Střely po druhé třetině: 22 – 25

Je za námi druhé perioda, která nejdříve vypadala na hodně nudnou, ale až teprve čas ukázal, že bude stát za to. Pár sekund po uplynutí poloviny zápasu zvýšil vedení hostů Brandon Sutter a domácí byli na lopatkách. Jenže v posledních třech minutách ukázali modrokabátnící svou sílu a během dvou minut stav utkání srovnali. Třetí třetina bude jistojistě zajímavá.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:24
    I nadále je aktivní domácí celek. Vidíme neuvěřitelná závěr druhé třetiny.

39:00
    Hraje se poslední minuta druhé periody.
    Matt CALVERT - 2:2

38:28
    To je neskutečný comeback! Již podruhé v krátkém sledu se střílí z děla v Nationwide Areně. Nejdříve měl šanci Marko Daňo, po něm vychytal Fleury i MATTA CALVERTA, což se mu ovšem nepodařilo z dorážky. Calvert poslal puk bekhendem do sítě! Asistence: Marko Daňo, Mark Letestu

37:27
    Na puku je aktivnější domácí celek, který se snaží vymyslet nějaké šance.

36:46
    Vstřelená branka povzbudila jak hráče, tak i fanoušky, který svůj celek ženou za vyrovnáním.
    Nick FOLIGNO - 1:2

36:25
    Domácí celek se dočkává snížení! Aktivní Dubinsky s Folignen dali krásnou branku. Brandon Dubinsky byl sám před brankou, ale puk ještě předal lépe postavenému NICKU FOLIGNOVI, jemuž nedělalo problém dát branku! Asistence: Brandon Dubinsky, Artom Anisimov

36:00
    Od modré čáry vypálil Ben Lovejoy, který svým pokusem vybojoval útočné pásmo.

35:07
    Vhazovalo se ve středním pásmu, neboť se modrokabátníci dostali do těsného ofsajdu.

34:47
    K vidění byly zmatky v obraně Pittsburghu, které ale zůstali nepotrestané.

34:28
    Další buly byla pro domácí již úspěšná, a tak mohou zaútočit.

34:25
    Následovala rychlá střela po buly, kterou Bobrovskij ukryl ve své lapačce.

34:19
    Hra nabrala spád a do další šance se dostávali hosté, ale ani nyní nebyl Bobrovskij překonán.

33:56
    Rychlý protiútok i na druhé straně, kde byl ale pozorný Fleury.

33:32
    Patrick Hornqvist ujel po levé straně, odkud ale nepřekonal ruského brankáře ve službách modrokabátníků.

33:01
    Domácí se snažili udržet si útočné pásmo, což se jim bohužel nepovedlo, a tak mohou zaútočit domácí.

32:44
    Do ofsajdu vjeli hosté, respektivě se jedná o Daniela Winnika.

32:09
    Domácí v útočném pásmu ztratili puk a dopředu vyrážejí borci z Pittsburghu.
    Brandon SUTTER - 0:2

31:07
    Nyní to hosté skvěle vykombinovali. BRANDON SUTTER si vyměnil puk se svými spoluhráči a zamířil z levého kruhu přesně za záda Bobrovského. Asistence: Ian Cole, Nick Spaling

29:58
    Puk je za brankou Pens, kde se snaží domácí něco vymyslet.

29:07
    Winnik předával puk na vedle stojícího obránce, který ale nevystřelil na branku.

28:43
    Od modré to tahem zkusil jeden z domácích, pro Fleuryho to ovšem byl snadný zákrok.

28:21
    Pens se nyní vůbec nedohodli a vše skončilo až zakázaným uvolněním.

27:50
    Do útoku se vydali hosté, ale pár chvilek na to jej opět ztratili a takto je to celou třetinu.

27:00
    Dnešní utkání je hodně defenzivní. Týmy hodně ztrácejí puk a šance nevidíme.

26:15
    I nadálee pokračuje obléhání branky Bobrovskije, ale všemu chybí střely. Pohyb je dobrý.

25:46
    Šance na druhé straně, ale Sutter nepředal puk ideálně, což znamená konec akce.

25:17
    Z pravého kruhu se pokoušel prosadit Brandon Dubinsky, ale Fleury snadné střely chytá.

24:27
    Hra je na začátku prostřední části hodně rozkouskovaná a vidíme mnoho nepřesností.

23:44
    Hosté nahodili puk za branku, kde se jej ovšem neujali. U puku je Columbus.

23:11
    Mark Letestu nahodil puk na branku a šel střídat. Columbusu se směrem dopředu opravdu nedaří.

22:38
    Columbus je nyní v problémech a píská se zakázané uvolnění. Buly před Bobrovskym.

22:20
    Pens se ovšem z toho obléhání dostalo a vydalo se dopředu, kde získali útočné pásmo.

21:40
    Columbus se opět dostává dopředu, kde kombinuje a opět je puk za brankou.

21:04
    Hra se přesunula před Bobrovského, kde se bude vhazovat po jeho pravici.

20:35
    Nyní se ovšem domácím nepodařilo přejít přes útočné pásmo, a tak se píská ofsajd.

20:20
    Do útoku se ihned dostávají domácí, kteří usilují o devátou výhru v řadě.

20:05

20:01

Střely na branku: 12 – 15

První třetina dnešního střetnutí je minulostí. Do zápasu lépe vstoupili hosté, kteří hráli přesilovku, kterou ovšem nevyužili. Následovala aktivita domácích, kterou ukončil svou sedmadvacátou brankou Sidney Crosby. První třetina byla celkově vyrovnaná, a tak se nechme překvapit, co nás v druhé části čeká.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:37
    V závěru třetiny Pens opět ztrácejí útočné pásmo a moc času již nemají.

19:25
    Před branku Bobrovského se nyní prodíral Chris Kunitz, ale domácí brankář si pohlídal prostor mezi ním a tyčkou.

19:10
    Pittsburgh se nedokáže v útočném pásmu udržet a puk je opět vyvezen mimo útočné pásmo.

18:40
    A další vyhození domácích hráčů, kteří v přesilovce hrají opravdu dobře.

18:10
    Domácí ovšem vyhráli buly a puk poslali za branku Fleuryho. Pens musejí znovu.

18:05
    Brandon Dubinsky je vyloučen na dvě minuty za podražení. Šance na zvýšení vedení.

18:05
    Na druhé straně zkoušeli hosté navýšit své vedení, což se jim ovšem nepovedlo.

17:34
    Zajímavý puk dostával přes půl hřiště Nick Foligno, který ale nedokázal neposednou černou gumu ideálně zpracovat.

16:55
    Pens se pokoušeli vymyslet něco za brankou, odkud však branku nedají. U puku jsou opět domácí.

16:31
    Ale domácí puk ztrácejí a dopředu vyrážejí tučnáci, kteří donutili Bobrovského k zákroku.

16:08
    Columbus kombinuje v útočnm pásmu a hodně se hraje za brankou.

16:02
    Což se jim ale příliš nepodařilo, a tak se hra přestěhovala před Fleuryho. Následně udělal kanadský brankář zákrok, po němž následuje komerční přestávka.

15:39
    Nyní to vypadá, že se Pens z tlaku dostali a krouží v útočném pásmu, kde se snaží něco vymyslet.

15:14
    Pittsburgh se nedokázal vymanit z tlaku po přesilovce, a tak hráči v bílém vyhodili na zakázané uvolnění.

14:52

14:06
    Domácí skvěle kroužili v útočném pásmu, ale všemu chyběla střela.

13:48
    A i podruhé domácí ztrácejí útočné pásmo, pro puk musejí až do své třetiny.

13:24
    Následně hosté vyhodili puk přes všechny čáry a mohou si alespoň na chvíli oddechnout.

13:16
    Z pravého kruhu vystřelil Ryan Johansen, ale jeho rána nebyla zas tak rychlá a Fleury jí chytil.

12:52
    Za příliš mnoho hráčů na ledě je potrestána lavice Pittsburghu.

12:28
    Crosby si vyměnil puk s Comeauem a řítil se na Bobrovského, který byl ovšem pozorný.

11:49
    Následně se domácí nedohodli, a tak se píská zakázané uvolnění.

11:26
    Nyní se vhazuje po levici Bobrovského, který musel udělart zákrok proti střele od modré.

11:11
    Nick Foligno dostával puk před branku, ale jeho postavení nebylo ideální, a tak se mu puk nepodařilo umístit za záda Fleuryho.

10:56
    Po střele Jennera z mezikruží se k zákroku dostal Fleury. Po komerční přestávce uvidíme vhazování před kanadským brankářem.

10:41

10:09
    Nyní musel Fleury zasahovat nadvakrát proti houževnatým útočníkům.

09:57
    V předbrankovém prostoru je hodně aktivní Scott Hartnell, jenž ale nedokázal Fleuryho překonat.

09:20
    Ryan Johansen byl volný na levé kruhu, odkud se ale nakonec nerozhodl vypálit, ale přihrával.

08:41
    Steve Downie je vyloučen na dvě minuty za poražení Bobrovského.
    Sidney CROSBY - 0:1

08:21
    Ale méně aktivnější Pittsburgh jde do vedení! Ian Cole z levé strany posunul puk na volného SIDNEYHO CROSBY, což se prostě stávat nesmí. Zkušený útočník si počkal a pak překonal Bobrovského! Asistence: Ian Cole, Patrick Hornqvist

07:37
    Zpoza branky zkoušel nahrávat Daniel Winnik, ale jeho přihrávka nenašla nikoho.

07:18
    Lapierre nyní zjoušel pozornost Bobrovskije, která je aktuálně hodně dobrá.

07:07
    Nyní se hraje v útočném pásmu Penguins, kteří se snaží vyrovnat tempo hry.

06:37
    Od modré čáry vypálil Marc Savard, jenž hledal své spoluhráče na teč. Puk nakonec pokryl Fleury.

06:33
    Po delší době se směrem dopředu dostávali hosté, ale bylo z toho jen zakázané uvolnění.

06:12
    Zpoza branky se pokoušel prosadit jeden z domácích, ale Fleury byl na svém místě a puk pokryl. Následuje komerční přestávka.

05:45
    I nadále se hraje za brankou tučňáků. Columbus je z posledních zápasů hodně nabuzen.

05:21
    Fleury nyní musel krýt pokus Scotta Hartnella, jenž na něj střílel z pravé strany.

05:05
    Hraje se za brankou Pens, kde domácí skvěle napadají.

04:32
    Domácí se dostali do ofsajdu, což znamená buly v středním pásmu.

04:08
    Před branku se prodíral Cam Atkinson, jeho pokus z úhlu ale dokázal Marc-Andres Fleury vyrazit mimo dosah.

03:46

02:52
    Od modré čáry to zkoušel David Perron, proti kterému byl Bobrovskij skvěle připraven.

02:16
    Pens kombinují v útočném pásmu, ale větší šanci si zatím nevytvořili.

01:46
    Kevin Connaucton je vyloučen na dvě minuty za hákování.

01:40
    Obrovská šance domácích! Jeden z hráčů ujížděl na Bobrovskije, který si lae připsal dva skvělé zákroky!

00:40
    Nadále se hrálo za jejich brankou, ale nyní se již Pens vydávají do útoku.

00:05
    Úvodní buly zápasu vyhráli hosté, kteří kombinují ve svém pásmu.

00:01

Oba celky jsou již na ledě, což znamená, že úvodní buly dnešního utkání bude vhozena každou chvilkou.

Jak už v NHL bývá zvykem, start dnešního utkání se lehce prodlouží.

Krásný večer přeji všem nadšencům zámořského hokeje. Dnes se proti sobě postaví Columbus, jenž letos nepostoupí do play-off a Pittsburgh, který si o Stanley Cup zahraje.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Columbus Blue Jackets: Bobrovskij – Savard, Johnson, Goloubef, Connauton, Prout, Ťjutin – Atkinson, Johansen, Jenner – Foligno, Anisimov, Dubinsky – Daňo, Wennberg, Hartnell – Morin, Letestu, Calvert

Pittsburgh Penguins: Fleury – Lovejoy, Martin, Cole, Scuderi, Pouliot, Chorney – Hornqvist, Crosby, Perron – Comeua, Winnik, Kunitz – Downie, Sutter, Spaling – Adams, Lapierre, Bennett

Rozhodčí: Kimmerly, Pochmara – Nowak, Alphonso.

Československá stopa v utkání:

Marko Dano (CBJ) – 30 zápasů, 16 bodů-(7+9)