Frýdek-M. – Plzeň 15:23 (kon.) | Litovel – Zlín 21:22 (po pr.)
21:22 (11:14)
Handball PSG Zlín
Neděle 05.04.2015, 17:00 • Sportovní hala ZŠ Vítězná • Chance Extraliga mužů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Litovelský Tatran ve třetím utkání play-out na domácí půdě svého soka ze Zlína porazil. Stav hanácko-valašské série extraligy je tak 2:1 pro Zlínské. Litovel si ale sobotním vítězstvím v poměru 29:25 vynutila duel č. 4, ve kterém bude mít znovu výhodu domácího prostředí, kde ji jistě požene vpřed početná divácká kulisa.

Nedělní bitvu budou pískat pánové Tomáš Bubeníček a Jan Kosmák. Delegátem svazu bude pan Pavel Nesvadba.

Domácí prostředí zatím v této sérií hraje jednu ze zásadních rolí. Uvidíme, jestli jej Litovel podruhé v krátké době dokáže zužitkovat.

Litovel dnes nastoupí v modrých dresech, hosté ve žlutém.

Domácí kotel na tento důležitý duel posiluje. Místo obvyklých tří bubnů bude, podle informací bubeníka Jana Vedry, fandit s bubny pěti. A je tomu skutečně tak!

A halou se už rozezněla i místní specialitka – siréna pana Josefa Doláka, tatínka domácího hráče Jakuba Doláka.

Oba týmy si procvičují střelbu, zápas začne za necelých 10 minut.

Tatran Litovel: Baránek, Prauzek – Schmalz, Číhal, Mičola, Nedoma, Šmíd, Hanák, Havlíček, Barabáš, Kuchař, Konšel, Macek, Dolák. Trenér: Lubomír Krejčíř.

HC Zlín: Mahušek, Luňák – Kafka, Buček, Šáš, Mužík, Dujčák, Doležel, Pernica, Žůrek, Indrák, Plšek, Poloz, Zbránek. Trenér: Jiří Mičola.

Rozhodčí: Bubeníček, Kosmák.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Domácí útočí. (0:0)

2
    Skvělý obranný zákrok Matěje Konšela. (0:0)

2
    Jan Šmíd stejně jako včera otevírá skóre. Prosadil se z pravého křídla. (1:0)

3
    Kuriózně srovnává David Poloz. Jeho první pokus Prauzek vyrazil, Poloz ale v leže přes domácího gólmana dorazil míč do sítě. (1:1)

5
    Další žlutou kartu vidí Radek Doležel z týmu Zlína. (2:1)

6
    Kafka srovnal. (2:2)

6
    Po faulu na Hanáka je nařízena sedmička. (2:2)

7
    A Šmíd se nemýlil. (3:2)

7
    Indrák z následného útoku srovnal. (3:3)

7
    Skvěle proti Dujčákovi zasáhl Pavel Prauzek. (3:3)

8
    Na druhé straně se dvakrát vyznamenal i Zdeněk Luňák. (3:3)

9
    Kafka po naznačení dává čtvrtou branku Zlína. (3:4)

9
    Bravurně proti Konšelově ráně zasáhl Luňák. (3:4)

10
    Zbránek zužitkoval rychlý únik. (3:5)

11
    Kafka pálí ze spojky a Zlín vede o tři góly. (3:6)

11
    Konšelova pumelice končí v síti. (4:6)

12
    Jakub Dolák to zkusil po zemi a uspěl. (5:6)

13
    Dujčák koníčkem ke vzdálenější tyči odpovídá. (5:7)

13
    Není radno nechat prostor Matěji Konšelovi. Teď měl litovelský obr dost prostoru a jeho dělovka skončila v levém dolním růžku zlínské brány. (6:7)

14
    Michal Indrák se trefuje ze spojky. (6:8)

14
    Zlín využil Šmídovy chyby a Indrák mu dává náskok tří branek. Domácí si berou time-out. (6:9)

16
    Zbránek vidí žlutou kartu za faul na Hanáka. (6:9)

17
    Pernica skóruje z hranice brankoviště. (6:10)

17
    Teď se na hřišti srazili Schmalz s Pernicou. Zlínský hráč za to dostane dvě minuty. (6:10)

18
    Havlíček ukončil litovelskou letargii a využívá přesilovku. (7:10)

19
    Další dvě minuty pro Zlín. Zbránek si jde sednout za faul na Doláka. (7:10)

19
    Schmalz se štěstím překonal Luňáka. (8:10)

19
    Rudolf Kafka se prosazuje v oslabení ke vzdálenější tyčce. (8:11)

20
    Dolák koníčkem prostřelil Luňáka. (9:11)

21
    Nedoma dostal žlutý kartonek. (9:11)

22
    Na konci výborné domácí souhry po ose Dolák-Šmíd byl Jakub Schmalz. Zlín reaguje time-outem, protože jeho náskok se ztenčil na jedinou branku. (10:11)

23
    Skvěle proti ráně z pivota zasáhl Pavel Prauzek. (10:11)

23
    David Poloz se prosazuje k levé štangli. (10:12)

24
    Hanák vidí za zákrok na Indráka žlutou kartu. (10:12)

25
    Robinsonáda v podání Pavla Prauzka! (10:12)

26
    Prauzek proti zlínské přízemní střele skapl "betony" včas. (10:12)

28
    Po Luňákově výborném zákroku proti Dolákovi se prosazuje z brejku Mužík. (10:13)

30
    Indrák se trefuje ze spojky. Prauzek byl bez šance. (11:14)

30
    První poločas skončil. (11:14)

Úvodních třicet minut je u konce. Litovel nedokázala proměnit řadu svých šancí a ztroskotávala na výborně chytajícím zlínském brankáři Zdeňku Luňákovi. Zato Valaši byli v koncovce úspěšnější a do druhého poločasu půjdou s náskokem 14:11.

Za maličkou chviličku začne druhá půle zápasu.

31
    Začal druhý poločas. (11:14)

31
    Barabáš se svou střelou neuspěl. (11:14)

32
    Nepřesnosti se nyní vyskytly na obou stranách. (11:14)

33
    Indrák s pomocí tyče dává patnáctý gól Zlína. (11:15)

35
    Prauzkovi teď Rudolf Kafka nasadil jesle. (11:16)

35
    Litovelskou mizérii v koncovce zmírnil Šmíd. (12:16)

37
    Konšel se prosadil dělovkou ze spojky, i když byl v hráčské i časové tísni. (13:16)

37
    Doležel natáhl ke střele a Prauzek skákal marně. (13:17)

38
    Konšel nastřelil tyčku, ale z dorážky se vleže trefil Jakub Dolák. (14:17)

39
    Po faulu na Doláka v brankovišti následuje litovelská sedmička. (14:17)

39
    Šmíd ale nastřelil jen spojnici břevna a tyče. (14:17)

40
    Matěj Konšel posadil Luňáka na zem a dělovkou snižuje. (15:17)

41
    S další ránou ovšem Konšel neuspěl. (15:17)

42
    Kafka zakončil do protipohybu Prauzka a Litovel si vzala oddechový čas. (15:18)

43
    Domácí snaha teď vyšla vniveč, Konšel na Hanáka nenahrál přesně. (15:18)

44
    Tomáš Hanák dostává za faul poblíž vlastního brankoviště dvě minuty. (15:18)

44
    Rudolfu Kafkovi se dnes opravdu daří. Prauzka tentokrát prostřelil na bližší tyči. (15:19)

45
    Kafka ovšem dostává dvě minuty za nedovolený zákrok na jednoho z Litovelských. (15:19)

45
    Litovelská pasivita a Zlín má možnost svůj náskok znovu navýšit. (15:19)

47
    David Barabáš obdržel od Prauzka dlouhý balón a v úniku se nemýlil. (16:19)

47
    Vzápětí však litovelský gólman zblízka kapituluje před Filipem Dujčákem. (16:20)

48
    Matěj Konšel vypálil a koriguje na rozdíl tří branek. (17:20)

49
    Dolákovi vyšla jeho finta a Zlín rázem vede jen o dva góly. (18:20)

49
    Dvě minuty navíc dostal David Poloz z týmu Zlína. (18:20)

50
    Z rohu koníčkem skóruje Havlíček, Litovel je blízko vyrovnání. (19:20)

50
    Zlín navíc teď dostal další dvouminutový trest. (19:20)

50
    A i on si teď vzal oddechový čas. (19:20)

51
    Jakub Dolák dostal dvě minuty, navíc bude Zlín zahrávat sedmičku. (19:20)

51
    Pavel Prauzek ji ale Zbránkovi chytil! (19:20)

52
    A máme srovnáno. Trefil se Schmalz. (20:20)

53
    Litovelská hala je ve varu a žene svůj týmu za otočením skóre. (20:20)

55
    Zlínu se nedaří překonat domácí obranu. (20:20)

55
    Macek se ocitl ve velké šanci, ale Luňák Zlín podržel. (20:20)

56
    To snad není možné. Schmalz již pokořil Luňáka, jeho střela se ale díky tyčím odrazila zpět do hřiště. (20:20)

56
    Již poněkolikáté skvělý Prauzek. Litovel si navíc zahraje přesilovku. (20:20)

56
    Dvě minuty dostal Dujčák. (20:20)

58
    Prauzek skvěle zasáhl proti Indrákovi! (20:20)

59
    Za Litovel se nyní postavila paní Štěstěna. Matěj Konšel napřáhl k ráně, se štěstím pokořil Luňáka a Litovel získává dost možná klíčové vedení. (21:20)

60
    Zlínu teče do bot a bere si time-out. (21:20)

60
    Zlínský Dujčák navíc dostal dvě minuty za faul na Nedomu. (21:20)

60
    Do konce utkání chybí půl minuty! (21:20)

60
    A Rudolf Kafka v infarktovém závěru srovnává. Nyní time-out pro domácí. (21:21)

60
    V samotném závěru ještě litovelská devítka. Ta ale nic neřeší. Rozhodnout tak budou muset sedmičky! (21:21)

60
    Druhý poločas skončil. (21:21)

Následuje pětiminutová pauza a pak sedmimetrové hody!

Domácí budou střílet jako první.

61
    Začal první poločas prodloužení. (21:21)

61
    A střílí Nedoma, který koníčkem uspěl. (21:21)

61
    Za Zlín uspěl Radek Doležel. (21:21)

61
    Za Litovel jde Schmalz, a po zemi dává. (21:21)

61
    A pozor! David Poloz nedal a domácí vedou 2:1! (21:21)

61
    Teď však neuspěl ani Jakub Dolák. (21:21)

61
    David Mužík srovnává. (21:21)

61
    Jan Šmíd trefuje tyč. Teď je na koni zase Zlín. (21:21)

61
    A Zbránek proměnil. Konšel teď musí dát. (21:21)

61
    A Konšel to zvládl. Poslední slovo ale má Zlín. (21:21)

61
    A Michal Indrák se nemýlil. Zlín se tak zachraňuje ve extralize házené. (21:21)

61
    Autorem vítězné branky Zlína je tedy Michal Indrák. (21:22)

70
    První poločas prodloužení skončil. (21:22)

Dámy a pánové, čtvrtý duel série play-out mezi Litovlí a Zlínem je u konce. Zlín byl nakonec tím šťastnějším a v sedmičkové loterii díky brankáři Zdeňku Luňákovi a střelci Michalu Indrákovi vyválčil extraligovou záchranu.
    Litovel čeká souboj o bytí či nebytí v nejvyšší soutěži se Sokolem Přerov.

Ohlasy trenérů

Lubomír Krejčíř (trenér Tatranu Litovel): Pro nás to bylo smolné utkání. I když si myslím, že po včerejšku jsme neodehráli tak špatnou partii. Utekla nám střední část, kdy hráči při obraně nešli soupeři do těla. Naopak řešení útočných situací jsme uspěchávali ve snaze zápas zvrátit. Podařilo se to až v závěrečné fázi, kdy jsme na hranici rizika vystřídali některé hráče, kteří už mleli z posledního. Ta samotná koncovka byla o štěstí, poslední střela šla do tyče a od ní do branky. To samé sedmičky, takže si myslím, že Zlín měl v celé sérii notnou dávku štěstí. Včetně toho, že nemohl hrát náš nejlepší hráč David Juříček.

Jiří Mičola (trenér HC Zlín): Opět to bylo typické utkání v té naší sérii. Od začátku to bylo vyrovnané. My jsme se v první půli dokázali dostat do vedení, ale nezvládli jsme domácím odskočit o víc jak dvě tři branky. Nasazení a enormní bojovnost zase Litovli v závěru přinesly úspěch a my jsme se těžko prosazovali. Jsem rád, že jsme to dotáhli do remízového konce a posléze do vítězství v sedmimetrových hodech.

Střelecké statistiky

Litovel: Konšel 6, Schmalz 4, Dolák 4, Šmíd 3/1, Barabáš 2, Havlíček 2.

Zlín: Kafka 8, Indrák 6/1, Poloz 2, Dujčák 2, Zbránek 1, Pernica 1, Mužík 1, Doležel 1.

Ještě v rychlosti doplním poslední informaci. Tento zápas sledovalo v litovelské hale celkem 432 diváků.
    To je od mě pro dnešek již opravdu vše, přeji Vám hezký zbytek velikonočních svátků. (21:55:29)